Řetěz

Řetěz https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443409/bmid_retez-L6e-443409.jpg 4 642 219

Musíte unést dítě, aby vaše dítě zůstalo naživu. Absurdní? Ano, jen dokud se to nestane právě vám. Na tomto půdorysu rozehrává jeden z nejvýraznějších současných autorů thrillerů a detektivek Adrian McKinty (doposud u nás vyšly tři jeho detektivní romány z řady s detektivem Seanem Duffym, zasazené do doby Nepokojů v Severním Irsku) příběh, jaký se snadno může stát noční můrou každého rodiče. Jsme v poklidném novoanglickém městečku, jemuž vládne tajuplný Řetěz. Nikdo o něm nemluví, nikdo se neodváží obrátit na policii ani na FBI. Vždyť jde o vaše dítě. Próza Adriana McKintyho má jako vždy spád a snadno vás nepustí ze svých spárů, připravte se, že vynecháte večeři a přejedete stanici, kde jste chtěli vystoupit. Zároveň se jeho text pozvedá z prvoplánového napětí k nevyřčeným otázkám po smyslu lidské existence, k hranicím morálky, k znepokojivému vědomí, že každé vítězství má svou cenu. Román, který ve vás bude dlouho doznívat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Chain , 2019

Evišťátko
06.02.2024 4 z 5

Skvělé vystavěný psychologický thriller, kterému na jedné hvězdičce ubral konec ve stylu ala Hollywood... škoda.

schvomis
15.01.2024 1 z 5

Mě se kniha nelíbila. Bylo to napsané hodně zvláštně. Dialogy mezi postavami mi neseděly, asi mi nesedl tento autor.
Takto reagují rodiče, kterým je uneseno dítě? Vážně? Kromě tohoto v knize nechybí ani drogy a rakovina.

První část se mi četla hůře, než druhá. Rozuzlení mi přišlo fajn. Celkový dojem mírně zachránil autor tím, že vzadu v poděkování píše, že se inspiroval reálnými řetězovými únosy v Mexiku.

postrach
10.01.2024 5 z 5

Nejlepší kniha od autora.Příběh napínaví a těžko uvěřitelný........

Lily101
23.12.2023 4 z 5

Až na ten moc akční až neuvěřitelný závěr, byla kniha ok. Čtivost se jí rozhodně upřít nedá a napětí (především v první polovině knihy) je skoro až hmatatelné.

simcat13
29.11.2023 2 z 5

Věřila bych tomu, že řetěz jako takový by mohl existovat, ale vůbec jsem teda nebaštila city a nálady hlavních protagonistů. Nápad super, četlo se to opravdu dobře, ale ty postavy byly tak ploché a duchaprosté, jestli to slovo vůbec existuje. Stačilo by tak málo, aby nechybělo tolik. Děj uvěřitelný, postavy ne.

čef
02.11.2023 4 z 5

Příběh je dobře vykonstruovaný, skoro jako ze skutečnosti, i když něco takového, jako tento řetěz, by někdo mohl těžko řídit. No, je to fikce a snad se dá nad tím trochu přemýšlet a vzpomenout na řetězové dopisy a emaily s různými vyhrůžkami. K tomu nám autor text okořenil řadou filosofických poznámek, o drogových závislostech nemluvě, takže mnohým se tento napínavý příběh bude určitě líbit jako mně.

Petulka50
29.10.2023 5 z 5

Jako dobrý, krásně čtivá, přečteno za 3 dny- nemoc , ale jo i tak se mi líbila i děj byl napínavý, nedalo se odložit.
Díky

zvídaváStela
30.07.2023 4 z 5

Už od první stránky neuvěřitelně čtivá kniha, krerou jsem nedokázala odložit. První část byla napínavá jako kšandy. Ve druhé části už se dá odtušit, kam asi děj směřuje a tepovka už u čtení tolik nevzlétá. Za mě super kniha, která vám nedá spát.

Tina.orl
28.07.2023 4 z 5

Skvělá a velmi čtivá kniha. Děj plyne nenuceně a vy prostě musíte vědět, jak bude řetěz pokračovat.

Unesené vlastní dítě je šílená představa. Když ale musíte unést zase dítě někoho jiného, aby se vaše bezpečně vrátilo domů, uděláte to? S tímto se potýká Rachel, která jednoho dne obdrží telefonát, ve kterém jí jsou stanoveny podmínky - řetěz musí pokračovat dál... Co vše je matka schopná udělat, aby zachránila své dítě?

