Jeden za druhým

Jeden za druhým https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248855/bmid_robert-hunter-jeden-za-druhym-2ui-248855.jpg 5 2440 583

Robert Hunter série

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

One by One , 2013

Margherita_N
16.12.2021 3 z 5

Je strašné to napsat, ale já už jsem si na Carterovu brutalitu snad zvykla. Nevím, jak tuhle sérii posuzovat - autor je stále neuvěřitelně kreativní ve vymýšlení způsobů, jak oběť před smrtí co nejvíce týrat. To hodnotit hvězdičkami opravdu nebudu. Jinak jsem ale bezradná, protože příběh tyhle knihy nemají. V pátém díle navíc život detektiva Roberta Huntera naprosto ustupuje do pozadí, nevybavuju si, že by dělal cokoli jiného kromě práce na případu. No, práce... Policie dlouho tápe a Robertovi to pak jednou při jízdě autem docvakne. A je to. Takže dávám průměrné tři hvězdičky, protože věřím, že v originále se kniha čte lépe. Český překlad je pro mě upřímně o jednu hvězdu slabší.

Allys
13.12.2021 5 z 5

Túto časť by som si pozrela aj sfilmovanú. Mala som pocit, že z thrilleru to miestami prechádza to psycho hororu. Príbeh bol napínavý od začiatku do konca, samozrejme je tam autorov brutálny rukopis, čiže nie je to asi úplne pre každého. Krátke kapitoly mi vyhovujú, kniha sa číta sama. Predošlé časti som ale čítala zrejme s krátkym rozostupom, takže miestami mi popisy, či už ľudí alebo miest prišli trochu predvídateľné. Vrah bol klasicky najviac inteligentný, trpezlivý a perfekcionistický. Napriek týmto skutočnostiam je dej bohatý aj na nečakané zvraty. Dosť desivé, mi prišli časti s internetovým hlasovaním ľudí o živote/smrti na štýl reality show. Mám obavu, že v reálnom svete by to dopadlo podobne. Záver bol jeden z najnapínavejších, aké som kedy čítala. Určite odporúčam.

Kanimůra2
22.11.2021 5 z 5

Čtu sérii poctivě podle toho, jak vyšla. Zdá se mi, že je čím dál tím víc brutální. A ještě víc mě šokovalo hlasování diváků. Škoda, že pan Carter nepíše nějaký jiný žánr. Něco méně krutého. Odpočinu si a pustím se do dalšího dílu. Je to napsané mistrně.

stefi61
18.11.2021 4 z 5

Carter opět nezklamal

Macek1978
09.11.2021 5 z 5

Kruté! Děsivě uvěřitelné.

smejkalova.m
30.10.2021 5 z 5

Carter nezklamal, ostatně jako vždy.. Dílo plné až neuvěřitelné brutality. Nic pro slabé povahy, ale jinak ráda doporučím. ;-)

petrarka72
27.10.2021 4 z 5

Paráda. Brutální do bezvědomí - i ve zprávě o chování "obyčejných lidí" na internetu.

m_martina
21.10.2021 5 z 5

Tak tato kniha byla hodně, hodně brutální. Ale nemohla jsem přestat číst. Chris Carter prostě umí, ale teď si musím nutně přečíst zase něco oddechového.

wlado
19.10.2021 4 z 5

Silná káva... Slabším povahám odporúčam nečítať. Carter vyšperkoval spôsoby zabíjania do "dokonalosti".

Domulenka
15.10.2021 5 z 5

Na rovinu--už vůbec nevím jak popsat skvěle napsanou knihu a neuvěřitelné detaily autorova psaní jak zabít člověka. No , v tom to díle je nové to, že cizí lidé rozhodují zda zemřít a jak. Ani mi nebylo špatně z toho jak umíraly ale z toho kolik lidí hlasovalo pro úmrtí. A i když jsem si vědoma , že je to jen kniha ( stále doufám, že ne ze skutečných příběhu) věřila bych, že by to byla skutečnost...že lidi by opravdu hlasovaly proto aby někdo umřel a co nejhorším způsobem.
Kniha měla opravdu spád, nechodit do práce a nemýt jiné věci na starost ..do rána bych jí zhltla...
Bohužel pro mě, při čteni závěru se v mém městě stalo neštěstí které bych raději viděla v té knize a né v realitě ale to už je prostě život.... takže, mě závěr dostal úplně se vším.... protože člověka znáte osobně...

