Travič

Travič https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439477/bmid_travic-nBY-439477.jpg 4 189 58

Rakvář / Majster série

< 2. díl

Policistka Florence Loveladyová se vrací do městečka Sabden, aby splnila slib daný Larrymu Glassbrookovi. Před třiceti lety ho usvědčila ze sériových vražd. A nyní jí umírající Larry tvrdí, že čtyři dětské kostry nalezené kousek od bývalého městského sirotčince neležely v zemi dlouho. Vlastně je tam musel kdosi zahrabat docela nedávno... Po Larryho smrti se do svého rodného města odhodlá vrátit i jeho dcera Cassie. Chce znovu získat přízeň muže, kterého miluje už od dětství. Nezastaví se před ničím, aby tento svůj záměr naplnila. V Sabdenu se tedy ve stejný čas ocitají dvě ženy, které tam před třiceti lety kvůli děsivým událostem málem přišly o život. A je dost dobře možné, že stejná hrozba tam nad nimi visí i v současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Poisoner , 2020

alexis818
05.09.2020 5 z 5

Velmi dobré čtení,tento díl se mi líbil víc než první,ale celkově hodnotím za pět hvězd.Líbil se mi nápad s čarodějnictvím a to tajemno,takže ano dobrá série.

happy-smile
21.08.2020 5 z 5

Tahle série mě baví, a to asi víc než Lacey Flint. Na někoho může být to čarodějno moc, ale já myslím, že trochu tajemna není na škodu. Navíc je kniha zajímavá v tom, že se vracíme zpět do minulosti. Doporučuji.

LaBella
10.08.2020 5 z 5

Vynikající, originální, nápaditá. Sem tam jsem se lehce ztrácela v ději, ale to bylo prodlevou mezi díly. Skvělá série, co stojí za přečtení.

Bishi
06.08.2020 5 z 5

Zajímavá, originální, nápaditá knihy. Chvíli mi trvalo, než jsem si všechno v ději spojila, ale super čtení. Jsem zvědavá na další díl!

astra3
04.08.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. I prolínání minulosti se současností. Už se těším na další.

oleg
27.07.2020 5 z 5

Dobré čtení,ale musejí se číst za sebou,zase něco jiného.

Sabča92
21.07.2020 4 z 5

Série Rakvář rozhodně není typická thrillerová kniha. Zaprvé se jedná o sérii, která je napsána tak, že jednotlivé díly do sebe různě zapadají. Jinými slovy druhý díl Travič vypráví o událostech po prvním díle a zároveň i o věcech před ním. Máte obavy, že se v ději ztratíte? Hoďte je za hlavu. Autorka si své čtenáře hýčká, takže hned v úvodu najdete jmenný rejstřík všech postav, takže se brzy zorientujete, kdo je kdo. A samozřejmě pěkně nastíní i děj první knihy, takže se brzy rozpomenete.
Ačkoliv horrory nečtu, zde se mi ta jemně děsivá atmosféra opravdu zamlouvá. Pokud máte rádi thrillery a detektivní příběhy, které nejsou jasné od první strany, a pokud vám nevadí špetka tajemna až mystiky, pak je série Rakvář právě pro vás! Sérii vám doporučuji číst od prvního dílu, jelikož tato trilogie na sebe navazuje.

Didi15
18.07.2020 4 z 5

Četlo se fajn. Ale ja mám od Bolton radši jiné série či samostatné série. Ale i tak si ráda přečtu další díl o Mistrech, pokud bude.

bosorka
08.07.2020 5 z 5

Jak to dopadne, když se Florence vrátí na místo, které ji před 30 lety málem stálo život? Jak to dopadne, když se Cassie vrátí do rodného města, kam 30 let nemohla a v němž si "něco" nechala? Jak to dopadne, když se SJ Bolton vrátí do rodného kraje? Pak vznikne série, jako je Rakvář. Plná tajemství, mystiky a hororového šmrncu. Čarodějnice a Mistři, ženy a muži. Boj o místo na zemi i v životě. A pohled na to, jak se může svět změnit během pouhých 30 let. A že to starobylé stejně přetrvává.
Travič nenavazuje na Rakváře přímo, prolíná se s ním, v určitých místech předchází děj Rakváře, v určitých na něj navazuje. Ideální tedy číst obě knihy. I já jsem se musela občas mrknout o knihu dříve, abych si některé věci připomněla. Atmosféra Traviče byla na jedničku, příběh není jen přímočarý, má několik uliček, které uhýbají z té hlavní a kroutí se nějakou dobu, než se nakonec potkají na jednom místě. Temném jako samotný příběh. Lepší než první díl. Takže a 4 a půl.

