Da Vinciho kód

Da Vinciho kód https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44920/da-vinciho-kod-44920.jpg 4 7111 7111

Robert Langdon série

Brožované vydání světového bestselleru a předlohy filmu Šifra mistra Leonarda. Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Saunière. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Toto vydání je bez ilustrací a nákresů.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

Fidlal
25.03.2011 2 z 5

Nenapíši asi nic nového, když přiznám, že se kniha čte "jedním dechem", ale za týden už nevíte, o čem byla. Odreágování dobré, avšak postrádám jakýkoliv přínos. Připomíná mi to nějakou adventuru na PC, avšak již rozluštěnou...

Vojta
06.03.2011 4 z 5

Pro začátek musím říct, že Šifra mistra Leonarda je jedna z nejčtivějších knih jaké jsem kdy četl. To je však bohužel jediný superlativ, který o této knize lze pronést. Knihu sice přečtete raz dva, ale to je tak všechno. Fakty v knize jsou sice úžasné, ale taky člověka omrzí, navíc zřejmě Brown neobjevil nic moc nového(, i když, pravda, pro mě docela jo). Zkrátka je to kniha zdánlivě bombastická, vevnitř však celkem prázdná. Těžko si ji ještě někdy přečtu. Ale kdo má rád časopis Epocha, tak si určitě přijde na své.

pankaplan
13.02.2011 5 z 5

Ano - nehrajme si na to, že je to knížka, která nás uvede do světa náboženských sekt. Brown dobře manipuluje čtenářem a dostane ho tam, kam potřebuje. Dobře napsané - v rámci žánru sice ne tak exkluzivní, nicméně dávám plnou.

s-reader
08.02.2011 2 z 5

Dal jsem na doporučení známého, kterého si opravdu vážím, který váhavě připustil, že Da Vinciho Kód je dobře vystavěný román a věnoval jsem něco času jeho četbě. Přiznám se, nejsem nijak nadšený. Celý pocit se dá shrnout do několika slov - kniha nic neobjevuje, nic nepřináší, nikomu neubližuje. Prostě taková kniha, kterých jsou tucty s informacemi, které jsou na úrovni vylistování z internetu. V místech, kde se autor potřebuje pohnout z místa, si naprosto neláme hlavu logikou děje, ale většinou to příliš nevadí. Vadí spíše to, že Brown nenaznačuje, nenechává prostor pro fantazii ani pro úsudek čtenáře, snaží se svými argumenty čtenáře utlouct a ukázat, jak vše do sebe zapadá. Nezapadá. A abych nezpomněl, konec je opravdu příšerná... smí se tady to slovo použít?.

knihovnice
03.02.2011 5 z 5

Prakticky jsem ji zhltla,mě se líbila,téma zajímavé a věčně provokující.

karelk
03.02.2011 5 z 5

Shltnuto velmi rychle, oblíbená Paříž, zajímavá zápletka, prostě ideální četba...

novis
22.01.2011

Jedna z jeho nejlepších ...

michtry
18.01.2011 5 z 5

Kniha je naprosto perfektní.
Čte se jedním dechem. Braun píše velice dobře.

kearra
18.01.2011

Příběh super. Napínavé tak, že jsem pár dní skoro nespala, jen četla. Bohužel se nemůžu zbavit dojmu, že ten člověk neumí psát. Nejsem odborník, ale celou dobu jsem měla pocit, že by udělal líp, kdyby námět někomu prodal, protože jeho styl psaní mi připomíná tvorbu velmi talentovaného, ale přece jen neprofesionála.

Zlord Antiježíš
11.01.2011 3 z 5

Čtivé, čtivé, čtivé...a vším ostatním si autor vytírá zadek. Ostatně jako ve všech svých knihách. Vše je přizpůsobeno čtivosti a to tak lacině a okatě, až vám to jíž při druhé knize začne vadit. Vlastně částečně vám to vadí už při jeho první knize, bez ohledu na to která to je, protože všechny jsou podle stejné šablony. Já jsem zvládnul tři, Anděly a démony, Šifru a Digitální pevnost a něco mi říká že další už číst nikdy nebudu. Stejně už u druhé člověk ví jak se příběh bude vyvíjet protože se vyvíjí stejně jako u první a u třetí se čtenář vyloženě nudí a proklíná tu nejjednodušší boudu na čtenáře kterou autor používá k jeho udržení u knihy. Při prvním setkání s Brownovou tvorbou vás dokáže nadchnout jeho práce s konspiracemi, ale to se bohužel postupem času vytratí a pak? Nezbude nic...ani důvod číst něco dalšího.

knedlik
26.12.2010

tady ani nemají fakta odpovídat pravdě :-)

LilyFair
30.11.-0001 5 z 5

Další důkaz, proč miluju Dana Browna!

Kermisee
30.11.-0001 5 z 5

Mám toto obrazové vydání a nemohu si stěžovat! Rozhodně je příjemné vidět stavby, o kterých autor mluví.
Když nejste hnidopich, který nutně všude potřebuje jen podložené důkazy a nevadí vám trocha té konspirační teorie, rozhodně si na tomto díle jen smlsnete!

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Ale jo, bylo to napínavé a pokud neřešíte pravdivost a pravděpodobnost, docela zajímavé. Nakonec, co my víme...

Fiona
30.11.-0001 odpad!

Trapně předvídatelné, možná zajímavé postřehy ovšem totálně zruinované podáním a "příběhem". Škoda.

Klárka
30.11.-0001 5 z 5

úžasná kniha .. úplně mě strhla a vtáhla do děje ... s radostí ji můžu doporučit =D

holubTN
30.11.-0001 odpad!

kto si prečíta Svatá krev a svatý grál, musí uznať, že vačšia zlodejina bez zaplatenia práv vydaná nebola - Brown je ako Microsoft, číta komerčne menej úspešných autorov a prevára z ich nápadov reklamne podporené trháky, nuž čo, taká je doba

FilipBednar
30.11.-0001 5 z 5

Tato kniha mě doslova nadchla. Brown dokáže čtenáře "nutit", aby knihu přečetl doslova "jedním dechem". A vyjadřovat se o tom, že kniha je o 100% lepší než film, je myslím zbytečné.

pe3czech
30.11.-0001 5 z 5

Přečteno za víkend při lahvích dobrého templářského vína... Ať zasvědí na nose, jestli Dan Brown neví na mudlu až příliš mnoho o zednářích, templářích a tak podobně... jestli je to jen náhoda

jana.150
30.11.-0001

Knizka byla dobra ve filmu mi chybeli pradevsim takove ty detaily ktere to vsechno zdokonalovali. Ja osobne do knizek ,, ujeta " nejsem ale jakmile jsem sahla v knihovne po knizce Andele a demoni byla jsem mila prekvapena proto jsem knizku o prazdninach precetla asi za 10 dni prave mam doma ,, Pevnost " ale jelikoz je skola tak muzu cist jen po vecerech a to me ohromne stve. :-(