Rivalové

Rivalové https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506977/bmid_rivalove-trc-506977.jpeg 4 412 83

Hádky nebyly ještě nikdy tak sexy! Weston Lockwood je zosobněním všeho, co Sofie Sterlingová na mužích nemůže vystát – je vysoký, chytrý, namyšlený a až příliš krásný. Navíc by ho měla nesnášet. Jejich rodiny se totiž nenávidí už celou věčnost kvůli desítky let staré události. Co by se tak mohlo stát, když se jednoho dne musí potkat a začít spolu řešit jisté dědictví? Jsou přece jako oheň a led. Vždyť všechna jejich setkání probíhají stejně – neustále se popichují a hádají. Proč tedy ale vždycky nakonec skončí v posteli?... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Rivals , 2020

kacenka6144
05.02.2023 5 z 5

Od téhle autorky mám přečtené snad všechno, co u nás vyšlo. Vždycky se u čtení dobře bavím. Většinou vhodně poskládaná ústřední dvojice, mezi kterou to jiskří. Dialogy nejsou trapné, někdy vás donutí se nahlas smát. Navíc jsem knížku mohla zařadit do letošní Čtenářské výzvy - Hlavní hrdina alkoholik.

knihomolkaJani
29.01.2023 5 z 5

Kniha Rivalové je erotický román, kde najdete velmi hezky zpracovaný #hatetolove vztah. "Takže ty teď trávíš noci s nepřítelem, jako v tom filmu?" ... "Tohle je trochu jiný nepřítel. V podstatě jde o to, že se naše rodiny nesnášejí." ️

Hlavní postavou je zde Sofie, snaží se si všechno zasloužit a vybudovat. Opravdu si jde za svým cílem a tvrdě pracuje, bohužel jí dost lidí háže klacky pod nohy.
Většina kapitol je vyprávěných z jejího pohledu. Jako postavu jsem si jí zamilovala! Je cílevědomá, tvrdohlavá, ale i velmi přátelská..
A jako její úhlavní nepřítel je zde Weston. Vždy je uhlazený a tváří se, jak je nad věcí.. Ale ne vždy je vše tak, jak vypadá.. Kapitoly z jeho pohledu jsem zde opravdu ocenila, alespoň víte i to, jak to cítí a co prožívá. "Weston je jako jasná hvězda na temném nebi. Může ho celé rozsvítit, ale nakonec oheň dohoří a všechno se rozpadne. A zbyde jen temnota."
Děj se odehrává ve skvělém prostředí, má spád, nápad a prožijete si zde i menší drama..

Zamilovala jsem si nejen obě hlavní postavy, ale i některé vedlejší.. A pak tu jsou postavy, kterým byste nakopali pr*el..
"Víš co jsou překážky? ... Zkoušky, jestli si zasloužíš vyhrát."
Pokud máte autorčiny knihy rádi, tato vám opravdu nesmí uniknout.

Micandy
20.01.2023 2 z 5

Moc jsem se těšila na tuhle knihu, jenže žádné wau se nekonalo. V rámci čtenářské výzvy jsem splnila...myslím že si dám pauzu od erotických románu.
Obálka se mi líbila asi víc,čekala jsem trochu tajemna,ale nic. Pořád u mě vede autorka Swan-Milesuv klub.

Fidibus
18.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Dvě znepřátelené rodiny a nenávist, za kterou stojí dávná láska ke stejné ženě, poznamenají osud hotelu Hraběnka a hlavně boj mezi Westonem a Sofií o to, která z rodin zaplatí víc a získá v něm převahu. Oba se nikdy nemuseli, a přece je to k sobě sexuálně přitahuje - čím větší hádka, tím lepší sex. Do toho zákulisní boje o vítězství, rodinné vztahy, příběh obou postav a nakonec happy end s vánočním stromem.
Moc pěkně a vtipně napsané, doporučuji.

Ivuska.09
18.01.2023 3 z 5

Pohádka pro dospělé. Neurazí, dobře se čte, erotiky není příliš a hlavní hrdinové v této oblasti nepoužívají výrazy, které vás budou na každé druhé stránce štvát... Takže vlastně dobré čtení!

