Noční oheň

Noční oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447308/bmid_nocni-ohen-iaq-447308.jpg 5 165 45

Když Harry Bosch začínal u policie, měl štěstí, že ho zaučoval John Jack Thompson. Ten tvrdil, že každý detektiv si musí na případu najít něco, co v něm zažehne plamen, který mu pomůže vyšetřování dokončit. Teď je John Jack mrtvý a jeho vdova předá Boschovi starý spis nevyřešeného případu. Jedná se o vraždu mladíka, kterého někdo skoro před třiceti lety zastřelil v uličce, kde se provozoval obchod s drogami. Bosch spis donese Ballardové, která zrovna na noční směně řeší případ uhořelého bezdomovce. Požádá ji, aby mu pomohla starou vraždu prošetřit. Vyšetřovatelské duo brzy narazí na znepokojivou otázku: ukradl Thompson spis, aby si vyšetřováním zločinu krátil dlouhou chvíli na penzi, nebo proto, aby ho nikdy nikdo nevyřešil?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

The Night Fire , 2019

111moni
16.03.2021 5 z 5

Změna, střídání kapitol, nicméně příběh kontinuální, případy se prolínají. Zpočátku jsem se ztrácela, co se vlastně řeší. Ale děj ubíhá, ubylo soukromí obou postav a příběh se zaměřil na pracovní stránku. Jsem zvědavá na další

Hugomil
06.03.2021 5 z 5

Naprostá paráda. Těšil jsem se a dočkal. Jako vždy perfektně napsané. Dvojici Bosh a Ballardová ještě doplnil Mickey Haller, takže plno starých známých potěšilo čtenářovo srdce. Doufám že to takhle bude ještě nějaký čas v sérii "Renée Ballardová" pokračovat.

Killingjoke
26.02.2021 5 z 5

Pecka! I třetí kniha detektivky Ballardové neztrácí nic ze svých nastavených kvalit. Podruhé zde spojí síly s policejním veteránem toho času v důchodu Harrym Boschem a rozjedou spolupráci na dvou nezávislých případech. V tom prvním jde o vraždu známého soudce, v tom druhém o takřka 30 let vychladlý případ vraždy feťáka, k jehož spisu se Harry dostává náhodou po smrti svého mentora. Bosch s Ballardovou rozjedou pátrání a ani jeden se nebojí jít pro spravedlnost až na samotnou hranu zákona... Výtečná detektivka, má šestá kniha od Connellyho a ještě jsem od něj nečetl nějaký špatný kousek. V tomto díle už jde o regulérní sérii obou detektivů, kteří v příběhu dostávají stejně velký prostor. Navíc se na pokec staví další Connellyho slavná postava, nevlastní bratr Bosche - právník Mickey Haller. Znovu jsem si jako vždy užíval tu přirozeně plynoucí stavbu příběhu, kde každičký dílek skládačky dá ve výsledku parádní smysl. Za mě spokojenost a těším se na další případ téhle sympatické dvojice.

allart
21.02.2021 5 z 5

Nočný oheň
Zaujímavá kniha, ktorá ide s Boschovým vekom. Čím starší, tým menej adrenalínu a viac rozvážnosti. Napriek tomu sa to výborne číta, pretože sa viac kladie dôraz na brilantné uvažovanie a precíznosť detektíva a v neposlednom rade aj kolegyne Ballardovej a ich postupov vo vyšetrovaní. Spočiatku je síce príbeh zameraný len na objasňovanie súvislostí jednotlivých prípadov, ale ten záver bol tak nabitý akciou a adrenalínom, že čitateľ doslova letí po tých stránkach. Ja len dúfam, že Bosch sa vylíže z choroby a Michael Connelly ho ešte nechá požiť, alebo žeby sa žezla ujala Boschova dcéra, ktorú láka štúdium práva? Pokračovanie však bude určite a ja sa určite teším na ďalšieho Harryho Boscha.

astra3
07.02.2021 5 z 5

Ballardová a Bosch vyřeší každý případ. Už se těším na další. Mělo to spád od začátku do konce.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Skutočne dobrá kniha, posledné roky dáva Connelly strašné bomby.

kolacky
30.12.2020 4 z 5

Ballardová je dobrá a s Harrym jsou dohromady suproví.

Janča88
14.12.2020 4 z 5

Série s René Ballardovou byla mým prvním seznámením s Connellym. Jeho styl psaní mi sedí, ale za mě tentokrát o hvězdičku míň. I když jsem se na vydání knížky moc těšila, čtení mi neodsýpalo jako u těch prvních dvou. Ráda si ale od tohoto spisovatele přečtu něco dalšího.

