Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3842 3842

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

chamyl
20.06.2019 4 z 5

Příjemně ubíhající vyšetřování série brutálních vražd se sympatickými detektivy i relativně dobře ukrytým pachatelem. Závěr trochu hektický a možná až zbytečně na efekt, ale celkově uvěřitelně podaný.
Milovník drsnějších kriminálních příběhů, který se chce bavit a nehledat nedostatky, si určitě přijde na své.

Svay
17.06.2019 4 z 5

První kniha, kterou jsem od Cartera přečetl. Psáno velmi čtivě, poutavě. Při čtení jsem měl trochu tendence srovnávat Cartrovo psaní se stylem Jeffreyho Deavera, asi zejména kvůli míře použitého násilí a povaze popisu jednotlivých, zejména morbidních, pasáží. Zatím pro mne Deaver zajímavější díky lepším pointám...styl zakončení Dvojitého kříže na mne neudělal nejlepší dojem a i proto 4 hvězdy. Každopádně jako úvod do série fajn a k postavám detektivů Huntera a Garcii se určitě moc rád vrátím v dalších pokračováních série.

fis.rena
14.06.2019 5 z 5

Skvělý, čtivý, poutavý, žádná omáčka a chození kolem po špičkách. Hunter a Garcia jsou fajn dvojka,líbí se mi i jejich soukromý život,protože je tam dost místa na rozvinutí v dalších dílech. Nemohla jsem přestat číst,ale když přišlo dítě s dotazem,jestli budeme dneska obědvat....no,co vám budu povídat. Jdu naservírovat na stůl a otevřít další Chrisův díl :D
3x nazdar takovému skvělému čtení.

monte
12.06.2019 5 z 5

Nemá chybu. Napínavé do začátku do konce

Metla
10.06.2019 4 z 5

Jsem životem otřískaná škatule, která už přečetla (nebo viděla v TV) tři zadnice thrillerů; je sakra obtížné mě něčím překvapit. Nedokázalo to ani první střetnutí s tvorbou Chrise Cartera. Osvědčený seriálový mustr o nadaném vyšetřovateli, se kterým si pohrává vraždící psychopat, nabídl pár nepříjemně brutálních scén, stručnou verzi policejní práce a mnoho výstřelů do tmy. Čtenář má samozřejmě proti detektivům výhodu znalosti všech účinkujících v dramatu a tím pádem také luxus odhadnout pachatele podstatně dříve než génius Hunter, ovšem na důvody je nutno čekat až do posledních stran. Žádné předhazované drobečky, z jakých si postupně seskládáme celkový obraz, kdepak, zase máme ve finále "blicí bombu". Tak říkám klasické závěrečné pasáži, kdy sebejistý padouch v dialogu s klaďasem vyzvrací veškerou svou motivaci, způsob mordování a další detaily, aby bylo možné příběh uzavřít.
Carterův literární styl ještě potřebuje vybrousit; atmosféra, zápletka i charakteristika postav na mě působily poněkud surovým, málo rafinovaným dojmem. Vše jsem zkrátka dostala naservírované rovnou pod čumák, nic mě nenutilo k samostatnému zamyšlení.
Pokud hledáte odpočinkovou, napínavou četbu se sympatickými hrdiny, co vás bez větších odboček dotáhne na vařené, krví umazané nudli až do finiše, našli jste. Za sebe bych "Dvojitému kříži" vyryla tři vcelku spokojené, nepřevratné křížky: mám však na prvotiny mírnější kritéria a určitě věnuji pozornost i dalším případům Roberta Huntera, snad věrohodnějším a řemeslně vyšperkovanějším. 70%
P.S.: Naprosto souhlasím se čtenářkami kap66 a efka.saf - překládat ten román chlap (heterosexuál), žádný drsný detektiv nebo pasák s trochou sebeúcty by nepoužil výraz "jejda!", natož opakovaně.

Lenka8418
07.06.2019 5 z 5

Opět úžasná kniha. Carter je skvělej. Jen jsem se zamýšlel nad tím,zda je "úplně v pořádku",když dokáže vymyslet takové způsoby zabití. I tak se těším na čtení dalších knih,které mají své místo v mé knihovně.

Vladii
06.06.2019 5 z 5

Super počtení. :-) Sympatický hlavní hrdina, zajímavý příběh, napínavý děj a na konci to všechno do sebe krásně zapadlo. Mám ráda knížky, kde dočtu kapitolu a hned mě to nutí začít číst další. Jedinou drobnou výtkou byl místy ne úplně dobrý překlad.

sissque
02.06.2019 5 z 5

Nikdy předtím se mi nestalo, abych dočetla knihu a byla si tak jistá tím, že i ostatní budou tak skvělé a šla si je koupit.
Hned, všechny.

Myslela jsem, že mého milovaného Joa Nesbøho jen tak někdo nepředčí, ale Chris Carter mu slušně šlape na paty.

Neskutečné, jak do sebe všechno dokonale zapadá, jak vás uchvátí případ, hlavní postava, jak máte najednou pocit, že musíte některým detektivkám, které jste četli a dali jim pět hvězdiček, jednu ubrat, protože tohle je o něco výš.
Je to zase úplně jiný styl, ale zároveň chápu, že ne pro každého.

Jediné, s čím jsem měla trochu problém, byl český překlad.
Bohužel, ne všichni to umí a v některých pasážích mi to vyloženě vadilo.

okeey
30.05.2019 5 z 5

Mé seznámení s Chrisem Carterem. Slyšela jsem na něj jen samou chválu, tak jsem si ho nemohla nechat ujít a musím říct, že jsem dobře udělala. Začátek série s detektivem Robertem Hunterem si řadím mezi top detektivky. Konec naprosto nečekaný, napínavé od začátku do konce a skvěle promyšlený příběh. Jediné co bych vytkla je příliš detailní popis obětí a značnou nechutnost činů. Ale zase je to něco, čím autor vybočuje z řady. Každopádně byla to sice první, ale určitě ne poslední kniha od tohoto autora. Rozhodně doporučuji!