Kniha se dělí na dvě části. První jsem neuvěřitelně hltala. Druhá mé tempo trošku zbrzdila a moc se mi nezamlouvala scéna alá Segalovka, proto 4. Nicméně thriller rozhodně doporučuji.

jasmína
11.07.2023 5 z 5

Šílená kniha, napínavá po celou dobu, a vlastně mi z toho bylo hodně úzko....

Ale kniha čtivá, ke konci už člověk tuší víc.....

L.R
25.06.2023 2 z 5

Myslim, že úplně nebyl využit potenciál námětu.. Druhá polovina knihy byla takova nijaká. Za mě kniha neurazí, ale ani nenadchne.

de6978
26.04.2023 4 z 5

Hustá kniha, jen ten konec je takový zvláštní ...
Knihu přečtete jedním dechem, protože čekáte, jak to dopadne. Jak obyčejný člověk může přemýšlet, aby zachránil své dítě, a tím unese cizí dítě.

Margerite
15.04.2023 3 z 5

Námět zajímavý, anotace zaujala, ale to zpracování. Jazyk hodně jednoduchý až prostý a jak už někteří psali, klišé nad klišé. První půlka se mi zdála o něco lepší, ta druhá slabší. Když srovnám se "svými" čtyřhvězdičkovými knihami, nemohu tady dát víc než tři. Bohužel, potenciál tu byl. Ale podle zdejších názorů zkusím autorovu detektivní retro sérii, prý by měla být o dost lepší.

petgona
09.04.2023 4 z 5

Dobre a napinave. Aj ked troska pritiahnute za vlasy, predovsetkym koniec.

martunka
12.03.2023 5 z 5

Tak tohle mě fakt chytlo...

Nurri
05.03.2023 3 z 5

Super nápad na příběh, ale bohužel vyšel z toho, lehký, předvídatelný příběh. Na začátku napínavé, co se bude dít, jak se postavy zachovají. Celkově mi přišlo že všechno šlo strašně lehce a rychle. Žádná zápletka nebo komplikace, jak to bývá. Jinak se dala číst, ale na 5 hvězd to opravdu není. Celkově podle hodnocení mě knížka celkem zklamala.

Acinore
20.02.2023 2 z 5

Vážně tohle někomu stačí jako dobré čtení? Za pět hvězd? Ono to ani není dobré, dávám hvězdy dvě a nashle. U krimi mám ráda, když je to aspoň trochu reálně zpracované, do hloubky, má to hlavu a patu a dialogy mají smysl... Tady chybělo úplně vše.

PepkazDepka
06.02.2023 5 z 5

Veľmi dobré, napínavé, svižné, čtivé. Za tri dni som to mala zhltnuté. Troška škoda že hneď na začiatku druhej časti bolo jasne naznačené kto je za Řetězom.

martina2540
20.01.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, měla originální děj, byla čtivá, možná to jen trochu pokazil hůř uvěřitelný závěr.

lucisa.n
07.01.2023 4 z 5

Pamatujete si na řetězové dopisy? Když nebudete sdílet dále, něco se vám stane? Tak Řetěz je něco podobného, jen to nabírá absolutně reálných kontur. Rachel a její dcera Kylie se stanou součástí Řetězu, přijdou k tomu jako slepý k houslím… Celý Řetěz funguje na anonymitě, penězích, tajnosti a hlavně, v dalším a dalším unášení dětí… Když je Kylie unesena, Rachel je vyzvána, aby zaplatila nekřesťanské peníze, unesla další dítě a hlavně, byla naprosto zticha.. Ještě stále vás to nezaujalo?

Tohle byla moje první přečtená kniha v roce 2023 :) A že jsem rok nezačala vůbec špatně!
Už po přečtení anotace jsem si říkala “Wow, tohle bude asi hustý”.. a ono to hustý bylo, minimálně první část knihy. Řetěz je opravdu důmyslně vymyšlený a vůbec ne jednoduchý, navíc se s tím autor nemaže a ihned vás vtáhne do děje. Rachel se neustále něco komplikovalo a dost jsem s ní soucítila. Druhá část knihy se pak věnuje vzniku Řetězu. Je tady vše pěkně vysvětleno, ale Wow efekt se už úplně nedostavil, vše bylo tak nějak postupně ozřejmeno v příběhu. Jen si říkáte, jaká zrůda tohle může opravdu vymyslet.. Konec mi přišel trochu přitažený za vlasy.. jako by “to” tam autorů chtě nechtě chtěl vecpat, ale mně to přišlo nemístné a úplně bych se bez toho obešla.