Renegáti

Renegáti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404075/bmid_renegati-DFp-404075.jpg 4 926 212

Renegáti série

Ona touží po pomstě, on chce spravedlnost. První kniha dvoudílné série od bestsellerové autorky. Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Renegades , 2017

Mergirus
21.07.2019 5 z 5

Tahle autorka mě vždycky dokáže překvapit. Čekám nějakou ujetou knihu, divný příběh...a byť jsem měla ze začátku problém se jmény a zařazením, četla jsem jak divá. Krásný příběh, klasický příběh dobra a zla a šedé zóny. Sakra, taky nevím, na čí straně bych byla. Moc se těším na pokračování, už koukám, kde si najdu ten druhý díl. A ten konec!!!!! Ale trochu jsem to čekala, jeden náznak se tam objevil.

protokol
16.07.2019 odpad!

O MOJ BOŽE TO JE KRAVINA
tak nejak by som začal hrozne naivné šialene nudné a úplne zmeočné
ani som to nedopočúval hned som to zmazal
koniec

Nicoletta1681
16.07.2019 4 z 5

Jakože prvních 100 stran takové seznamovací a až poté se začalo něco dít. Ze začátku jsem měla problém si uvědomit kdo je kdo a ještě k tomu ty přezdívky. Jinak poté už to šlo skoro jedním dechem a konec... Jakoze cože? Chci vědět jak proč sakra! :D

Cometka
16.07.2019 5 z 5

Tak tohle byla nádhera! Knížky jsem se hodně bála, protože od autorky jsem četla Bez srdce a nějak mě děj vůbec nevtáhl. Ale Renegáti je obrat o 180 stupňů - jsou Skvělí, čtiví, plní humoru (aspoň já se docela nasmála) i vážných věcí k přemýšlení. Líbí se mi růst Novo i Adriana a je tam spousta vedlejších postav, což mám ráda, když se děj netočí jen kolem hlavních hrdinů. Hned jdu na druhý díl, protože se nemůžu dočkat pokračování, jak jinak :-) Doporučuji!

Sabča92
04.07.2019 4 z 5

Nedokážu pochopit, jak je možné, že jsem se k ní dostala až po roce, co vyšla v českém překladu. Od první věty jsem se začetla a zamilovala si to. Skvěle napsaný a vymyšlený svět. Velké množství postav mi sice chvilku dělalo problém, ale později jsem se zorientovala (ale seznam s postavy mě neminul).

kyticka152
30.06.2019 5 z 5

Tohle byla pecka! Knížku jsem si opravdu užívala a hltala každou stránku. Moc se mi líbilo, že jsem vlastně nevěděla komu fandit. Zda Hrdinům či Zločincům. Viděla jsem na obou stranách ty kladné, ale i záporné vlastnosti. Správné činy, které udělali i naprosté hlouposti, kterými se navzájem ničili. Nova jako hlavní hrdinka mi byla sympatická. Děj krásně plynul a já jsem se nechala unášet příběhem. Doporučuji k přečtení!

sgjoli
30.06.2019 3 z 5

Z této knihy jsem poněkud rozpačitá. První polovina mne neskutečně bavila. Přišlo mi to čtivé, bavilo mne poznávat nový svět a jeho fungování, bavila mne ta dynamika postav a měla jsem pocit, že se tam pořád něco děje. Druhá polovina se ale pro mne nesla ve znamení jakéhosi útlumu. Přišlo mi, že autorka dost zvolnila, co se týkalo dynamičnosti a akčnosti děje. Na řadě míst jsem se nudila a čím víc jsem se blížila ke konci, tím míň mne ta kniha bavila a tím víc jsem cítila nutkání přeskakovat některé pasáže. Druhá polovina knihy se mi zdála velmi táhla a vleklá, zbytečně natahovaná a přišlo mi, že se tam toho tolik nedělo.
Snahu o nové a neotřelé pojetí superhrdinů rozhodně kvituji a autorku za snahu o inovace chválím. Přesto se nemohu ubránit pocitu, že některé vzorce chování a smýšlení postav jsem viděla už někde jinde. Každopádně závěrečná pointa v poslední kapitole mne překvapila a to se autorce povedlo. Nicméně mne to bohužel nedokázalo celkově nalákat k tomu, abych si nutně chtěla pořídit a přečíst druhý díl.

Denisa153
20.06.2019 3 z 5

Hodně mi to připoníná serii X-men. Jinak je to dost zdlouhavé a až do konce se nic moc neděje. Nicméně konec byl celkem dobrý. Mile mě překvapila hlavní hrdinka, která byla na rozdíl od většiny YA hrdinů celkem milá a příjemná. Jen ze zvědavosti se pustím dodalšího dílu.

pampelišinka
11.06.2019 4 z 5

Zatímco jedna z postav mě bezpečně ujistila, že by si zasloužila přirovnání k sudokopytníkům (ale zatraceně, nebudu se vyjadřovat neurčitě - prostě Detonator), zbytek jsem si hrozně oblíbila.
Nechybí klišé prvky, nechybí ani předvídatelné chvíle. Nadchla mě však ta krásná nejednoznačnost a promíchanost dobra se zlem, že prostě musím číst další díly a koukat, jak se to ještě semele.
Ty další díly potřebuju rychle.

protokol
11.06.2019 odpad!

to vážne ?
tak túto otázku som si kládol keď som začal čítať túto knihu
a rovnakú otázku som si kládol po 3 kapitole .
a odpoved toto vážne nie je to hrozné katastrófa brrrrr nikdy viac

nikomu to nedoporučujem blbosť jak koryto

Skyer
30.05.2019 2 z 5

+ Akční začátek.
- Většina knihy se strašně táhne.
- Hrdinům vše procházelo až moc snadno.

