Ztracený symbol

Ztracený symbol https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29963/mid_ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4 3794 439

Robert Langdon série

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Lost Symbol , 2009

JointlieKat94
25.10.2022 4 z 5

Právě dočten další díl ze série, přemýšlela jsem nad 3* a nakonec zvolila čtyři (protože to prostě mám ráda!) a i jsem se udivila, jakto, že u předchozího dílu jsem hodnotila stejně (přitom se mi určitě líbil mnohem víc) ale tak to prostě mám.

Robert Langdon se zase objeví tam, kde je ho potřeba. A zase řeší další záhady a tajemství. Zase je tu další žena! (Asi to není ta samá, z předchozího dílu).
Po pravdě musím uznat, že je až neuvěřitelné, že celá tato kniha, těch 460 stran, se odehrává během 12 hodin. To je mazec. A znalosti pana Browna, taky neuvěřitelné. Co ten člověk musí všechno do podrobna znát a zjistit? Z toho jsem v naprostém šoku!

Ale taky musím uznat, že tento díl byl slabší, než ty předchozí. Nějak mě nebavilo bádání nad únoscovou minulostí (i když jasný, bez toho by ten příběh nebyl ucelený) a takový ty kecy kolem a kolem. :D

Ale jinak, naprosto super! :)

Jerry H
02.08.2022 5 z 5

Krásné čtení plné záhad, napětí, mystiky a symbolů, to prostě nemůže zklamat. Opět oceňuji autora, který musel sehnat obrovské množství informací, aby to mělo hlavu a patu a tak krásně se to četlo.

adelinka
12.04.2022 4 z 5

Pre mňa super. Ja som si Roberta obľúbila, jeho riešenia rébusov.....aj keď asi záver taký nereálny.

Maevie
01.04.2022 3 z 5

Dan Brown nezklamal a Roberta Langdona opět zapletl do řešení tajného rébusu plného symbolů, který má odhalit skutečnou pravdu o bohu. Přestože ani tentokrát nejsme ochuzeni o mystickou atmosféru a převratná zjištění dle Brownova stylu, celý díl působí uhnaně a přemrštěně. Autorův vypravěčský talent sice z knihy dělá čtenářsky chytlavý thriller, jeho závěr je ale tak přepísknutý, že i fanoušek Brownových konspiračních teorií musí pozvednout obočí.

Dasime
18.03.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji skoro na jeden zátah. Pěkně napsaný thriller. Určitě jsem četla lepší díla od Dana Browna, ale i tak má 5* a doporučuji přečíst.

HYPNOS88
31.01.2022 4 z 5

Krásné čtení. To byla první myšlenka, co mi proběhla hlavou, když jsem dočetl poslední slovo knihy.

faba
18.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Audiokniha. Četla Hana Rychetníková.
Knihy Dana Browna vás nemůžou překvapit, a ty s Robertem Langdonem, už vůbec ne. Opět plno záhad a mystérií, že jde jednomu (i dvěma) hlava kolem. Co v té Americe všechno nemají... Ta jejich historie?! (Ve Fordově museu v Detroitu vystavují 50 let staré pračky).
DB to všechno obalí do vševesmírného tajemství a záhad, které Robert Langdon vyřeší během chvilky. Sice kolem toho nakecají tolik, že já při poslechu ušel 5 km, a v knize uběhlo asi pět minut. Ale nikdo neumřel, nevykrvácel, neutopil se a tak podobně.
Je to skvělý vypravěč, ale měl by trochu ubrat. Chvilkami je to k neuvěření.
Souhlas s willy9203 a DuchDoby.

willy9203
12.01.2022 2 z 5

Tento román s Robertem Langdonem se dle mého moc nepovedl. Připadal mi těžkopádný a ke konci mě příběh spíše obtěžoval, než aby mě bavil. Také hlavní padouch mi připadal příliš dokonalý na to, odkud přišel. A závěr - snad nic neprozradím, když řeknu, že to bylo dost divné.

boruf
11.01.2022 4 z 5

Kam na to ten chlap chodí? Prostě a jednoduše, bavilo mě to!!!

Jack93
31.12.2021 5 z 5

Ztracený symbol. Další parádní pětihvězdičková jízda v podání Dana Browna, i když o trochu méně strhující než Andělé a Šifra. Oproti prvním dvěma dílům v ní nebylo tolik "wow" momentů, i když ten hlavní byl skutečně nesmírně šokující. Už teď jsem zvědavý, co nabídne Inferno...