Kristy.Seb
16.01.2023 4 z 5

Můžeš mě milovat i nenávidět, obojí mi vyhovuje. Budeš-li mě milovat, zůstanu navždy v tvém srdci.. Budeš-li mě nenávidět, zůstanu navždy v tvé mysli.

Ti, kteří se nejvíc brání, se obvykle pokoušejí zakrýt své pravé pocity.

Víš co jsou překážky? Zkoušky, jestli si zasloužíš vyhrát. Jak někomu ukážeš, že o něj stojí bojovat, když přitom neporazíš cokoliv, co se ti postaví do cesty? Jestli hodláš jen sedět na zadku a o nic se nepokoušet.. Pak si tu výhru stejně nezasloužíš.

Všichni se dokážeme změnit. Naše DNA sice zůstane stejná, ale rozhodně umíme změnit své chování k ostatním lidem. Není to vždycky snadné, ale prvním krokem je uvědomění - schopnost rozeznat, co je třeba změnit, a touha po změně. V podstatě vůbec nezáleží na tom, zda to, co si o sobě myslíte, je skutečně pravda. Důležité je, že vy to za pravdu považujete a že toužíte věci změnit.

V životě nastanou situace, kdy budete v pokušení nebýt loajální, a nepodlehnout mu vás bude občas něco stát. Jde jen o to, jak moc chcete to, co chcete, a co jste pro to ochoten obětovat.

Čas strávený přemýšlením, jestli si nezasloužíš něco lepšího, je čas ztracený. Protože jestli o tom přemýšlíš, tak si to zasloužíš.

Život je jeden velký kruh. Někdy si myslíme, že jsme došli na konec a uzavřeli smyčku, a přitom nám dojde, že jsme jen dorazili zpátky na začátek.

Romantický příběh s předvídatelným koncem. Ale bylo to vtipné, a bylo to žhavé!

MAU256
16.01.2023 5 z 5

Romantická knížka, která vás nutí nepřestat, dokud nejste na konci. Chemie mezi Sofii a Westem byla nepřehlédnutelná. Chyba, kterou však West udělal, ho málem stála vše, co pro svůj život potřeboval. Ale naštěstí tu máme romantickou knížku, takže můžeme čekat ten správný konec. Romantickým srdcím můžu jen doporučit.

wielka
09.01.2023 5 z 5

Kniha bola presne taka, ako som ocakavala. Pohodova oddychovka so sympatickymi postavami, spravnou chemiou medzi nimi, vtipom a aj tou "obycajnou" ludskostou. Vydarila sa.

lucie3944
28.12.2022 3 z 5

Sázka na jistotu. Pokud nechci moc přemýšlet a chci jen tak něco přečíst, tohle je to pravé. Člověk prakticky jen čeká, jaký problém se na konci objeví a ví, že to dopadne dobře. Vlastně není co psát, žádný nový objev se nekoná. Prostě to, co čekáte, to dostanete ve velmi dobré formě.

adela2230
26.12.2022 4 z 5

Příjemná romantická kniha. Autorka nezklamala, trochu se mi nelíbil konec. Ale jinak dobře napsaná oddechovka.

alzbeta4340
22.12.2022 4 z 5

Naprosto odpočinkové, nenáročné čtení. Všechno se točí kolem sympatické dvojice ze dvou znesvářených konkurenčních rodin. Sofie i West mě oba bavili, i když přes všechno dohadování se jejich vztah vyvíjel vlastně ideálně. Já bych možná přidala trochu víc komplikací a také protivných příbuzných z obou stran.
Čtení na pohodu.

Michelleee
15.12.2022 5 z 5

Zase jedna povedená kniha. Chemie mezi hlavními hrdiny byla skvělá, to pošťuchování bylo zábavné. Weston Lockwood a Sofie Sterlingová. Kdo z nich dá lepší nabídku ?

• Můžeš mě milovat i nenávidět, obojí mi vyhovuje. Budeš-li mě milovat, zůstanu navždy v tvém srdci... Budeš-li mě nenávidět, zůstanu navždy v tvé mysli.

