Zrádci krve

Zrádci krve https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511554/bmid_zradci-krve-63f5bba92e8b1.jpg 5 438 93

Ranhojička série

< 3. díl

Kiva si myslela, že ví, co chce – pomstu. Ale pocity se mění, lidé se mění všechno se změnilo. Po tom, co se stalo v paláci, zoufale touží zjistit, zda jsou její přátelé a bratr v bezpečí. Mohou jí vůbec ještě někdy odpustit? V sázce je ale víc než její zlomené srdce, protože království jsou na pokraji války. Nový začátek přinese nebezpečnou výpravu, která donutí zapřisáhlé nepřátele spojit síly, aby zachránili nejen Evalon, ale celý Wenderall. Kiva už nemůže jen přežívat. Musí bojovat za to, v co věří.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Blood Traitor , 2022

Turante
08.08.2023 4 z 5

Krásný závěr celé série. Určitě stojí za to, si ji přečíst.

andrejci
03.08.2023 5 z 5

Já tuto sérii, prostě milují. Díky náhodě jsem se dostala k 3. Dílu dřív než jsem čekala takže jsem se do něho po nadupaném druhém díle mohla pustit. A musím říct že to opět bylo skvělé.
Moc se mi v tomto díle líbit vztah Kivy a Jarena a to čím si prošel. Navíc se mi líbilo že se tam dost objevovaly další postavy. Na plné čáře to samozřejmě vyhrál Caldon. I když Cesta taky nebyla špatná. Moc se mi líbilo že autorka napsala ty postavy tak, že nejsou dokonalé a řeší úplně klasické problémy. Možná mě mrzí že neměla trošku víc prostoru Kivyna rodina.
Konec by hodně povedený. Nemám k němu žádnou výtku. Bylo tam všechno. A když jsem se v jeden moment začala modlit k autorce aby nebyla tak krutá. Něco se dalo předvídat, něco naopak ne.
Mrzí mě že je tato série za mnou. Moc se mi líbila. Je to krásná fantasy série. Autorka tady skvěle napsala všechny charaktery postav. Určitě se k sérii někdy vrátím.

Marfulka007
02.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Poslední díl byl za mě BOŽÍ. Pravda, bylo až nepravděpodobné, jak se všichni hrdinové zvládli potkat a taky spolu vycházet, chvílema až příliš idealistické, ale co, mě to nevadilo. Pár momentů mě překvapilo, něco se zase dalo předvídat, i to tak bývá, na závěr jsem se chvíli vážně bála. Jsem ale ráda, že jsem se dočkala happy-endu se vším všudy, čekala jsem na něj a jsem spokojená. Škoda jen, že už to skončilo :-)

Ashi
31.07.2023 4 z 5

Po konci druhého dílu, jsem byla velice natěšená na závěrečný poslední díl. Musím ale přiznat, že mě malinko zklamal. Přišlo mi, že celá skupina přátel se setkala naprosto nepravděpodobným způsobem a následně se přesouvali pouze z jednoho místa na druhé.
Čekala jsem na víc, že reakce postav bude daleko výraznější, k okolnostem které se staly dřív

-knihomolka-
30.07.2023 2 z 5

Oproti prvnímu dílu, který jsem hltala, mě bohužel druhý a třetí díl nebavily.

TaLu
24.07.2023 5 z 5

Dobrodružství pokračuje. Jsem moc ráda, že třetí díl jsem už měla doma a po strhujícím závěru mohla číst dál. Opět vězení, krutý vládce, výprava za prsteny, které by mohly zachránit svět. Tak velké úkoly, tak vysoké cíle a přesto uprostřed toho všeho bolí nenaplněné osobní naděje. Je třeba tolik obětovat, pak je to ve vteřině vše pryč. Je třeba myslet na všechny, je možné myslet uprostřed toho všeho i na sebe ? Na maličký kousek osobního štěstí, na úsměv těch, kteří jsou skrze dar přátelství nejblíž? Musím se přiznat, že jsem stále četla a obávala se konce. Čtěte a uvidíte. Pro autorku ( její doslovy stojí za to !) muselo být těžké opustit postavy, kterým dala život, i pro čtenáře je to těžké. Útěchou nám může být, že je opustila ve chvíli, kdy mohou jít dál samostatně. Myslím že každý čtenář bude rád, až k němu doputují.

Didi15
23.07.2023 5 z 5

Pěkný závěr série. Zamilovala jsem si všechny postavy ,hlavně Crestu a Caldona. Všem doporučuji .