Paja11.11
14.10.2021 5 z 5

Opět napínavé až do konce. Chvílemi dost brutální, kdy jsem po kapitole musela vydýchávat zážitek, který nám autor popsal. Vyřešení vraždy rozhodně nečekané a vrahův příběh byl více než zajímavý. Chris Carter nezklamal.

Verunka289
13.10.2021 5 z 5

Opět dokonale propracované, napínavé, dotažené do posledního detailu. Pecka! U Cartera mám vždy jen problém s tím, že v určitých fázích vlastně s vrahem i sympatizuji.

Marciem
12.10.2021 5 z 5

Hodně povedená kniha. Autor skvěle popisuje děj až do úplných detailů. Místy je to dost brutální, ale to k thrilleru patří, takže za mě skvělý. Určitě si v brzké době zas vyhledám něco od tohoto autora.

Peťulka3
09.10.2021 5 z 5

Zase paráda. Ale jako bála jsem se o něj.

tessie_m
29.09.2021 5 z 5

Tak toto byl snad zatím nejsilnější díl z těch, co jsem doposud přečetla. Nejvíce mě zasáhla zápletka s Annou, to mě úplně vyřídilo, nečekala jsem to.. ale i tak, je to naprosto skvěle, výborně propracované a vymyšlené

Lucie311
06.09.2021 5 z 5

Naprosto dokonalé. Prostě pecka. A ten konec? Mém jsem dostala infarkt. Super!!!

Princezna22
05.09.2021 4 z 5

Přirovnala bych to trošku k filmu saw, bylo to podobné.. Bylo mi opravdu zle při čtení. Za mě dobrý, jen místy dost brutální...

NikolOt
30.08.2021 4 z 5

Opět opravdu povedený detektivní román od tohoto autora. Závěr knihy byl opravdu strhující. Velmi pěkně propracovaný děj.

85098211
27.08.2021 5 z 5

(SPOILER) (audiokniha)
Chrise Cartera jsem si vybrala jako poslední knihu na letošní dovolenou do Říma - a počítala jsem s tím, že to bude sázka na jistotu ;-). A samozřejmě, že nezklamal! :-) I když brutalitou s přehledem předčil snad všechny své předchozí případy s Robertem Hunterem a jeho parťákem Garciou. Knihu jsem začala poslouchat jako audio v autobuse městské hromadné dopravy směrem na nádraží v hlavním městě Itálie a musím přiznat, že se mi dělalo fyzicky špatně z popisované vraždy první oběti (když odhlédnu od příšerného stylu jízdy řidiče autobusu, který by vytřásl duši snad i z mrtvého...). A že toho fakt vydržím hodně! Zde ale bylo vraždění hodně přes čáru i na můj vkus, navíc je pachatel psychicky už opravdu hodně za hranou a rozhodování ohledně způsobu popravy obětí přes internet doslova perverzní. Na závěr je sice vrah již známý, ale ve své moci má ještě jednu, poslední oběť... Jak tohle všechno dopadne, už neprozradím ;-). A i přestože je kniha tak brutální a krutá, plný počet si zaslouží plným právem. Kromě toho ani oběti nebyly žádná neviňátka, jak by se na první pohled mohlo jevit - a musím přiznat, že té poslední z nich jsem dokázala litovat jen hodně, hodně málo... A protože autor píše na výbornou, tak já si časem další případ Huntera a Garcii rozhodně ujít nenechám! :-)
PS: Bohužel si dokážu dost dobře představit, že takováto hlasování někde na darknetu mohou probíhat i v reálu a k jejich uskutečnění stačí jen malý krůček. Pokud se tak již někde dokonce neděje...

orangerose
23.08.2021 5 z 5

Pěkně napínává knížka - hodně akce, ještě víc brutálních vražd - až morbidně popsané - což mně připomíná celá série Dexter. Pro mně čtenářku i fanynku série Dexter, mně ta morbidnost až brutalita vražd nevadila, naopak jsem ráda že jsem našla sérii Roberta Huntera v levných knihách, nelituji toho že ji mám doma :)