Zrádci krve

Zrádci krve https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511554/bmid_zradci-krve-63f5bba92e8b1.jpg 5 438 93

Ranhojička série

< 3. díl

Kiva si myslela, že ví, co chce – pomstu. Ale pocity se mění, lidé se mění všechno se změnilo. Po tom, co se stalo v paláci, zoufale touží zjistit, zda jsou její přátelé a bratr v bezpečí. Mohou jí vůbec ještě někdy odpustit? V sázce je ale víc než její zlomené srdce, protože království jsou na pokraji války. Nový začátek přinese nebezpečnou výpravu, která donutí zapřisáhlé nepřátele spojit síly, aby zachránili nejen Evalon, ale celý Wenderall. Kiva už nemůže jen přežívat. Musí bojovat za to, v co věří.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Blood Traitor , 2022

broskev28
17.01.2024 5 z 5

Poslední díl trilogie nás nenechá vydechnout – vše se chýlí ke konci, poctivci bojující za správnou věc musí zvítězit, padouši naopak nesmějí uniknout trestu. Já osobně jsem asi nejvíce nadšená obálkou a přiznám, že čtyřprstenová zápletka se mi moc líbila, především Zofia Sage. Nejen Oko bohů, které vlastnila babička Delora, ale dokonce Ruka bohů, to vše nás v závěrečném příběhu čeká. A nezanedbatelnou roli tady sehraje i Cresta, zrzavá vězenkyně z prvního dílu. Určitě našim YA čtenářům doporučím!

„Hodilo se, že byla zpátky v Zalindově, kde ji očekával brzký konec. Tentokrát neměla šanci uprchnout - a nebyl nikdo, kdo by ji přišel vysvobodit. Zůstala sama, přesně jak to mělo být. Dostala, co jí patřilo: všechno to utrpení, všechnu tu bolest. Ale ani to nestačilo. Na světě neexistoval trest, který by mohl napravit, co zničila. S čím musela žít - a s čím taky, jak dobře věděla, zakrátko zemře.“

Thalin
14.01.2024 3 z 5

Na poslední díl jsem čekala a byla jsem na něj vážně zvědavá. Ale s hodnocením jsem dost váhala. Oba předešlé mě bavily, relativně od začátku do konce. Tady jsem ale měla trošku problém se začíst. Kiva mi tady přišla hrozně nerozhodná, lehce ufňukaná a vlastně ji pořád někdo musel zachraňovat a tahat z bryndy. Sama by byla úplně marná a mrtvá už ve vězení. Rozhodně si mě tu nezískala tak jako v předešlých dílech. Bez ohledu na prach a jeho vliv.
Když už jsem si zvykla na nějak prostředí, tak se Kiva a její společnost přestěhovali jinam a takhle se to dělo docela často. To neustálé měnění lokací mě trošku rozčilovalo. Ale nakonec jsem se do čtení ponořila. Trošku mě svým vyhýbavým chováním štval Jarren (Ten ale nikdy nebyl můj favorit) , ale dalo se čekat, že na Kivu bude mít hodně lidí vztek nebo jí nebudou věřit.
Rozhodně mě nejvíc bavila Cresta a Caldon, který mě ale bavil už ve dvojce. Cresta byla správně bojovná a svérázná. Jen je škoda, že některé vztahy, co se tam začaly rozvíjet se nedotáhly do konce. A to kroužení postav kolem sebe a obhajování se mi přišlo zbytečně natahované.
Konec jsem si ale užila, i když byl na mě uspěchaný, vzhledem k té dlouhé cestě před ním. Pořádně se totiž něco děje až na posledních sto stranách.
Jinak je to fajn ukončení, jsem ráda, že se příběh nenatahuje na další díly, tři jsou akorát, i když poslední mě asi bavil nejméně. Pořád ale bavil.

