Andělé a démoni

Andělé a démoni

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55993/andele-a-demoni-mUt-55993.jpg 4.43863

Robert Langdon (1.)

Autor obálky:Libor Batrla
Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:978-80-257-0128-7

Leeonteena

Ze začátku mě to celkem bavilo a byla jsem plná očekávání. Kniha mi byla velmi doporučováno a četla jsem velmi kladné recenze, jak na knihu, tak na autora samotného. Zhruba v polovině mě počáteční nadšení opustilo a zbytek knihy jsem se víc trápila než bavila. Bylo to hodně přitažené za vlasy, kolik toho stihli za tak málo času. K tomu veškeré "zvrtaty" byly průhledné a nijak překvapivé. Jediné co se mi líbilo bylo zasvětcení do historie, architekrury, náboženství a vědy. To mi přišlo zajímavé a obohacující. Navíc vás kniha úplně vyburcuje odjet do Říma :-)

ujunka

Můj první Brown a kniha s touto tematikou vůbec... A líbila se mi! Děj má spád, je nabitý akcí, překvapením ... Oblíbíte si postavu a najednou je všechno jinak. Byly chvíle, kdy jsem děj postrkovala očima dopředu, kdy se v napínavém momentu autor uchýlil k takovým těm "nepodstatným" věcem a já si říkala: No tak už mi řekni, jak to dopadlo! ... A tak to má být :)
Při čtení se budete spokojeně usmívat, fandit Langdonovi, kardinálům, camerlengovi a za chvilku budete se zatajeným dechem nevěřícně kroutit hlavou. Za mě super.

Nela.Rob

Všechny knihy Browna mi leží doma už nějakou chvilku a konečně jsem se do nich pustila. A to jsem dobře udělala. Přečteno během pár dnů, děj má spád, je to napínavé a do posledního chvíle ne úplně tušíte, jak to teda všechno je.
(Trošičku jsem musela přimouřit oko, ne úplně vše je uvěřitelné.)
Hned začínám číst další díl a moc se těším.

Bookberry

Velice poutavá a čtivá kniha! S filmem je naprosto nesrovnatelná.

Martink@

Asi nejsem cílový čtenář Dana Browna...Inferno bylo fajn, ale tohle mi přišlo překombinované, spiklenecké jako blázen a tak moc přitažené za vlasy, že jsem posledních asi 70 stránek četla z nutnosti prostě to už dočíst. Ne tedy z důvodu, že by mě tak zajímal konec, spíš ať už mám hotovo a můžu jít dál...Ale, že toho stihli za jeden den... panečku... :-)

Miňuša

Asi najlepšia z jeho kníh s náboženskou tématikou. Prečítaná jedným dychom.. nedalo sa od nej odtrhnúť :)

Synysterka

Opět ve svižném tempu, napínavé a zajímavé.

dr.romca

Super. I když jsme viděla film jako první, přesto jsem hltala každou stránku.

Felsenberg

Tomu říkám fantasmagorie! Čím měně toho víte z fyziky nebo křesťanství, tím méně budete trpět. Z toho museli mít ve Vatikánu radost. Po Ztraceném symbolu můj druhý Dan Brown a už dál nemůžu. To jsou ale nesmysly.

edita374

Skvělá kniha, přečtena jedním dechem. Zfilmování se již tolik nepovedlo. Moc rychlé oproti Šifře mistra Leonarda. Trochu mě zklamalo i obsazení T. Hankse, na kterého jsem si musela zvykat.

dalibor123

Tahle knížka je prostě nejlepší, člověk jedou začne a nemůže přestat. Výborný děj, tempo neuvěřitelný, zajímavý, výborně napsaný. Brownovo nejlepší knížka, nikdy na ní nedám dopustit :)

MosKat

Výborná kniha od výborného autora.

jahex

Pro mě absolutně nejlepší Brownova kniha. Čteno v době, kdy se volil papež, takže o to více autentické :) Přišla na řadu až po Šifře (kolem ní byl přece jen větší mediální humbuk) a možná proto se mi líbila víc.

Olous1

Moje první kniha od autora...líbila se mi,ale některé pasáže byli pro mě příliš zdlouhavé.Je pravda,že moc nevyhledavám knihy na téma církev...jinak kdo toto téma může tak doporučuji přečíst.

jana1986

Jako první jsem četla Šifru a byla nadšená, po letech jsem se vrátila k Brownovi prostřednictvím této knihy a opět jsem ji zhltla jedním dechem! Tajemství, šifry, napínavý příběh, atraktivní prostředí! Výborná knížka pro toho, kdo má rád, když ho děj knihy nenechá jít ani spát :-D

oolinkaa

Tak to byla jízda. Zprvu jsem se do knihy vůbec nehrnula,ale když je teď mánie nové knihy Browna, tak jsem neodolala a chtěla zkusit.a jsem za to ráda. Nemohla jsem se odtrhnout od první stránky a kdybych nepotřebovala spát,tak jen čtu.. napínavé a velmi čtivé od první strany.. okamžitě se vrham na další knihu - šifru mistra Leonarda..doporučuji všemi deseti

