Rodina odvedle

Rodina odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466665/mid_rodina-odvedle-H6W-466665.jpeg 4 460 149

Milující manžel, krásný dům v dobré čtvrti, skvělá babička, která se ve svých vnoučátkách vidí. Essie má prostě perfektní život. Co vše se ale odehrává za na první pohled bezchybnou fasádou…? Jednoho dne se do sousedství přistěhuje Isabelle a okamžitě vzbudí zvědavost celého okolí. Proč je svobodná? Proč si dům jen pronajala, proč si ho nekoupila jako všichni ostatní? Kde vlastně pracuje? Essie a Isabelle se velice sblíží a začíná být jasné, že Isabellino přistěhování nebylo jen pouhou náhodou. Na světlo se postupně dere šokující tajemství.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Family Next Door , 2018

marara
07.02.2022 4 z 5

Nevím, proč jsem čekala, že se bude jednat o detektivku. Toto očekávání mě půlku knihy dost mátlo. Na můj vkus bylo v osudech 3 rodin koncentrováno příliš mnoho rodinných dramat. Přidávám se k těm, které při čtení potřebovaly tahák. Já měla výhodu, zdědila jsem ho po předchozí čtenářce, která mi jej v knize laskavě zanechala :)

MiskaMa
06.01.2022 3 z 5

Ze začátku mi dělalo trochu problém začíst se do příběhu, než jsem si dala dohromady, kdo s kým tvoří pár a od kterého páru je to a tamto dítě. Zápletka dobrá, knížka se četla svižně. Thriller v tom moc nevidím, spíš oddechovku o rodinách s dětmi, manželských a rodinných problémech.

Více se mi asi líbila autorčina knížka Tchyně.

danazeskolky
30.11.2021 4 z 5

Byla to pro mě oddechovka. Občas potřebuji "proložit" ty ostatní těžší, které ráda čtu. Souhlasím s Amitiel76, že je dobré si udělat tahák. Měla jsem jména žen a jejich manželů, jaké mají děti a tu hlavní pikantnost ve vztahu. Za čas asi taky nebudu vědět, o čem to přesně bylo... Ale ráda jsem se ke knize utíkala, byl to relax.

megamysl1901
19.11.2021 5 z 5

Paráda. Krátké kapitoly, napínavé a plné zvratů. Doporučuji a hodnotím 5*.

Amitiel76
15.11.2021 3 z 5

Tak především, bych tuto knihu rozhodně nenazvala thrillerem. Protože ono se jedná spíš o psychologický román. Takové to ženské čtení o problémech ve vztazích, a strastech provázejících mateřství.
Kniha je jakýmsi pomyslným oknem do života hned několika mladých matek, žijících v poklidné "dobré" čtvrti Australského Melbourne... Navenek dokonalé rodiny, šťastná manželství, báječné děti. Jaké to ale je, když přísně střežená tajemství začnou vyplouvat na povrch? Každá rodina tu má své vlastní kostlivce ve skříni. Nic není takové, jak se na první pohled zdá. A jak to dokáže zamávat hned s několika životy najednou, když se ta dokonalá fasáda začne hroutit?
Kniha nebyla až tak špatná, když opominu, že jsem se těšila na napínavý thriller. Proto mi první polovina knihy přišla hodně nudná, zdlouhavá, a zmateně jsem se pohybovala od jedné rodiny ke druhé. Udržet si v přehledu pět paralelních příběhů, mi tady dalo vážně zabrat. Nakonec jsem byla nucená udělat si tahák :-) kdo ke komu patří, a jak se jmenují.
Knihu bych hodnotila asi tak 3,5 hvězd. Protože nejspíš už za pár dnů, nebudu mít ponětí o čem vlastně byla ...

princeznaaura
15.09.2021 3 z 5

Tato kniha se cte rychle,ani ne tim, jak vas vtahne do deje,ale tim,ze přeskakujete nudne pasaze. Oceni zrejme maminy, ktere se mohou s vychovou deti ztotoznit. Kniha se da cist normalne az od poloviny. Pribeh o rodinných problemech 3 mamin, a unesenem diteti,ktera uz ma vlastni deti.

vekkr
06.09.2021 3 z 5

Knihu jsem dočetla asi před týdnem a dnes jsem si musela přečíst anotaci,jinak bych nevěděla o čem to bylo.Začátek trochu zmatek v postavách,ale jinak fajn čtení.

pch1976
05.09.2021 4 z 5

Kniha se četla svižně, mile. Děj odsýpal. Relaxační čtení. Malá zápletka, trochu napětí, žádné drama se nekonalo.

alexis818
25.08.2021 3 z 5

Takový plochy příběh. Dalo se to číst, ale prostě nic moc.

Falda
16.08.2021 4 z 5

Občas jsem se ztrácela v postavách... kdo, s kým a jak. Ale jinak to bylo celkem dobré. Zase trochu jiné, zajímavé téma. Četlo se to dobře.

