Šifra mistra Leonarda

Šifra mistra Leonarda https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/6/bmid_robert-langdon-sifra-mistra-leonard-ZyU-6.jpg 4 7103 704

Robert Langdon série

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

kerstyn
05.08.2013 5 z 5

Ano, je to brak, jsou tam historické nepřesnosti atd., ale pamatuju si, že jsem jí tenkrát přečetla asi během dvou dnů jak mě bavila! Takže jako oddychová literatura rozhodně ano! :-)

Phoenix16.cz
04.08.2013 4 z 5

Šifru jsem začala číst až poté, co se kiny prohnala filmová adaptace. Jako film se mi to líbilo, jako kniha už mě to tolik nebavilo. Četla jsem to asi natřikrát s dlouhými pouzami, ale to bylo hlavně kvůli tomu, že jsem znala děj z filmu. V knize je sice jiný konec, ale než jsme se k němu propracovala, trvalo to asi tři roky. Kniha je to dobrá, ale ve chvíli, kdy víte, o čem to je, ztrácí napětí.

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

s touto knihou som začal s Brownom , asi ako väčšina :D predtým som asi 2x videl film a o to väčšmi ma zaujala aj písaná tvorba ktorú som získal darom od mojej babky... a kniha ma oslovila, veľmi pútavá a zaujímavá.. som ,,deista,, takže spochybňovanie Krista mi nerobilo žiaden problém..

Póžislava
31.07.2013 5 z 5

První knížka, kterou jsem si od Browna přečetla, byli Andělé a démoni a měla jsem pocit, že jsem přečetla jednu z nejlepších knížek. Omyl. Šifra mistra Leonarda je ještě lepší. Úžasné, skvostné. Btw, ve filmové adaptaci mi Tom Hanks jako profesor Langdon naprosto sedí :)

Tereza39
26.07.2013 5 z 5

V psané verzi se mi Robert Langdon zamlouvá víc než ve filmu, vždy je lepší přizpůsobit si postavy své vlastní fantazii.

Lenulinka
25.07.2013 5 z 5

knizka se mi libila, byla prectena jednim dechem, pribeh pekny. jen proste tem konspiracim jsem nejak nemohla uverit, ac me hodne lidi nutilo abych tomu verila ze je to zarucene pravda. no ja proste zarucenym ravdam z principu moc neverim. ale kniha me bavila

Belatris
21.07.2013 odpad!

Nevím nevím, jestli udělal Dan Brown mému oblíbenému renesančnímu géniovi službu... Napsáno je to precizně, stravitelně, taková ta kniha pro každého. S informacemi ze světa umění zachází autor hodně nepietně - hlavně aby se mi to hodilo pro vytvoření dramatického momentu.
Nic mě neponouká k návratu k tomuto "fenoménu". Ve výsledku je to hodně překořeněná, ale řídká polívka: nechutná.

1972Sixo
18.07.2013 5 z 5

Čítal som ju hneď ako vyšla (prečítané jedným dychom) a riadne ma potrápila. V jednej ruke Dejiny od Pijuana, v druhej biblia, medzi tým Brown. Neskôr už každy machroval, že je to fabulácia - ale nech. Hlavne že je to dobré čtivo.

666
17.07.2013 1 z 5

knihu jsem sice přečetla jedním dechem, ale ty teorie mi přišly postavené na hlavu

Janapek
17.07.2013 5 z 5

Velmi povedená kniha :-).

šmudlík
15.07.2013 4 z 5

Moje první kniha od Browna měla veliký úspěch. Vůbec jsem nečekala konec, ke kterému jsem se dočetla a bavilo mě sledovat pátrání a přemýšlení o grálu. Určitě se chci dostat i k dalším knihám.

pitak
11.07.2013 5 z 5

Mam rad tenhle zanr, libi se mi badani, konspirace a nejlepsi na vsem je, ze to muze byt pravda (no, ehm). Libil se mi i film, ale ta knizka bylo uplne jiny kafe :) Touhle knihou si me Brown ziskal a rad od nej prectu snad cokoliv :)

buturenka
09.07.2013 4 z 5

Brown je velmi dobrý vypravěč

Disease
01.07.2013 2 z 5

Celkem pohodové lehčí čtivo, které mě ale k přečtení dalších děl od Browna nenavnadilo.

zoew
01.07.2013 4 z 5

Zajímavé a vcelku napínavé čtení, ale ve srovnání s některými jinými knihami, které mi připadaly naprosto super, mi zde něco málo chybělo, neumím přesně popsat co, ale na plný počet * to prostě není. Místy se mi děj malinko "táhnul".

Skye Isis
27.06.2013 3 z 5

Brown umí skvěle vyprávět, dokáže čtenáře vtrhnout do děje a vnutit jim, že to, co píše je pravda. Bohužel historické události a další kontexty nezkoumal moc pečlivě, takže co se týče pravosti: nic moc, akorát naštval ty, co ohledně křesťanství vědí víc, než on.

Filipfifas
24.06.2013 5 z 5

Musím říct, že jsem od ní tolik nečekal. Nejprve jsem si myslel, že je to pouze jakási slátanina, ale v okamžiku, kdy jsem si přečetl první stranu, nemohl jsem od napínavého děje odtrhnout oči. Suprově napsané. Dan Brown je prostě úžasný!!! Hned si pojedu pro jeho další knihy. Při četbě jsem se toho také mnoho dozvěděl, například z oblasti matematiky, symboliky, ale také o bibli a křesťanství. Určitě jedna z nejlepších knih, jakou jsem četl.

lusila
24.06.2013 5 z 5

Túto knihu som nepustila z rúk, kým som ju neprečítala.

Makovník
23.06.2013 5 z 5

"Bible nepřišla z nebe faxem, Bibli napsal člověk." Super! :-)

Výborná knížka plná napětí, zvratů s pěknou zápletkou a hlavně se spoustou otázek a odpovědí týkající se křesťanství – opravdu stojí za to zamyslet se nad nimi...

Mně osobně se díky větší akčnosti líbil víc román Andělé a démoni, nicméně i tady nemůžu dát jinak než za plný počet...

mončičáček
21.06.2013 3 z 5

Pokud se označení bestseller dostává knihám za to, že se velmi dobře čtou, tak téhle knize patří právem. Příběh byl zajímavý, ale nakonec se zvrhnul v trochu moc velký "slaďák" :-) Je to fajn čtení na léto...