Řetěz

Řetěz https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443409/bmid_retez-L6e-443409.jpg 4 642 219

Musíte unést dítě, aby vaše dítě zůstalo naživu. Absurdní? Ano, jen dokud se to nestane právě vám. Na tomto půdorysu rozehrává jeden z nejvýraznějších současných autorů thrillerů a detektivek Adrian McKinty (doposud u nás vyšly tři jeho detektivní romány z řady s detektivem Seanem Duffym, zasazené do doby Nepokojů v Severním Irsku) příběh, jaký se snadno může stát noční můrou každého rodiče. Jsme v poklidném novoanglickém městečku, jemuž vládne tajuplný Řetěz. Nikdo o něm nemluví, nikdo se neodváží obrátit na policii ani na FBI. Vždyť jde o vaše dítě. Próza Adriana McKintyho má jako vždy spád a snadno vás nepustí ze svých spárů, připravte se, že vynecháte večeři a přejedete stanici, kde jste chtěli vystoupit. Zároveň se jeho text pozvedá z prvoplánového napětí k nevyřčeným otázkám po smyslu lidské existence, k hranicím morálky, k znepokojivému vědomí, že každé vítězství má svou cenu. Román, který ve vás bude dlouho doznívat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Chain , 2019

Baja333
02.07.2021 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Kniha je velmi čtivě a sugestivně napsaná. Jen doufám, že nebude nikoho inspirovat k činu....

dr.romca
28.06.2021 4 z 5

Rychlý rozjezd, bez zbytečných stránek navíc...
Vůbec netuším, jak bych se zachovala já.... asi člověk udělá pro své dítě vše.
Zaujal mě názor jedné postavy v knize, že správná kniha má končit 77. kapitolou.

Zunka616
25.06.2021

Bylo to super krásný příběh dobře se četla doporučuji

Pája699
17.06.2021 4 z 5

Pro mě je tato kniha příjemné překvapení. Originální námět, krátké kapitoly, čte se to prostě samo :-) Chvílemi jsem byla napjatá jak struna, kam až tohle povede a jak to vůbec může dopadnout??? Telefonát, který vám oznámí, že vám unesli vaše dítě opravdu nechce nikdo zažít....Ubírám jednu hvězdičku za druhou část knihy, která už nebyla bohužel tak peckovní, jako první část.

Johny_H.
14.06.2021 5 z 5

Ne vždy je originální námět známka úspěchu. Nevím zda to je originální. Já upřímně musím říci, že jsem ni podobného nikdy nečetl ani neviděl takže za mě osobně se určitě o originální námět jedná a to hodně nadprůměrný. Ano když budu chtít být puntičkářský našla by se jedna scéna na 1,5 stránky která dle mého byla zbytečná, ale ruku na srdce to jde najít v každé knize dle subjektivního pohledu a toto je osobně opravdu ve svém žánru špica a mohu doporučit všem kdo tento žánr mají rádi.

Verunka926
12.06.2021 3 z 5

Velmi originální námět, jehož potenciál nebyl podle mě zcel využit. Příběh byl ovšem čtivý, nejen díky krátkým kapitolám, a bavil mě. Vůbec si nedokážu představit, jak se asi cítili rodiče unesených dětí. Jak jsem již psala, opravdu originální nápad.
Ačkoli thrillery nejsou úplně můj šálek kávy, pokud hledáte něco originálního, Řetěz by se vám mohl líbit.

Areska7
12.06.2021 3 z 5

Kniha vůbec nebyla špatná, vysoký potenciál s takto provedeným Řetězem a určitě nikdo by se do něho nechtěl dostat. Cítila jsem ten tlak, bezmoc, nenávist a odhodlání, ale ten konec mi nesedl, přestřelka jak z akčňáku, kde už chybí jen James Bond :-)

caldap
09.06.2021 4 z 5

Opravdu dobře vymyšlené, kde si člověk uvědomí, že někdy je opravdu bezmocný. Jenom ta představa, že by se jakákoliv matka měla ocitnout na místě Rachel je děsivá.

intelektuálka
03.06.2021

Tady opravdu nevím, jak hodnotit ....já v současné době asi nemám náladu na taková temata ....

