Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3842 3842

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

stryc_Pepin
24.08.2019 5 z 5

Vynikající ! Tomu nelze absolutně nic vytknout.
Je to první kousek od tohoto autora co jsem přečetl a musím uznat, že to je pro milovníky akčních krimi přesně to pravé :-) ... už se těším na další ;-)

Ticiana
20.08.2019 5 z 5

Tak dlouho jsem se na nej tesila, ze jsem to precetla za jeden den. A opravdu se mi to libilo. Carter a Garcia jsou skvely tym. I presto, ze vrazdy byli tak odporne, u par dialogu jsem se i zasmala. Mela jsem par postav, co se mi nepozdavali, a nakonec se potvrdilo, ze to byla ta postava, co se mi nezdala nejvic. Presto jsem netusila, co je motiv. A ted rychle na dalsi dil.

Zumina
07.08.2019 4 z 5

Velmi napínavý děj, ale ta ten závěr musím ubrat jednu hvězdičku. Těším se na další pokračování.

Ctenar1202
06.08.2019 5 z 5

Znate knihy Chrise Cartera? To je smrst napeti, odvraceni oci nad nechutnymi popisy vrazd a dychtivym ctenim, jak cele vysetrovani dopadne.
Absolutne jsem celou dobu ani trosicku netusila, kdo je seriovy vrah. Poslednich asi tricet stran jsem skoro nedychala.

Marjory
04.08.2019 5 z 5

Drsné ale velmi čtivé, budu pokračovat a přečtu i ostatní díly.

kniznistranky
03.08.2019 5 z 5

Naprostá paráda! Jsem nadšená! Bylo to čtivé, napínavé, geniální, dech beroucí, občas dost drsné a i přesto, že se mi tak nějak podařilo vraha uhodnout hned ze začátku (což jsem se docela divila :D ) tak mě to velice příjemně překvapilo. Oba hlavní detektivové jsou velcí sympaťáci. Díky kratším kapitolám se to i rychle četlo a stránky ubíhali raz dva. Absolutní spokojenost. Jsem moc ráda, že mám doma hned i druhý díl, do kterého se bez váhání hned pustím! KDO JEŠTĚ NEČETL, OKAMŽITĚ NAPRAVIT!!!

elena2054
02.08.2019 5 z 5

Při hodnocení jiné knihy jsem narazila na jméno Chris Carter a koukla se, co píše.
Vypadalo to, že by mi jeho tvorba mohla vyhovovat, tak jsem si jeho sérii koupila.
Dvojitý kříž je tedy mým prvním setkáním s autorem a musím říct, že nejsem vůbec zklamaná.
Kniha se čte lehce, hlavní hrdina není nesympatický.
Jako Chrisova prvotina je kniha velmi zdařilá.
Pachatele jsem dle indícií tušila od třetiny, takže ty další dvě jsem si ho do vyprávění dosazovala. Sice jsem dvakrát zaváhala, zda jsem ho uhodla správně, ale nakonec se ukázalo, že ano.
To, že tuším vraha již tak brzy mi však neubralo z požitku čtení.
Jediné, co mi přišlo jako trapné klišé, bylo závěrečné setkání Huntera s pachatelem a detailní vysvětlování.
Do té doby děj působil záhadně, lehce mysteriózně.
Závěr z toho udělal spíš tuctovku.
Jenže, jak podotýkám v úvodu, jedná se o prvotinu, takže odpuštěno. :)
Kniha má spád, popisy postav a míst jsou srozumitelné a přehledné a děj jako celek drží.
Zítra odjíždím na dovolenou, takže si s sebou balím i Popravčí. Prý má pršet. :)
Knihu i autora vřele doporučuji.

jitka3162
01.08.2019 5 z 5

Mělo to spád, pěkně se to četlo a nechyběl překvapivý konec. Líbilo se mi jak jsi autor s čtenáři hraje, že hlavní postava už ví, kdo je vrah a čtenář ještě vlastně ne. Určitě budu číst pokračování

Pettinka
01.08.2019 5 z 5

Dalsi povedeny pribeh :)

PavkaHu
31.07.2019 4 z 5

Takže první díl, který čtu až jako třetí? Autor se teprve rozjíždí...

