Rodina v podkroví

Rodina v podkroví https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448519/bmid_rodina-v-podkrovi-0hc-448519.jpg 4 353 121

Rodina z podkroví série

Jeden dom. Dve rodiny. Tri telá. Vo veľkom dome v módnej štvrti Chelsea leží v postieľke dieťa. Zjavne sa oň starajú, je nakŕmené a očividne čaká, že ho niekto vezme na ruky. V kuchyni už niekoľko dní ležia tri rozkladajúce sa mŕtvoly. Vedľa nich je narýchlo naškrabaný odkaz. Kto sa medzitým staral o dieťa? Libby sa na svoje 25. narodeniny dozvie, že zdedila dom v Chelsea. Čoskoro zistí, že dom skrýva temnú históriu, a spolu so známou novinárkou sa pustia do pátrania. Londýnčanka Lisa Jewellová je dôstojnou pokračovateľkou Agathy Christie.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Family Upstairs , 2019

JankaV80
04.06.2023 4 z 5

No, knížka se mi líbila, co postava, to originální postava. Dej vymyšlený taky moc zajímavě. Co mi ale na knize vadilo, byly skoky v časových linkách. Možná by bylo fajn u příslušné kapitoly doplnit, kde (v jakém časovém období) se čtenář nachází.

koki.veru
01.06.2023 5 z 5

Zajímavá knížka, originální děj. Líbilo se mi, jak každá kapitola byla o někom jiném a navzájem se prolínala přítomnost a minulost. A závěr byl docela překvapivý.

januska82
19.05.2023 4 z 5

Kniha sa mi páčila, ľahko sa čítala. Akurát som mala dosť dlho zmätok v postavách..... Ale tým, že boli krátke kapitoly, striedali sa tri príbehy, tak sa začal človek rýchlejšie orientovať.
Je to moja prvá kniha, ktorú som čítala na motívy sekty... Pre mňa je dosť nepochopiteľné, ako dokážu ľudia nechať so sebou tak manipulovať.... Nuž, ale stáva sa to, bohužiaľ, aj v realite.
Psycho-thrillery mám rada a tento určite stál za prečítanie.

miša63
18.05.2023 5 z 5

Napínavé a trochu děsivé čtení

Kerriova
11.05.2023 5 z 5

Kniha může zpočátku působit trochu rozvláčně, každý vypravěč toho má opravdu hodně na srdci. Ale vyplatí se vytrvat, protože to pak je vážně síla. Tolik totálních magorů na jednom místě, tolik zničených životů, tolik zvrácených nápadů To jsem fakt neviděla! A ta dokonale temná děsivá atmosféra! Když už si myslíte, že jste tomu přišli na kloub a záhadu jste rozlouskli, ukáže vám autorka prostředníček a vy zůstanete zírat. A i když dojdete na konec, stejně vám bude vrtat hlavou, co se bude s jejich osudy dít dál

martina2540
25.04.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, příběh byl originální, i když jsem závěr takhle čekala , bylo tam hodně navíc.

Lo3ce
23.04.2023 5 z 5

Tak mám novou oblíbenou autorku. První moje kniha od ní a jsem nadšená. Přečetla jsem ji jedním dechem, byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Občas se ztrácím v postavách, ale v této knize jsem se orientovala v pohodě. A celé to hezky odsejpalo a mělo hlavu a patu.

Mary81
23.03.2023 4 z 5

Moja druhá kniha od autorky (prvá bola Noc, keď zmizla) a som úplne nadšená. Autorka to v tomto žánri prosto vie. Do deja vtiahne rýchlo a hoci bol pre mňa začiatok trochu chaotický a nejaký čas mi trvalo zorientovať sa, kto je kto, tak keď som sa do toho dostala, už sa to čítalo úplne samé. Zaujímavý výber témy (o sekte som asi ešte nečítala nič), parádne vyvstavanie príbehu, zápletky, nečakané a prekvapivé odhalenia. Autorka si s čitateľom pekne zahráva a keď je presvedčený, že niečo je tak a tak, bum, zistíme, že to bolo úplne inakšie. Do poslednej chvíle nie je nič isté...

Cajda
15.03.2023 4 z 5

Skvěle se mi to četlo - i když ze začátku jsem v postavách měla trošku "hokej". Tak mne děj ale pohltil a vcucnul, že jsem se celkem rychle zorientovala a bylo. Zajímavý příběh, zauzlení i rozuzlení :o)
Jestli je to 1.díl v sérii, mám radost a těším na další!