Duchoslp
11.01.2024 4 z 5

Celá série byla super a moc se mi líbila. Žádná velká věda, ale takové pohodové trošku pohádkové čtení. Jen konec mě trošku překvapil,

LenkaPet
01.01.2024 5 z 5

Příběh se mi samozřejmě líbil. Ale nějak mě to úplně neuchvátilo, chápu ale, že je to třetí díl. Vše muselo nějak skončit. Příběh byl i dost předvídatelný, takový laciný, o konci ani nemluvím. Přesto hodnotím plný počet. Caldon nezklamal, líbila se mi Cresta

lenka5798
29.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Takžééé třetí díl, hmmm. Co o něm napsat? Opět mě autorka nezklamala tím, že nebyla nouze o zajímavé rozuzlení, další zajímavé zápletky a situace. Ale nemůžu vynechat jednu připomínku, že nejnapínavější a nejzajímavější bylo posledních 100 stran. Celá kniha se četla hezky, děj se posouval, vše kolem získávání prstenů, byla pecka. Nicméně poslední stránky byly nejzajímavější a bylo tam nejvíce zajímavostí a rozuzlení, které vyšlo na povrch. Na konci toho všeho nechybí, nám dobře známé, LÁSKA A PRAVDA, VÍTĚZÍ NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ :-) Nemůžu ale jinak, než říct, že je to nejlepší trilogie, kterou jsem za poslední půl rok četla :-) Mimochodem Kiva je i na dále naivní trubka :-D Nejlepší a nejzábavnější postavy byli určitě Cresta a Caldon.

anavi2009
18.12.2023 2 z 5

Tak tohle bylo čiré utrpení.. Ano, dočetla jsem to, líbil se mi svět, který autorka vybudovala, ale hlavní hrdinka byla totální troska. Její vnitřní pochody byly šílené, rozhodnutí hloupá, ona sama ničím kromě magie nezajímavá. Jako fakt nechápu, co na ní všichni vidí a proč ji mají tak rádi.
Za mě nejlepší postava byla Cresta a Caldon.

Ráďa505
18.12.2023 4 z 5

Tak dočteno. Na mě byl tedy poslední díl až moc "přeplácaný" a když mohu zhodnotit již všechny, tak se mi vlastně úplně nejvíc líbil první díl. Jinak je ale Kiva a lidé okolo ní prostě pohádkovým příběhem, který je dobře vymyšlen i napsán. Opravdu mi tenhle příběh sedl a líbil se mi.

katerina1237
14.12.2023 5 z 5

Aaaaaa nemůžu přestat se myšlenkami vracet zpět k teto knize. Brecela jsem, smála jsem se a hrozně celé završení trilogie prožívala. Kiva mě chvílemi dosti štvala, ale Caldon a jeho sestra, Naari, Tip a dokonce i Cresta byli přímo úžasní. Chtěla bych to číst znovu poporvé protože to byl masakr. Smršť intrik, dobrodružsví, nebezpečí, přátelství i lásky no prostě nádhera. Je to teda trošičku náročnější vzhledem k tomu, co si kiva musela prožít, ale to vůbec nevadí. Byla to BOMBAAA!!! Miluju to, moc.

Mychaela
10.12.2023 5 z 5

To byla taková nádhera! Nejlepší díl série. Celá ta série je bomba! I když fantasy nevyhledávám a YA fantasy už vůbec ne, tak tenhle příběh se mi tak strašně moc dostal pod kůži! A po dočtení se mi po nich všech normálně stýská! :O To se mi už dlouho nestalo.
3. díl je gradace celého příběhu, je tam všechno, opět spousta šokujících odhalení, cestování, naivity, napětí, romantiky, je tam Caldon se svými vtípky i Kiva na facku a velké finále. A sladký závěr (ale tady v tom případě ho prostě chcete!). Je to sice taková trochu pohádka a není to asi čtení pro každého a kdykoliv, ale mě si ten příběh našel v tu správnou chvíli a opravdu mě pohltil a já se díky němu vždycky na chvíli přenesla jinam, pryč od všedních starostí a problémů.
Kurde, kde takového Caldona nebo Jarena hledat? Hm, asi ve Wanderallu, co? :D

Luccinda
27.11.2023 5 z 5

Pokud si myslíte, že YA fantasy má to nejlepší už dávno za sebou, tak si přečtěte Ranhojičku. Ta se oficiálně přidává na seznam mých nejoblíbenějších fantasy sérií, na kterém jsou třeba Havraní kruhy, Naslouchač nebo Snílek neznámý. A věřím, že ti, co už Ranhojičku četli, mi určitě dají za pravdu.

