Jeden za druhým

Jeden za druhým
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452904/bmid_jeden-za-druhym-cb2-452904.jpg 5 2475 2475

Robert Hunter série

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci. Členové losangeleského policejního sboru využijí spolu s odborníky z FBI vše, co mají k dispozici, aby elektronickou cestou vysílání vystopovali. Ovšem tenhle zabiják není žádný amatér a dokonale se připravil, než s policií rozehrál hru „chyť mě, než znovu zabiju“. Ještě dříve, než Hunter a jeho parťák Garcia stihnou řádně rozjet vyšetřování, totiž vrah zavolá znovu. Nabídne novou adresu webové stránky. Novou oběť. A svůj přímý přenos tentokrát promění ve vražednou reality show pro širokou veřejnost, kde každý divák může přihodit rozhodující hlas.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

One by One , 2013

Floriška7
04.12.2017 5 z 5

Vraždy moc nečtu. Toto byl můj první Carter. A jako fakt musím napsat, že víc než dobré.

LucaDusa
02.12.2017 5 z 5

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Skvělé od začátku do konce, smekám!

roso.mak
30.11.2017 3 z 5

Nemohu si pomoct, sláva této knihy stojí hlavně na brutalitě vraha. To je to, co ji odlišuje.

Nicméně oceňuji, že autor pamatoval na logickou zápletku a uvěřitelný motiv vraha a vynechal jakékoliv deus ex machina. A umírání obětí? Ať si autor hraje, hlavně, že nezlobí.

Dobby888
27.11.2017 5 z 5

opět napínavý a strhující díl :-)

MilanCFC
24.11.2017 5 z 5

Celý průběh knihy byl na 5 hvězd. Ale to zakončení si zaslouží ještě jednu pomyslnou hvězdu navíc.

Magnovak
20.11.2017 5 z 5

Můj favorit byl Popravčí, ale tohle, to je prostě neskutečné!

Rozhodně nemohu souhlasit s komentářem níže, že tohle je nejslabší Carter, naopak, imho ze všech možných směrů je to ten nejbrutálnější a nejtemnější.

Hloubka lidské bolesti, touhy po pomstě, lhostejnosti k ostatním a geniality provedení je zde na hranici možného.

Za mě nejlepší Carterovka, protože Jeden za druhým není jen vynikající psychologický a brutální thriller, odmyslíme-li si, že jde o "obyčejnou detektivku" je to hluboká sonda do úpadku naší společnosti, sounáležitosti a empatie s druhými. A moderní technologie, sociální sítě apod. tento úpadek jen podporují, jak je zde jasně vyjádřeno streamováním, hlasováním a vším s tím spojeným. Je už pak fuk, jestli by to z pohledu IT security bylo realizovatelné, nejspíš ne v takové míře, ale sociopsychologie dnešního člověka tu je vykreslena naprosto reálně.
(viz snuffy na darknetech, komentáře na slaboduchých bulvárech, různé ujeté FB skupiny atd.)

Je to vlastně velmi smutný příběh o lidském osudu a o nás lidech 21.století vůbec...

karantena
19.11.2017 5 z 5

Vynikající kniha,jako všechny předchozí od tohoto autora.

Lucibuska
11.11.2017 3 z 5

Miluji celou RH serii, ale tato kniha mi přišla nejslabší. U ostatních knih jsem měla strach, a byla jsem z každé velmi nadšena. Nadšeni se u této nekonalo, strach neprobehl. A konec mě také spíše zklamal.

TomHr
09.11.2017 2 z 5

Policajti jsou kabrňáci. Sice jim na každé druhé stránce srdce přestane bít nebo naopak „vystřeluje až do hrdla“, tuhne krev v žilách, v týle mají „prazvláštní mravenčení“, všichni zkoprní nebo pekelně vyděšení pociťují „trapnou paniku na dně žaludku“ nebo se jim dokonce „v břiše rozevírá obrovská jáma“! Ale nestanou se z nich roztřesené trosky a padoucha dostanou, byť „naplněni znepokojivou úzkostí“.
Tento prvoplánově strašidelný styl je spíš úděsný než děsivý – a k smíchu. Nejsem přesvědčen, že by detailní líčení vražd, jakkoli sadistických, mělo přispět ke kvalitě literatury. Takže sorry, ale jenom dvě hvězdy.

