Dvojitý kříž

Dvojitý kříž
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3858 3858

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

MarKy95
23.10.2019 5 z 5

První kniha od tohoto spisovatele a rozhodně ne poslední. Těším se na další knihy.

doktorking
20.10.2019 5 z 5

Cris Carter a jeho zacatek mistrovske serie pusobi jako droga bez ktere nemuzete byt a je na ni 100 procentni zavislost:)))Je to jako cist starou old school zabalenou do noveho habitu a okoreneno velkou brutalitou.Genialne poskladane hlavni postavy od Huntera pres Garciu,kapitana Boltera,doktora Winstona a v neposledni rade vraha.Zadne zdlouhave rozepisovani zacnete cist a za par hodin jste nakonci.Vraha sem sice poznal ale vubec mi to nevadilo.Zacatek mistrovskeho dila novodobeho krale detektivek a specialisty v oboru.

Herča76
18.10.2019 5 z 5

Luxusní detektivka, plná zvratů a překvapivých situací. Jsem moc ráda, že jsem sáhla po prvním díle a můžu tak pokračovat v celé sérii. Výborný hlavní hrdina, špetka arogantnosti mu přidává na zajímavosti, lidskost a logika - co víc si přát. Doporučuji.

Lethania
17.10.2019 5 z 5

Tak moje první setkání s Robertem Hunterem dopadlo více než úspěšně (trochu mi připomíná Davida Rakera od Tima Weavera). Dlouho jsem měla tuto sérii v plánu si přečíst a když se konečně naskytla příležitost, chňapla jsem po ní hned jak to šlo a dostalo se mi velice povedeného detektivního honu na výjimečně brutálního sériového vraha. Kniha se četla skoro sama, a kdybych nemusela spát, tak bych ji už dávno měla přečtenou. Hlavní postavy jsou mi sympatické, hlavně Robert. Celou dobu jsem si myslela, že je vrahem někdo jiný a ono - bum - zmýlila jsem se. A to je dobře. Tak se pozná kvalitní detektivka. Další díl mě nemine. Doporučuji!

Somnia
12.10.2019 4 z 5

Jak už napsalo spousta lidí přede mnou kniha je opravdu skvělá. Jediná vada na kráse podle mě, je to ustavičné používání slova JEJDA. To překladatel nemohl přijít na nic lepšího? Dva detektivové, kteří čelí zlu a člověk by řekl že musí mít žaludek na ledaco, místo nějakého pěkně peprného slova použijí JEJDA. Vždycky když jsem tyto pasáže četla tak mě vyloženě praštilo do očí že tohle slovo mi sem prostě nepasuje. Jinak je ale kniha výborná, napínavá a vraha není až tak lehké uhádnout. Určitě se vrhnu i na další díly.

Seabeast
11.10.2019 5 z 5

Tak takovouhle BOMBU jsem vážení nečekal! Jedná se o první díl z kriminální thrillerové série o detektivovi Robertu Hunterovi a už takhle na začátek se jedná o vražednou trefu do černého! Napsané je to zhruba asi tak, že doslova hltáte stránku za stránkou a musíte, co nejrychleji přečíst. Napínavé jak špagát na prádlo! Oceňuji především nelineární vyprávění děje, kde jednotlivé kapitoly jsou zakončeny typickým Cliffhangerem (myšleno jako "zakočení dílu" v TV seriálech), a to z Dvojitého kříže činí dost dynamickým a poutavým zážitkem. Autor se moc s protagonisty nemaže, výborně je zároveň vykresluje (bez jakékoliv omáčky) a drsně zachází do detailů. Příběh je hodně temný a vybízí k mnoha otázkám už od začátku, bez toho aniž by se trochu dalo v průběhu tušit, kdo je rafinovaným a velmi nebezpečným vrahem. Dílů zatím vyšlo 10, ale už teď vím, že se vrhnu brzo na další Carterovku! A to nejlepší nakonec, v Levných knihách se dají sehnat v podstatě za pakatel.

mataj
11.10.2019 5 z 5

Výborná knížka, která má spád, čte se sama. Zajímavé a sympatické postavy, možná až příliš drsně popsané vraždy a i když jsem vraha tušila, nebyla jsem si tím jistá. Doporučuji:)

Brembelik745
08.10.2019 5 z 5

Opět skvělá Carterovka. Pro mne tento díl byl ale poněkud slabší (závěr byl moc rychlý a ne moc propracovaný).
Ale i přes to je to úžasná četba. Robert je miláček a díky němu stránky se otáčí prostě samy. Těším se na další díly.

lucie1018
07.10.2019 5 z 5

Opravdu jsem se po přečtení této knihy stala fanynkou C. Cartera :) Ani chvilku jsem se nenudila a Roberta Huntera i Garciu rozhodně nenechám ležet v knihovně... jdu na další díly.

