Počkej na mě, Radko!

Počkej na mě, Radko! https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63096/pockej-na-me-radko-QP0-63096.jpg 4 628 56

Radka série

Radka Stachová, studentka obchodní akademie, je opravdu krásná dívka - nejhezčí ve třídě i v širokém okolí - a je na to velmi pyšná. Mindráky rozhodně netrpí. Kromě toho, že je krásná, je ovšem také hodně samolibá, rozmazlená, namyšlená, nad okolí povznesená a značně nesnášenlivá. Na těchto vlastnostech se podepsala především její matka, která patří k maloměstské honoraci a vychovává svou dceru ve snobském duchu. Radka nevychází ani se spolužáky, ani se spolubydlícími na internátě, vlastně má jen jednu jedinou kamarádku, sousedku Karolínu, která se jí povahou hodně podobá. Radka chce být nejlepší ve všem - a jen tak s někým si nezadá. Jenomže když se na oslavě Radčiných šestnáctých narozenin nečekaně objeví neznámý kluk, co má do vysněného a dokonalého prince hodně daleko, všechno je najednou jinak... Zásluhou nekompromisního Pavla, který se o Radku velmi netradičním způsobem uchází, se její charakter zvolna mění, až se z ní stává správná dívka, na níž se lze spolehnout.... celý text

ratiris
19.11.2018 2 z 5

Přečteno jenom kvůli čtenářské výzvě. Knih, které obsahují starší česká jména není moc. Kniha si asi najde svoje čenáře, každopádně můj šálek čaje to není.

jaja4
05.10.2018 3 z 5

Lanczová napísala Radku v 90-tych rokoch a v knižke vidieť, ako sa odvtedy svet zmenil. Je to pekne ale "staro" napísané, čtivé opisy pocitov. Spisovateľka dokáže napísať na 1 strane viac, ako iné v celej kapitole. Ale dnes sú tu aj aktuálnejšie autorky dievčenských románov. Dokonca aj Terezománia Petry Braunovej sa mi zdala zaujímavejšia.

Honey19
27.08.2018 4 z 5

Tahle série patřila kdysi k mým nejoblíbenějším od této autorky. Po spoustě let jsem se k ní vrátila a nezklamala mne :), dostala jsem přesně co jsem čekala - naivní dívčí čtení, ale přesto hrozně čtivé.

haWranka
04.01.2018 1 z 5

V pubertě jsem ráda četla románky, ale Lanczová mi k srdci nepřirostla. Teď, v rámci čtenářaké výzvy, jsem ji musela přelouskat (fakt jsem nenašla jinou knížku, kde se hrdinka jmenuje jako já...) A bylo to fyzické utrpení. Hrdinka jak osina v zadku, ten její nafrněnej blbeček... Sympatický nebyl nikdo. Ze všeho nejhorší byl ale styl psaní, naprosto nereálný jazyk apod. Nikdy více!

Disinka
20.11.2017 5 z 5

Jako oddechovka super :-D

Terisek99
27.10.2017 5 z 5

Super kniha. Nejlepší kniha od Lenky Lanczové.

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

Konečně si Lanczová troufla na hrdinku, která má osobnost. Byla to sice nafoukaná rozmazlená Radka, ale aspon to nebyla ta klasická chudinka utápnutá v koutě, na kterou ale čeká celý svět (jak jinak). Na tuto trilogii vzpomínám ráda.

MarKy95
09.06.2017 5 z 5

Miluji tuto trilogii. Srdcovka. :))

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Krásná kniha. Mám ráda, když se někdo polepší nebo si uvědomí, že se nechoval moc dobře.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná a velice čtivá trilogie, asi jedna z mála knížek od této autorky, ke kterým jsem se dříve čas od času vracela, a která mne více zaujala.

venacava
13.12.2016 4 z 5

Ještě teď si pamatuji jak jsem ji četla o hodinách na ZŠ a spolužačky netrpělivě čekaly až ji dočtu a budu ji jim moct půjčit. Joo ve 13 to byla úplně nej kniha :)

Ria.
18.07.2016 5 z 5

Knížku jsem četla poprvé asi ve třinácti a potom ještě dvakrát celou trilogii. :)
Velmi milá, čtivá, i přes to, jak je hlavní hrdinka Radka rozmazlená a snobská, přirostla mi k srdci. Za mě jedna z nejlepších od Lanczové.

jaste
22.04.2016 4 z 5

Po temer 20 letech prectena znovu, tentokrat uz me tolik nenadchla, je psana hodne naivnim jazykem, porad se tam omila totez..ale je to proste srdcovka a prijemna oddechovka

zelvickaalenka
20.10.2015

Radka byla moje první knížka od L. Lanczové, to mi bylo 13-14let :-) teď o 16let později se k ní občas vrátím, je to pohodovka na večer :-)

JulaJ
17.09.2015

Kniha se mi líbia hodně, jako teenagerka jsem četla hodně Lanczovou a teď ji čte má náctiletá dcera :-) Pěkný styl, k "Radce" bych se klidně vrátila i teď v dospělosti.

doroth28
04.09.2015 4 z 5

s touto spisovatelkou jsem se seznámila když mi bylo asi 13 let. I když mi bude brzy 30 let její knížky čtu z nostalgie stále :-)

Lucie Luu
27.07.2015

Sérii Radky jsem četla několikrát. Naposledy dnes po 10 letech. Dočetla jsem knížky s blaženým pocitem, že i po 20 letech od napsání knížky mají koule a šťávu. Prostě tuhle sérii miluji nejvíc. I když Lucky Luck a Blíženci jsou stejně výborní. Jediné co mě mrzí, že vlastně nevím jak to s Radkou a Pavlem dopadlo! Lenka často do knížek propojuje osudy předchozích hrdinů, za což jí neskonale miluju :), ale nevzpomínám si, že by někdy někde zapojila osud Radky a Pavla. Což je obrovská škoda, ale co není, může být.

Ann98
07.06.2015 5 z 5

Trilogie o Radce se mi líbila možná nejvíc (když v tom množství je to těžké hodnotit, všechny knížky jsou úžasné). Četla jsem ji jedním dechem a pořád se k ní ráda vracím. Asi má v sobě zvláštní kouzlo.

pavlinkaa
21.05.2015 5 z 5

Jako první jsem četla až třetí díl Radky někdy před deseti lety. Nedávno jsem se rozhodla, že si opět osvěžím paměť a doplním knihovnu i o knihy od paní Lenky. Teď, téměř v 28 letech, jsem si přečetla první díl ze série a musím říct, že mě i teď nadchla. Mám moc ráda takovéto knihy, kde je spousta lásky, ale spíš bych řekla, že jsem paní Lanczovou nadšená protože opravdu pěkně píše. Hodně příběhů je lehce uvěřitelných, věřím že se to klidně mohlo stát.
Teď už ne, ale je pravda, že dřív jsem u knih od paní Lenky brečela, smála se... no prožívala jsem děj jak kdyby se děl mě. :D Tak dobře paní Lanczová píše.

en.bee
27.02.2015 5 z 5

Tahle série o Rádce a série Blíženci, jsou nejlepší knihy od Lenky Lanczove.