Zrádci krve

Zrádci krve https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511554/bmid_zradci-krve-63f5bba92e8b1.jpg 5 438 93

Ranhojička série

< 3. díl

Kiva si myslela, že ví, co chce – pomstu. Ale pocity se mění, lidé se mění všechno se změnilo. Po tom, co se stalo v paláci, zoufale touží zjistit, zda jsou její přátelé a bratr v bezpečí. Mohou jí vůbec ještě někdy odpustit? V sázce je ale víc než její zlomené srdce, protože království jsou na pokraji války. Nový začátek přinese nebezpečnou výpravu, která donutí zapřisáhlé nepřátele spojit síly, aby zachránili nejen Evalon, ale celý Wenderall. Kiva už nemůže jen přežívat. Musí bojovat za to, v co věří.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Blood Traitor , 2022

virgo_books
20.06.2023 5 z 5

Tak tohle bylo epické ukončení série a za mě taky nejlepší díl.

Už víme, že autorka psát umí, ale tohle bylo fakt něco.

Kiva si musela projít tolika věcma, ať už byly sebevíc těžké. U tohoto dílu jsem taky nejvíc brečela.

Hned od začátku mě kniha vtáhla, ani jsem se nenadála a byl konec. Ubíhalo to hrozně rychle a mě moc mrzí, že se s hlavními hrdiny a tímto světem musím rozloučit.

Jak už jsme zvyklí, bylo tu plno akce, napětí, překážek, magie a taky zase skvělá romantika.

Zase jsem si o kousek víc oblíbila několik postav a pořád absolutně miluju Caldona. (to je prostě moje zlatíčko)

Pokud jste tuhle sérii ještě nečetli, tak to napravte, protože opravdu stojí za to a já ji teď budu doporučovat pořád. Opravdu si to tahle série zaslouží.

Bylo to celé velmi originální, zasmějete se, pobrečíte si, budete napjatí, jak to vlastně s hrdiny dopadne a budete milovat postavy i romantickou linku.

Za poskytnutí knihy děkuji @albatrosmedia

Belgarion
17.06.2023 4 z 5

První díl mně doslova dostal na kolena, protože málokdy mi na konci knihy tak moc spadne čelist překvapením. I když jsou následující dva díly dobré, "buch" se už bohužel nekonalo (ne že by bylo vše předvídatelné). Všechny tři díly se nesou ve znamení velkých a silných emocí. V jedničce se hrdinka snaží přežít na místě, na kterém se dlouho nepřežívá, a celý příběh včetně emocí mi rezonuje v hlavě ještě týdny po přečtení. Dvojka i trojka jsou prodchnuté hlavně výčitkami svědomí a pocity viny, až toho mrskání karabáčem je i na mě moc. Mužský hrdina je klaďas k pohledání, na kterém nenajdete křivou ani niť košile. Na takové cukrouše jsem trochu vysazená, ale jeho bratranec to pěkně vyvažuje (přiznejte, kdo z vás mu tajně fandil?). Všechny postavy jsou překvapivě sympatické (kladně i záporně) a i když je charakter postav spíš jednoznačný, jejich motivy se autorce daří rozkrývat postupně. Snažím se posuzovat knihy podle žánru, ke kterému patří, takže z tohohle úhlu pohledu je Ranhojička vlastně téměř dokonalé dílo.

Eviik
15.06.2023 5 z 5

Úžasné zakončení série, úžasná kniha, snad se dočkáme nějaké další úžasné knihy od této spisovatelky:) po dlouhé době opravdu propracovaný příběh se zajímavými postavami.

Tialexa
12.06.2023 5 z 5

Opravdu už je to konec? To né. Já chci ještě. Zamilovala jsem si Kivu s Jarenem hned a nechci svoje knižní crushe opustit tam brzy. Bylo to vážně úžasné. Jako v jiném světě jsem byla.

Bryel
10.06.2023 5 z 5

"Ze Zalindova nikdo neuteče. Ani když uteče.."

