Rakvář

Rakvář https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415643/bmid_rakvar-6JW-415643.jpg 4 388 141

Rakvář / Majster série

Srpen 1999 V úporně horkém dni se policistka Florence Loveladyová účastní pohřbu muže, kterého před třiceti lety usvědčila z několika vražd. Glassbrook, velmi zručný truhlář a majitel pohřební služby, tehdy své oběti věznil a pak je zaživa pohřbíval ve vlastnoručně zhotovených rakvích. A na důkaz zvrhlosti své mysli do každé rakve přidal hliněnou sošku, která nesla předsmrtnou podobu zavražděného člověka. Červen 1969 Třináctiletá Patsy je už třetí dívkou, která v průběhu několika měsíců zmizela beze stopy. Případ pohřešovaných teenagerů dostane na starost naprosto nezkušená Florence Loveladyová, která je u policie jenom krátce a zatím se spíš rozkoukává. Jak naloží s podivným svědectvím školních dětí, které tvrdí, že slyšely volání o pomoc z nedávno vykopaného hrobu? Srpen 1999 Florence se snaží vyrovnat s démony vlastní minulosti. Něco ji neodbytně táhne do starého Glassbrookova domu, kde učiní hrůzný nález. Hliněnou sošku, která věrně zachycuje její podobu. Znamená to snad, že je vrah stále na svobodě? Hrozí Florence nebezpečí? A je možné, že tentokrát je v mnohem větším ohrožení, než by si vůbec dokázala představit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Craftsman , 2018

lištička123
01.12.2021 4 z 5

Za mě dobré čtení, knížka se mi líbila.

loskatos
28.11.2021 3 z 5

Napínavé čtení, ve kterém se může čtenář snadno ztratit - postav jak na orloji.
Ale jedno mají společné - až na jednu výjimku jsou všichni chlapi hajzli a všechny ženské čarodejnice. Dá se to přejít a vnímat hlavně detektivní zápletku. Ale jen taktak.

MaLoMe
17.11.2021 5 z 5

Sharon píše úžasne. To viem už od prečítania celej série Lacey Flint. Samozrejme že téma čarodejníctva v tejto knihe môže kdekoho odradiť. Tiež som dlho zvažoval. Ale stačilo prvých pár strán a vedel som, že knihu už neodložím. Je písaná v prvej osobe, ale Sharon sa tým výborne vysporiadala. Kniha ma neuveriteľný spád, žiadna zbytočná veta, či nudný odstavec. Môžeme sa baviť, či ten absolútny záver nie je už trochu za čiarou. Nič to ale nemení na tom, že je to výborne napísaná kniha, stupňujúci dej, neočakávané zvraty. Presne tak ako má dobrý krimi triller vyzerať.

MarianP
21.09.2021 4 z 5

Kniha sa číta veľmi dobre, kapitoly sú kratšie, príbeh rýchlo odsýpa. Páčila sa mi tá tajuplnosť, dedinské prostredie, línia s čarodejnicami...Rád by som si prečítal aj ďalšie knihy od autorky v slovenčine, ale tie naše vydavateľstvá sú nevyspytateľné....

ZuzanaZ83
10.09.2021 3 z 5

Já vlastně nevím. Líbila se mi historická linka. Ta současná na mě býka moc plochá nejasná. Nejen ani založením duchař. Nicméně druhému dílu šanci dám.

onyx84
07.09.2021 3 z 5

Já nevím...špatný to nebylo,ale hitparáda taky ne...psaný je to poutavě,jen mi tam vadily ty čarodějnice a rituály,ale to by mi vadilo úplně všude ...jdu na Traviče,tak doufám, že jako celek to bude dávat smysl a všechno pěkně zapadne...

spencer
23.08.2021 4 z 5

Toto je jedna z mála knih, kde bylo vše, co jsem si myslela, obráceno proti mě. Příběh mě poměrně rychle vtáhl a líbilo se mi prostředí, kam byl zasazen. Tušila jsem, že skončí podobným způsobem, ale přesto jsem byla překvapená. Autorčin styl psaní byl velmi poutavý a krátkost kapitol mi vyhovovala. Aspoň mě to nutilo číst dál. Jestli máte rádi knihy s ponurou atmosférou odehrávající se na anglickém venkově, mohla by vás tato zaujmout.

zdendula31
15.07.2021 4 z 5

S.J.Bolton mě tedy hodně překvapila..úplně jiný styl psaní.Pro mě zatím nejslabší kniha od autorky.