Alena1234
20.05.2019 5 z 5

Tak myslím,že právě jsem našla svého nejoblíbenějšího autora.❤️Nechápu,že jsem ho tak dlouho míjela.100% nejlepší.

Astonius
19.05.2019 4 z 5

Ze všech stran jsem slyšela chválu na Chrise Cartera, až jsem ho tedy také vyzkoušela a je to pravda, je dobrej :-) Bylo to čtivé, zápletka celkem uvěřitelná, padoucha jsem předem neodhadla a celé konečné vysvětlení v rámci příběhu reálné. Své mouchy to samozřejmě také mělo - způsob vyšetřování byl trochu jednoduchý, hlavní hrdinové pořád tápali, tápali a pak se to najednou rozseklo během jednoho pohnutí mysli. Také bych ocenila bližší seznámení s Hunterem a Garciou, více detailů z jejich soukromí, ale to předpokládám přijde s dalšími díly. Občas jsem se pozastavila nad slohovými těžkopádnostmi v podobě nevhodně zvolených obratů, ale to mohlo vzniknout i překladem a nebylo toho v textu mnoho. Brutální scény, kterých jsem se především bála, se daly zvládnout - zřejmě je pro mě horší to sledovat v televizi, než o tom "jen" číst. Celá série má velmi vysoké hodnocení, tak se zřejmě mám na co těšit - rozhodně budu ve čtení pokračovat, s touhle knihou bylo o zábavu postaráno :-)

efka.saf
16.05.2019 5 z 5

Po přečtení druhého a třetího dílu jsem se konečně dostala k prvnímu a mrkla se, jak a čím to všechno začalo. A opět a bez nadsázky můžu říct, že to byla skvělá jízda v typickém Carterovském duchu! Autorův životopis napovídá, že jeho knížky nebudou pro měkoty, ale jakmile se začtete, neškodí mít po ruce kyblík na zvracení.

Carter je naprosto excelentní vypravěč. Neplácá se v žádné vatě ani omáččce, která pro příběh nehraje valnou roli, vše souvisí se vším a prakticky každá událost má v příběhu svůj význam. Co se týče Roberta Huntera, je to velmi dobře zvládnutá postava detektiva - samotáře, kterému zdárně sekunduje mladý a zapálený kolega Garcia. Děj skvěle odsýpá a jak už jsem si zvykla u předešlých dvou dílů, které jsem přečetla, v úvodní kapitole nám autor nasolí bez příkras, na co se můžeme v daném díle těšit. Co se týče jednotlivých vražd, vždycky přemýšlím, jestli autor čerpá z reálné zkušenosti při práci se sériovými vrahy nebo se jedná o jeho vlastní (dost zvrácenou) fantazii. Upřímně ale doufám, že se Carterem popisované věci v reálu nikomu nestaly, protože tyhle věci bych nepřála asi opravdu vůbec nikomu.

Za mě tedy excelentní počin ze světa detektivních thrillerů a jsem zvědavá, co bude dvojice řešit příště.

PS: Co mě ale vytáčelo, bylo slovíčko "jejda", které užívali hojně především oba detektivové. K jejich povahám a popisovaným konstitucím mi to opravdu hodně nesedlo.

jankaander
14.05.2019 5 z 5

Super. Tahle série mě bude bavit.

Nikusscha
11.05.2019 5 z 5

Naprosto excelentní detektivka. Kniha se četla jedním dechem. Hned jsem si koupila další knihy od tohoto autora. Za mě 5* zcela oprávněně a kdyby šlo tak dám víc.

gigi77
10.05.2019 5 z 5

Svižné, napínavé, nepředvídatelné, čtivé, mrazivé ... Moje první knížka od autora a nebude jediná. Přidávám si jej do oblíbených.

Colletka
07.05.2019 5 z 5

Dlouho jsem nečetla tak kvalitní detektivku, nešlo se od ní odtrhnout. Musím jít hned na další dílo autora.

Maybee
04.05.2019 4 z 5

Nejdřív jsem četla Zlobu a ta mě bavila o trochu víc, ale tahle byla taky dobrá. Autor píše vážně dobře, i když některé pasáže jsou dost drsné. Jsem zvědavá na další Hunterovy případy.

Janaves
03.05.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od Cartera.Budu si muset půjčit další ????. Hodně dobré čtení.

shelma
02.05.2019 5 z 5

Moje první knížka od tohoto autora a můžu jen doporučit všem fandům dobré detektivky. I když jsou vraždy trošku drsnější, tak příběh je napínavý až do konce. Už si jdu shánět další díl.

alnahu
30.04.2019 5 z 5

Další výborná detektivka od tohoto autora.Četla jsem již další z této série ,ale vůbec to nevadilo,neubralo to ani na napětí -ani na propracovanosti příběhu i když šlo o první díl ze série s detektivem Robertem Hunterem. Příběh ,který tentokrát Hunter a jeho mladičký kolega Garcia musí vyřešit je zapeklitý.Žena ,kterou našli musela prožít obrovská muka, než zemřela a na zátylku je jí vyrytý dvojitý kříž.Tuto značku používal kdysi sériový vrah zvaný Krucifix - který ale byl usmrcen injekci.Kdo tedy dokáže takto zohavit tělo a používá jeho značku.Rozuzlení je opravdu překvapivé a nečekané.Kniha je napínavá ,drsná z provedených vražd vás bude mrazit,ale přesto ji nemůže člověk odložit a musí číst a číst.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965