Sochař smrti

Sochař smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360830/bmid_sochar-smrti-yxx-360830.jpg 5 2551 2551

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

moudivlacek
05.11.2016 4 z 5

Další šokující příběh, sice si budete myslet, že vraha znáte, že to nemůže být nikdo jiný, dotyčný sice není zrovna zářný příklad, ale až poznáte skutečného vraha, spadne vám čelist. Protože to byl pro mne opravdu šok, Jakmile zjistíte, kdo jím je, vše se správně poskládá a vysvětlí.
Hrůza a zároveň další mistrovsky napsaný díl Roberta Huntera.

Reat
03.11.2016 5 z 5

Moje druhá přečtená knížka od Cartera, po dokonalém Popravčím, a i ona si zaslouží a dostane pět hvězd, i když ne tak plnotučných jako zmiňovaný Popravčí. Proč, když se to čte tak skvěle a návykově? No jistě....mechanik. Téměř v každém komentáři zde se ten údiv vyskytuje a já nebudu výjimka. Vůbec to nezapadá do kontextu....ale nebudu spoilerovat. Beru to jen jako drobounkou vadu na kráse jinak naprosto dokonalého čtení, kdy jste pohlcen děním a napnutý jak struna. Hunter je sympaťák každým coulem a už se těším na další shledání s ním.

02.11.2016 5 z 5

Nic méně mám velký absťák, a tak jsem dnes k narozkam dostala další díl....popravčí

02.11.2016 5 z 5

Mechanik!!!!! To mě zarazilo na konci také....neboť , když mluvil s tou ženou, která přihlížela tomu vysetrovani a vyptávala se toho mechanika.....že ji nenarazil ten hlas, když ji mechanik odpovídal......!!!!!!

01.11.2016 5 z 5

Opět super čtení....není co vytknout...super

Aymira
05.10.2016 5 z 5

Možná nejlepší z prvních čtyř knih. Když už si u předchozích případů říkám, že se snad nedá vymyslet nic brutalnejsiho, jsem s každou další knihou znovu a znovu přesvědčena o opaku. Kdo je vrah, mi tentokrát zůstalo skryto az do jeho odhalení. Fakt me ten člověk vůbec nepřišel na mysl. Závěr nebyl tak akční a napínavý jako jindy, ale stejne se kniha opet četla jedním dechem. A jak zde v komentářích již někdo poznamenal, záhadu jménem mechanik jsem nepochopila doted ani ja.

minirock
04.10.2016 5 z 5

Je to hodně brutální ale taky hodně čtivé. Krátké kapitoly vám nedají vydechnout, děj se každou stránkou posouvá dál, takže nemůžete přestat číst. Robert i Carlos jsou sympatická dvojka a s Alicí tvoří parádní partu. Pachatel mě překvapil ale důvod jeho konání jsem docela chápal. Určitě by nebylo jednoduché se s podobnou situací vypořádat. Také jsem čekal zmínku o mechanikovi, tato postava není vlastně nijak objasněna a přitom je hodně důležitá. A jakou úlohu hrál v celém příběhu Sands, jeden z hlavních podezřelých ? Chris Carter musí mít opravdu hodně bujnou fantazii.

