Reportér

Reportér https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310296/mid_reporter-Cig-310296.jpg 4 421 116

Dawson Scott, uznávaný reportér, se doslýchá od svého informátora z FBI, že se objevily nové informace o případu, který začal už před čtyřiceti lety. Ví, že by z toho mohla být mimořádná reportáž, a když začne zkoumat okolnosti, upoutá ho mladá vdova Amelia, která je s tímto případem spjatá. Pak je zavražděna chůva jejích dvou malých synů a dochází k zásadnímu obratu. Dawson se pouští po stopě unikající zločinecké dvojice a odhaluje překvapivé tajemství… Napínavý i vášnivý román je příběhem o lžích, které říkáme sami sobě, abychom přežili, a o nemožnosti skutečně uniknout vlastní minulosti.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Deadline , 2013

upol
07.08.2016 5 z 5

Kniha je klasická "sandrovka" - napětí, mrtví, krásná žena, neodolatelný chlap, erotické jiskření, sex. Nikdy nečtu autorčiny knihy po sobě, protože mi připadají na jedno brdo. Ale když si chvilku od stylu psaní a námětů odpočinete, je to super počteníčko. Knihu jsem si vzala na dovolenou a dobře jsem udělala. Řadím ji k tomu lepšímu, co Sandra Brown napsala. V polovině jsem si myslela, že je mi vše jasné, ale na konci jsem byla fakt překvapená a zjistila, že mi nic jasné nebylo. Možná už těch překvapení bylo na konci až moc, ale autorka umí dobře psát, tak to zas tak nevadilo. Za mě super a plný počet. Je vidět, že Sandra to stále umí.

mirunda
07.08.2016 5 z 5

Napínavé až do úplného konce. Přečetla jsem jedním dechem, ostatně skoro jako všechny její knihy.

lapagerie
25.07.2016 5 z 5

Páni, to byla smršť. Co se zpočátku tvářilo jako obyčejná detektivka s romantickou zápletkou (nebo romance s detektivní zápletkou?) se změnilo v dechberoucí napínavý příběh s nečekaným rozuzlením.
Líbily se mi výňatky z Flořina deníku, člověk by ji i politoval.

smaille
13.07.2016 4 z 5

Nejprve jsem měla problém se do knížky začíst, dokonce jsem ji asi na 14 dní odložila, ale nakonec jsem ráda, že jsem se k ní vrátila, pak jsem se totiž nemohla zase odtrhnout. Skvěle napsané, napínavé až do konce.

hannah2000
03.07.2016 5 z 5

Příběhy od Sandry Brown čtu velmi ráda. A tenhle patří dle mého názoru mezi nejlepší. Je napínavý, čtivý, nepředvídatelný (ačkoli někde v jedné třetině jsem si myslela opak :-) ) a kromě krimizápletky nechybí ani zamotaná milostná zápletka. Autorka nás do tohoto příběhu zatahuje postupně, z pohledu různých časů a postav.
Knížka byla čtivá od začátku, ale jak se odkrývaly další a další části, tak ji zkrátka už nešlo odložit. Musela jsem číst dál a dál až do konce. Takže za mne jednoznačně plný počet bodů.

SBH
01.07.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Autorka vytvořila dramatický příběh s výraznou milostnou linkou. Překvapivé odhalení Dawsonova motivu v závěru mě dostalo. Dawson mi byl celkově sympatický, se svými démony bojoval přiměřeně rozumně a byl natolik chlap, že si přiznal právo na šťastný život. Amélie mi taky sedla, držela za všech okolností glanc a používala zdravý rozum. A Carl mi naopak připadl jako nejodpornější zločinec vůbec. Jediná Flora působila naprosto ambivalentně. Na jednu stranu vražedkyně, na druhou autorka citových výlevů o dětských tvářičkách nad vánočními dárky. V té souvislosti si nemohu odpustit úvahu nad atraktivitou a výnosností zločineckého života - propána, vždyť ti obávaní teroristé trávili většinu času v bídě a ve vězení nuzného srubu uprostřed bažin.
Rozhodně si přečtu další knihy této autorky.

Květi62
27.06.2016 5 z 5

Tuto knihu od své oblíbené autorky jsem si nechávala na dovolenou. A skutečně mě nezklamala. I když jsem si již mockárt říkala, že mám už "přesandrováno", opět jsem neodolala a novou knihu koupila. Přečetla jsem ji za dva dny a byla výborná /ostatně jako všechny Sandřiny knihy, které mají více jak 350 stránek/. Nic neprozrazuji, ale určitě doporučuji nejen obdivovatelům knih Sandry Brown.

PetraBery
15.06.2016 4 z 5

Moje druhá kniha od této autorky a nebylo to vůbec špatné. Amelia i Dawson se mi jako ústřední postavy líbily, jiskření mezi nimi bylo akorát. Co se týče krimi stránky, ta se mi také líbila, takže za mne ano, povedený příběh.

kneslova
07.06.2016 4 z 5

Dle mého lehké čtení na dovolenou, žádný nadprůměr , lehce zapomenutelné

zdehan
06.06.2016 5 z 5

Pěkná kniha napínavá až do konce ale ten konec tak propracovaný jak jen umí Sandra dávám plný počet hvězdiček a knihu doporučuji.

Mikik
01.06.2016 5 z 5

Můžu jen doporučit. Perfektní propracování zápletek, a že je jich v této knize požehnaně, stejně jako jemná romantická linka, která podkreslovala celý příběh. Krásně se četlo a těším se na další knihy.

evasamankova
28.05.2016 4 z 5

Napínavý příběh, tentokrát jen s velmi drobným kouskem romantiky. Sandra Brown přináší hodně zvratů a překvapení...
Čtivé, dramatické, napínavé... jen snad těch odhalení bylo trochu víc, než nutně muselo...

lupo
24.05.2016 4 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že knihu odložím, ale následně mě děj tak vtáhl, že jsem hltala každou stránku a rozuzlení mě tedy překvapilo.

Šánka
17.05.2016 5 z 5

Také se připojím, i za mě je to jeden z nejlepších románů od Sandry Brown.
Z počátku to vypadá na její klasický příběh s příjemnou ústřední dvojicí, jenže tentokrát těch vášnivých scén tam není tolik, a je to spíše krimi román s vystupňovaným napětím, překvapivým závěrem a výbornou zápletkou. Pro tuto autorku mám slabost a opět bych potřebovala i nějakou tu * navíc.
Výborné odpočinkové počteníčko pro ženy, a pokud je zařazený jako Světový bestseller, no proč ne, čte se skvěle !

biki
14.05.2016 5 z 5

Jeden z vůbec nejpovedenějších příběhů autorky - krimipříběh, tragédie, romantika, špetka erotiky, překvapivý zvrat před závěrem, a také velmi dobré ztvárnění psychologie postav a jejich pohnutek. Za mě rozhodně nejvyšší ohodnocení.

georginaa
09.05.2016 5 z 5

V této knize hraje hodně psychika, jak onoho reportéra, tak agenta FBI ale i záludného bezcitného zloděje a vraha. Zvláště i Amélii, která prožije tolik smrti kolem sebe, že snad to člověk nemá za celý život, a pořád je psychicky nad věcí. Zřejmě proto, že se musí postarat o dva malý kluky, kteří jsou její celý život. Ať se děje cokoliv, člověk by neměl ztrácet víru v něco lepšího, jen se musí trochu jít štěstí naproti. Příběh je moc povedený.

americká literatura thrillery romantika

Sandra Brown