Třetí díl se mi líbil asi nejvíc ze všech. Byl neskutečně akční od začátku až do konce a jak je u autorky zvykem, opět tam sypala jeden zvrat za druhým. Jen jednou se mi stalo, že jsem ho uhodla dopředu, ale jinak jsem pořád valila oči, jak mě autorka nepřestávala překvapovat. Nechyběl perfektní vývoj postav ani dokonalé zakončení celé trilogie. A i když romantická linka nedopadla tak, jak jsem doufala, nakonec jsem byla i v tomhle ohledu vcelku spokojená.

cori
27.11.2023 3 z 5

Dokončení série, kdy si zamilovaná dvojice konečně všechno vyříká a osud království rozhodne velkolepá bitva, čtenáře provede téměř celým kontinentem, kdy hlavní hrdinové sbírají prsteny a připravují se na rozhodující bitvu.
Štvalo mě neustálé opakující se spojení Cresta, dělnice z lomu. Dělník pracuje za mzdu, ona byla galejnice. Série se mi líbila.

katameziknihami
03.11.2023 5 z 5

Takže! Třetí díl byl z celé série snad nejvíce akční. Už jen v prvních asi osmdesáti stránkách se toho stane tolik! Jakože cože? Vy čtěte a čtěte a nepobíráte, co se děje. Po tom, co mě psychicky zničil druhý díl, ten třetí to dost spravil. Kiva se prostě někam dostane, odtamtud se dostane jinam (v obou zařízeních je nedobrovolně) a pak z toho druhého uteče, potká všechny, kteří se jí nepokusili zabít a to jsme teprve na začátku. Stalo se tam toho na začátku tolik, ale autorka nám to dokázala dát tak, že se to nezdálo ani neuvěřitelné ani přeplácané. Hledání prstenů mi trochu připomnělo Harryho Pottera a jejich hledání viteálů, ale docela jsem si to užila. Bylo fajn, že pro každý prsten něco museli udělat a byla jsem velmi spokojená s tím třetím (kdo četl - to byla ta hora chichi). Jakmile se ale chtěli dostat ke čtvrtému, zjistili něco nečekaného a od té doby se jelo dost zvratů a já jsem je všechny až na jeden milovala. Toto bylo tak akční a čtivé a úžasné. Dokonce jsem to zvládla i psychicky a jakmile se to mezi postavami urovnalo, bylo to jako pohlazení na duši. Pak jsem se sice jako zas zhroutila, ale to pak taky bylo v pohodě . Tahle série bude rozhodně patřit k mým nejoblíbenějším knihám tohoto roku. Doporučuji ji celou, miluju to. Miluju Jarena (new book bf) a Cristu a Caldona. Konec mě velmi uspokojil, fakt jsem ho nemohla milovat víc. Většinou mám radši tragické konce, protože to je prostě tragické a ne pohádkové, ale tady bych ho nedala. Tady by mě zničil a musela bych psát autorce, takže ještě že byl tak úžasný a sluníčkový.

jitka_dankova
20.10.2023 5 z 5

Působivé zakončení této série. Jsem kamarádce vděčná, že mne nakonec povzbudila k dočtení těchto knih i po výhradách k prvnímu dílu. Především tento díl plný putování a navazování nových vazeb a přátelství a poznávání lidí byl dojemný. Stále náročný na čtení, byla jsem napjatá, brečela, těžce nesla to sebemrskačství hlavní hrdinky, ale nakonec to bylo prostě dojemné. Doporučuji k přečtení.

scarletblue
14.10.2023 4 z 5

Čekala jsem větší rozuzlení na konci, víc emocí. Příběh je skvělý, výborné nápady jen nepropracované a tak nějak ořezané. Přesto výborná série.

