Řetěz

Řetěz https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443409/bmid_retez-L6e-443409.jpg 4 644 220

Musíte unést dítě, aby vaše dítě zůstalo naživu. Absurdní? Ano, jen dokud se to nestane právě vám. Na tomto půdorysu rozehrává jeden z nejvýraznějších současných autorů thrillerů a detektivek Adrian McKinty (doposud u nás vyšly tři jeho detektivní romány z řady s detektivem Seanem Duffym, zasazené do doby Nepokojů v Severním Irsku) příběh, jaký se snadno může stát noční můrou každého rodiče. Jsme v poklidném novoanglickém městečku, jemuž vládne tajuplný Řetěz. Nikdo o něm nemluví, nikdo se neodváží obrátit na policii ani na FBI. Vždyť jde o vaše dítě. Próza Adriana McKintyho má jako vždy spád a snadno vás nepustí ze svých spárů, připravte se, že vynecháte večeři a přejedete stanici, kde jste chtěli vystoupit. Zároveň se jeho text pozvedá z prvoplánového napětí k nevyřčeným otázkám po smyslu lidské existence, k hranicím morálky, k znepokojivému vědomí, že každé vítězství má svou cenu. Román, který ve vás bude dlouho doznívat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Chain , 2019

Olous1
23.03.2021 5 z 5

Wow tak tohle byla jízda, konečně jsem narazila na dost dobré čtení. Perfektní téma, krátké kapitoly, dobře napsané. Nestačíte obracet stránky, stálé vás to bude nutit číst. Za mě 100%.

Melaanie
22.03.2021 4 z 5

Knížka měla dobrý spád, četla se opravdu sama a ty krátké kapitoly? Ty nutí člověk nepřestávat číst. Téma bylo zajímavé a bylo vidět, že pro rodinu jsou lidé ochotní riskovat mnoho.

pazdy15
19.03.2021 5 z 5

Taaak, jdeme na to, to jsem zvědavý... Super zápletka :O Docela dost to odsejpá a je to akční! Cože? Už jsem za půlkou a to čtu 6h. Wow, tak to bylo bezvadný!! Toť vše... recenze jak fík. Doporučuji

SilvieSisinka
19.03.2021 4 z 5

Tak to byla nebezpečná jízda.Originalni námět,proto se mě kniha četla sama.Nemohla jsem se dočkat konce.Cekala jsem jak to celé dopadne.Konec překombinovan,ale je to kniha kde se meze a fantazie nekladou.Super thriller.

Martiiiik
18.03.2021 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, byla nesmírně čtivá, téma bylo velmi zajímavé a také mrazivé.. emoce byly cítit na každé stránce.. tedy samozřejmě ne u všech postav ;-) dá se shrnout, že pro rodinu prostě uděláš cokoliv.. :-) jen ten konec mi tam moc nesedl, ale asi to autorovi odpustím :-D kniha rozhodně stojí za přečtení a doporučuji :-)

vera4669
18.03.2021 4 z 5

Tohle bylo příjemné překvapení. Od knihy jsem toho mnoho nečekala a o to více jsem spokojená, že to bylo velice originální, zvrácené, napínavé až do posledních stránek. Je to spíše takové psycho na zamyšlení, čeho je člověk pod tlakem schopen .. Rozhodně stojí za přečtení :-)

maličkán
17.03.2021 5 z 5

Tak toto byla jízda. Opravdu zajímavý námět, od půlky na rozdíl od některých komentářů
se napětí stupňovalo a čím dál hůř se mi od knihy odcházelo. I když to nebyl žádný krvák, psycho to tedy bylo.

iveta3689
17.03.2021 4 z 5

Výborně napsané, strhují, velmi čtivé. Každá část je napínavá trochu jiným způsobem, celkově kniha hodně baví až do poslední stránky.

WaN635
12.03.2021 4 z 5

Velmi originální příběh. Napsáno svižným tempem, nechtěla jsem knihu ani na chvíli odložit.
Z pohledu čtenáře se mi příběh líbil moc, z pohledu rodiče podstatně méně.

Renatecka
11.03.2021 4 z 5

Jako do reálného života bych si takovou situaci nedovedla vůbec představit - za to ubírám jednu hvězdičku. (Ale já se do té knížky TAK zažrala, že na konci mi samovolně ruky vítězoslavně vystřelily samy od sebe do vzduchu :-D ) Dobré to bylo, napínavé, čtivé.

mrsterezz
10.03.2021 5 z 5

Napínavý a originální příběh, který mi nedovolil se od knihy odtrhnout. V některých pasážích jsem byla opravdu jak na trní, jak to bude dál. Byla to moje první kniha od autora, ale určitě ne poslední.