Dellphi
12.12.2022 4 z 5

Vi (autorka) je u mě sázka na jistotu, její knihy mě baví a pokaždé mě chytnou za srdce. Ani tato kniha není výjimkou. Četla se velmi dobře, nebyly zde sice žádné nečekané zvraty, ale taky žádné okamžiky, které by vás nutily rvát si vlasy…. Naopak se čtenář celou dobu cítí v pohodě a bez stresu, i když byly chvíle, ve kterých bych Westonovu rodinu nejraději nakopala, a to hodně.
Zato hlavní hrdinové byli až neskutečně sympatičtí, oba chytří, až nemožně atraktivní a se smyslem pro humor. A při každém jejich setkání to mezi nimi jiskřilo až se stránky zapalovaly. A slovní obraty Westona taky stály za to. Člověk se pak těšil na každou jejich hádku.

Kešu1981
12.12.2022 4 z 5

Pěkně to jiskřilo...jako vánoční ozdoba na stromečku :o)

moma08
12.12.2022 4 z 5

Jsem spokojená a jelikož znám tvorbu této autorky, tak jsem věděla, co můžu přibližně očekávat.
Líbilo se mi popichování obou hlavních hrdinů a celkově jsem si je oblívila.
Kniha, kterou člověk přečte během dne.

Lee7
07.12.2022 4 z 5

Sice slovenské knihy často nečtu, ale spisovatelku mám ráda :) a takhle byla super, vtipná, svižná a žhavá.. hezký příběh k relaxu. Zase někdy příště u dalšího čtení

Ketfl
07.12.2022 4 z 5

Moc pěkný příběh. Líbilo se mi téma, mezi hlavními hrdiny byla žhavá jiskra. Celkově mě ten příběh o dvou znepřátelených rodinách moc bavil, jak jsem se začetla, nemohla jsem knihu odložit. Oba hlavní hrdinové opět řešili i svoje osobní a rodinné problémy. Příběh Westona byl tedy samozřejmě o dost smutnější, bylo mi líto, že ho rodiče takhle hnusně využili a jinak o svého syna nestáli. Člověk se pak nemůže divit, že svoje problémy řešil tak, jak je řešil. Epilog s vánočním stromečkem mi ale vykouzlil úsměv na tváři. Pěkné.

Ešína
30.11.2022 5 z 5

Hezký, vášnivý a milý příběh. Líbil se mi od začátku až do konce. Chemie mezi Wessem a Sofií fungovala na výbornou.

VasnivaCtenarka
20.11.2022 4 z 5

Celý příběh je pro čtenáře zábavný, vášnivý, erotický a má krásný spád. Hluchá místa v knize rozhodně nenajdete. Děj se odvíjí a vy jste svědky, jak si dva lidé k sobě pomaloučku hledají cestičku, jak se jejich city prohlubují, jak se jejich důvěra prohlubuje a jak se zamilovávají. Je to milé a laskavé, i když se v příběhu tu a tam objeví vugarismus, který někdy na místě skutečně je, jindy mi přišel lehce nevhodný. Důležité však je, že to nepohoršuje hlavní hrdiny – ba právě naopak!

Přestože se jedná o celkem jednoduchý příběh, musím uznat, že vymyšlen a promyšlen byl moc hezky a uvěřitelně. To mi udělalo velkou radost, protože to nezpůsobovalo žádné vytržení z děje.

Kniha nám nabízí vyprávění příběhu ve dvou dějových liniích. První dějová linka je z pohledu Sofie a druhá z pohledu Westona. Je však pravdou, že větší část příběhu je nám předkládána z pohledu Sofie. Ale to vůbec ničemu nevadilo. Naopak se domnívám, že ty občasné kapitoly z pohledu Westona byly příjemným zpestřením, protože jsme tak mohli nahlédnout do jeho vnitřního světa.

Velmi oceňuji popis osob i prostředí. Popis byl totiž přesně tak akorát, abyste si hrdiny zamilovali a přitom abyste nezabředávali do zbytečných detailů. Ten akorátní popis hrdinů, situací a prostředí totiž dává prostor vaší fantazii. A to na knihách miluji.

Knize prakticky nemám co vytknout. Byla to příjemná oddechovka, která pobaví i pohladí po duši.

Knihu mohu s klidným svědomím doporučit všem, kteří mají chuť na něco jednoduššího, milého, laskavého, vášnivého a také romantického.

Leniii
11.11.2022 5 z 5

Občas se nám někdo dostane do srdce a zůstane ještě dlouho potom, co ve skutečnosti odejde…