Na knihu mě nalákala pěkně živá ukázka na Albatrosu a tedy začátek takový opravdu byl - sice mi nevyhovoval styl popisu (na mě až moc dětský), ale aspoň byl akční. O zbytku se to říct nedá. Když už se tam nacházela nějaká akčnější část, tak byla tak popisná, až to vypadalo, jako by hrdinka byla na procházce a ne uprostřed boje, že mohla o všem tolik přemýšlet.

Jacinda
10.05.2019 3 z 5

V tehle vykradacce x-menu chybi uz jen wolverin... navic jsem tezce nepochopila ten konec.

Costanzo
01.05.2019 5 z 5

Mám hodně ráda krimi a thrillery,ale občas si prostě musíte od těch masových vrahů odpočinout a tak relaxuji ve světě fantasy. Na tuto knihu jsem dostala doporučení od zdejších knihomolů a rozhodně nelituji. I když je kniha spíše určena pro mládež (ano, nejsem už nejmladší :D ), tak mne naprosto pohltila. Už jako teenager jsem milovala svět hrdinů a smysl pro spravedlnost, tedy smutné příběhy se šťastným koncem. Nightmare jsem si okamžitě zamilovala, stejně tak jako jiné postavy. Nádherný příběh o smutném dětství, lásce a touze po odplatě. Hodně jsem během knihy přemýšlela, jestli je lepší být Renegát nebo Anarchista. Touha po pomstě žene Nightmare k tomu, aby se navzdory své nenávisti přidala na stranu Renegátů s úmyslem odhalit jejich slabá místa...čím ale kniha nabírá na obrátkách, tím vážně pochybuji, že Nightmare uskuteční své plány. I přes své odhodlání je zde něco zakázaného - láska k Renegátovi, který netuší, kdo vlastně ve skutečnosti je. Jak to sakriš dopadne? Nutně potřebuji další díl!

Kaky
30.04.2019 5 z 5

Kdo tuto knížku ještě nečetl, tak dělá velkou chybu.

Perry
26.04.2019 4 z 5

Marissa Meyer opět nezklamala. Příběh je poutavý, rychle plyne a postavy si nejde neoblíbit. Je zde akce, ale i troška romantiky. Každý si prostě přijde na své. ;)
Tedy samozřejmě až na ten konec, ten je zase na zabití :D (I když jsem ho tak trochu odhadla dopředu, stále si stojím za svým.) Prosím o další díl :D

any37
25.04.2019 4 z 5

Čekala jsem, že kniha bude dobrá, průměrně napínavá a bude tam nějaká romantická linka. Ale tohle!!! Naprosto jsem se spletla a Meyerovou podcenila. Kniha byla skvělá, napětí tam bylo až, až a romantická linka jen slabá (a to se mi hodně líbilo). Nějaké fantasy, kde nesledujeme jak se dvě postavy dají dohromady za těžkých podmínek, ale děj, který je nadupaný napětím, pořád nějakou akcí a bojem. 4.5*/5

leník511
02.04.2019 5 z 5

Naprostá pecka.

Fazulajda
30.03.2019 5 z 5

Kde je další díl? Někdy mi přijde, že mám srdce z kamene, když čtu a nic z toho, co cítím není vyvolané samotnými pocity, ale mozkem, který mi říká, jaký postoj mám ke knize zaujmout, abych vůbec něco cítila, ale tohle je jedna z mála vyjímek, kdy mám opět emoce. Líbilo se mi, jak se v průběhu knihy měnily mé sympatie i teorie, jak to dopadne. Buďme upřímní, velké množství knih je nesnesitelně předvídatelných, ale to, co se stalo na konci, mě ani ve snu nenapadlo. Dobře vám radím, nečtěte to dřív, než budete mít po ruce všechny díly, jinak se ukoušete po odpovědích, které ještě nějakou dobu nedostanete.

šneki
25.03.2019 3 z 5

Moje třetí a asi poslední knížka od Meyerové. Renegáti byli asi nejlepší, ale pořád to nebylo nijak ohromující. Velká škoda je, že se to na začátku nerozjíždí rychleji a taky mě naštvala jedna "akcička".

Marushka27
20.03.2019 4 z 5

Dostala jsem se k téhle knize až po dlouhé době, ale stálo to za to. Není to nic, co by tady už nebylo, ale superhrdinské záležitosti mám ráda. V první řadě se mi líbil zničený svět, kdy se civilizace znovu dává dokupy. Nightmare je fakt zajímavá hrdinka, která má motivaci. Líbí se mi i práce s dalšími postavami a ten kontrast mezi Anarchisty a Renegáty. Obě strany měly něco do sebe. Kniha je čtivá, má spád a je to příjemná oddychovka, pokud vyhledáváte podobný styl hrdinové vs padouši.