Řetěz

Řetěz https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443409/bmid_retez-L6e-443409.jpg 4 642 219

Musíte unést dítě, aby vaše dítě zůstalo naživu. Absurdní? Ano, jen dokud se to nestane právě vám. Na tomto půdorysu rozehrává jeden z nejvýraznějších současných autorů thrillerů a detektivek Adrian McKinty (doposud u nás vyšly tři jeho detektivní romány z řady s detektivem Seanem Duffym, zasazené do doby Nepokojů v Severním Irsku) příběh, jaký se snadno může stát noční můrou každého rodiče. Jsme v poklidném novoanglickém městečku, jemuž vládne tajuplný Řetěz. Nikdo o něm nemluví, nikdo se neodváží obrátit na policii ani na FBI. Vždyť jde o vaše dítě. Próza Adriana McKintyho má jako vždy spád a snadno vás nepustí ze svých spárů, připravte se, že vynecháte večeři a přejedete stanici, kde jste chtěli vystoupit. Zároveň se jeho text pozvedá z prvoplánového napětí k nevyřčeným otázkám po smyslu lidské existence, k hranicím morálky, k znepokojivému vědomí, že každé vítězství má svou cenu. Román, který ve vás bude dlouho doznívat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Chain , 2019

Miška74
07.05.2021 4 z 5

Hodně silný a naprosto originální příběh. Kniha je čtivá a hodně napínavá, prostě ji nechcete odložit. Trošku mě zklamal úplný závěr knížky, protože z toho udělal autor americkou střílečku - střílí všichni.

Dashik
02.05.2021 4 z 5

Někde jsem tu četla, že je tato kniha podobná stylu Taylora Adamse. Musím jen souhlasit. Čte se moc dobře, rychle to odsýpá, ale je potřeba to brát malinko s rezervou.:) Mně se kniha líbila moc, super nápad. První část byla lepší, než druhá, proto dávám 4*.

martinaandulka
27.04.2021 3 z 5

Tato kniha měla velikou reklamu a sliboval napínavý trhiller na,který nezapomenete,tak to se u mě nekonalo,čte se to svižně,začátek vypadá slibně ten měl rozjezd a byla jsem chvíli napnutá,ale v půlce se to zvrtlo a stal se z toho laciný konec,škoda měla kniha velký potenciál.

cucik14
25.04.2021 5 z 5

Od knihy jsem nic moc nečekala a možná proto jsem byla příjemně překvapená.
Zajímavý námět, příběh se čte dobře, krátké kapitoly, jen konec mi přijde dost "americký" a přitažený za vlasy.

Adýsek69
25.04.2021 5 z 5

To byl mazec. Čtivý, rychlý, dokonalý. Jako čtenář jsem si to fakt užila,ale jako matka tohle nechci fakt nikdy zažít!!! Doufám, že vznikne nějaká další kniha. Unést dítě,aby ti vrátili to tvoje? To nechceš!

BarBarBar
18.04.2021 4 z 5

Kniha běží jako dobře promazaný Řetěz. Krátké kapitoly, hlavní postavy jsou příjemné, děj krásně plyne. Konec je lehce předvídatelný, ale přitom napínavý až do poslední strany.

Tyn_a
17.04.2021 4 z 5

Perspektivní a skvěle propracovaný námět.
Už od první kapitoly mi bylo jasné, že knihu přečtu jedním dechem a taky to tak bylo.
Propracované momenty a opravdu kvalitní pointa. V dnešní době je možné opravdu všechno, vzhledem k tomu, že přes internet se dají dělat divy, je příběh uvěřitelný. Dokonce si myslím, že i někde možná i pravdivý, z části.
Byl by toho člověk opravdu schopný? Unést cizí dítě, aby zachránil to své? Za sebe můžu říct, že pokud bych měla děti a byla bych vystavena takovéto události, byla bych spíše "pro" než "proti"...