Čekala jsem, že finále Ranhojičky bude dobré, ale nečekala jsem, že až tak moc. Zrádci krve mě vtahli už od prvních stran a byla to nabitá jízda plná napětí a tajemství až do konce.
Z první části přímo tryskalo Kivino brutální zoufalství, vina a silná beznaděj. Setkáváme se s tématy jako násilí, mučení a drogová závislost.
V předchozí knize mě Kiva místy štvala, ale tento začátek mě znovu úplně dostal na její stranu. Moc se mi líbil vývoj jejího vztahu s Crestou a její postava a ironický pohled na svět celkově. Znovu sblížení s Jarenem bylo pozvolné a moc hezké. Ačkoliv kdyby se trošku urychlilo a víc zapracovalo na jejich vztahu, nebylo by to vůbec na škodu.
Tato autorka je učiněný poklad. Její styl je úžasně čtivý a přenese vás do děje a emocí postav tak, že napětím ani nedýcháte.
Rozhodně doporučuju!

"A co bude teď?"
"Teď budeme snít." :)

Knihomol_ka
10.06.2023 5 z 5

Znáte ten pocit, když se zamilujete do knižní série a víte, že čtete poslední díl a už žádný další nebude ? Že příběh končí, a vy nejste připraveni se sním rozloučit ? Ten pocit, když víte, že už nebudete dále čekat na další díl

Když jsem dočetla poslední stránku, tak se něco ve mně zlomilo a brečela jsem. Nejsem připravená, že tenhle úžasný příběh končí.

Ranhojička je pro mě srdcovka. Autorka nám dala úžasný postavy, který jsou sympatický, silný a mají charisma. První díl je můj nejoblíbenější. Autorka nám dává originální prostředí z věznice Zalindov.

Druhý díl byl klidnější, ale za to konec byl jeden velký šok. A třetí díl byl pro mě jedna velká emoční jízda. Bylo těžký vidět s čím se musí Kiva vypořádat. Nemá to jednoduchý

Konec příběhu byl na mě moc rychlý. To co jsme se tam vše dozvěděli a co se vše odehrálo byl extrém. Autorka je úžasná a talentovaná. Jsem nakonec ráda jak vše dopadlo. Sice mě jedna věc mrzí, ale co už. Kiva je silná vždy budou mít pro mě v srdíčku speciální místo (Kiva,Jaren,Caldon,Tipp)

Za poskytnutí knihy moc děkuji @albatrosmedia ! Tímto mi udělali ohromnou radost.

lucie8854
09.06.2023 5 z 5

Nemůžu dát jinak než plný počet hvězdiček. Tahle série je po dlouhé době fantasy, které mě nadchlo. Neskutečně sympatické postavy a krásně vestavěný svět. Jedinou malou výtku bych měla k vztahu hlavních postav, kdy to na mně zkrátka trvalo příliš dlouho než se konečně dali dohromady. Určitě se ke čtení ještě někdy vrátím.

Vendulis
08.06.2023 5 z 5

Super zakončení série, až je mi líto, že to celé skončilo. Malinkou výtku bych měla k chování Kivy, která byla občas až moc lítostivá, naivní a prostě trošku na facku. :D Jinak jsem si svět i postavy zamilovala a ráda se k sérii někdy vrátím.

Debbra
07.06.2023 5 z 5

Třetí a bohužel poslední díl byl skvělý! Všechny postavy jsem si zamilovala a budou mi neskutečně chybět. Celá tahle série byla úžasná a já každou chvíli jen žasla nad tím, jak tohle všechno mohla autorka vymyslet. Tenhle příběh rozhodně nečtu naposledy.

1v8na
07.06.2023 5 z 5

Parádní zakončení série. Byla jsem z ní nadšená. Z druhého dílu, respektive jeho konce jsem byla dost rozpačitá, nicméně třetí díl měl grady.
Nejvíc mě překvapila Creesta a to opravdu velmi.
Je mi líto, že už se s hrdiny neshledam v žádné knize, nicméně si určitě sérii přečtu ještě jednou.

Tereziee
04.06.2023 5 z 5

Jsem moc ráda, že mě poslední díl Ranhojičky nezklamal. Po druhém dílu, který byl naprosto skvostný jsem se hrozně bála, že u posledního dílu autorka ztratí "drive". Naštěstí se to nestalo. Druhý díl končil nejhůř, jak mohl a tak jsem byla zvědavá, jak se z toho autorka vymotá a co se s Kivou a ostatními hrdiny bude dít. Od začátku příběh nabírá tempo a je tu jedna akce za druhou. Zhruba v polovině knihy děj začal trochu stagnovat a myslím, že tahle část mohla být o něco kratší a závěrečná bitva zase o chloupek delší.