Potolu
16.07.2023 4 z 5

Zdá se mi, že dvojka byla víc taková... Napjatější, víc plná děje. V trojce sice taky děj krásně plynul, ale už to bylo takové víc laciné, předvídatelné... Ale pořád to stálo za to! Sice bych snesla méně fňukajících a lítostivých scén Kovy, ale jo... Dobrý! :-)

Vjeerus
14.07.2023 5 z 5

Opravdu nevím, kde začít, protože tahle kniha, vlastně celá série, je za mě opravdu perfektní. Co víc si od YA fantasy příběhu přát, než je plynulost děje, milou romantiku, přátelství, těžká rozhodnutí a dávná tajemství.
Na knize nejvíc miluju postavy. Autorka si s nimi dala opravdu práci, každá je originální, a ani jedna není úplně tupá. Takže i když kdokoliv udělá nějakou chybu, poučí se z ní a přijímá (ne)odpovídající trest. To, co často vyčítám u YA knih je, že postavy spolu nemluví a domýšlí si něco z ničeho, tak v Zrádcích krve všechny pasáže, od nemluvím, přes nevím co říct, až po mluvím, krásně plynou a navazují. A také dávají smysl a z dostupných informací se jejich myšlenky ubíhají pochopitelným směrem.
Rozšíření světa na téměř celý kontinent se mi líbil, rozhodně mě potěšil víc, než prostředí paláce z druhého dílu. Užila jsem si tu kulturní diverzitu, stejně jako jednotlivé zkoušky, které na hrdiny čekaly.
Závěr knihy mě v některých věcech nepřekvapil, těšila jsem se na ně v podstatě od první stránky celé trilogie, ale i tak jsem byla spokojená se završením. Musím ale uznat, že jiná odhalení mě opravdu překvapila. O to víc, že v průběhu knihy jsme indicie dostali, ale já si to za boha nespojila.

LexiS
12.07.2023 4 z 5

Tak a finále přečtené za dva dny.
Za sebe můžu říct, že dvojka se mi líbila víc. Už jsem si všimla, že tyhle putovací knihy nejsou pro mě to pravé ořechové a další plnění úkolů mě taky zrovna nenadchlo.
Každopádně celá kniha je ve znamení emocí a že těch tam teda bylo! Pomalé rozplétání vztahu mezi Kivou a Jarenem bylo skvělé, i když bych na konci Kivu už trochu propleskala. Ale za to, co si prožila na začátku knihy na ni budu hodná.
Na téhle sérii jsou stejně nejlepší postavy a ať si Kiva klidně nechá Jarena, protože Caldon je úplně nejvíc úžasný, v tomto díle snad ještě víc než v předešlém.
S celou sérií jsem moc spokojená a jednou bych se k ní moc ráda vrátila. Rozhodně doporučuji!

KnihomoLucy196
11.07.2023 5 z 5

(SPOILER) To bylo tak dokonale boží! Takhle skvěle jsem si v celé sérii nezačetla!
Miluju ty postavy! Kiva, Jaren, ach Jaren, Caldon, Torell, Cresta, Aschlyn, Naari, Tipp, Eidran, všichni byli totálně boží!
Ten děj! Nejdřív znovu Zalindov, pak pátrací výprava, závěrečná bitva... Všechno psáno svižně, až jsem nemohla odtrhnout oči od stránek.. no co kdyby mi něco uniklo?! :D
TEN POSTUPNÝ VÝVOJ MEZI KIVOU A JARENEM!!
Jsem z toho všeho tak strašně moc ohromená (v dobrém, samozřejmě), že celkově nemám slov..
Prostě dokonalej závěr, tak :)

padajicidvere
07.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Nejlepší kniha z celé trilogie. Po druhém dílu jsme otočili o 180 stupňů a jsme kvalitou na prvním - příběh je čtivý, napínavý a zajímavý.

Měním preference postav. Nesnesitelně sentimentální Caldon je příšerně otravný (škoda toho zmrtvýchvstání), zato Jaren.. tak ten je Top strop! Konečně z něj vypadne i něco jiného než duha. Ten vztah/nevztah mezi ním a Kivou je báječný, a to usmíření.. tady to má konečně šťávu. Torell je snad ještě víc mimo mísu, než na začátku. Kolem něj by se mohlo prohnat žraločí tornádo a ničeho by si nevšiml. Crestě bych přidala víc prostoru.