zuza7809
03.10.2016 4 z 5

Kniha mě chytla. Byla poutavá a co na panu Carterovi mám opravdu velmi ráda, tak jsou jeho krátké kapitoly. Přijde mi tak, že kniha sama o sobě má spád a člověk se nenudí.
V tomhle románu není nic, co bych vytkla. Jako věrná čtenářka jsem si na různé nechutnosti již zvykla, takže potoky krve, usekané prsty,... Ne, to mi nevadí.
Jsem velmi ráda, že tentokrát se případ pana Huntera nedotýkal nijak osobně, jako např. ve "Dvojitém kříži". A ani se nijak do hloubky neřešil Garciuv soukromý život s jeho ženou.
Mírně mě štve, že se pan Carter vrací k soukromým věcem hlavních hrdinů, které byly již popsány v předchozích románech (Robertova insomnie, Garciova žena,... Je toho víc, pozorný čtenář si toho všimne. Chápu, že to opakuje kvůli tomu, kdyby někdo četl čtvrtý díl série jako první knihu autora, ale pro mě jako věrného čtenáře celé série to je pasáž navíc!)
Vrah byl nečekaný a luštění celé zápletky bylo překvapivé. Nepředpokládala jsem, že by někdo takový mohl mít takové sadistické choutky. Celkové vykreslení postav bylo výborné. Spolupráce obou úřadů, sympatická Alice, která Huntera zná prakticky od dětství.
Je pár věcí, co mi tam nesedí a nad kterými mám otazníky. Nemohu to tu napsat přímo veřejně, protože by to byl spoiler, ALE i tak otázku položím.....
Co ten opravář?? Jsem jediná, kdo si všiml, že to nesedí k celkovému profilu vraha?
A proč ta zbytečná zápletka se S.W.A.T.em?? To už mi přišlo trochu zbytečné, protože vrah byl úplně někde jinde s někým jiným... Akorát další, více méně nedůležitá zápletka. I když jsem napětí prožívala dost intenzivně (hltání slov, zatajený dech, zvýšený tep,...), neustále jsem se vracela v myšlenkách k tomu, kde lítá hlavní hrdina.

Fififjonka
29.09.2016 4 z 5

Sochař smrti by byl jako samostatná kniha na 90%, ale Carter už se v těch předchozích přeci jenom předvedl lépe. Pro mě to paradoxně kazila až groteskní míra brutality, Carterovy knihy jsou na ní sice založené, ale čeho je moc, toho je příliš a člověk prostě časem otupí. Navíc zde mi motiv nevyrazil dech, jako v knihách předtím. Špatný nebyl, ale po takovém masakru a sofistikovanosti těch soch jsem čekala asi trochu víc. I tak ale velmi kvalitní, napínavá četba.

Aleh
28.09.2016 4 z 5

Už obálka knihy dává tušit, že to bude pořádný thriller! A krve bylo opravdu hodně. Robert Hunter a jeho spolupracovník Garcia mají před sebou opět další těžký úkol. Vrah za sebou zanechává sochy! Ale jaké sochy! Co znamenají? Co nám mají sdělit ty sochy a jejich stínové obrázky? Hunter a Garcia hledají vraha Sochaře, ale také motiv, který ho vede k takovým masakrům. Kdysi jsem thrillery moc nemusela, ale baví mě, jak vyšetřovatelé krok za krokem tyto zrůdné činy odhalují. Přečetla jsem knihu za dva dny. Těžko se od ní odchází. Je to velmi napínavé a dobře se to čte. Zase se potvrdilo, že vraha ponoukají k pomstě události, které se staly kdysi dávno v minulosti. Vrah byl pro mě ale velmi překvapivý. Takový konec jsem opravdu nečekala. Určitě se pustím do čtení i dalších knih od Chrise Cartera.

harena
28.09.2016 4 z 5

Od začátku do konce napínavá, plná zvratů, morbidní, brutální, strhující detektivka. Jen jsem si říkala, jestli autor také nemá nezvládnuté psychické problémy, protože pracoval jako soudní psycholog a vyšetřoval mnoho zločinců, včetně pachatelů sériových a mnohonásobných vražd. Je to moje už čtvrtá detektivka od Cartera, tak mě to šílené mučení a kaluže nebo potoky krve už tak nešokovaly, ale neubralo by na napětí a na čtivosti, kdyby toho mučení bylo alespoň o polovinu méně. Teď si přečtu třeba Poselství růží nebo tak něco. Nicméně třeba za měsíc si vezmu jeho další knihu, čtení je to bezesporu napínavé.