JustWomen
05.07.2020 5 z 5

Skvělá kombince napětí a tajemna, čarodějnictví je správně dávkováno a je uvěřitelné, prolínání příběhů a postav s Rakvářem promyšlené, dvě časové linie a vyprávění z pohledu tří žen je čtivé a vše do sebe zapadá bez zbytečných překombinovaností. Moc se mi to líbilo.

petrarka72
29.06.2020 4 z 5

Začátek tak zatěžkaný, že jsem knihu odložila po nějakých 100 stranách; vrátila jsem se po čtrnácti dnech - a sláva, je to stará dobrá Sharon Bolton, se smyslem pro napětí, co dokáže dopsat do běžné krimi situace hororovou scénu kingovského střihu, zde s přiměřenou porcí čarodějnické magie. Atmosféra dechberoucí, překvapení kolem pachatele té nejvýznamnější z vražd se tentokrát konalo, spokojenost z jízdy trvá.

Dela111
21.06.2020 4 z 5

Travič je druhý díl originální thrillerové série s lehkou dávkou tajemna, kde dávné zločiny vyplouvají na povrch i v současnosti.
Děj tohoto dílu se prolíná s minulým a přibývají nové skutečnosti, něco se objasní, něco naopak zamotá ještě víc. Na úplné rozuzlení si budeme muset ještě počkat. Jsou tu dvě dějové linky, vzdálené 30 let a obě mě baví. Autorka má, jako vždy, celý příběh do detailu promyšlený.
Kdo má něco proti čarodějnicím, tak to možná nebude četba tak úplně pro něj ;-). Zároveň ale musím říct, že tu vlastně není nic úplně nadpřirozeného.
Rozjezd tohoto dílu mi připadal hodně pomalý, nemohla jsem se začíst. Za první asi třetinu knihy je moje hodnocení o něco nižší. Je ale možné, že kdybych četla celou sérii naráz, vůbec bych to takto nepocítila. Celkově jsem s touto sérií spokojená a už se nemůžu dočkat závěrečného dílu! :-)

Katania
18.06.2020 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo snad víc než první díl! Kombinace hororu, nadpřirozena a krimi. Perfektní a napínavá kombinace! Těším se na další!

Pípasek
17.06.2020 5 z 5

Super, Sharon Bolton opět nezklamala. Napínavé, mrazivé.

martina1199
12.06.2020 5 z 5

Travič je dokonalým pokračováním skvělého Rakváře. Tato série mysteriózních thillerů se opravdu povedla. Je to trochu jiná S. Bolton, než jak ji známe ze série o Lacey Flint, nebo samostatných románů, ale opět vynikající. Travič vysvětluje mnohé z prvního dílu série, ale ne všechno. Bude další díl? A co tedy bude s Mistry a Tomem?

ddkk
12.06.2020 4 z 5

Travič mě znovu překvapil, možná spíš zaskočil, i když méně než předcházející Rakvář. Od Sharon jsem čekala něco trochu jiného, realističtějšího... Tato série je plná tajemství, která jsou postupně poodhalována, zastírána a znovu objevována. Během čtení jsem si vlastně nikdy nebyla jista, zda to, co právě čtu je už pravda a že se věci skutečně takhle odehrály. Autorka mne vodila za nos vlastně až do samotného konce a stále mne překvapovala. A na závěr si stejně ještě nějakou tu záhadu ponechala do třetího dílu celé trilogie.

Stejně jako HaHa1 doporučuji začít Rakvářem, neboť děje se prolínají časově i prostřednictvím všech zúčastněných.

Jsem docela zvědavá, jak Mistři dopadnou, jak se s nimi autorka popasuje. Doporučuji a dávám za čtyři.

HaHa11
10.06.2020 5 z 5

Tohle byla moc zvláštní knížka ... Spletitý příběh, propojený s předcházejícím Rakvářem, asi by nebylo dobré číst ho samostatně. Zatímco ve zmíněném Rakváři mě čarodějnické reje v poslední čtvrtině nemile překvapily, tady autorka dávkovala jisté tajemno a nadpřirozeno postupně, po kouskách, a tak nějak uvěřitelněji. Děj se opět odehrává ve dvou časových rovinách, vždy v rozmezí několika málo dní. Ve vypravování se střídají tři ženy, a znovu se potvrzuje to, co je o S. J. Bolton známo - divné ženské (a těch je zde požehnaně) jí jdou. Nemusí vám být sympatické, nemusíte je chápat nebo jim držet palce, ale jejich příběh vás chytne. Přiznávám, že jsem se bála závěru - naštěstí zbytečně. Bylo to možná o chlup překombinovanější, ale pořád z toho autorka a hrdinové vybruslili se ctí. Docela bych se přimlouvala za pokračování série - za 30 let u policie má Florence Loveladyová jistě na co vzpomínat!
Trochu přidávám, ale označím plný počet hvězd.

Mišutamyš
02.06.2020 4 z 5

Prostě Bolton, takže skvělé, ale série s Lacey Flint se mi líbí víc. Florence mi v něčem úplně nesedí a zatím jsem nepřišla na to, co mi na ní vadí. Možná to, že je oproti Lacey tak jiná. Na druhou stranu atmosféra knížky je skvělá - téma čarodějnictví vyvolává pocit určité záhadnosti, to jinde asi nenajdete.