Andělé a démoni

Andělé a démoni https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170/bmid_andele-a-demoni-OwC-170.jpg 4 5439 5439

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

R-VanDerLe
29.11.2011 5 z 5

Dan Brown je fenomén.. tahle knížka je další vrchol jeho spisovatelské kariéry a zaujala mě na 200%! Kloubí se zde historická fakta, skrytá realita, fikce, konspirace, fantasy a spoustu dalších odvětví.. řekl bych že vědomostní obsah knihy (ať už je část fikce a část ne) je naprosto neuvěřitelný a klobouk dolů před D.Brownem.. Navíc jeho styl psaní mě nenechá vychladnout v žádné kapitole, střídání dějových liníí a jejich vzájemné proplétání skrz celou knihu vás vždy až násilně odtrhne od jedné dějové linie, ale při čtení nějaké jiné na ni musíte stále zpětně myslet a netrpělivě čekáte až se příběh vrátí, nebo nejlépe prolne.. mezitím vám nedá spát ani žádná další.. opravdu skvěle napsáno! TUHLE KNIHU SI NENECHTE UJÍT!
film není kniha a rozdíly jsou velké, ale i film mě zaujal ;-)

s-reader
19.09.2011 2 z 5

Opět jedna kniha, v níž Pan Dokonalý a Paní Dokonalá spasí svět. Svět byl v knihách spasen tolikrát, že si ani nezaslouží. Dan Brown si opět vybral provokativní téma, vlastně abych byl přesný, Andělé a démoni jsou předchůdci Šifry. Ale to nevadí, je jedno, jestli čtete napřed Šifru nebo Anděly. V obou případech platí, že přečtení jedné knihy prozradí děj i zlosyna knihy druhé, tak podobné jsou postupy v obou dílech.
Dan Brown má pozoruhodnou vlastnost zpracovat jakékoliv téma žalostně kýčovitým způsobem. Zápletku, která je velmi dobře rozpracovaná a z které by se dala vytěžit opravdu kvalitní a výborná kniha degraduje pouhými několika detaily: vlastnostmi postav, dialogy, necitlivým vysvětlováním problému, odpočítáváním do nuly a nedostatkem humoru.
Vysvětlím, co mám těmi body na mysli.
Kladné postavy Dana Browna jsou jako naprosto dokonalé. Fyzickým vzhledem, ušlechtilostí duše, schopnostmi jak na poli sportu, tak i jiskrného intelektu. Brown jejich vlastnosti korunuje neobratným popisem hodným červené knihovny. Už takový úvod dokáže znechutit.
Pokud je potřeba čtenáři osvětlit nějaký problém, dokáže Brown vložit pomocnou otázku do úst člověku, který by měl být na takové výši, že by takovou pitomost neměl z huby vůbec vypustit nebo se stydět a vrátit celou sadu svých vysokoškolských diplomů.
Obrazně řečeno, pokud má vybuchnout bomba, zastaví se odpočítávání na nule. Vím, že se takový postup používá u akčních filmů běžně pro zvýšení napětí (ale prosím vás, kdo by v dnešní době už tím byl napnutý), ale už je to trochu otravné.
Náznak nějakého odlehčení jsem v Brownových knihách nenaleznul, hledal jsem snad špatně?

Pokud by alespoň části těchto věcí, které mi kazí dojem z knihy, nebylo, dokázal bych si najít dost momentů, které bych ocenil. Nevadí mi ani scény, které se týkají antihmoty, přestože jsou z fyzikálního hlediska dost nesmyslné, ale to je zcela v kompetenci autora a technické řešení výroby a skladování antihmoty nejsou prioritou knihy. Naopak to považuji za docela zdařilé. Je tam mnoho výborných postřehů, ať už se týkají CERNU nebo Vatikánu, vztahu vědy a náboženství. Ale neztrácím naději, třeba Brownovi zůstane schopnost kombinace a vytváření zápletek a časem se naučí lépe psát.

Chemiczka
11.09.2011 4 z 5

Bezpochyby kniha hodně čtivá, po pár stránkách vtáhne do děje. Na druhou stranu jsem měla občas pocit, že si pan Brown ze mě střílí, neb si asi myslí, že mu všechno zbaštím (především předimenzovaný závěr - aneb zázračné přežití Roberta Langdona ve vodách Tibery, rozluštění celé záhady a camerlengova smrt). Jako katoličku mne dost věcí tak trochu zarazilo (upřímně pochybubuju, že by biskup, pozdější kardinál a Svatý otec s nějakou zamilovanou jeptiškou podstoupil umělé oplodnění - notabene, že by camerlengo - náboženský fanatik - potom co zjistí pravdu uznal, že jeho otec zůstal "čistý" a neporušil své sliby - nějak to sperma přece "odebrat" musel viz. 6.článek Desatera). Stejně jako u jiných knih mi dost vadí, že více než málo lidí je bere jako historicky podložená fakta.
Sumasumárum dobře se čte, ale skvost to pro mne nebude.