Dominika_a
11.08.2021 5 z 5

Já byla překvapená. :) Moc šancí jsem knize nedávala, ale nakonec super. Některé z postav mi byli dost nesympatické, až na " facku " , ale i to k příběhům dle mého patří. Napětí tam také bylo, a poslední čtvrtku knihy jsem hltala slovo po slově. :)

milena9798
15.07.2021 5 z 5

Mám ráda podobné vhledy do vztahů, manželství, rodičovství. S některou z postav anebo s některou ze situací se člověk dokáže ztotožnit, ovšem tu tragickou záměnu nechce prožít ani ve snu. Doporučuji a nemám co vytknout.

Pavčule
08.06.2021 4 z 5

Za mě rozhodně nebylo špatný . Jen tenhle typ příběhu čtu asi po stotisící . Chápu ,že se asi nedá vymyslet nic moc novýho ,ale lepší zvrat by tomu slušel . Trocha napětí ,ale za mě přece jen víc relax čtení .

Ctenar1202
07.06.2021 2 z 5

Příběh v knížce nebyl špatný, ale...moc postav. Opravdu první půlku knížky se čtenář orientuje kdo s kým a proč a kdo je tenhle a tamta. Navíc je kniha rozdělená do částí, kdy je věnována jednotlivým postavám a když už jsem si říkala ok, chápu ty rodinné vazby, tak přišla další rodina. V druhé polovině se začalo konečně něco odehrávat, ale pořád jsem čekala na to velké waauuu. A to se nekonalo. Navíc na to, jak se začátek táhnul mi přišel konec zrychlený.

Anna 13
02.05.2021 4 z 5

Když jsem se do knihy pouštěla, vůbec jsem si neuvědomila, že tato autorka napsala mou oblíbenou knihu Tajemství porodních bab. Možná, že kdybych na to přišla předtím, než jsem se do knihy pustila, měla bych očekávání.
Takhle jsem jen začala číst knihu, kterou mi doporučila má sestra a nakonec se do příběhu zahalila natolik, že jsem v něm s radostí strávila víkend.

Na tuhle knihu časem nejspíš možná zapomenu, ale splnila svůj účel - upoutat, pobavit a šokovat.
Australské Melbourne dotvářelo příjemnou atmosféru třem rodinám, které se na první pohled mohly jevit dokonale, ale zdání samozřejmě klamalo.
Nejvíce mě upoutal příběh Fran. A srdce jejího manžela.
Nejabsurdnější, a až do krajností zahnaný byl život Essie. Přesto možná právě ta zvláštnost čtenáře tak pohltila.

I když kniha může přebalem, názvem i anotací připomínat příběhy již stokrát omleté, není tomu tak. Je originální a těžce předvídatelná.

Autorka mě mile překvapila. A já v budoucnu nepohrdnu další její knihou.

Víkendovka.
Napínavá oddychovka.

hey123
12.04.2021 5 z 5

Moc se mi libilo, jak kazdou kapitolu vypravela jina hlavni postava. Kapitoly se cetly samy, příběh byl veloce poutavy.
Vubec me nenapadlo, ze by mohlo jit o hledani ztracene sestry.
Super oddechove cteni, od ktereho se neodpoutate

SilvieSisinka
03.04.2021 4 z 5

Na jedno večerní přečtení to ušlo.Zadna krvavá jatka.Pribehy tři rodin, sousedů, kamarádů.Obycejne věci,které se můžou stát i vám.

jana79
25.03.2021 5 z 5

Krásná jemná oddychovka. Příběh se vine hezky a plynule od začátku až do konce. Líbí se mi, že autorka si prohrála s dokončením a vyřešenim příběhů všech postav. Neni to sice detektivka nervak od začátku az dokonce, ale stojí za to si tuto knihu přečíst. Je to krásný příběh s tajemstvim, napětím a upřímně konec jsem netušila a překvapil mě a byl dotaženy do poslední stranky. Za mě můžu doporučit, kdo očekává hezky strávený čas nad knihou. Mě se líbila.

hlentilka
21.03.2021 4 z 5

Knížka nebyla špatná, do kategorie thrillerů bych ji ovšem nezařadila. Je lepší číst knihu na "jeden zátah", když jsem se k ní každý večer vracela, měla jsem zmatek ve jménech jednotlivých postav. Spletitý příběh několika rodin v jedné čtvrti. Všechny ženy z daných rodin v krátkých kapitolkách vypráví o svých denních starostech (chod domácnosti, péče o děti, muže), ženská i mužská nevěra, rozchod... Essie - přetažená matka s psychickými problémy. Jen je mi líto, že při vyřešení "zápletky" její psychické problémy skončí jako mávnutí proutkem. Odhalení kladné postavy, která vše zavinila, bylo nečekané.

Magdyla.8
05.03.2021 3 z 5

Týjo tak to nebylo špatné. Trošku jiný příběh, než jsem čekala, zápletku jsem neodhadla. Příběhy ostatních sousedů se mi taktéž líbili a jsem ráda, že na konci knihy se v rodinách více spřátelili. Bylo to odpočinkové a trochu napínavé čtení.