Šifra mistra Leonarda

Šifra mistra Leonarda https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/6/bmid_robert-langdon-sifra-mistra-leonard-ZyU-6.jpg 4 7114 7114

Robert Langdon série

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

Shay-chan
27.01.2016

Pro mě je Robert Langdon jako James Bond přes symboly. :D Nebezpečí, adrenalin a chytré ženy :)

Briv
20.01.2016 5 z 5

Druhá kniha co jsem četla od Dana Browna a už teď je mi jasné, že od něj přečtu všechno. Mě se moc líbila, pro mě byla hodně čtivá. U knížky mě napadlo - jak to bylo asi všechno doopravdy?... Kdo ví. Určitě doporučuji.

pejty
17.01.2016 5 z 5

Oproti knize Andělé a démoni je to slabí odvar, ale přesto je to úžasná kniha, která stojí za přečtení. Autor opět míchá realitu s fikcí a jak už jsme si u autora zvykli příběh je neskutečně napínavý, tajemný a plný záhad, a pravě proto jeho knihy tak milujeme.

Aggie.
10.01.2016 5 z 5

Je to dokonale propracovaná kniha. V tom D. Browna a i jeho tým hodně obdivuju. Jak dokáží získat zajímavé informace a fakta a poskládat z nich neuvěřitelný, napínavý a poutavý příběh. Hrozně mě to bavilo a čtení Šifry jsem si maximálně užívala.

Tynyton
09.01.2016 5 z 5

Tak takhle kniha mě dokázala až neskutečně vtáhnout do děje. Četla jsem ji celý den, nemohla jsem přestat, nemohla se odpoutat od děje. Neskutečně jsem si oblíbila hlavního hrdinu. Ten příběh je prostě velmi zajímavý. Mohu vřele doporučit.

Jana_Z
06.01.2016 5 z 5

Možná mají její kritici pravdu ohledně její faktické nepřesnosti, ale pro mě je důležité, že se jedná o strhující četbu. Můžu doporučit.

Nibiru
03.01.2016 5 z 5

Vzhledem k tomu, že doba Temna naštěstí dávno minula a nejnovější výzkumy Bible stále více dokazují, že je to kompilát, sestavený z dávných historických informací, ovšem katolickou církví v duchu "dogmatu jediného mužského Boha" umně překroucených a upravených, je možné, že pravda o Ježíši z Nazaretu je zcela jiná, než jak ji církev káže. Kdo ví, co skrývají archivy Vatikánu. Knihu hodnotím nejenom jako napínavou a čtivou, ale z hlediska nových vědeckých faktů také jako další alternativu k objasnění možných záhad starověkých artefaktů a samozřejmě i samotné osoby Ježíše z Nazaretu.
PS. Film se mi vůbec nelíbil, hlavní hrdina není Hanksovi podobný ani trochu a film na rozdíl od knihy není zdaleka tak napínavý a dramatický.

ElfkaEleanor
29.12.2015 4 z 5

Kniha je čtivá. Otevřela jsem ji a zavřela až na konci. Děj neustále plyne, je nahlížen i z pohledu více postav, takže kapitoly nenudí monotónností. Je to skvělá kniha pro odpočinek a zamyšlení... Líbí se mi i hra s fakty, do které se autor pouští a bývá za ni často kritizován. Na druhou stranu, není to přeci odborná literatura, ale zábavné čtení!

pavla9879
12.12.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Úžasně napsaná, velice čtivá a napínavá. Dostáváme se díky ní do míst, kam se mnoho lidí nikdy nepodívá.

icemancz99
23.11.2015

Co napsat... Ať už Šifra nebo Andělé jsou knihami které musíte přečíst. Brown je prostě autor který vám nedovolí se od knihy hnout a když už, tak budete přemýšlet co je na dalších stránkách. Filmové zpracování je super ale na knihu nemá ani zdaleka.

maple34
12.11.2015 5 z 5

Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se dostal k Brownovi. Všeobecné nadšení vůkol mě tak trochu donutilo sáhnout napoprvé právě po tomto titulu. Vzhledem k tomu, že film jsem viděl, neubránil jsem se atribuci vzhledu a charakteru k jednotlivým postavám.Jakmile čtenář přistoupí na Brownovu hru, že všechno by vlastně mohla být pravda, nestíhá otáčet stránky. Po přistoupení na hru nemám knize co vyčíst, je to skvěle vybarvený strhující příběh.

šipek
10.11.2015 5 z 5

Tak to bylo počteníčko. Bál jsem se ,že budu tápat v jménech ale dobrý. Jak se říká přečteno jedním dechem.

makovapanenka
19.10.2015 4 z 5

Ten konec! Wow! Chvíli trvá než se do toho dostanete, ale stojí za to!

Ajrad1981
13.10.2015 5 z 5

Úžasný! Pár nocí jsem se moc nevyspala, protože jsem knížku nedokázala zavřít :-D A jednu šifru jsem vyluštila dřív jak Robert Langdon :-D :-D

fis.rena
03.10.2015 5 z 5

Šifru jsem četla i za chůze do práce,při vaření...to mluví samo o sobě bez dalšího komentáře :D

Vendelín2000
19.09.2015 4 z 5

Jako vždy mě Brown totálně vyvedl z míry, ohromil, pobavil, přesvědčil. Mimo jiné mi potvrdil skutečnosti, o kterých jsem byla již delší dobu přesvědčená a nadchly mě více než samotný příběh. Tím, že ukazuje ženu jako kult božství a popírá učení církve ve smyslu ženy jako tvora podřazeného muži se krásně vzepřel Vatikánu, což tedy nesmírně obdivuji. Na druhou stranu ponechává člověku prostor k tomu, aby se zamyslel nad tím, jakým způsobem přijme jeho myšlenky, což je ohromně osvěžující. A když mám hodnotit samotný příběh? Strhující, napínavé, skvělé. Nic jiného k tomu nelze říct. Doporučuji! :)

Ashurnibibi
03.09.2015 3 z 5

Srovnám-li to s jeho dalšími braky, je Šifra v jeho tvorbě rozhodně "špička", ačkoli dost tupá. Zajímavé konspirace jsou však asi jediné, čím kniha vyčnívá.

juli2
01.09.2015 4 z 5

Kniha se mi ve finále líbila, ale přišla mi zdlouhavá a na můj vkus tam bylo moc omáčky, ale celkový dojem je pozitivní.

cat5
27.08.2015 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a ten se mi líbil. Po přečtení knihy se můj názor otočil o 180°, jelikož jsem nevydýchala zásadní změny, které ve filmu oproti knize byly. Kniha mě nadchla a já autorovi děkuji za skvělý čtenářský zážitek.

Oliinecka
23.08.2015

Tahle kniha ma opravdu svižné tempo. Kdyby autor nepsal všechno podle jednh mustru, nemělo by to chybu...