Jen veliká škoda závěru. Ten byl trošku přitažený za vlasy. Především to, že zakladatelku Řetězu měla Rachel skoro přímo před očima.

Jinak skvělý thriller plný napětí od začátku do konce..

Refadora
15.04.2021 4 z 5

Dala bych 3,5 hvězdiček, čtvrtou přidávám za opravdu dobrý námět. Knížka se čte rychle, chvílemi je opravdu napínavá, ale mrzelo mě, jak rychle autor odhalil hlavního záporáka. První část mne bavila mnohem více než druhá, ve které jsem už jen čekala na předem jasně daný závěr. Knihu bych přirovnala k akčním knihám Taylora Adamse, které jsem také přečetla velmi rychle, ale moc si z nich už nepamatuji.

7Lů7
14.04.2021 5 z 5

Výborná knížka, která mě naprosto pohltila. Přečetla jsem jí za 3 hodiny. Doporučuji!

Dominika_a
12.04.2021 5 z 5

Jedním slovem Páni! Knihu jsem koupila ze zvědavosti, a nic moc jsem nečekala, protože jméno autora mi nic neříkalo. Ale! Knihu jsem přečetla jedním dechem. Skvělý děj, napětí za mě od začátku až dokonce. Knihu ráda doporučím a autora dávám do oblíbených. :)

evilunicorn
08.04.2021 3 z 5

Vzhledem k tomu,jak byla tato kniha chválena a jaký kolem ní byl hype,jsem čekal mnohem víc.Ano,je to originální námět a je to poměrně čtivé,ale kromě prvních několika výborných kapitol a retrospektivního vyprávění v druhé části knihy,jsem na ní neshledal nic,co by stálo za delší zapamatování.Pro mě spíš zklamání,v žánru thrilleru lehký nadprůměr.

Julinka679
05.04.2021 4 z 5

Hodně dobře napsaný thriller, který mě naprosto pohltil a já ho přečetla téměř jedním dechem.
Zpočátku jsem ke knize přistupovala skepticky a říkala si, že řetězové unášení nemůže být pro čtenáře poutavé ale opak je pravdou. Už po pár stránkách mi bylo jasné, že jsem se mýlila a já se jen vezla na "unášecí" vlně a fandila všem aby to přečkali (pokud možno) ve zdraví.
Zajímavě pojatý příběh, který si naprosto užijete!
Za mě 4,5* a doporučuji :-)

Petty001
05.04.2021 5 z 5

Děj knihy opravdu není žádná tuctovka. Pohled, jak snadno se může během chvíle život zvrtnout. Ale zároveň by se takový příběh mohl opravdu stát. Stojí za přečtení a zamyšlení.

whiolet
04.04.2021 4 z 5

Slyšela jsem na tuhle knihu samou chválu, a tak když přišla příležitost si jí "strčit " Do košíku ve výprodeji u Knihy Dobrovsky neváhala jsem, a dobře jsem udělala!
Thiller to byl parádní, příběh měl skvělou atmosféru i sympatické postavy.
Jenom ta samotná myšlenka řetězu... Sakra to nemělo chybu!
Určitě knihu doporučuji.

KnihoSny
04.04.2021 5 z 5

Kniha byla super nemohla jsem přestat číst krátké kapitoly končící tak aby vás to nutilo číst dal děj je skvělej až teda na to že jsem si říkala že pro nejakyho silence je to až návod ale to je jen můj pocit kniha za mě super a s akčním koncem

Agida
03.04.2021 4 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou, dle recenzí ostatních čtenářů a hned mě vtáhla do děje, bylo to napínavé, svižné, nápadité...Až tedy na ten konec, ten se mi nelíbil, proto strhávám hvězdičku....Ale už jsem si opatřila další knihy o autora, tak si je určitě také ráda přečtu....