Didi15
30.10.2017 5 z 5

Ke Carterovkám nelze nic jiného dodat, jen že naprostá bomba:)

ivana1975
30.10.2017 5 z 5

Uzasne... co dodat... skoda ze ich nema viac... davam hore vsetky palce, aj tie co nemam

JiříM
28.10.2017 4 z 5

Konečně jsem ji sehnal a nezklamala.

simona7713
27.10.2017 5 z 5

Ououoouuuu, Chris je Buh. Neznam lepsi knihy, ktere by me takto chytly hned od zacatku. Miluji jeho surovost. Ackoliv obcas premyslim o jeho dusevnim zdravi, stejne ho budu nadale uctivat.

Reat
26.10.2017 5 z 5

Další skvost z dílny mistra Cartera. Knížka se dlouho, předlouho nedala sehnat, takže když "pár chytrých hlav" z BB Art konečně napadlo udělat dotisk, mohl jsem si zkompletovat celou sbírku.....celou sbírku hrůz, pronikající do nejhlubších niter každýho. Vážně je společnost taková? Pořád chci věřit, že ne. Carter, ač jede podle (staro)stejné šablony, od které se odpoutal na chvíli jen v geniální Zlobě, se tady drží schématu, na které mu prostě musíte pokaždý skočit....čtivost, napětí, nucení čtenáře zběsile otáčet stránku za stránkou. A stejně jsem mu to i popáté sežral, nejde to jinak. Zapadlo to do sebe jako skládačka..zní to zvláštně, ale víceméně přesně pak chápete, proč, jak a komu a pod. Coby čtenáři mi bylo při čtení neskonale dobře, coby člověku vžitému do děje rozhodně ne. Jediné mě uklidňuje vědomí, že já bych fakt nehlasoval....fakt ne!!!

Vesina
19.10.2017 5 z 5

TOP !! Jako všechny knihy od Cartera !!

ritta
07.10.2017 5 z 5

Další skvělá kniha z dílny pana Cartera, pro mě již několikátá v pořadí.

TessaJean
28.09.2017 4 z 5

Výborně napsaná kniha!! Vtáhla mě hned na začátku, což se mi obvykle nestává. Líbilo se mi, že už od prvních dvou stran se tam něco dělo a každá kapitola končila tak, že mě to nutilo číst dál a dál.. rozhodně si přečtu i další jeho knihy.

Dumicek
21.09.2017 5 z 5

Tak jsem se po menší pauze pustila zase do Cartera a nooo snad ani nemám slov! Pane jo, kam pan Carter chodí na takovéhle nápady se zabíjením, protože tohle byla vážně síla a u každé smrti se mi obracel žaludek. Opravdu popsané, tak, jak když se to děje Vám. Kniha Vás nenechá oddechnout, to napětí je až elektrizující a vy musíte číst dál a dál.. U mě to bylo i tak, že jsem se ve dvě v noci vzbudila a musela jsem pokračovat, jen abych dosáhla klidu :D Na jednu stranu vraha chápu, proč to vše dělal, ale to ho v jeho počínání neomlouvá a ta zvrácenost lidí co hlasují...co říct..lidé jsou zvrácení a prahnou po hrůzách a senzacích. Vidíme to každý den... Posledních 30 stránek knihy jsem byla v neustálém napětí až jsem si z toho ohlodala nehty na rukou i nohou, jak jsem byla hotová, jak to vše dopadne. Musím říct, že jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Spadl mi kámen ze srdce :) kniha prostě super jízda, ale musím si zas dát od Cartera pauzu :D

JPBelmondo
21.09.2017 5 z 5

Opět napětí od začátku do konce. Šokující, strhující, mysteriózní, nic pro slabé povahy. Ke konci, když je vypátrán pachatel a jeho chování a motiv jsou vysvětleny, je čtenář schopen trochu ho pochopit. Což ovšem neznamená souhlasit s tím, co provedl. A i když to bylo hrůzné a nepředstavitelné, daleko odpornější je zjištění, že snad mnohem horší byli ti hlasující on-line diváci, kteří, byť věděli, že je to skutečné, přesto hlasovali. Položme si tedy otázku: "Kdo tedy skutečně zabíjel ?"

reeper
21.09.2017 4 z 5

Hodně dobré. Napínavé od začátku do konce. Trochu zklamání z rozuzlení (to jak si detektiv uvědomí spojitost mezi vraždami). Autor se soustředí víceméně jen na práci detektivů. I vzhledem k počtu stránek nečekejte nějaké hlubší vykreslení charakterů postav, mezilidských vztahů či romantiky. Kniha je ideální do vlaku, do letadla. Naopak nečíst večer pokud jste sami doma.