Ztracený symbol

Ztracený symbol
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166563/ztraceny-symbol-166563.jpg 4 3817 3817

Robert Langdon série

Po Andělech a démonech a Da Vinciho kódu vychází třetí román se symbologem Robertem Langdonem. Tentokrát neopustí domácí půdu a na rozdíl od svých předchozích zběsilých šetření v evropské kolébce (Římě, Vatikánu, Paříži a Londýně) se prvně zaplete do noční dešifrovací honičky na území USA, a to přímo v jeho hlavním městě, Washingtonu D.C. K řešení záhady je profesor Langdon i tentokrát vyzván velmi bizarním způsobem: hrůzostrašným předmětem ležícím na zemi v Kapitolu, ukazujícím na nástropní fresku s obrazem George Washingtona, který je tam zpodobněn jako Bůh. A není samozřejmě náhodou, že tento bývalý americký prezident položil roku 1793 základní kámen Kapitolu se zednářským kladívkem a zednářskou lžící. Ve Washingtonu, který je podle Langdona naprostým skvostem posvátné architektury, se toho odehrává na jednu noc mnoho a každý pronásleduje a dohání toho druhého z trochu jiných důvodů. Ústřední je ovšem pátrání po legendárním zednářském pokladu. – zdroj: www.legie.info – ... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Lost Symbol , 2009

Rade
09.02.2015 4 z 5

Asi nejslabší z "langdonovských" knih, byť rozhodně obdobně čtivé a napínavé. Zatímco ale v ostatních knihách jsme se pohybovali v evropských městech - Paříž, Řím, Florencie, Istanbul, kde jsem buď osobně byla, nebo je aspoň znám z popisů, fotek, cestopisů, takže to knižní běhání po slavných evropských lokalitách bylo moc fajn a patřilo pro mě k velkým kladům těchto knih, New York neznám ani trošku, a tak jsem podrobnou znalost města nemohla nijak ocenit a prožít. A pointa - ta se mi zdála dost slabá... Nicméně stále dávám vysoké hodnocení, protože přes všechny výhrady to přeci jen průměr není. Horší 4.

spackova.p
30.01.2015 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná, chvílema jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Bacileus
22.01.2015

Někde jsem slyšel takovou anekdotu. Sejde se historik a ajťák...
Ajťák povídá: "Pičo, četl jsi toho novýho Browna?"
Historik: "Jo."
Ajťák: "Vole, to jsi musel skákat tři metry do vzduchu, ne? Pecka narvaná historickejma reáliema!"
Historik: "Myslíš?"
Ajťák: "No tobě to budu vykládat!"
Historik: "Když mě to spíš připadá, že je ohledně historie úplně mimo. Teda, je to můj profesní názor."
Ajťák: "Fakt jo?"
Historik: "Já byl spíš unesen všemi těmi technicko-matematickými a logickými poznatky, jimiž jsou protknuty všechny jeho knihy. Hry s číslicemi, kódy a podobně. Po téhle stránce nemá jeho tvorba chybu!"
Ajťák: "Počkej... Děláš si prdel?"

Darami87
22.01.2015 1 z 5

První knihy Dana Browna byly skvělé, ale Ztracený symbol mě skutečně zklamal. Knihu jsem ani nedočetla, bylo to příliš zdlouhavé a nudné.

ondrula
16.01.2015 3 z 5

Tento komentář obsahuje SPOILERY, nedoporučuji jej číst těm, kteří se na knihu teprve chystají. Ze všech Brownových knížek je tato bezkonkurenčně nejslabší. Na prvním místě je třeba říct, že je z ní silně cítit Brownova urputná snaha prodat VŠE, co si poznamenal při studiu reálií. Hlavně pak poměrně známá fakta, která pro neinformovaného jedince mohou působit překvapivě. Zajímavé je, jak moc Brown podceňuje Američany - studenti vysoké školy jsou zde prezentováni jako hloupí dementi a americká veřejnost by zcela jistě nepřežila, kdyby se seznámila s podobou zednářských rituálů (tato skutečnost představuje státní ohrožení nejvyššího nebezpečí? co je to za kravinu?). Ale dál - Langdon se v této knize zamotal do takového toho pošahaného mysticismu, který můžete vidět na stránkách všelijakých konspiračních pošuků a vážně to nepůsobí příliš seriózně; souhlasím s tím, že posledních 40 stran je opravdu otravných. Bad Guy má tentokrát podobu opravdu démonickou a je tak odpudivý, že pozbývá věrohodnosti. Konečně mi přišlo, že Brown dělal v této knize přímo dětinské chyby - za vše třeba mluví uvedení Sato do děje, o níž v úvodní kapitole záhadně mluví Brown v mužském rodě, aby následně překvapivě odhalil, že se jedná o ženu - v angličtině to zjevně funguje, ale Brownovi nebylo jasné, že se tato pasáž bude překládat i do jiných jazyků?