Matri
11.10.2023 5 z 5

(SPOILER) „Jestli si myslíte, že něco víte, mýlíte se.“

Naozaj som zo záveru tejto kruto-krásnej série moc NADŠENÁ! A razom sa séria ocitá medzi mojimi top!!!
Záverečný diel ma dokonca dokázal aj prekvapiť, čo som vlastne asi ani nečakala (popravde sériu sprevádzala mierna predvídateľnosť). Ale fakt to vôbec, ale vôbec neuberá na jej kvalite.
Romantická linka v sérii bola taká "milá", ale čo mňa dostalo oveľa viac, bolo priateľstvo medzi Kivou a Caldonom - to bolo fakt dokonalé! Zároveň má veľmi prekvapila Cresta a jej účinkovanie v tejto časti (opäť milo!). Celá skupinka vytvorila úžasnú a nesmierne sympatickú partiu rôznorodých ľudí, a ja som si ich záverečné dobrodružstvo naozaj užila.
Kiva, ako hlavná hrdinka zostala veľmi uveriteľná, ľudská, žiadna super hrdinka. Len obyčajné dievča s "štipkou" mágie (ktorá na ňu osobne chúďatko ani nepôsobí), s ťažkou minulosťou a toľkými ranami na duši aj tele, že klobúk dole :(
Celú sériu hodnotím ako must read v žánri fantasy. Túto jazdu som si užila dokonale (asi aj vďaka čítaniu celej série za sebou bez prestávok).
Jedným slovom ODPORÚČAM!!!

„Jsi taková, jaká se rozhodneš být, Kivo. Dobrá, nebo zlá to záleží jen na tobě. Tvoje magie je nástroj. Ty ovládáš ji, nikoli naopak. Nemůže tě změnit v někoho, kým nechceš být. Tak to nefunguje.“

LilianaFalcon
10.10.2023 5 z 5

Tomu říkám závěr série! Od knížky jsem se nemohla odtrhnout.

Vendy1993
25.09.2023 5 z 5

O můj bože. To bylo naprosto skvělé zakončení celé série. Musím říct, že poslední díl se mi líbil ze všech knih nejvíc. Dokonce bych řekla, že co se týče Kivy, tak u mě o dost stoupla oproti předchozímu dílu ;) dokázala bych to číst donekonečna, škoda, že kniha nemá třeba tisíc stran :D hodně by mě potěšilo, kdyby se rozhodli celou sérii zfilmovat, ale tak aby se drželi knižní předlohy ;) snad se jednou zadaří ;)

Allinda
17.09.2023

Moc často knížky nekomentuju, ale tuhle musím! Ten příběh byl krásný. Byly tam skutečné emoce a celé mi to přišlo takové opravdové. Že se Kiva občas chovala hrozně naivně ve druhém díle, ruku na srdce, je jí 17 a to čím si prošla...do toho přesvědčení, že její sourozenci jí přece musí mít rádi. Já jí vlastně úplně chápu. Její vztah s Caldonem je naprosto skvělý, ale jsem ráda, že po milostné stránce skončila s Jarenem. Caldon je přítel, kterého potřebovala možná i mnohem víc, než lásku. Byla jsem ráda, že jsme mohli poznat i Ashlyn a samozřejmě Crestu.

Čeho si ale možná cením nejvíc, je fakt, že v této serii se do děje nezasahuje prostřednictvím mnoha sexuálních scén. Mám pocit, že je to poslední dobou snad v každé fantasy a tady se člověk opravdu sousředí jen na příběh, postavy a budování vztahů. Za mě hodně pěkná serie, která mě chytla za srdce i jiným způsoben, než většina knih.

Vikinka224
11.09.2023 4 z 5

Po příšerné dvojce je třetí díl příjemným překvapením. Kiva už mě neštvala tak moc, jako v předchozím díle.
Pořád si ale stojím za tím, že mezi Kivou a Caldonem je mnohem větší chemie než mezi Jarenem a Kivou. Vztah Jarena a Kivy je na mě takový plochý. Co bych úplně vypustila bylo to párování každého s každým.
Jinak konec super, v celé knize nechybí akce a spousta nečekaných zvratů.

Zuzka_Zuu
11.09.2023 5 z 5

Děj celé knihy je závěrem celé série, kdy se jedná o závěrečnou bitvu nejen mezi sestrami, ale i království jako takovým. Mezi přípravami na bitvu se Kiva musí udobřit se všemi a není to zrovna lehký úkol. Zejména pak vztah mezi ní a Jarenem utrží pár ran, samotné dno než se vše vyjasní. Libil se mi vztah mezi jednotlivými postavami, jejich debaty, bitvy a tréninky magie. Vztahy k jednotlivým postavám jsem získala už na začátku knihy a jen se prohlubovaly. Konec bylo jedno velké "wow" a rozhodně se ke knihám z této serie ještě několikrát vrátím. Pocit zadostiučinění rozhodně nechyběl. :)

Lynette Noni
australská