Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3821 949

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

Kacenak
15.02.2019 5 z 5

Tohle bylo fakt labůžo. Sice trochu drsný, ale napínavý od začátku do konce. Důmyslný, zajímavý, s nečekaným rozuzlením. Asi jsem se zase zamilovala. 100%.

Kekik
14.02.2019 5 z 5

Sympatický detektiv Hunter s novým sympatickým parťákem Garciou pátrají po brutálním sériovém vrahovi. Nic nového pod sluncem dalo by se napsat. Ale to není pravda. Po opravdu velmi dlouhé době se mi dostalo naprosto normálních detektivů. Sice mají noční můry, ale kdo by neměl, když tento vrah nezná meze? Doufám, že takový zůstanou. Jenže co já vím, jakou minulost (démony) jim autor vykouzlí v dalších dílech? Třeba se něco ještě vyvrbí. Já za se tebe doufám, že ne. Takhle jsou oba naprosto úžasní.
Vzájemné špičkování mezi detektivy vždy ráda čtu. I zde je velmi povedený humor. Při vší té hrůze se to hodí.
Vraha jsem odhadla, ale jen proto, že jsem z DTB knih měla velmi solidní indicii. Přesto jsem byla napnutá- proč to vrah dělá, co ho spojuje s oběťmi, proč chce aby tak trpěli atd.
Již mnohokrát jsem k nějaké knize chtěla napsat , že se mi moc líbí práce s detaily. Carter to vážně nepodcenil a opravdu jakákoliv zmínka, třeba i jen o uspořádání věcí na nábytku, je důležitá informace. Geniálně vymyšlená zápletka. Zpočátku mě štvala dějová linka s D- Kingem. Ovšem i ta byla velmi důležitá. Jo a jen tak mezi námi, Huntere, já bych se zachovala úplně stejně.
Na konci je ještě jedna scéna. Tentokrát mě autor nepřekvapil. Hned mi bylo jasné, co doktor objevil. Souhlasím s rozhodnutím doktora a detektiva.
DOPORUČUJI všemi deseti.

HYPNOS88
14.02.2019 5 z 5

Jeden z nejlepších detektivních thrillerů co jsem kdy četl. V půlce knihy mi lehce naskočilo, jak to dopadne, ale prostě se mi tomu nechtělo věřit. Je to napsané tak čtivě a skvěle, že se nedalo přestat. Doporučuji všemi deseti!

Kýťule
10.02.2019 5 z 5

Tak u této detektivky jsem se vážně bála a nedoporučuji číst ji večer, ve tmě a sama v místnosti...Jelikož čtu detektivky hodně ráda, a poslední rok je to můj nejoblíbenější žánr, můžu říct že odhalení pachatele a celkové rozuzlení bylo šokující a vůbec jsem netrefila typ na vraha ???? Za mě naprosto skvělá kniha!!!

Roux
02.02.2019 1 z 5

Někde jsem vyrozumněla, že Chris Carter je nejlepší ve svém oboru. Nevím co četli ostatní čtenáři, ale takhle si knihu od nejlepšího v oboru rozhodně nepředstavuji. Nevadilo mi ani tak množství mrtvol a jejich drastický konec života, ale spousta nesrovnalostí, nevysvětlených věcí, to jak geniálního vraha nahání geniální detektiv a chybějící modus operandi. Ani se nedivím, že její prodej je zahrnutý v Levných knihách.

Roman22
01.02.2019

Nikdy jsem neprecetl zadnou knihu. Az jednou jsem dostal od Partneky k vanocum dva kříže. Rikam si proc mi koupila knihu vsak vi ze ja prece nečtu. Jednoho dne jsem precetl jeden list. Odlozil za nejakky měsíc jsem to zkusil a dostal jsem se asi na 5 list. No a uz me to vcuclo. Fakt super vzil jsemm se do toho a nemohl jsem prestat číst. Ted po par letech se k nemu vracim. Zkusim druhou knihu v pořadí. Tak uvidim.

ivana1924
31.01.2019 5 z 5

Krásně čtivá kniha.....když pominu, že jediné co mi to rušilo bylo....jůůůů..., jejda...., jéééé.... To mě fakt k dospělým nesedlo. Jinak super čtivý.

makop
30.01.2019 5 z 5

Skvělá, napínavá, fascinující.

Trissi
29.01.2019 odpad!

S lítostí konstatuji, že jsem opět v knize nenalezla to něco, co mnoho čtenářů okouzlilo. Autor, nemajíce vlastní nápad se rozhodl narvat do svého dílka co nejvíce nechutností. Bohužel stahování z kůže, přibíjení na kříž apod., to všechno tu již bylo. V lovcích hlav vyslal pan Jo Nesbo svého hrdinu do žumpy a ještě se mu nepřítel vykálel na hlavu. Nechutné, ale původní. Určité novum je, že detektiv Hunter není ani alkoholik, nebere drogy ani netrpí traumaty z dětství. Je velice inteligentní, což se projevuje tím, že po vrahovi pátrá již dva roky. A kdyby se pachatel nerozhodl zábít i jeho, pátral by po něm dodnes.

PaniJani
26.01.2019 5 z 5

Super, jsem nadšená a jdu pro další díly. Žádná hluchá místa, napsáno opravdu čtivě a konec překvapivý. Zkrátka má vše, co má dobrá detektivka mít .