Arkagas
09.03.2021 3 z 5

Psychologický thriller, který v člověku otevírá otázku, zda je schopný dopustit se hrůzných činů proto, aby zachránil své dítě. Tajemný Řetěz, který funguje na principu únosů dětí. Pokud je Vám uneseno dítě a chcete ho dostat zpět, musíte unést další schválené dítě, převést finanční obnos v bitcoinech a hlavně nic nehlásit policii. Pokud splníte tyto tři podmínky, bude Vaše dítě propuštěno zdravé. Pokud selžete, bude zabito a s ním i Vy. Řetěz takto chrání sám sebe. Dá se z něj někdy vystoupit? Co když ano? A co když hlavní hrdinka Rachel je odhodlaná se do toho pustit?Kniha, která naráží na dnešní problém sociálních sítí, kde o sobě každý řekne téměř všechno a příběh, který rozehrává filosofickou hru, kterou drží v šachu strach.Kniha je čtivá, skvěle napsaná, svižná, má spád. Některé pasáže mi v ní neseděly, stejně jako dalším čtenářům, ale celkový dojem je skvělý.Pro mě jako rodiče dost silná kniha, u které jsem uvažovala zda bych pro záchranu dcery byla ochotna udělat co, o čem se v knize píše. Odpověď nemůžu říct, protože v situaci nejsem a i když bych teď řekla že ano, nemusí to být pravda. Pro rodiče bude tahle kniha rozhodně ještě mnohem silnějším zážitkem než pro ostatní čtenáře.
Téma únosů dětí a vydělávání peněz pomocí na sebe navazujícího řetězu je inspirováno skutečnými událostmi.

pavla.ba
08.03.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji za krátkou dobu, nedá se jí upřít obrovská originalita, nic podobného jsem nečetla ani o tom neslyšela. Autor to měl velmi dobře promyšlené, celá kniha byla čtivá, jednotlivé postavy zajímavé, akorát ubírám hvězdičku za to, že jsem opravdu velmi brzy tuhle síť rozpletla a přišla na to, kdo by mohli být pachatelé. Ale příběh je natolik originální, že ho moc doporučuji!

Terka21
17.02.2021 5 z 5

Kniha byla velmi napínavá až do poslední stránky.

Nunynka
17.02.2021 3 z 5

Moc jsem se na knihu těšila a právě proto jsem asi zklamaná. Námět super a i začátek byl čtivý,ale potom se to napětí nějak vytratilo. Za mě hodně průměrný thriller.

suiteki
15.02.2021 3 z 5

Čekala jsem od ní víc, možná proto jsem byla lehce zklamaná. Námět výborný, ale knihu bych si dokázala představit pojmutou úplně jiným stylem. Velké plus za krátké odstavce, které se dobře četli.

Jájinka
11.02.2021 3 z 5

Námět se mi líbil - řetězové únosy. Neobvyklé. Ale to zpracování. Kniha byla sice čtivá, ale dobrou polovinu jsem se musela nutit číst dál, postavy nesympatické, děj nevěrohodný, závěr až moc akční na "normální " lidi.

Flafinka
09.02.2021 1 z 5

(SPOILER) Nechapu ta vysoka hodnoceni. Nesympaticka hrdinka z kategorie - rakovina me posilila, jeji dcera, o ktere vlastne nic nevime, ale o kterou v pribehu jde predevsim. K tomu vsemu se primota fetak s abstinencnimi priznaky, aby to nekde mohlo zkomplikovat akcni scenu. A ten zaver? Vazne? Jatka? Vsichni najednou strili jako agentka FBI a hlavne presne strili, kdyz uz jsou temer mrtvi. A posledni stranky jsou jako z nemeckeho romantickeho filmu.
To se mi ten napad tak libil, jenomze me kniha k sobe nicim nepripoutala...

Medovnice
08.02.2021 3 z 5

Asi půjdu proti proudu, ale přišlo mi, že se autor vyčerpal v první půlce a pak to ztratilo dech. Nástup byl dobrý, jenže napětí pomalu vyprchalo. Průměr.

pakoshka
07.02.2021 3 z 5

Další takový čtivý průměr, první část se četla sama, byla docela napínavá, zajímavé téma, kdy musíte unést dítě, aby vám bylo to vaše vráceno, i když pokud se nad tím zamyslím, nikdy by Řetěz nemohl tak dlouho fungovat a je tam několik logických chyb. Druhá část už je ale trochu mimo a ten závěr jak z americkýho akčňáku, no nic moc. Škoda, že autor ke konci sklouzl o tři třídy níž, než byl na začátku.