S výjimkou mých oblíbených autorů thrillerů mám pocit, že jsem takovými hrůzami přesycena ....

Neumím si vůbec představit, že bych se ocitla v takové situaci ....

Ale pro milovníky těch drsnějších dějů to bude zajímavé.

Comelye
31.05.2021 3 z 5

Ke čtení jsem se musela celkem nutit, nevím proč při tak vysokém hodnocení, asi mi úplně nesedla. Az tak od poloviny mě začala bavit trochu víc a rozjelo se to.

Šárka88
31.05.2021 5 z 5

Knížka se četla velmi rychle a moc mě bavila, příběh, který jde dokola, podstata ŘEŤEZU. Za mě super, až na ten přehnaný konec, jak z akčního filmu, ale i tak doporučuji.

ArwenAragorn
27.05.2021 4 z 5

80%
Řetěz je krutá metoda využívající ten nejdůležitější lidský cit - schopnost lásky - k vydělávání peněz. Nefungoval by ve světě, v němž by chyběla synovská, sourozenecká nebo romantická láska a pro své cíle by ho mohl využívat pouze sociopat, který by takovou lásku zcela postrádal nebo ji naprosto nechápal.

Tak tohle byla dobrá volba. Thriller, který nedá vydechnout. Výborný námět, čtivost, napětí, akční závěr. A taky nápor na emoce. Kniha je rozdělena na dva díly, ten první mě bavil víc.
Od autora jsem četla ještě detektivku se Seanem Duffym, ta má zas jiný šmrnc, líbila se mi trochu víc. Je to ovšem úplně něco jiného než tato kniha, nedají se srovnávat.
Řetěz určitě doporučím k přečtení.

Izu
27.05.2021 3 z 5

Za mě nejslabší kniha autora.

medlovice
26.05.2021 5 z 5

Něco na té knize je.
Doporučila mi ji známá, dostala mě ji do hlavy tak dokonale, že jsem si ji koupila.Už od prvních kapitol jsem si vytipovala tři čtenářky, kterým knihu doporučím.
Obal je velmi výstižný. Opuštěnost dětské houpačky a tma.

Gracinka
21.05.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale asi nebude patřit mezi ty, ke kterým se vracím. Hvězdičku odebírám za to, že tvůůjce řetězu jsem odhalila kousek za půlkou.

Jiparis
17.05.2021 4 z 5

Co udělá rodič, aby ochránil své dítě? Na tom je postaven zvrácený Řetěz. Rozbíjí rodiny, psychicky ničí všechny zúčastněné. jak dlouho se takový tlak dá vydržet? Rozjezd příběhu je bleskový, ale postupně mu dochází dech a vyústění je nepřesvědčivé.

juliesze
17.05.2021 3 z 5

První polovina knihy byla super zajímavá. Výborně rozpracovaný nápad, skvělé psychologické rozbory postav a všech účastníků. Druhá polovina knihy mi připadala hrozně odfláknutá. Aby autor dokončil myšlenku, zbytečně ji rozvleka, a ta poslední závěrečná scéna byla úplná blbost. Předvídatelné a trochu ajko do akčňáku na netflix.

Zuzana404
16.05.2021 4 z 5

Konec byl poněkud předvídatelný a zbytečně dlouhý

konicekbily
13.05.2021 4 z 5

Skvělý námět, perfektní zápletka (psychologická), děsivý rozjezd - zejména u hlavní hrdinky pod velkým tlakem - to je první polovina knihy. Ta druhá část už takovou razanci nemá - zejména návrat do minulosti mi připadá nedodělaný a závěrečná přestřelka jako ve filmu "V pravé poledne" mi tam také nepasuje. Ale pokud jsem to rozečetl k večeru, musel jsem dočíst příběh "na noční". Zajímavý napínavý thriller.

Noname007
11.05.2021 5 z 5

Tak z tohoto příběhu jsem byla nadšená. Přečteno takřka jedním dechem během dvou odpolední. Úžasně napínavé a originální námět. Od autora si v budoucnu určitě ještě něco přečtu.