hellena1523
11.09.2016 4 z 5

S politováním musím říct, že tentokrát nemůžu dát plný počet hvězdiček. Ačkoliv Chrise Cartra jsem si velmi oblíbila a je mým nejoblíbenějším autorem detektivek, jeho detektiva Roberta Huntera od třetí knihy, kterou jsem četla, miluju, tentokrát mi něco scházelo. Nebo to byla má chyba, že jsem Sochaře četla jen pár dní po Nočním lovci, který mě naprosto uchvátil. A dosud jsem si mezi jeho knihami dávala delší pauzy.
Příběh mě bavil, postavy byly fajn (btw už chápu nelibé komentáře vůči druhé vraždě na lodi - dokud jsem knihu nedočetla, pořád jsem přemýšlela, co se tak nelíbilo...jasný, to se fakt moc nepovedlo...), přesto předchozí 3 tituly byly lepší.
Rozhodně se ale nevzdám jeho dalších knih a věřím, že zklamaná nebudu. :-) Zkrátka je jen není dobré číst hned za sebou, ale jinak je to příjemně mrazivý čtenářský zážitek a určitě doporučuji. :-)

sabca
03.09.2016 4 z 5

První kniha tohoto autora.Napínavá od začátku až do konce a ten byl překvapivý. Takový konec jsem opravdu nečekala. postupně si přečtu i ostatní knihy. Jak tady někdo píše není dobře číst je všechny po sobě, tak proložím romantikou nebo obyčejnou detektivkou. Komu nevadí spousta krve a násilí, tak doporučuji.

Šánka
28.08.2016 5 z 5

Děsivý, mrazivý ...... a dokonalý, to je Sochař smrti.
Jestli se vám zdál Noční lovec drsný, věřte, že proti Sochaři smrti to byl jen slabý odvar. Autor snad musí čerpat náměty ze svých zkušeností soudního psychologa, ze setkání se skutečnými psychopaty, ale jeho naprosto strhující, nekomplikovaný styl psaní, to je dar ! A hlavně za to má u mě opět za 5*. A k tomu, aby ve mně vyvolal i částečné sympatie s tak brutálním pachatelem, to se mi u něj ještě nestalo.
Slabším povahám, mezi které se také počítám :-), bych doporučila, nečíst sérii na jeden zátah, ale proložit ji třeba nějakou pěknou love story.

happy-smile
22.08.2016 5 z 5

Zjišťuju, že ač je kvalita knihy opravdu na vysoké úrovni (žádná hluchá místa, nápaditost atd.), tak tady přece jenom něco chybí. Hunter se nijak nevyvíjí. Od toho, co jsme o něm zjistili v první knize, nevíme o jeho soukromí vůbec nic nového. Když jednotlivé díly čte člověk odděleně, tak to asi nevadí, ale když to někdo čte hned po sobě, tak tento nedostatek docela pocítí. Chybí nějaká linka, která by čtenáře nalákala na další díl - Hunter prostě bude řešit další případ, v jeho životě se ale nic nepohne... I tak je to ale pořád plný počet.

tibicards1710
07.08.2016 5 z 5

vynikajúce a napínavé čítanie. súboj detektívov Roberta Huntera a Carlosa Garciu s geniálnym vrahom, ktorý im zanecháva stopy...a tými stopami sú sochy.. už len zostáva prísť na to, čo vlastne symbolizujú... Chris Carter opäť nesklamal!

janica09
04.08.2016 4 z 5

První kniha od tohoto autora a velice milé překvapení. Určitě zkusím další detektivky. Je to knížka od které se špatně odchází, napínavá až do konce, jen chvílemi možná až moc drsná.

Peslik
29.07.2016 5 z 5

Opět úžasné čtení, začátek knihy mě opět dostal a nepustil. Naštěstí díky dovolené a času věnovanému rodině, jsem si knihu vychutnávala déle. Ještě dvě knihy a budu si muset na další nějaký ten pátek počkat.

skipiii
25.07.2016 5 z 5

Carter je můj nejoblíbenější spisovatel a žádná jeho kniha mě zatím nezklamala,spíše naopak!

kyssling
23.07.2016 4 z 5

Skvěle sepsaný thriller, v synopsi se píše že čtenář dokáže vypátrat vraha společně s autorem, to bych tedy chtěl vidět ... Ale jinak bravurně, dramaticky sepsáno, akorát je možná toho mučení trochu moc, až už to ani možná není tak zajímavé ...