IvcaIvet
26.07.2019 3 z 5

Za mě takový průměr.Asi jsem čekala víc.

CafeMan
24.07.2019 5 z 5

Tak tohle jsem nečekal. Netrvalo ani den, abych nezačal číst po Carterově poslední detektivce Galerie mrtvých jeho první knihu z téhle série. Smekám před autorem. Takhle skvělé dávkování napětí jsem nikdy nezažil. Člověk prostě musí číst další, další a další kapitolu. Doporučuji!

Metroušek
22.07.2019 1 z 5

No tě bůh, 92% hodnocení za tuhle slátaninu?! Ale vlastně proč ne, je to stejně demokratické jako naše další volby, co budeme jíst, pít, jaké filmy a pořady budeme sledovat, koho si zvolíme za naše představitele, na co se soustředíme, co do sebe pouštíme, čemu věnujeme svůj život. Podle toho pak vypadá náš svět, a tak to má být. A v tom světě má tato nepovedená kniha báječných 92%. Respektuji to, a trochu závidím. Mohl jsem si ty tisíce přečtených knížek užít mnohem víc, já fůl.

MOmoMO
19.07.2019 5 z 5

Tak to je jízda :) do poslední chvíle jsem nevěděla a byla jsem pěkné překvapena, to mě vůbec nenapadlo.. jdu na Popravčího

alibaba72
12.07.2019 5 z 5

Skvělé čtení na jednu noc, to vás chytne a nepustí. Už dlouho jsem nečetl tak dobrou, napínavou knihu. Hned se jdu začíst do dalšího případu detektiva Huntera.

aralka
07.07.2019 3 z 5

Slova "jejda" a "chlape" mě taky dost iritovaly, kniha se jimi jenom hemží, působilo to dost směšně a trapně, je to asi věc ne úplně trefného překladu .... jinak je to ten druh detektivky, kdy autor chce čtenáře šokovat, jednak způsobem, jaký vrah volí k usmrcování obětí a jednak identitou samotného vraha, zápletka je dost překombinovaná, takhle se prostě nevraždí.....nikdy bych tuto knihu neoznačila jako luxusní, tato kniha vám obzory nerozšíří, nic vám nedá, nejsou v ní žádná životní moudra ani zamyšlení, jde vyloženě a jenom o akci a o příjemné napětí při čtení.... noooo nicméně se to četlo výborně a odpočinula jsem si u toho před další "těžkou" knihou...

Lenynek
02.07.2019 4 z 5

Až budete číst starší recenze a zaměříte se na slovo "jejda", opravdu strhnete jednu hvězdu. Tak tragicky nevhodné slovo... :)) Každopádně, kniha má spád, je to jízda, nečekejte žádné pozvolné dostávání se do děje, na to není čas. Každá kapitola je nadupaná, občas to mrazí, jindy přemýšlíte, jestli by to vlezlo do padesátiminutové epizody některé z kriminálek. Nicméně, zápletka je neotřelá a konec není tak marný, jak se občas děje, když hádáte a myslíte, že váš tip by dával větší smysl. Jen to bylo asi až příliš hrr. I když... pozvolný konec by k celkové smršti nepasoval.

Anna27
25.06.2019 5 z 5

Luxusní kniha. Příběh strhující, zápletka, adrenalin. Husinu jsem měla celou dobu. Do poslední chvíle netušíte, kdo je vrah. Má to tam i odbočku (druhou zápletku+řešení). Jdu si dokoupit hned další díly.

Elsasbooks
24.06.2019 3 z 5

Těším se na další díly! Musela jsem si zvyknout na autorův styl psaní, ale pak už se to četlo samo:

Lucie85
21.06.2019 5 z 5

Pecka. Carter a jeho detektive Hunter mě dostali, parádní, napínavé, svižné a fakt děsivé čtení, které vás totálně pohltí. Zrodila se u mě další závislost na autorovi a jeho hlavní postavě. Tohle je thriller na veeeelmi vysoké úrovni. Těším se na další příběh.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965