Jiparis
12.12.2020 5 z 5

Pro mě je Connelly sázka na jistotu. Zajímavý námět, věcný přístup k vyšetřování, děj není rozptylován přílišnými odbočkami popisujícími vztahy, netradiční dvojice detektivů. Dva vyšetřované případy, které se v závěru propojí, moc dobře se mi to četlo.

babicka_amalka
08.12.2020 5 z 5

knížka prima, skvěle se čte, ale překlad místy silně drhne (používání obratů typu " a oni vás tu pustili" ap. mi vadilo hodně ;-)
v minulém díle série se sešli Bosh a Ballardová, tady k nim přibyl Haller; a tak čekám, jestli se v dalších postupně objeví ještě McEvoy, popř. Terry McCaleb ;-)

Pípasek
03.12.2020 5 z 5

Jako obvykle 100% . Connelly pro mě naprostá jednička.

Sajinka28
02.12.2020 5 z 5

Výborná kniha...

kap66
30.11.2020 5 z 5

Malá noční a ohňová :-) modlitbička: ať nám prosím ještě chvíli Harry Bosch vydrží. Ne že by to Renée neutáhla sama, ale jejich spolupráce je tak klapající, v rytmu logiky i mého srdce, že mi jednou bude hodně chybět… Opět poctivé, provázané, napínavé, ve všech ohledech uspokojující.
(Jsem ulítlá na jména postav. Taky vás na začátku pobavil policista Stan Dvorek, zabývající se vyšetřováním mrtvého ve stanu na dvorku? No, trošičku si dělám legraci; ve stanu ano, ale u hřiště. Škoda. Ale i tak je to úsměvné).

soukroma
10.11.2020 5 z 5

Paráda: pořádná krimi, pěkně napínavé pečlivé vyšetřování hned několika případů, dvěma odlišnými parťáky přinášejícími "to své" do celé práce, a jako bonus i něco ze soudního prostředí Mickey Hallera a o pár případech z minulosti. Důkladné, zajímavé, dotažené do konce. 99% (procento dolů jde na vrub vydavateli za zbytečně mrňavá písmena)

alzbeta4340
09.11.2020 5 z 5

Noční oheň se čte výborně. Klasická detektivka, ve které sledujeme vyšetřování dvou případů, mě ani na okamžik nenudila. Vzájemná spolupráce Harryho a Renée jim oběma svědčí, tento jejich už třetí společný příběh se mi líbil snad nejvíc.
Dobrá práce, pane Connelly!

JSmerda
08.11.2020 5 z 5

Vánoce pro mě přišly o pár týdnů dříve. Na knihu jsem se těšil a nezklamala mě. Při čtení knihy máte pocit, že jste reportéry, kteří sledují detektiva, resp. detektivy, v přímo při vyšetřování. K autenticitě přispívají drobné detaily - ať už se jedná o byrokratické úkony, při vyšetřování nebo při shromažďování důkazů. Nic není zadarmo a každá indicie je těžce vydřená. Skvělý zážitek.

AlenaF
04.11.2020 5 z 5

Zase jedna velmi dobrá detektivka. Connellyho knihy čtu velmi ráda, nikdy jsem nebyla zklamaná.

joshuagrey
29.10.2020

Harryho mám velmi rád, bohužel Renée mi připadá v některých ohledech otravná a zbytečně provokující své okolí. Zápletka jako vždy napínavá, bohužel jen mi ta Renée nesedí.

Dela111
27.10.2020 5 z 5

Další díl této vynikající série přináší příběh, kde Renée a Harry vyšetřují nejeden případ, takže děj je tradičně bohatý. Dokonce se tentokrát na chvíli setkáme i s Mickey Hallerem. Tady to spojování Connellyho hlavních hrdinů mě baví.
Noční oheň je jako vždy propracovaná detektivka bez jakékoli zbytečné omáčky kolem a musím říct, že tentokrát mi to přišlo suché až moc, možná by se trocha té omáčky i hodila ;-). Našlo se totiž i pár míst, kde jsem měla už pocit, že čtu vyšetřovací spis... ;-) Původně jsem za to chtěla strhnout jednu hvězdičku, ale zase ji přidávám za autorovu odvahu v pár poznámkách upozornit na nesmyslnou realitu současnosti, kdy při zatýkání recidivisty tmavé pleti je třeba, na rozdíl od bělocha, být velmi opatrný...
Pro čtenáře klasických detektivek je Noční oheň ideální volba.

mala49
24.10.2020 5 z 5

Už mi to dělení kapitol tolik nevadilo. A M.C. nezklamal. Renée je stejný zarputilec jako Bosch a vlastně se dobře doplňují. Přečetla jsem jedním dechem a už se těším na další. 10. listopadu vyjde další díl, zatím jen v anglicky mluvících zemích, kde si Haller trochu naběhne a stává se vyšetřovaným. Ale brácha ho v tom samozřejmě nenechá:) Jsem zvědavá, jestli to vyjde i u nás. Mezitím vyšla (také zatím v anglicky mluvících zemích) další kniha s Jackem McEvoyem a Rachel Wallingovou. Tak se nechme překvapit, jestli se některé nakladatelství pochlapí. Držím nám všem, co máme M.C. radi, palce.