Minnie85
23.01.2019 5 z 5

Po této knížce jsem sáhla na doporučení a musím říct, že je skvělá! Popisy vražd jsou teda tak detailní, že se člověku občas obrací žaludek, ale jinak skvělé čtení od začátku do konce! Rozhodně chci přečíst celou sérii

Kočičáci
23.01.2019 5 z 5

Tak jsem se ke Cartrovi taky konečně dostala, hezky pěkně od začátku od prvního dílu... a mám několikanásobnou radost. Jednak protože to bylo skvělé, napínavé čtení, a taky protože mám nové oblíbené vyšetřovatele - Hunter s Garciou u mě zabodovali - a nakonec hlavně proto, že mám celou sérii před sebou a mám se na co těšit... jak málo ke štěstí stačí!
Samotný příběh vás vtáhne do děje, nutí vás číst a číst, je skvěle vystavěný a důmyslně propracovaný, závěr vás dostane do kolen. Paráda!

KayTee10
22.01.2019 5 z 5

Narazila jsem na Chrise Cartera v Levných knihách. První kniha ze série milé překvapila, takže určitě budu pokračovat ve čtení dalších jeho knih ;-)

Ďumbierka
22.01.2019 5 z 5

Výborné!!! Toto bola jazda od začiatku do konca. Každá kapitola sa skončí takou vetou, že vy jednoducho musíte čítať ďalej a ja som sa naozaj snažila čítať kde sa dalo, no zároveň som knihu nechcela dočítať. A prečo? Lebo je taká super, a žiaľ u nás nie je druhý diel. Akurát viem, že by mal vyjsť tento rok. Tak sa teším už teraz. Naozaj vynikajúce a Roberta aj Carlosa som si zamilovala! Ten ich humor, postrehy Roberta a popisy sériových vrahov, ich profilovanie, veľmi ma to bavilo!

booklaboratory
22.01.2019 4 z 5

Velmi prijemne prekvapenie co sa tyka tohto titulu. Dej knihy v mnohych momentoch Vam nedovoli odlozit knihu, miestami sa dej dostava do hladiny poriadne tvrdeho krimi, avsak u tohto zanru to patri k tomu . Velmi sa tesim na dalsiu knihu.

gudaska
21.01.2019 4 z 5

Kniha zajímavá ze začátku, pak nějaký útlum a ne a ne se začíst, ale ke konci už zase jízda z kopce a posledních 50 stran na jeden zátah :)

Lana33
20.01.2019 5 z 5

První kniha od autora a musím říct, že dost dobrá. Kniha mě pohltila natolik, že si plánuji přečíst i další ze série. Vraždy byly na můj vkus občas trochu moc drsné, ale celkově měla knih spád a nechybělo v ní napětí. Velmi se mi líbilo, že děj v knize volně přechází mezi jednotlivými postavami a působí to přirozeně. A Garcia i Hunter jsou vyloženě sympaťáci.

Yokolobuna
16.01.2019 5 z 5

Čteno jako součást Čtenářské výzvy 2019 – "13. Kniha autora jehož jméno i příjmení začíná na stejné písmeno" /edit. 02. 11. 2019 kniha nakonec v rámci výzvy nahrazena jinou... kvůli čistému svědomí :). Jak už někteří poznamenali v diskusi, Chris v kontextu českého jazyka vlastně začíná na písmeno "Ch"./

Mrazivé. To je slovo, co asi nejlépe vystihuje Dvojitý kříž. Kniha je plná skutečně hnusných věcí, které budou nepříjemné i vcelku otrlému čtenáři. Atmosférou velice silně připomíná Fincherův thriller Sedm (a občas vykouklo i Saw), což je míněno jako velký kompliment.

Carter v Dvojitém kříži vdechl poprvé život detektivnímu duu Hunter – Garcia a i přes nenápaditá jména si k nim hravě vytvoříte vztah. Na rozdíl od některých jiných detektivních superes si necucají rozuzlení případu z palce a i díky tomu, že je Carter občas nechává sledovat zdánlivou stupu do slepé uličky, dodává knize na uvěřitelnosti. Jejich úhlavní soupeř, vrah známý jako Krucifix, je pak důmyslně vytvořená lidská bestie s určitou vnitřní logikou, která oba detektivy postupně dovádí až na hranici fyzických a zejména pak psychických sil.

Dvojitý kříž není dokonalý. Přijde mi, že zde ještě nemá autor úplně vytříbený styl psaní a pár nešťastných zaškobrtnutí má na svědomí nejspíše překladatel (který chlap proboha používá každou chvíli zvolání "Jejda"?!). Stejně tak mi přišel občas zbytečně natvrdlý detektiv Garcia, který se matadora Huntera doptával i na úplné banality. Vzhledem k tomu, jaký to má být podle autora výjimečný detektiv, byla občasná Garciova "tupost" do očí bijící a autor ho využívá jako línou obezličku pro vysvětlení děje méně bystrému čtenáři (stejně je na tom vlastně i "minispoiler" závěrečná scéna s vrahem, který hezky poslušně čtenáři všechno polopatě vyžvaní).

I přes malinkaté mušky, zmíněné výše, je však Dvojitý kříž skutečně znepokojivým a našlapaným čtením, od kterého se je i díky sympaticky kratičkým kapitolkám obrovský problém odtrhnout. A to se sakra počítá!

Doporučení: "Page-turner"! Zakoupeno za směšných 79,- v Levných knihách.

Zkráceně? Mrazivý hon na bestiálního vraha, kde si lovci a kořist pravidelně vyměňují role. Zatraceně čtivý hon, nutno dodat! 90 %

kadgam
16.01.2019 3 z 5

Sympatická dvojica detektívov vyšetrujucich seriove vraždy v LA a séria brutálnych vrážd zdanlivo bez motívu a výberu. Napínavé čítanie, pútavo napísané

Linda007
15.01.2019 5 z 5

První kniha od autora a za mě super. Vrah překvapivý, vraždy trochu drsnější, ale není to nic hrozného. Robert i jeho parťák jsou sympaťáci. Určitě si přečtu i ostatní díly. Napínavý a super kratší kapitoly.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965