Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407341/bmid_rbitov-zviratek-jQa-407341.jpg 4 5274 933

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec – lékař, krásná manželka a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit, ale stačí smrt rodinného mazlíčka – a všechno je jinak. Nejděsivější sny ožívají a smrt není zdaleka to nejhorší…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

Hecate23
11.05.2016 5 z 5

Při čtení mě mrazilo od začátku do konce, prostě skvělej horor. Jedna z nejlepších knih od Kinga, určitě doporučuju.

Hedik1608
06.05.2016

Za me jeden z nejlepsich psanych hororu ever. Ma fantazie pracovala na plne obratky :)

Jarka 55
05.05.2016 5 z 5

Opět nezklamal ,pro mě dokonalé!

Jekysek
03.05.2016 3 z 5

Moje první Kingovka, a řekla bych že celkem ostrá.
Než začal samotný horor, předcházelo poměrně dlouhé seznámení s postavami. To ale příběhu jen dodalo na chuti, protože když víte, proč někdo reaguje, tak jak reguje, vtáhne vás to o moc lépe do děje.
Vstávání z mrtvých je dost ohrané téma, ale v tomhle podání... je jako něco nového. Nebo spíš - umí hrát na ty staré, podvědomé struny v mysli, to o čem "slušní lidé nemluví", úvahy o smrti, vzkříšení a tak.
Začala jsem číst se svým předoucím kocourem po boku (kvůli tomu jsem taky sáhla po Řbitovu), ale Churche (o kterém jsem čekala, že to celé bude) jsem měla ráda i v druhé verzi.
Pascowova pasáž byla nedocenitelná. Zvlášť pokud při ní jíte. Luis je úžasně vykreslená postava, Ellie jsem si zamilovala a Gage... no... na konci byly moje myšlenky "zabij to!" :D
Zkrátka, úžasně psychologický nátlak, připravte své blízké na hlasité projevy při čtení. "No nene!" "Jako fakt?" a další reakce vás budou provázet celou knížku

Hanzz
10.04.2016 5 z 5

Hej hou tak jdou skvělá temná kniha. Z každé stránky jde cítit zlo a pachuť hnijící mrtvoly.

Klacekzlesa
06.04.2016 4 z 5

Řbitov zviřátek je moje srdcovka!! Mnoho bezesných nocí malé holky má pak King na svědomí.

Shui-Xian
31.03.2016 3 z 5

Dobrá kniha, poctivá... Dojmům a asociacím se čtenář po přečtení neubrání ještě dlouho - téma skvěle vytahuje řadu neuvědomělých strachů, nechutí, nezodpovězených otázek... Oceňuji, kolik prostoru věnoval King psychologii postav a předehře skutečného hororu. Úvahy o smrti, o tom, co je ohledně ní přirozené - v tomto ohledu jde o nesmírně zajímavé čtení s přesahem... Osobně mě ale neoslovilo vyústění a hororové motivy. Nepostrádají přesvědčivost (naopak - s Churchem je to pocit, který mrazí a jako ten jeho mrtvolný pach se vsakuje do všech pórů), nicméně mi to přišlo snad až příliš prosté. Vše směřuje k danému závěru nevyhnutelně a s nelítostným tlakem, který nepřipouští úniky z konečné tragédie, ani jiné překvapení. Běžně mi to u Kinga nevadí, ale tady mi přišlo protahované napětí monotónní, vágní.

Angry
30.03.2016 5 z 5

Nejvetsi test pro spisovatele je vzit milionkrat zpracovane tema a napsat neco, co je inovativni, co ma hloubku a dusi. Rbitov zviratek ma tu uplne nejstarsi hororovou zapletku na svete, ale presto z ni King udelal neco vyjimecneho - temny pribeh plny cynismu a morbidniho humoru, ktery ale zustava primocary a tak syrovy, ze se pri cteni proste neubranite premysleni nad zivotem.

Pokud hledate desivou Kingovku riznutou nekompromisnim Bachmanem, pak jste ji nasli.

marek6463
23.03.2016 3 z 5

Průměr.

