Zloba

Zloba
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280204/bmid_zloba-KVg-280204.jpg 5 2427 2427

Robert Hunter série

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

An Evil Mind , 2014

sedw
12.05.2021 5 z 5

Tentokrát hodně jiný díl, než předchozí. O krapet horší, ale opravdu jen minimálně. Oproti minulým dílům mi chybělo trochu napětí, které v minulých dílech bylo vždy v poslední čtvrtině knihy skoro až nesnesitelné. Tady to bylo celé takové klidnější, více konverzační, příjemná změna, ale už se zase těším na další díly, které budou doufám opět ve stylu přechozích.

kachnat
12.05.2021 5 z 5

Povedený díl, přečteno jedním dechem... Myslím, že už bylo vše v hodnoceních napsáno :-)

zimolka
11.05.2021 5 z 5

Je pravda , že tento díl je jiný než ty doposud,ale opět napínavé , úžasně napsané.

Tereza197
03.05.2021 5 z 5

Kniha, která ve mě vyvolala tolik pocitů...strach, znechucenost, lítost, uvědomění. Opět naprostá pecka. Co ale musím vyzdvihnout je to, že je to jedna z knih, ke které se myšlenkami budu ještě dlouho vracet.

Terez_Proskova
28.04.2021 5 z 5

Já už nevím, co do těch hodnocení psát :D. Prostě Hunter je srdcovka a tento díl byl tak trochu jiný v tom, že se konečně dozvídáme víc osobních věcí z Hunterovy minulosti...

Kate72
25.04.2021 5 z 5

Tentokrát je vyšetřování pro Huntera dost osobní. Nezapojuje se do něho ani jeho kolega Garcia i když řeší případ s FBI. Na povrch vyplouvá Hunterova smutná minulost na kterou se snaží 20 let zapomenout. Do hry se dostává jeho nejlepší kamarád se kterým bydlel v době studií na koleji.

Majuš333
21.04.2021 5 z 5

Aj keď bola Zloba mrazivá, strhujúca a skvele spracovaná kniha, ktorú hodnotím plným počtom bodov, neviem sa zbaviť pocitu, že mi tam niečo chýbalo... Možno to bolo tým, že mi chýbal Garcia a Blakeová a musela som si zvykať na nové postavy z radov FBI... Alebo to bolo tým, že mi to pripadalo, ako keby sa prevažná časť príbehu odohrávala len na jednom mieste-v budove FBI... Neviem...
Ale konečne je už známa Robertova minulosť a dôvod jeho samoty...

kofola33
14.04.2021 5 z 5

Tak jsem si myslela, ze predchozi dil byl naprosty mazec....ne, nebyl.
Psychologicky souboj supermozku v tehle knize me naprosto dostal. Hunter a jeho byvaly kamarad jako policajt a neuveritelne vykonny seriovy vrah bez jakychkoliv vycitek svedomi nebo soucitu plny brutality a prosty normalniho clovecenstvi. Misty jsem si rikala, jestli je to opravdu mozne a nejhorsi na tom je, ze autor cerpal ze skutecnych pripadu ze sve praxe. Az by se jeden bal, kolik takovych Hannibalu chodi kolem nas...
Libi se mi, ze tenhle dil je stavbou jiny nez predchozi, dozvedeli jsme se konecne vice o Hunterove smutne minulosti.
Je to ctive, napinave, mrazive, brutalni a me to hrozne bavi i kdyz vim, ze doma zas nic neudelam, kdyz zacnu cist...jdu na sedmicku.

Olous1
03.04.2021 5 z 5

Tak to byla opět jízda. Trochu jiné než předešlé díly, ale o to děsivější,že je to podle skutečné události. Autor nasadil laťku o další levl výš. Přečteno na jeden zátah. Za mě 120%.

bekule
17.03.2021 5 z 5

Buď je tento díl zatím nejlepší z této série nebo prospělo že jsem si dala mezi díly pětiměsíční pauzu protože té brutality už na mě bylo moc. Tentokrát těch úchylností na Cartera není tolik, zato je to velmi napínavé a skvělé čtení i když Hunter mě stále nepřesvědčil o svojí genialitě, na to dělá stále spoustu nepochopitelných chyb.

04.03.2021 4 z 5

Pavlina50: to by nebyla normální polovina planety. Ať se jedná o takovéto knihy nebo horory.