DuchDoby
29.12.2021 1 z 5

Dan Brown je obyčejný pohádkář, který vsadil na tajemno, symboly a mystiku. Ingredience semele, hodí do hrnce a uvaří z nich poutavou pohádku, která čtenáře, většinou, ohromí. A okouzlený čtenář pak neřeší, že se stal obětí laciného triku.
Je to vypravěč polopravd, některé předkládané tajemna si vycucal z prstu, ale zahalil je do oparu záhad historie.

Ale strhnout umí. To zase jo.

Karoley
28.12.2021 4 z 5

Robert Langdon je světově proslulý symbolog, který v minulosti pátral po Iluminátech v Římě a po Svatém grálu ve Francii. Tentokrát je povolán do Washingtonu, kde se pouští po stopách legendárního zednářského pokladu.

Trochu slabší než Andělé a Šifra, ale stále neuvěřitelně čtivé a místy děsně napínavé. Nejvíc mě bavila dějová linie kolem zlosyna, ačkoli jeho totožnost se dá dost brzy odhalit. Docela úsměvné mi přišlo opěvování bohaté historie Washingtonu (starého "už" 200 let). Závěr knihy trochu zchladil mé nadšení - neuvěřitelně se vlekl a ze všeho toho tlachání a filozofování mě rozbolela hlava (za což srážím 1 hvězdu).

"Čas je řeka... a knihy jsou lodě, mnohé svazky se vydají po proudu, ale ztroskotají a navěky uvíznou na písčině, jen málo, pramálo z nich odolá zkouškám času a přežije, aby požehnalo budoucím věkům."

Privilegius
19.11.2021 3 z 5

Přečtení této knihy jsem dlouho odkládal, ani nevím proč mě to k ní netáhlo. Teď už to mám za sebou, ale obávám se, že opravdu jen z "povinnosti". Knihy Dana Browna mám rád, jenže tady mi to přišlo až moc překombinované a zdlouhavé...

Zakovskaja
15.11.2021 4 z 5

Don Brown je vždycky super čtení. Ztracený symbol pro mě byl sice místy "loudavy" ale v dalších kapitolách jsem hltala každé slovo. Vede člověka k zamyšlení.

vojtech5853
01.11.2021 5 z 5

Velice zajímavé a dynamické čtení.
Začátek se sice táhl, ale pak se to rozjelo. Je to i takový boj mezi tím čemu chce vlastně člověk věřit, jestli v boha nebo sebe samotného. A v podstatě to ukazuje i to v co jde víru převrátit a změnit úplně něco jiného, než v to kam by měla směřovat a člověku vlastně vést.

janka2000
30.10.2021 5 z 5

DAN BROWN NIKDY NEZKLAME, PÍŠE SVÝM ZPŮSOBEM, KTERÝ DĚLÁ JEHO KNIHY TAK DOBRÉ. DALŠÍ FIKTIVNÍ PŘÍBĚH O MNOHÝCH TAJEMSTVÍCH HISTORIE USA A SVOBODNÝCH ZEDNÁŘŮ. HLAVNÍ POSTAVOU JE OPĚT ROBERT LANGDON, KTERÉHO ČTENÁŘI ZNAJÍ Z ROMÁNU DA VINCIHO KÓD.

cca
24.10.2021 4 z 5

Kniha určitě patří mezi typy, které mě baví - dobrodružný příběh plný akce, navíc různé záhady a tajemství protkané historií - to je přesně můj šálek kávy. Trochu mě ale zklamal konec, kde jsem odhadla vyústění zápletky se záporákem už dopředu a potom jsme se už bohužel vlastně nic moc šokujícího nedozvěděli. Možná jsem ale až přehnaně kritická, protože jsem měla opravdu vysoká očekávání (které ale Brown i tak dokázal téměř naplnit, příběh je skvělý, jediná výtka za mě patří konci). Závěrem tedy určitě hlavně chválím a doporučuji, množství zajímavých informací v knize je pozoruhodné.

milena8281
01.09.2021 4 z 5

Další zajímavý román, který jsem si užila. Je neuvěřitelné, kolik informací a zajímavostí dokáže Brown do svého příběhu dostat. Neumím si ani představit, jak dlouho mu musí trvat, než knihu připraví. To je skutečně obdivuhodná práce. A to mě na tom strašně baví. Pokaždé, když ho čtu, říkám si, jaký má rozhled a znalosti. Pro mě je Brown Pan Mistr.

Marplet
25.07.2021 5 z 5

Záhady, hádanky, filozofie, historie - to mě baví a zajímá. Proto jsem si tuto knihu velice užila. Typický Dan Brown

lucie2371
08.07.2021 4 z 5

Tento díl byl pro mě zatím nejzajímavější.