klokan.1905
01.04.2021 4 z 5

Řetěz...
Knihu jsem zakoupil na základě hodnocení čtenářů na zdejší databázi knih, kde byla v červených číslech, konkrétně na 86 %... Nákup byl proveden v mém oblíbeném knihkupectví, kde měli řadu thrillerových knih - každou za těžko uvěřitelnou cenu 69 kaček českých... No, co Vám mám povídat, od výdejního okna - v době covidové to bohužel jinak nejde, jsem odcházel obtěžkán několika kousky knih... Musím však přiznat, že už mi opravdu hodně chybí procházet se uličkami různých knihkupectvích a nasávat vůni knih vyrovnaných v regálech...
Zpět ke knize...
Přiznám se, že jsem od Adriana Mckintyho nic nečetl a tak jsem netušil, co mohu očekávat...
Čeká na Vás celkem 372 stran napětí rozložených do 77 kapitol...
Představte si, že ráno vysadíte dceru u autobusové zastávky... Po chvíli Vám někdo zavolá z neznámého čísla s tím, že Vaši dceru unesl... Nesmíte kontaktovat policii, jste sledováni... Podmínkou propuštění dcery zpět na svobodu je složení určité finanční částky a .... a musíte unést jiné dítě...
Řetěz je velice napínavý thriller, k jehož stránkám jste doslova připoutáni jak k řetězu... ;-)
Takže můj závěr? Za mě výborná kniha, akorát ten konec byl dle mě až zbytečně akční... ;-) U mě je to mezi 4 až 5 hvězdičkami... Dám čtyři, snad se autor nebude zlobit... :-D

Kekik
28.03.2021 5 z 5

Svižný děj, krátké kapitoly, akční závěr.

Pamatujete na řetězové dopisy, které vám vyhrožovaly, že když je nepošlete dalším deseti lidem, tak na vás padne smůla? A teď si představte, že místo smůly vám hrozí něco mnohem horšího-zabijou vaše dítě! Pokud tedy nedodáte do řetězu další článek.

Dynamický, svižný děj již od začátku. Krátké kapitoly, čtivý styl psaní. Originální zápletka. Kniha je rozdělena na dvě části. Mě bavily obě. Zvláště v té druhé oceňuji, že si autor s námi nehrál jako kočka s myší, ale vědělo se, kdo je kdo, a já se tak těšila, co se stane v dalších, závěrečných kapitolách. Konec je typický akčňák, ale moc se mi líbil.

Ostřílené čtenáře thrillerů nepřekvapí, ale začínající čtenáři tohoto žánru by mohli být velmi nadšení. Tohle je z mého pohledu skvělá kniha, pokud chcete začít s tímto tématem. Děj je přehledný, žádné zavádějící momenty. Žádná zbytečná omáčka kolem. Akce od začátku do konce.

V doslovu a poděkování autora mě zaujalo, že závěrečné kapitoly Řetězu dopsal v někdejším pražském úřadu Franze Kafky (dnes hotelu) v ulici Na Poříčí 7, kde měl za úkol napsat časopisecký článek o spisovatelském bloku.
Dále co mě zaujalo je to, že autor v příběhu zmiňuje, že by každá kniha měla mít jen 77 kapitol. Dodržel to.
Za mě doporučení.

Natty1233
25.03.2021 5 z 5

Za mě je kniha úžasná. Krátké kapitoly mě nutily číst dál a knihu téměř nikdy neodložit. Děj se rozjel rychle a napnutá jsem byla až do konce. Těsně před ním jsem však už tušila, co se děje a kdo za tajemným Řetězem stojí. To však nevadilo, jelikož o pár stránek později to věděly i hlavní postavy. Doporučuji, určitě stojí za přečtení.

Olous1
23.03.2021 5 z 5

Wow tak tohle byla jízda, konečně jsem narazila na dost dobré čtení. Perfektní téma, krátké kapitoly, dobře napsané. Nestačíte obracet stránky, stálé vás to bude nutit číst. Za mě 100%.