Nomia

Dlouho se mi do Browna příliš nechtělo, veškerý humbuk kolem jeho knih mě spíš odrazoval od čtení. Nicméně musím uznat, že Andělé a démoni jsou výborně napsáni, je to čtivé, je to zábavné, nechybí tajemno ani napětí. Rozhodně je to originálně pojaté.
A upřímně - při čtení mi bylo absolutně ukradené, jestli jsou tam nějaké faktické nesrovnalosti, klidně ať si Brown upravuje realitu a historii, jak chce, kniha prostě umí vtáhnou.
Andělé a démoni mě jednoznačně nadchli a Brown má u mě zelenou.

keiko33

Historia je moja srdcovka, takze ma kniha dostala aj napriek vymyslenym faktom a dost neskutocnym dejom. Kniha bola premyslena do kazdeho detailu, je plna sokujucich odhaleni. Ked uz si myslite, ze je vam uz vsetko jasne, pride dalsia bomba. Robert bol genialny, jeho znalosti dodavali pribehu stavu. Film som este nevidela, takze som si dojem z knihy nepokazila.

PavelS
04. únoraodpad!

Neuvěřitelná srágora.

Veronicess

No, čo dodať. Dan Brown to proste umí. Páčila sa mi asi najviac z všetkých jeho kníh.

B.kaspik

Tato kniha je má nejoblíbenější ze všech knih od D. Browna. Napínavá, unikátní, záhadná, tajemná. Prostě geniální.

Nikolas0311

Různé hádanky, hlavolamy, historická fakta a hlavně napětí najdete v této knize.
Přiznám se, že první jsem četl Šifru mistra Leonarda ( Da Vinciho Kod ), která je v sérii o Robertu Langdonovi až v druhém pořadí. Kdybych měl srovnávat Andělé a démoni s již zmíněnou Šifrou mistra Leonarda tak nevím co vítězí. Každé je v něčem jiném. Když jsem četl tuto knihu tak jsem měl opravdu pocit, že se nacházím ve Vatikánu. Napínavé čtení místy i mrazivé. Doporučuji!

Dubin3k
27.12.2017

Má nejoblíbenější kniha od autora. Můžu jen a jen doporučit byl problém se od ní odtrhnout.

slunicko1958
27.12.2017

Šifra se mi líbila víc. Andělé jsou na můj vkus překombinovaní, ale to je třeba mýlka. Jako čtení na dovolenou skvělé.

KatChiss
01.12.2017

Tuto knihu jsem plánovala přečíst společně s přítelem, ale půlka knihy nám trvala necelý rok. Společné čtení tedy není nic pro nás. Každý si čteme zvlášť a to je asi lepší.
Proto jsem se rozhodla ji v listopadu dočíst sama. Neměla jsem tolik času, abych ji četla od začátku, ale naštěstí jsem si děj pamatovala. Čtení druhé poloviny jsem vnímala jinak, protože jsem knihu četla intenzivněji a častěji. Děj nabral rychlý spád a kniha mě začala bavit. Přemítala jsem, kdo by mohl být ten, kdo má vše na svědomí, ale neuhodla jsem. Po zjištění pachatele jsem byla opravdu překvapená, vůbec by mě to nenapadlo. A tak by to mělo správně být. Několik posledních kapitol jsem cítila překvapení a šok. Vše se vysvětlilo a autor to měl dobře promyšlené.
Jednu hvězdičku jsem ubrala za hodně cizích výrazů a ze začátku hodně fyziky, které jsem nerozuměla. Ale už se těším na další díl s Robertem Langdonem

Ginosaji
20.11.2017

Camerlenguv poslední výstup mi díky fantazii vyrazil dech.

Mazurek
18.11.2017

Nejlepší Brownova kniha.

barbora5058
18.11.2017

Andělé a démoni! Když jsem kdysi viděla film, byla jsem ohromena. Knížka je samozřejmě také výborná-luxusní, je napsaná tak, že jí člověk spíš zhltne, než přečte, děj je velice rychlý. Kniha je nabitá množstvím informací, bavila mě, akorát konec a rozuzlení možná až moc dlouhé a předimenzované. Super dílo od Browna, čtivé a zajímavé, knížku jsem přečetla v nemocnici, kde byl klid a krásně jsem se na vysilující děj mohla dostatečně soustředit.

KatkaZ
13.11.2017

Dan Brown je prostě moje srdcovka. Pro mě jeho nejlepší kniha.

Zdeničkačteráda
07.11.2017

Další Brown, snad ještě lepší než Šifra mistra Leonarda. Brown se stává pomalu ale jistě mým nejoblíbenějším autorem.