Barry013
18.12.2014 3 z 5

Chcete se pobavit? Chcete si přečíst něco nenáročného a přesto se dozvědět spoustu zajímavých informací? Tak to určitě sáhněte po této knize. Ztracený symbol se čte opravdu snadno, děj rychle ubíhá, jeden zvrat v ději střídá další v rychlém tempu. Bohužel, je však vše až moc průhledné, osobu Malacha nebo úkryt hledaného "symbolu" prostě rozluští hned každý, kdo se nad tím jen trochu zamyslí. Takže to, že jeden z největších odborníků na symboliku - Langdon do poslední chvíle stále tápe (i když už se dokonce na "tajném" místě nachází), pak působí úsměvně. Plusem je hlavní záporák, který je opravdu skvěle vykreslen a sympatického na něm není opravdu zhola nic (na rozdíl od Zobrista v Infernu). V knize se také dozvíte spoustu zajímavých informací o Washingtonu, zednářích, ale narazíte třeba i na takové libůstky jako je prapůvod zaklínadla abrakadabra :) Celkově kniha není úplně špatná a nemohu říct, že by patřila k nejslabším dílům D. Browna, tím pro mě jsou stále Andělé a démoni. Ztracený symbol - 71%. Letos měl jít Ztracený symbol do kin, bohužel z toho sešlo, těžko říct proč...

Vlkova.kristyna
08.12.2014 5 z 5

Úžasná, jako pro mne všechny Brownovi knihy!:)

gumkacik
07.12.2014 3 z 5

Akční zápletka dobrá, zlosyn Malach mě taky bavil. Co mě nebavilo bylo neustálé vysvětlování věcí, které zase tak přelomové nebyly, a neustálý údiv všech nad vším. Na věty typu "Zrychlil se mu tep..., Ty to pořád ještě nechápeš, co?... a Aula po jeho přednášce zaduněla nadšeným potleskem" už jsem byla skoro alergická. Na to, kolik toho už Langdon zažil, by mohl být alespoň on trochu otrlejší a nemusel by se ohromeně podivovat nad každou maličkostí.

feex8
05.12.2014 3 z 5

Brown ma aj lepsie knihy. Nie je to zla kniha, prijemna oddychovka, ale predsa len by to chcelo viac stavy.

Moje hodnotenie: 65%

LenkaKa
25.11.2014 3 z 5

Když jsem četla Šifru , tak jsem u toho byla přikovaná ani jsem nedýchala. Teď to bylo sice napínavé, zajímavé.... ale nějaké vlažnější. Tak úplně mě to nepohltilo, ale na dlouhé zimní večery dobrá kniha.

Kackac74
18.11.2014 5 z 5

Dan Brown opět nezklamal

veronika5179
15.11.2014 3 z 5

U Browna vždy čekám na "wow" moment, který mi zde ovšem chyběl. Děj byl lehce předvidatelný od prvních stránek a v podstatě to, co na konci čtenářům podal jako velkolepý objev a šokující informaci, toho si všímavý čtenář všiml mnohem dříve. Škoda. Rozhodně lepší než Inferno, ale mnohem horší než Andělé a Démoni a Šifra.

Blekí
01.11.2014 4 z 5

Brown mě opět nezklamal. Příběh jsem přímo hltala. Dovolím si tvrdit, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla - ne li ta úplně nejlepší. Mám ráda historii, záhady a ono napětí a akci, tudíž Brown je spisovatel zcela dle mého gusta.

Z hodnocení ostatních jsem lehce rozpačitá, ale znáte to, proti gustu... Taky jsem četla knihy, které byly jinak hodnoceny velmi vysoce a já je nebyla schopná ani dočíst, takže to zcela chápu. Nicméně já nemám knize co vytknout.

Karča H
29.10.2014 3 z 5

Příběh byl zajímaví, ale děj utahaný a předvídatelný.

PonížilováA
18.10.2014 4 z 5

Tato kniha se mi moc líbila.. :) Líbila se mi tam tyhrátky s nějakými těmi obrazci.. :) Super kniha.. :)

shmaic
17.10.2014 4 z 5

Přišlo mi to příliš mýtické. V předchozích knihách člověk věděl, co ještě může být odhaleno, ale tady jsem vyloženě čekal na to, až Dan Brown v tomto thrilleru odhalí něco, co nikdo nevíme, co změní lidstvo a o čem víme, že Dan Brown neví. A v mystičnu je to napínavé příliš moc, až příliš dlouho. Proto hvězda dolů. Jenže - ono je to tak megachytlavé... Takže 80% - 85%

Doli
08.10.2014 4 z 5

Nemůžu nic vytknout.

ColoringMartina
18.09.2014 2 z 5

Tak nějak nevím, přes tento díl jsem se nemohla překousat...

Bíba1968
04.09.2014

Super super super - opět mě tato kniha nezklama . Napínáve od samého začátku a nedalo se nečíst . Doufám že bude brzy další s profeserom Langdonem . Inferno mám již také přečtené takže musím počkat: Ale nevadí mám co číst - jelikož u mě knihy bohužel stojí pořádí až na ně dojde .A to jen proto jelikož je fakt dobrých knih a já nestihám !!!!!!

Michaela88
27.08.2014 2 z 5

Tahle knížka mě moc nezaujala. Ani jsem ji nedočetla. Vždy jsem se k ní vracela jen proto, že bych ji asi měla dočíst.