Pavlina50
04.03.2021 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem musela pořádně rozdýchat.
U Cartera už jsem sice zvyklá na cokoliv - všechny jeho knihy jsou vždy psány s velkou brutalitou, ale toto bylo něco naprosto odlišné. Vůbec ne v menší míře sadismu nebo Carterových standardních zvráceností, ale v celkovém pojetí příběhu. Pachatel je hned téměř na začátku knihy identifikován a prakticky celý další děj pokračuje v duchu jeho konfrontace s vyšetřovali, hledání motivů, pohnutek k jeho brutálním činům a vůbec celková psychoanalýza mysli masového vraha. Děj se tak tentokrát nevyznačuje téměř žádnou akčností, ale naopak mozek dostává opravdu zabrat – dokonalé psycho.
Robert Hunter se právě chystá na zaslouženou dovolenou na Havaj, když je odvolán k dalšímu případu. V tu chvíli vůbec netuší, že stane tváří v tvář své bolestné minulosti a bude muset čelit nejtemnějším a šokujícím odhalením, které pro něho dosud zůstávaly ukryté.
Kniha má neskutečně dusivou a těžkou atmosféru, hodně moc mi právě touto atmosférou připomíná film noir, konkrétně se mi do mysli pořád vracel film Sedm a hlavně jeho finální scény.
Ale opravdu děsivé je to, co autor píše už v předmluvě knihy - že se většina zápletky a postav zakládá na skutečných faktech, s nimiž se setkal v praxi soudního psychologa. Dosud jsem naivně věřila v Carterovu bujnou zvrácenou fantazii, ale tento fakt mě uzemnil.
Nicméně kniha mě fakt zasáhla, je opět skvěle napsaná, Carter prostě nezapřel svůj vypravěčský talent, který nedovolí knihu odložit, než je dočtena poslední stránka. Ale s nadsázkou míněno se začínám bát tak trošku i sama sebe, jestli jsem ještě vůbec normální vzhledem k tomu, že něco tak šíleného dokážu číst.

28.02.2021 4 z 5

verculka: zlo, které autor popisujete existuje. Nemusí to být zrovna masový vrah. Stačí například žena/ "matka" která zabije své dítě nebo jej týrá nebo zneužívá.

28.02.2021 4 z 5

Na začátku byla obyčejná dopravní nehoda, která se vyvinula ve vyšetřování sériového vraha. Vrah byl již za mřížemi, ale nechtěl mluvit a pak si vyžádal nám známého Roberta Huntera. S jeho pomocí se dozvídáme děsivé skutečnosti o vrahové tzv. práci kterou vykonává dost dlouho.
Kniha je velmi čtivá a napínavá. V tomto díle spolu soupeří dva geniální mozky. Jeden na straně policie a proti němu geniální sériový vrah, kterému se dařilo dost dlouhou unikat pozornosti FBI a její speciální jednotce.

MatoPalkes
20.02.2021 5 z 5

Toto bola bomba, iné než predchádzajúce diely, ale úplne skvelé. Výlety do minulosti dali príbehu nový rozmer, postava vraha vykreslená parádne. Encyklopédia psychopata. Teším sa na ďalší diel.

Pavcitko
19.02.2021 4 z 5

Přečteno jedním dechem, nicméně něco mi tam vadilo. Vrah jako vždy brutální, vysoce inteligentní a perfektní protivník Robertovi. Dostává ho až na psychické dno. Ač vyšetřování běželo, trošku mi vadilo znát totožnost vraha celou knihu. Malinko to ubralo na celkovém napětí knihy. Ale rozhodně stála za přečtení a honem na další díl.

LilianaFalcon
15.02.2021 5 z 5

Mile mě překvapilo, že na tenhle díl šel autor jinak. Bylo to riskantní, ale myslím, že se to povedlo.
Bylo to napínavé, zvrácené, konec byl skvělý.
A teda je to pořádný výlet do Robertovi minulosti.

boeink
14.02.2021 4 z 5

Tímhle dílem jsem se prokousávala nezvykle dlouho, nemohla jsem se začíst. Souhlasím s hodnocením petraj30, ten díl je prostě jiný. Nějakou dobu jsem byla rozčarovaná, zklamaná, čekala jsem, jestli a kdy "to" přijde. A přišlo. Ale kvůli příliš rozvleklému začátku to pro mě nebyl nejlepší díl.

Mája777
13.02.2021 5 z 5

Tak tento díl je opravdu nejlepší a určitě také dost důležitý. Pochopila jsem proč je Robert takový jaký je, proč se chová tak jak se chová. Je to síla. Ano, tady to bylo opravdu čiré a neskutečné zlo. Na jeden život je ho až dost.
(13. 2. 21 - 6 474 - 17)

verculka
07.02.2021 5 z 5

Tohle byla síla. Nechce se mi věřit, že skutečně existuje takovéto zlo... Jestli autor skutečně čerpal ze svých zkušeností, tak se mi chce zvracet z tvé zvrátěnosti.