NelaMaty
05.03.2023 5 z 5

Parádní čtení. Téma z prostředí sekty mě ohromně bavilo.

izinkaVENDULKA
12.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Super knížka, dobře téma, které zaujalo. Bože jak mě ta sekta fakt štvala. Hlavně David a Birdie.... A tak moc jsem zazlívala rodičům Lucy a Henryho, že se neprobrali a nechrání své děti. No a konec? Stále přemýšlím co byl Henry zač... Nepřiznal, že je zamknul a rejdil jim v telefonu a na konci se chtěl přidat na cestu do Botswany ??? Co měl za lubem? Každopádně knihu doporučuji.

Hvězdinka
15.01.2023 4 z 5

U knihy jsem se musela hodně soustředit, kdo právě teď vypráví svůj příběh ze svého pohledu. A pak se vše spojí. Sekta no... Z ní nemůže vzejít nic dobrého, nic logicky pochopitelného...

tess.de.veles
07.01.2023 1 z 5

Je mi lito, ale na vic nez jednu hvezdicku to nevidim...Nechapu, kde se vzalo tak vysoke hodnoceni, protoze mi to prislo jako pekna slatanina....Ale bylo to moc hezky prelozene, to zase jo :-)

Tereziee
30.12.2022 4 z 5

Rodina z podkroví mě bavila svým tématem na motivy sekty. Autorka si hodně hraje s psychologií postav a v napětí vás drží až do konce. Konec pro mě byl lehkým zklamáním, protože mi zde u jedné z postav chybělo dovysvětlení jejího jednání. Na Goodreads i tady je kniha uvedena jako první v sérii ale o pokračování jsem se nikde nedočetla. Tak uvidíme. Autorka má rozhodně na co navazovat.

danielosbourne
26.12.2022 3 z 5

Čekal jsem, že kniha bude úplně o něčem jiném, ale nakonec to nebylo špatné. Možná trochu zdlouhavé, ale posledních 100 stran všechno hezky zapadlo do sebe a zachránilo to celkový dojem z knihy. Jeden z těch thrillerů, který neuhání rychle kupředu, ale tvoří pozvolný, komplexní a vrstevnatý příběh.

85098211
13.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Moje druhá kniha od autorky a zase se mi moc líbila ;-). Styl psaní je možná tak trochu neobvyklý - aspoň já jsem měla ten pocit, ale příběh jako takový je opravdu skvělý. Hned na začátku se seznamujeme s Libby, která ve svých 25 letech překvapivě zdědí velký dům v Londýně v elegantní čtvrti Chelsea. V tomto domě byly před lety nalezeny tři rozkládající se mrtvoly a zdravé miminko. Nikdy se ovšem nevysvětlilo, kdo se o dítě staral, a ani to, co přesně se tenkrát stalo. Libby s jistotou ví, že právě ona je ono nalezené miminko. Víc ale ne. A potom jsou zde také Lucy a Henry, kteří vyprávějí zase svůj vlastní příběh související s tehdejšími událostmi v domě...
Musím přiznat, že autorka dokáže dokonale stupňovat napětí až do té míry, že se vám nebude chtít knihu odložit. No a samozřejmě postupně vychází na světlo všechno, co se v domě před více než dvaceti lety odehrálo. Pokud se tedy chcete dozvědět víc, určitě si knihu přečtěte. Já ji doporučuji a časem se budu na další setkání s touto vynikající autorkou opět těšit ;-).

BlueTer
07.10.2022 5 z 5

Po dlouhé době konečně thriller, který stál za to! Čte se to úplně samo, nechybí napětí, tajemství a touha poznat, jak to dopadne. Knihu jsem zkrátka nemohla odložit! Jsem zvědavá na druhý díl.

rumova_kulicka
28.09.2022 4 z 5

Konec pro mě nebyl úplně přesvědčivý, ale jinak jsem se celou dobu bavila. Kniha se čte sama. Jsem zvědavá na pokračování.

Pavlína2019
27.08.2022 5 z 5

Tak tohle byla pecka, dávám 10 hvězdiček!

Přečteno jedním dechem, čte se totiž sama sama!!
Navíc výborný formát knihy i písma.
Opravdu jsem velice nadšená a smutná, že je konec...

Skutečně: děsivé, ohromující, čtivé, strhující, brilantní!!
Rozhodně doporučuji.

JancaKube
24.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Moc mě kniha bavila. Četla se fakt dobře. Dost dobře nechápu, jak se může nechat někdo takhle ovlivnit. Byl to smutný příběh a občas trochu neskutečný ale jako kniha za mě super. Možná jsem trochu čekala, že se na konci stane ještě něco neočekávaneho. Určitě tam k tomu byl trostor. Třeba by se mi líbilo, kdybychom zjistili, že Henry byl celou dobu trochu blázen a David byl ten hodný. To by byl wow efekt. Ale i tak jsem s knihou spokojená a určitě ji doporučuji.