Příběh se četl snadno a rychle, bohužel až moc, klidně bych přidala 200 stran navíc. Děj je znovu snadno předvídatelný, ale znovu to nevadí.

Jaksi mi uniklo vysvětlení K. léčivé moci. Podle všeho měla být mocnější než Z., ale na konci, po tom co na ni vyslala svou magii v plné síle, byla Z. pořád obklopena stíny - cože?? A nakonec ji porazí dýkou, jo, víme o ní, ale čekám ten Wau moment, kdy ji porazí ona sama svou mocí.

Katelienes
07.07.2023 5 z 5

Tento příběh si mě svým způsobem získal a poslední díl Ranhojičky mě natolik pohltil, že jsem často místo spánku volila další kapitoly.

Skvělé napsané, plné akce, dobrodružství a napínavých chvil. Jediné co mi v knize chybělo byla asi jen zmínka či kapitola o tom jak to se všemi dopadlo po tom všem (např. "o pár let později"). Přesto si mě tato série a nápaditost příběhu natolik získala, že se tyto knihy dostaly na seznam "ty musím vlastnit" a doufám že autorka napíše opět další dechberoucí příběh.

Veju007
05.07.2023 5 z 5

Tak je to tadyfinále série Ranhojičky s názvem Zrádci krve!
Kiva je po konci druhého dílu v podstatě zase na začátku, a musí znovu bojovat. Ztracená láska, ztracená důvěra, ztracené království. O to vše Kiva přišla a musí napnout všechny své síly, aby dala vše do pořádku. Klacky pod nohy jí háže nejen krutý král sousedního království, ale také mocichtivá sestra. Jak to celé dopadne?

Já tuhle sérii prostě naprosto zbožňuju! Je tu úplně všechno - láska, zrada, intriky, zvraty, přátelství, skvělé postavy, humoslzy, smích, prostě všechno! Nejen Jaren i Kiva si toho hodně vytrpí, a můj miláček Caldon, ach, zbožňuju.

Ranhojička je rozhodně jednou z nejlepších YA fantasy sérií a už se nemůžu dočkat, až nám dá autorka něco nového, protože její psaní je lehké, čtivé a prostě fantastické!

Děkuju @albatrosmedia a @my_l.m.v.e za recenzní knížku v rámci #spoluprace

sebemi
27.06.2023 3 z 5

Koukám jak puk tady na to vysoké hodnocení. Já dočetla na sílu, nešlo prostě a je to hlavní hrdinkou. Větší fňuknu jsem snad v životě neviděla, pořád se jen litovala, samé utrpení,tento díl byl snad nejhorší s jejími myšlenkami. Zase ale musím vyzdvihnout ostatní postavy, které to táhly, Caldona a Crestu, bez nich bych asi nedočetla.

Závěr byl našlapaný, ale možná to bylo i tím, že jsem se těšila na konec :D Nerada nechávám série nedočtené.

DreamerX9
27.06.2023 5 z 5

Tak a máme tu další finále téhle skvělé série. :)
První dil byla naprostá pecka ale po vycpávkové dvojce i když rozšiřující postavy a obohacujíci děj jsem nevěděla jestli chci pokračovat.

Musím však říct, že jsem velice ráda, že jsem to udělala protože tohle byl závěrečný díl přesně jak má být.

Pravda Kiva už nebyla ta tvrdá holka ale přeci jen v jedničce byla holka co chtěla pomstu nyní byla někdo kdo lituje a přeje si odpuštění a zjistil že jsou důležitější hodnoty než se pomstít.

Normálně by mi tolik postav navíc vadilo pravda některé tam nedostali tolik prostoru ale za to měli svůj smysl v ději. Děj jako takový byl zcela skvělý a jedinečný úplně mě pohltil a slupla jsem ho jako malinu. Napínavý, nepředvídatelný a protkaný akcí, zajímavostí, dobrodružstvím, romantikou (kdo by nežral hlavní dvojičku Kiren :D) i chvilkou (ne jen jednou) kdy prostě knihu nemůžete odložit protože to přece takhle nenecháte!

Vážně se mi to líbilo celá originální série, vymyšlený a řádně propracovaný svět i krásná obálka. :)

Za mě nová top série a snad autorka bude psát dál jelikož poslední dobou není mnoho takto povedených fantasy.

