Jeden za druhým

Jeden za druhým https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452904/bmid_jeden-za-druhym-cb2-452904.jpg 5 2438 583

Robert Hunter série

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci. Členové losangeleského policejního sboru využijí spolu s odborníky z FBI vše, co mají k dispozici, aby elektronickou cestou vysílání vystopovali. Ovšem tenhle zabiják není žádný amatér a dokonale se připravil, než s policií rozehrál hru „chyť mě, než znovu zabiju“. Ještě dříve, než Hunter a jeho parťák Garcia stihnou řádně rozjet vyšetřování, totiž vrah zavolá znovu. Nabídne novou adresu webové stránky. Novou oběť. A svůj přímý přenos tentokrát promění ve vražednou reality show pro širokou veřejnost, kde každý divák může přihodit rozhodující hlas.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

One by One , 2013

Tazz1
05.01.2019 5 z 5

Pan vypravěč, jinak se prostě nedá o Carterovi mluvit. A samozřejmě tomu naprosto odpovídající bravurní překlad. Spojení Carterova stylu a kyberprostoru, který mi je blízký, to vypadalo již předem na trhák. A opravdu tomu tak bylo. Děj gradoval a poslední stránky a kapitoly jsem již jen hltal, jen abych se konečně dostal k vyvrcholení...knihy :-) .

Niu
04.01.2019 5 z 5

Dočetla jsem s otevřenou pusou a vytřeštěnýma očima! Mám ráda detektivky s lidskými a sympatickými detektivy, ty okamžiky, kdy ozubená kolečka příběhu do sebe začnou zapadat a dávat smysl. Příběh byl poutavý a celkem aktuální v tom dnešním kybersvětě. Možná je čas zvednou na chvíli hlavu a kouknout lidem do očí, uvědomit si jeden druhého.

david5746
30.12.2018 5 z 5

Sice trochu nepůvodní téma, ale na druhou stranu již tradičně skvěle podané. Oproti předchozím knihám ubylo ale brutalit a trochu se to zreálnělo, což musím jen a pouze kvitovat.
Zbytek série ale až po výzvě. ;)

SimonaP
28.12.2018 4 z 5

Opět další skvělá kniha od Cartera. Film na podobné téma Smrt online jsem viděla, ale vůbec to na čtivosti knihy neubralo.

DericCaster
26.12.2018 5 z 5

Další díl s detektivem Hunterem a další pocit neshcopnosti odložit knížku. Stejně tak jako jsem si to myslel u předchozích dílů i zde platí, že tento je zas o kousek lepší. Carter mne velmi baví a těším se na další díly...

d.a.s.a
19.12.2018 5 z 5

Dobre promyšlená zapletka s trochu neuveritelnym vyřešením..Hunter je až moc geniální;)

Nunynka
18.12.2018 5 z 5

Tak jako vždy,nedá se Carterovi nic vytknout. Když chci knížku,která mě bude bavit a chci ji mít rychle přečtenou,tak vždy sáhnu po tomto autorovi. Jen mi v této knize námět připomínal jednu knihu od Deavera. Pořád jsem měla pocit jako bych ji už někdy četla.

tereska4696
29.11.2018 1 z 5

Kniha byla výborná,jako všechny, Carter je úžasný spisovatel, ale tato kniha byla pouhá kopie filmu "Smrt on-line" , který byl natočený dávno před knihou, takže tentokrát dávám málo hvězdiček, protože příběh a dokonce jedna vražda je pouze okopírovaná. Kdybych film neviděla, jsem z knihy samozřejmě nadšená, jako ze všech ostatních.

Zlatinka.Emilly
16.11.2018 5 z 5

Proč čtu knihy od Cartera? Líbí se mi jeho styl psaní. Nejde o samotný příběh jako takový, protože jeho popisky vražd jsou víc než drsné. Jeho díla mají hodně co říct; z této knihy např. jací jsou lidé? Přijímají se navzájem? Jde jim o člověka nebo o zábavu? Jak se může někdo účastnit hlasování v neprospěch, utrpení a strach druhého? Dokáží si takoví lidé představit na místě oběti sami sebe? Carter prostřednictvím vraha ukazuje na lidskou zkaženost, kdy je člověk ochoten udělat cokoliv, když se neštěstí týká jeho blízkého, ale pokud jde o cizího člověka, pak v sobě lidé nosí ledové srdce.

Miitenka
15.11.2018 5 z 5

Co dodat.. Bavilo mě to, přečteno za týden. Od autora již čtvrtá kniha, sice to nebylo až tak brutální jak jsem čekala, ale to nevadí, i tak jsem se u čtení skvěle bavila. Jen mě zamrzelo, že na vraha přišli tak brzy:)

Jane417
07.11.2018 5 z 5

"Jeden za druhým"... co pořád psát? Knihy Chrise Cartera jsou ve svém žánru dokonalé a autor je špička ve svém oboru. I v pátém díle ze série se detektivové Hunter a Garcia potkávají se šíleným vrahem, co než svoje oběti zabije, tak je šíleně mučí, vše vysílá online a zapojuje i internetové diváky, když nechává rozhodovat o způsobu smrti, jakým dotyční zemřou. Krutost, brutalita, akce, napětí, zvraty a překvapení v ději..., tak to už je standard Carterových příběhů. "Jeden za druhým" není výjimkou! Zvláštní je, že na konci, znovu chování vraha trochu chápete...

Holanka
28.10.2018 5 z 5

Musím říct, že tahle kniha je mnohem lepší než předchozí díl. Kniha mě pohltila a dostala. Už se těším na další díly. ????????

Jerry H
16.10.2018 5 z 5

Psycho až do konce :-)

Luciane
15.10.2018 5 z 5

miluji tohoto autora za mě top spisovatel :-)

Nixa
09.10.2018 5 z 5

Už opravdu nevím co bych měla napsat víc :-) Všechny autorovy knihy jsou prostě skvělé! Čtivé, napínavé a plné zvratů.

romanka26
08.10.2018 5 z 5

Skvělá napínavá kniha od začátku do konce. Jen teda nechápu, kde na ty náměty autor chodí :))

Blafoun
05.10.2018 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha série.
Jak byste se zachovali, kdybyste měli možnost rozhodnout o smrti někoho, koho neznáte? Měli byste žaludek na to, sledovat jak někdo umírá hrůzou bez sebe pomalou mučivou smrtí a co se na takové šílenosti rovnou podílet? Obávám se, že realita by se příběhu hodně podobala, lhostejnost mezi lidmi a přiblblé nápady jak se zabavit jsou na vzestupu a sociální sítě tomu nasazují korunu. Pocit bezmoci a frustrace je při čtení knihy až hmatatelný...

Nikusha
02.10.2018 5 z 5

Tak tohle není nic pro slabši povahy. Poutavé, napínavé, ale hodně velká nálož morbidity. Už teď je mi jasné, že když si přečtu jinou knížku bude to oproti tomu čajíček. Ale jinak příběh, námět, zpracování 5z5.

LP113
27.09.2018

Opět naprostá pecka. Když si to člověk převede do reálu, je to fakt hrozivé. Těším se na další

kittlerka
26.09.2018 5 z 5

Carterovky čtu popořadě, vždy čekám, že už to nebude tak dobrý jako předtím a zase nic. Opět - Carter umí vytvořit atmosféru, napnout. Nejvíc smutné na tom je, že tento scénář je až hrozivě reálný.