Kopec91
01.10.2019 5 z 5

Tak tohle byl mazec. Moje první a určitě ne poslední Carterovka. Myslela jsem si, že na mě bude moc brutus ale nějak jsem to nakonec přežila... Hlavní postavy jsem si hned oblíbila a hltala stránku po stránce. :)

LadyHip
01.10.2019 5 z 5

Na jeden nádech, jinak se tahle kniha snad přečíst nedá. Mrazilo mě celý příběh, ale ten náznak v podobě pokoje s hvězdnou oblohou...to už na mě bylo moc.
Nicméně postava detektiva Huntera je skvělá, určitě sáhnu po dalších dílech.

Ruzaaa
27.09.2019 4 z 5

Koupeno v Levných knihách za babku a rozhodně to byla super koupě! Budu určitě pokračovat později v dalších detektivkách od tohoto autora. Velmi dobře se to četlo, ubíhalo to jedna radost. Jen nevím, zda mi stejně trochu nechyběly náznaky, kdo by mohl být vrahem... A taky mi vadilo rozuzlení celého příběhu na pár stránkách... Trochu škoda toho konce, ale jinak se mi to moc líbilo a doporučuji.

Hotovson
24.09.2019 5 z 5

Mam radši klasický detektivky ze starý školy, než tyhle nový thrillery/detektivky, ale tady musim říct, že se mi kniha líbila a jednou za čas si něco takovýho přečíst neni vůbec od věci. Vraha jsem samozřejmě neuhodnul, ale tady to snad ani nešlo.

lenča232
23.09.2019 5 z 5

Moje první knížka od autora. Byla super, napínavá od začátku až do konce. Těším se na další díly.

annettka1098
21.09.2019 4 z 5

Kniha mě bavila od první strany. Detektiva Roberta Huntera jsem si hned oblíbila. Chyběly mi náznaky, kdo je vrah, ale závěr byl o to větší šok. Autorovi se podařilo seznámit mě s obětí tak, že mě její vražda velmi naštvala. Palec nahoru!

Kamilajznik
18.09.2019 5 z 5

Tento typ knihy mam rada, misty to bylo velmi drsne az brutální, ale v tomhle podani mi to vubec nevadilo. Napeti me drzelo od zacatku do konce. Urcite autora radim mezi oblibence.

lsisec
17.09.2019 1 z 5

Je to slabé, je to špatné ovšem - "From my point of view". Dovolím si citovat z jednoho komentáře níže uvedeného : "Bylo to napínavé, temné, brutální, krvavé, místy trochu zvrácené, vygradovaný konec". Napínavé asi ano, ovšem zbytečně brutální, zbytečně zvrácené. Autor už neví čím by ohromil čtenáře. Chybí jen to, aby vrah ožíral svoje oběti, ale POZOR v "Popravčím" to autor dožene. Zkrátka není to můj šálek kávy.

TeresaSul
14.09.2019 5 z 5

Úžasná knížka přečtena jedním dechem.

sgjoli
13.09.2019 5 z 5

Dvojitý kříž se rozhodně přiřadil mezi ty nejlepší thrillery, co jsem kdy četla. Dostala jsem od knihy vše, co od podobného typu thrillerů očekávám. Bylo to napínavé, temné, brutální, krvavé, místy trochu zvrácené, vygradovaný konec. Zápletku jsem neodhalila, byla jsem překvapena pachatelem. Na konci je všechno skvěle vysvětlené. Oba detektivové mi byli sympatičtí tím, jak jsou oba profesionálové a přitom umí být lidští. A hlavně Robert Hunter - geniální mysl, ale přesto má své nedokonalosti. Autor píše neuvěřitelně poutavě, těžko se mi od knihy odtrhávalo. Rozhodně si chci přečíst další díly série.

Misoso
08.09.2019 5 z 5

Skvelá kniha odporúčam, aj keď nie pre slabé povahy. Ja som si vraha odtipoval ale nevedel som ako to vrah dokázal. Bolo to skôr tipovanie z kníh, ktoré som už čítal. Určite budem v tejto sérií pokarčovať.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965