RyoChiko
22.03.2016 5 z 5

King je prostě úžasán sám. Moje druhá kniha Kinga., čtená hned po Mrtvé zone. No řekněme, že jsem z (ne)hororovky přešla do úplného hororu.
Po celou knihu mě mrazilo. Dočetla jsem jí do půlky, přesně tam, kde se náklaďák "umazal" od krve. Slzy byly na pochodu a já si řekla, že na tu knihu momentálně nemám. Třeba časem, což opravdu věřím. Ale nic to nemění na hodnocení. Kvůli své slabosti, nebudu ubírat hodnocení.
Jednoduše a stručně, kniha je naprosto úžasná. Horor jak má být.

ElenRiannon
20.03.2016 5 z 5

Neuvěřitelná kniha. Dokonalý život se během několika měsíců neuvěřitelně změní. Nejvíc mi bylo líto malé Ellie. No a jestli budu mít někdy děti, rozhodně se s nimi nenastěhuji k dálnici :O

Lucek
22.02.2016 5 z 5

Jako první jsem viděla film. Téma mě nadchlo, zpracování už méně. Pak se mi do ruky dostala knížka. První kingovka, u které jsem si poplakala. Neuvěřitelné? ...

mamadli1922
20.02.2016 5 z 5

"Vykřikla jeho jméno a rozevřela náruč. Běžel k ní a jednou rukou se na ni pověsil. Druhou stále držel za zády, jako by v ní držel kytici lučních květů.
"Něco jsem ti přinesl, maminko!" křičel. "Něco jsem ti přinesl, maminko! Něco jsem ti přinesl, něco jsem ti přinesl!""

Do dneška mám v živé paměti, jak jsem hltal tuto svou první kingovku sám v internátním pokoji a pak se bál jít přes chodbu na záchod. S husí kůží na zadku.

kdu
17.02.2016 5 z 5

Nesnáším horory, takže vlastně vůbec nevím, proč jsem tuhle knihu začala číst (asi nějaké období těžké deprese nebo co). Ačkoliv jsem čekala, že knihu ze strachu po pár stranách odložím (což už z principu nikdy nedělám), dokázala jsem ji dočíst do konce. Knížka mě prostě dějem vtáhla a ačkoliv jsem byla občas takříkajíc posraná až za ušima, musela jsem prostě zjistit jak to dopadne! Přestože jsem největší posránek na světě, dávám obří palec nahoru. Pokud se mi někdy podaří se dokopat k četbě dalšího hororu (čímž si moc jistá teda nejsem), určitě sáhnu opět po Kingovi :)

ungy
15.02.2016 3 z 5

Popravdě tahle kniha by se mi líbila i bez hororových prvků, kocoura a hřbitova, protože už jen to, jak autor popisuje život a myšlenkové pochody Luise je nesmírně zajímavé a poutavé. Hororové prvky vnímám jako něco na víc, něco z čeho vám místy naskočí i husí kůže. V knížce jsou pasáže úsměvné, děsivé i tak nějak hluboké, prostě vás knížka občas donutí zastavit a přemýšlet.

Kingomolka
06.02.2016 4 z 5

Temné, napínavé, kvalitní... četla jsem jej dlouho, ale stálo to za to :)

Šárka345
05.02.2016 5 z 5

Skvěle napsané, strhující tempo ... ten puch cítím ještě teď a kočky zdaleka obcházím.... :)))

hanka616
02.02.2016 5 z 5

Skvělé, nervy drásající kousek odzačátku až do konce.

smejkalova.m
27.01.2016 5 z 5

Tak to byla paráda.. Konec jsem doslova hltala, jelikož to bylo tak napínavé, že jsem prostě nemohla knihu odložit a musela jsem se dozvědět jak příběh pokračuje. Za mě 5 *

Radan2020
27.01.2016 5 z 5

Celou dobu temné, napínavé a hrůzu nahánějící. Navíc ve mě spád příběhu vyvolával nutkání pořád číst dál. Sice mi připadlo, že se finále vlezlo na nějak málo stránek, ale stejně jsem při něm měl husí kůži, takže plný počet*.