JaAnička
26.06.2023 5 z 5

Skvělé završení skvělé - dějem a zvraty nabité - série, která přínáší konečné rozřešení složité situace, v níž se Kiva na konci druhého dílu ocitla. Kniha má všechno, co by třetí díl měl mít (vyřešení romantické linky, odhalení záporáka a následná válka, overpower, síla přáteství a lásky, šílené zvraty, napětí, strach a nové vytvoření rodiny - či upevnění již stávajících vztahů...).
Jak už jsem zmínila, nejen zvraty jsou to, co dělá tuto sérii tak kvalitní, a zde - ačkoli je jich tu trochu méně (páč není čas) - jsou skvělé, moc dobře vysvětlené a objasněné. Konečně se také trochu více seznamujeme i se světem a různými králostvími a vztahy mezi nimi apod. (i politika je v knize skvělá, je jednoduchá - aby ji pochopili i mladší, a zároveň není překombinovaná a zbytečně složitá, takže si ji užijí prakticky všichni). Stejně tak postavy, které jsou taktéž úžasné a (podle mě) i dost emocionálně odpovídají sedmnáctiletým a jejich pozdně-pubertálním náladám. Skvělá byla taktéž Kivina emocionální horská dráha, do které byly propašovány i velmi, velmi temné myšlenky, které autorka střídala s nadějí a ukazovala tak, že všichni máme své dno, temnotu, ale i světlo.
Nakouslo se i téma drog a závoslostí, ale bohužel jenom nakouslo (páč opět - není čas). je to škoda, protože to všechno bylo až moc rychle a jednoduše vyřešené (bez jakýchkolich zdravotních následků, emocionálity, strachu nebo následných chutí).

Kniha by klidně mohla být delší, v některých momentech mi přišla moc zrychlená a díky tomu i tak trochu zjednodušená. Oproti prvnímu i druhému dílu v sobě měla obrovský kus děje, cestování a vyřešení vztahů a všeho bylo na těchto pár stránek dost, takže si čtenář od napětí vůbec neodpočine (a to je kniha ze všech nejkratší).

Každopádně Lynette má skvěle rozjetou kariéru spisovatelky a doufám, že bude takto tvořit dál a dál se zlepšovat a stoupat žebřičkem hodnocení knih a autorů.

jana1874
26.06.2023 5 z 5

S touhle sérií se mi vůbec nechce loučit, byla skvělá, klidně bych četla ještě nějaký epilog / pár kapitol, jak to bylo dál, cokoliv, abych se nemusela ještě loučit.

Třetí díl byl skvělý. Utekl ani nevím jak, furt se něco dělo.

Tuhle sérii doporučuji všem milovníkům fantasy, tahle má zasloužené místo v mé domácí knihovně :D Doufám, že u nás vyjdou i další autorčiny knihy.

Lenka_S
24.06.2023 5 z 5

I třetí díl se mi líbil. Tahle série mě uměla vtáhnout do děje tak, že jsem ji celou precetla za necelý týden.

Ketfl
21.06.2023 4 z 5

A máme tu velké finále! Přiznám se, že jsem byla zvědavá, jak se s tím autorka popere. Já jsem celou sérii chválila její nádherný styl psaní, který je neskutečně čtivý. Také námět celé série je za mě opravdu povedený. Tato série má obrovský potenciál, bohužel je tu ale pár drobností, které tomu ubírají takové to wow. Jednou z nich je pro mě samotná hlavní hrdinka. Kiva je prostě absolutně nemastná neslaná. Je to takový ten typ ukňourané hrdinky, kterou musí každý podporovat a utěšovat. I tento díl táhnul Caldon, kterého jsem si neskutečně oblíbila. Stejně tak nečekaná postava Cresta. Tito dva by s přehledem mohli tvořit hlavní postavy, protože jejich charaktery a humor byly prostě skvělé. Nehledě na to, že si myslím, že Kiva měla s Caldonem o dost lepší chemii než s Jarenem, který je na můj vkus až moc velký slaďouš a slušňák. Také je škoda, že autorka celou sérii napsala pro mladší čtenáře. Příběh totiž kolikrát nabízí drsnější téma či prostředí, ale je to prostě napsané až moc jemně. Musím ale říct, že až na hlavní hrdinku jsou všechny ostatní postavy sympatické a dobře propracované.

Tento díl pěkně graduje, nabízí jednu akci za druhou, což donutí čtenáře otáčet stránku za stránkou, jen v závěru jsem čekala něco víc. Přesto si troufám tvrdit, že i tak mě autorka v několika odhaleních překvapila. Celkově lze říct, že se jedná o velice zdařilou sérii, která rozhodně stojí za přečtení.

Lynette Noni
australská