efka.saf
12.05.2021 2 z 5

Do prkený podlahy, co to bylo?!?! Moje oblíbená autorka Sharon J. Bolton začíná asi na něčem frčet, protože jinak si toto dílo nedokážu vysvětlit. Já chápu, že většina autorů dostane aspoň jednou za svou spisovatelskou dráhu chuť opustit své mnohdy nenáviděné "Herculy Poiroty", ale tohle byl tedy opravdu úlet.
Kniha mě absolutně nechytla. Nedala jsem v kuse víc než tak 15 až 20 stran. Během chvilky mě kniha uspala a já nebyla schopná číst dál. A situace se nezměnila ani po půlce (jako u většiny knih), dokonce ani na posledních sto, co sto, ale ani na posledních 30 stranách! Prostě nudné, rozvleklé, fantasmagorické, i když téma jako takové určitě zajímavé bylo. Co se týče postav, v těch jsem se nezorientovala za celou knihu. Ono zapamatovat si půlku města, kde každý měl jakési divné jméno, bylo v tomto díle nad mé síly. Jsem ráda, že jsem se aspoň matně zorientovala v hlavním padouchovi. Co se týče konce, samá černá magie a čarodějnictví, které v mých očích naprosto nefungovalo. Vysvětlení proběhlo stylem šup šup bez nějakých hlubších sond do myšlení a hlavně důvodů konání hlavního padoucha. A samotný závěr... WTF?!
Za mě tedy extrémně slabé. Nebýt to S. J. Bolton, pro kterou mám už dlouho velkou slabost, dala bych hvězdu jenom jednu. Ta druhá je jakási pietní se vzpomínkou na předešlá kulervoucí díla.

broskev28
02.05.2021 3 z 5

I já se přikláním k rozpačitým komentářům (za všechny uvádím Prateri, HaHa11).
Za chybu na přebalu (Harry vs. Larry, upozornila Rézinkaa) autorka určitě nemůže, ale i v knize samotné něco není v pořádku. Nemyslím, že by detektivní žánr měl nějaká striktní pravidla, ale soudím, že po dočtení knihy bych měla mít jasno: kdo spáchal zločin, kdy a jak, ale hlavně proč. Rakvář mi nejméně na polovinu otázek z předešlé věty nedal uspokojivou odpověď, takže nemůžu dát lepší hodnocení.
Přesto jsem si oblíbila chytrou Cassie a především sympatickou čarodějnickou dvojici Daphne a Avril, zajímavá byla i postava Sally. No a Ben byl prototypem syna, jakého by chtěla snad každá matka. Takže v zásadě se mi Rakvář četl docela dobře, ale nebyla to detektivka, alespoň pro mě ne.

BariEli
13.04.2021 2 z 5

Nelíbilo se mi. Děj byl rozvleklý, nudný, divný. Půjdu zase o knízku dál...

konicekbily
12.04.2021 3 z 5

Dostal jsem z naší databáze od vás avízo, že je dobré číst obě knihy -Rakvář a Travič - pospolu a tak jsem učinil. Oba díly mají společné to, že se děje odehrávají v různých časových horizontech - 30 let od sebe vzdálených. Rakvář je podle mne hodně natahovaný a občas jsem se v něm hůře orientoval a občas nudil. Jiné knihy od autorky byly lepší.

SimonaP
05.04.2021 2 z 5

Kniha nudná, možná posledních 100 stran napínavých, konec divný. Není to můj žánr.

Heyhey
24.03.2021 4 z 5

Šedesátá léta mě asi zaujala nejvíc.

moudivlacek
20.03.2021 5 z 5

Rakvář - ten titul mě něčím lákal a děsil zároveň. Zároveň skvěle vystihuje vraha tohoto příběhu. Mladá policistka Florence tu kdysi začínala a chtě nechtě se zapletla do vyšetřujícího případu tří pohřešovaných dětí. Ale tehdy se "nenosilo", aby žena byla u policie a navíc k tomu chytrá. Má nápady a snahu dětí najít. Bohužel to její okolí ani kolegové nenesou dobře. A tak zažije kruté chvilky, nejen od kolegů, ale i od vraha. Vrah dopaden, Florence se po letech vrací na jeho pohřeb. A ouha! Vypadá to, že se minulost vrací a je do toho vtažen i její syn. Protivník ale zapomíná, že Florence se změnila v každém směru! Velmi zajímavé, zvláštní a tak trochu poučné.

Monika1717
15.03.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji jedním dechem. Kdo je vrahem jsem začala tušit, když už příběh gradoval - asi jsem trochu natvrdlá. Když si pro čtení vyberete podzimní mlhavou větrnou noc, uvěříte, že čarodějnice nejsou vymyšlené. /Možná se k ní někdy vrátím/.

Agatha84
28.02.2021 3 z 5

Už už jsem začínala být nalomená k vyššímu hodnocení, ale ten závěr mě zase zviklal na průměrné 3* Dějová linie, vyšetřování, zápletka (pominu-li ty podivnosti okultismu) jsou zajímavé, čtivé, ale přesto tomu všemu něco chybí. A to "něco" je pro mě v tomto případě rozhodující.

dominika2585
19.01.2021 3 z 5

Tahle kniha byla hodně zvláštní. Nemůžu říct, že by to bylo špatné čtení, ale na sérii s Lacey Flintovou nedosahuje ani náhodou. Je to taková detektivka s fantasy prvky, a to mi v tomto případě moc nesedlo. Do Traviče vkládám větší naděje.

lenuskav
11.01.2021 3 z 5

teda to bylo divny...

poki1982
08.01.2021 5 z 5

Další výborná kniha od mé oblíbené autorky a velmi slibný začátek série. Kniha rozhodně není pro každého, buď ji budete milovat a nebo vás nenadchne. Já patřím rozhodně do první skupiny :)