Quo vadis

Quo vadis https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57426/bmid_quo-vadis-Ggg-57426.jpg 5 2753 346

Historický román významného polského prozaika, v němž na pozadí Neronova a Petroniova Říma vylíčil podstatu moci, kterou člověku dává mravní čistota a láska. Bohatství a pompézní sofistikovanost Říma se postarala o věčnou slávu svých obětí. Nejen Petr i Pavel vykoupili Ježíšovo učení, i nekonečné zástupy umučených prvotních křesťanů se staly nesmazatelným poselstvím víry, že je to láska, která vítězí.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Odeon

Quo vadis: Powieść z czasów Nerona , 1896

wikki
20.05.2013 5 z 5

Je to jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla. Prostě... kdo nepřečte, nepochopí.

Petruše90
01.04.2013 5 z 5

Krásná knížka. Byla krásná příběhem lásky a plná víry, ale také krutovládou císaře Nera, který nechal padnout římskou společnost. Do protikladu se pak přidává hnutí prvních křesťanů. Historický román, který by měl být povinnou četbou každého z nás :)

kikeš
31.03.2013 5 z 5

Nenechte se odradit složitějším rozjezdem...chvíle listování a hledání významu slov v přiloženém rejstříku je malá daň za zážitek, jež vám tento nádherný a dojemný příběh bezesporu přinese!
Okénko do historie, jak velmi těžká byla cesta prvních křesťanů...oddanost, láska a nehynoucí víra. Román, za něž autor dostal Nobelovu cenou, byste si neměli nechat ujít ;o)

rasputin
26.03.2013 5 z 5

Prvních sto stránek jsem se musel přemáhat a trochu mě to nudilo. Zbytek jsem přečetl za týden a hvězdiček bych dal klidně 6.

SANIA3
08.03.2013 5 z 5

..silný příběh... Má ¨výstavní¨místo v mé knihovně :)

cortina
07.03.2013 5 z 5

Tato knížka má v mojí knihovně také čestné místo....

kowalenska.m
26.02.2013 5 z 5

Úžasná kniha, jsem věřící a tohle mi ukázalo ještě jiný pohled. Velmi napínavá, ani jsem nemohla odtrhnout oči. Také mi svým způsobem připomíná Sinuheta, kterého zbožňuji. Myslím, že se k ní budu vracet. :)

zoew
30.01.2013 5 z 5

Náročné a těžké čtení, ale stálo to za to. Asi by dokázala člověka dokonce obrátit k víře.

kamilen
25.01.2013

Snad jediná kniha, u které jsem se rozplakala.

kocour_mikeš
13.01.2013 5 z 5

Velmi čtivé, prostředí vládců mi trochu upřipomnělo Egypťana Sinuheta, mou oblíbenu knihu.

Pavlikruza
07.01.2013

Tuto knihu bych spíše doporučoval těm lidem, kteří jsou věřící, protože mně samotného výňatky z Bible nesedí. Každopádně popis boje "Hercula" s býkem s přivázanou ženou byl fantastický :)

Yalka
02.01.2013 5 z 5

V určitém věku (15–16 r.) to pro mě byla knížka, která mě naprosto pohltila, četla jsem ji aspoň 30krát dokola. Okouzlující mozaika příběhů, oživlé dějiny.
Bibličtí apoštolové Pavel a Petr jako postavy v beletrii, to bylo pro mě tehdy něco nového a nečekaného.
Dále: napravený bad boy Marcus Vinicius. Nepřekonatelný Petronius aka arbiter elegantiarum. A samozřejmě nejlepší postava: zmrd Chilón Chilonides.

Vzhledem k tomu, jakou práci si dal autor s rešeršemi a jak vše krásně organicky včlenil do příběhu, nepochybuji ani na sekundu, že by se mi kniha úplně stejně líbila i dnes.

Lily96
15.12.2012 5 z 5

Prostě nádherná! Opravdu doporučuji.

Atuin
29.10.2012 5 z 5

Od prvních stránky do poslední je to příběh tak silný že já pokaždé když to čtu přeji si pro některé hrdiny jiný osud.

zuzanazuz
01.10.2012 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, dojemný silný příběh. Každá jedna věta byla dokonalá a na svém místě.

májah
22.09.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Překrásné dílo.

Romkal
13.08.2012 5 z 5

Tak jako slunce dává světlo,tak láska nosí štěstí!Velmi pěkná kniha!Dočetla jsem ji před třemi dny a pořád na ten příběh musím myslet.

horrigan
02.08.2012 5 z 5

Skvělá kniha i pro mladé. Vřele doporučuji.

smrček
25.06.2012

Skvělé čtení, milá kniha!

princesse
11.06.2012 5 z 5

Skvělá četba. Jedna z nejlepších knih, které jsem přečetla.