Pajuska12345
28.08.2011 5 z 5

Toto je úžasná kniha!
Nesmírné množství napětí, akce, dokonce i trocha romantiky... Brown nechá na vážkách o vrahovi každého až do posledních pár stránek.
Opravdu vřele doporučuji. S Da Vinciho kódem nejlepší knihy, které kdy vydal! :)

Lester555
12.08.2011 5 z 5

Honička po Římě s příchutí historie. Ale za ten přehnaný konec bych nejradši hvězdu ubral :) .

Jakubisko
04.07.2011 4 z 5

Jako doplněk k Šifře rozhodně ucházející a neméně čtivé a strhující.

Azizi
11.06.2011 5 z 5

Najnapínavejší román od Browna, aspoň pre mňa určite. Úžasný dej plný zvratov a prekvapení. Naviac to prostredie Ríma je tiež veľmi pôsobivé, bola som tam, takže veľa vecí som si dokázala živo predstaviť, čo knihe veľmi dodáva na autenticite. Len tá plachta či čo to bolo (nechcem prezrádzať, tí čo čítali snáď vedia) sa mi zdala už moc nereálna, také niečo jednoducho podľa mňa nie je možné.
Film je veľmi zlý, vôbec sa nedá s knihou porovnávať. Ešte aj dej na konci je ak si dobre pamätám dosť pozmenený. Fakt sklamanie a ľutujem, že som naň išla. Da Vinciho kód bol ako sfilmovaný veľmi slušný. Ale toto naozaj neodporúčam pozerať, ak si nechcete pokaziť dojem z knihy :)

Bjelásek
10.06.2011 5 z 5

Brown mě nepřestává dostávat. Tahle jeho kniha je tak dobrá, okamžitě vás vtáhne do děje a už vás nepustí. Čte se skoro sama, navíc je to jedna z mála knih, u které můžu říct, že tenhle konec jsem skutečně nečekala. :)

Breburda
25.05.2011 5 z 5

Přiznávám, že jsem nečetla, ale poslouchala audioknihu, i přesto bych ráda napsala, že je to velice dobrá kniha. Chystám se shlednout film, tak uvidím, co bude lepší.

Gr.Martina
21.04.2011 5 z 5

Nejlepší kniha všech dob :)

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Kvothe
09.04.2011 5 z 5

Pro mě nejoblíběnější kniha od Daniela Browna, o mnoho lepší než Davinchi code - šifra :-) Přesto jsou všechny knihy tohoto spisovatele psány prvoplánově komerčně a na základě naprosto jednoduché linky - přesto to ale funguje a to doslova výborně. Andělé a Démoni mi možná poslouží jako mapa po zajímavých místech v Římě :-)) Určitě není ztráta času si tuto knihu přečíst, čte se skutečně skvěle a Dan Brown je velmi dobrý spisovatel.

Vendiii1
03.04.2011 5 z 5

Tahle mně nikdy neomrzí :))

smetyl
21.03.2011 5 z 5

Rychlý spád děje. Nečekané zvraty a krátkost časového úseku v kterém děj probíhá nasazují tomuto románu pomyslnou korunu mezi tvorbou Dana Browna. Časová tíseň netíží jen hlavní postavy ale i čtenáře, který má problémy knihu pustit z ruky. Kniha Vás snadno vtáhne do děje a to sou znaky dobrého thrilleru.

Maie
09.03.2011 4 z 5

Moc často se nestává, aby mne nějaký film zaujal natolik abych šla číst i knížku. Nicméně filmu Andělé a démoni se to povedlo. Knížka byla opravdu dobrá. Dost věcí do sebe zapadalo. Je to skvěle promyšlené.:) Obdivuju jeho fantazii..:) Doporučuju všem.

pe3czech
06.03.2011 3 z 5

Pan kolega Brown to tady úplně neodhadl. Ve snaze udržet čtenáře v neustálém napětí a překvapovat jej nesčetně zvraty vytvořil složitou zápletku, která sice nakonec do sebe zapadá, ovšem často hraničí s absurditou. Nedivím se, že si filmaři pro zfilmování nejprve vybrali druhý díl, daleko lepší Da Vinciho kód

pankaplan
13.02.2011 5 z 5

Tuhle knížku mám rád. Je to dobře napsaný thriller, dobrá atmosféra, zajímavý děj - knížka splnila všechno, co jsem od ní vyžadoval a nemám s ní problém.

karelk
03.02.2011 4 z 5

Šifra mistra Leonarda v bledě modrém, akorát ne z Paříže, ale z Říma. Milé, ale už nepřekvapující...

Verrrunka
02.02.2011 4 z 5

Velmi napínavý román, který jsem přečetla ve škole během pár dnů(nutno dodat, že má téměř 600stran) Nebýt toho až moc překombinovaného konce, tak jsem nadmíru spokojená.

Val
01.02.2011 5 z 5

Dle mého lepší než Šifra....asi od něj nejlepší....