I když mě v ději lehce rozčilovalo pár věcí, i tak nemůžu jinak než dát plný počet. Je to skvěle promyšlená a napsaná série. Jsem moc ráda, že je to jen trilogie, protože delší natahování by příběhu neprospělo. Vůbec bych se ale nezlobila, kdyby autorka napsala třeba nějaký prequel k příběhu.

Fidibus
03.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Po slabším 2. dílu opět čtivé a hezká zápletka s pointou celého příběhu. Možná to bude i tím, že se opět ocitáme ve vězení, odkud se Kiva nečekaně dostane díky Navokovi. Ale ten s ní má své plány a naštěstí utíká, ne však sama. Cestou se potká se skupinou svých blízkých a postupně si ujasňují svoje vztahy, zatímco cestují a shání prsteny pro Ruku bohů. Ta cesta je možná trochu opakující se, ale každou návštěvu dokázala autorka odlišit a zpestřit. No, a pak už zbývá poslední prsten, souboj s Navokem i Zuleekou. Kiva se dokáže obětovat pro svou lásku a příběh končí, tentokrát dobře opět v Zalindově. Skupina se postupně rozdělí na páry a "Teď budeme snít".
Postavy byly uvěřitelné, ale za mne určitě vítězí svérázná Cresta s jejími poznámkami i odhalením na konci a Caldon s jeho humorem a podporou.
Doporučuji, rychle a dobře se čte.

PosPol
03.06.2023 4 z 5

Recenze je na třetí díl, pokud jste nečetli první dva, pozor na spoilery!

,, Takhle nezemřeš, prohlásila žena odhodlaně. Ale Kiva jí nevěřila. Protože to chtěla ukončit - všechno. A když už to utrpení nemohla dál snášet, přivítala laskavou náruč bezvědomí.,,

Hned v prologu vás autorka kopne přímo do holene a zboří již vystavěnou předchozí verzi událostí. Následně se Kiva po odborné, trpké, ne však zcela nečekané zradě na konci druhého dílu ocitá opět ve vězení Zalindov, na pokraji smrti, závislá na Andělském prachu.

,,Každý den si přála zemřít, protože to utrpení už nedokázala dál snášet - nebyla to však jen muka, která prožívala při odvykání. Jak drogy pomalu opouštěly její tělo, začaly ji zaplavovat vzpomínky na věci, jichž byla svědkem, na věci, jichž se dopustila. A na lidi, jimž je provedla.,,

Po nepříliš hladkém osvobození Kivy se vydává skupina přátel, ale i nepřátel, na nebezpečnou výpravu k záchraně celého Wenderallu. Miluji všechny postavy! Urputná, drzá a energická zrzka Cresta. Neústupná, ochranitelská a silná Narria. Pihatý, neposedný uličník Tipp. Oddaný a něžný, avšak respektovaný vůdce Torell. Okouzlující, ironický a sebejistý Caldon. No a nakonec laskavá ranhojička Kiva, která touží pouze po odpuštění zrady od nádherného, moudrého a šlechetného prince se zlatomodrýma očima - Jarena.

Tuhle sérii zbožňuji! Dokonale propracované postavy a brilantně vystavěný magický svět. Příběh plný zvratů, zrady a utrpení, ale i lásky, odvahy a odpuštění. Neustále hrozící nebezpečí smrti prošpikované sarkastickými hláškami či postupné odhalování tajemství jsem si užívala. Knihu ale hodnotím 4/5. Proč? Kristovy rány! Třetí díl a Kiva je stále stejná! Plačtivá, naivní, sebedestruktivní, předvídatelná, neustále se omlouvající. Občas jsem měla chuť vrazit jí facku, aby se sakra vzpamatovala. Ale i tak je to jedna z mých nej fantasy. V závěru jsem měla lehčí infarkt, ačkoliv mě mrzelo tak rychlé ukončení příběhu, šlo tomu dát více Co vy, znáte? Četli jste, nebo se chystáte?

,,Bolest pomine. Ale temnota přetrvá. Ještě neřekla své poslední slovo - dosud čekala, připravená dokončit svoji práci.,,

Lynette Noni
australská