Pytel kostí

Pytel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126801/bmid_pytel-kosti-wPt-126801.jpg 4 1516 201

Ústřední postavou románu je slavný spisovatel Mike Noonan, který ztratil tragicky ženu a s ní i nenarozené dítě. O to urputněji se ujme mladé ženy Mattie, která ovdověla a jejíž movitý tchán jí chce připravit o dcerku. Po celou tu dobu je trýzněn nočními můrami a jeho dům se mění v čím dál tím záludnější past. Je na vině Noonanova žena, která mu zatajila, že čeká dítě, či někdo, kdo bydlel v domě kdysi dávno? Odpověď je skryta v umně provázaném ději, jenž spojuje horor a love story a nalézá přirozené řešení v propojeném osudu děvčátek, jejichž jména začínala, či měla začínat písmenem „K“…... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Bag of Bones , 1998

Agatha84
27.12.2021 4 z 5

Začínám rozumět občasným výtkám vůči 'ukecanosti" pana Kinga. V případě Pytle kostí jsem tento nedostatek pociťovala především na samém počátku, kdy se nedařilo mne přesvědčit, že se vůbec něco děje, nebo že je možné se na něco těšit... S otočením poslední stránky však veškeré mé připomínky mizí a zůstává jen hluboká spokojenost a chuť pustit se do dalších Kingových světů. Připouštím však, že hodnotím možná více nekriticky jen proto, že horory či duchoviny běžně nečtu, neb se hodně bojím a je pak vážně celkem snadné mě "dostat" :-)

zbožňuju_knihy
01.12.2021 4 z 5

Místy táhlé, což mají fanoušci Kinga tak rádi. Místy už trochu přehnané.
Četlo se mi to dobře, ale nevadilo mi se na chvilku odtrhnout.
Asi jsem čekala víc.
Kniha se mi po dočtení úplně rozpadla :-D, za což samozřejmě král hororů nemůže, ale ty vazby tedy stojí dnes za prd!
Zajímalo by mne, zda jsem jediná? :-)

ozzak
23.11.2021 5 z 5

užasny román od krále hororu Stephen King

petr3740
18.09.2021 4 z 5

Jeden z nejlepších Kingů. Výborně vybudovaná atmosféra chaty u jezera. Klasický Kingův smysl pro detail. Gradace děje skutečně stojí za to. I příběh samotný je velmi dobrý.

MíšaS.
04.09.2021 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších kingovek. Spousta lidí píše, že se jim příběh zdá pomalý a zbytečně natahovaný, ale já to mám ráda. Líbí se mi, když k postavám dostanu dost informací, abych pochopila jejich jednání, nebo abych ocenila, když vystoupí ze své konformity.
A musím říct, že u této knihy se mi i celkem líbí filmové zpracování, ale to bude asi Piercem Brosnanem :)

CarolC
21.06.2021 3 z 5

Miluju Kinga, ale tohle bohužel asi nezařadím mezi to nejlepší, co jsem od mistra hororů četla. Děj je často dosti táhlý, ale začínám chápat, že to je jeden ze znaků, co dělá Kinga Kingem. Často mi přišel celý děj hodně překombinovaný, ale na posledních stránkách to do sebe krásně zapadlo. Hrozně mě bavilo si představovat celé dějiství, především dům Usměvavou Sáru jeho okolí a jezero. Není to asi nic, z čeho bych si sedla na zadek, ale zároveň to není ani úplná slabota. Pokaždé cítím při čtení Kinga takovou zvláštní atmosféru, kterou s ostatními autory necítím.

Arlienen
20.06.2021 3 z 5

Kniha se mi četla hodně špatně. Dá se říct, že jsem se pořádně začetla až ve chvíli, kdy se na scéně objevila Kyra a Mattie.
Jen díky Kyře knihu hodnotím 3,5 *.

Rostica
27.05.2021 3 z 5

Ač je pro mě Kingův knižní svět srdcovka, touhle knížkou jsem se velmi těžce prokousávala. Půjčovala jsem si ji na 3x, abych ji vůbec dočetla. Nakonec jsem se dostala zdárně do cíle, ale nedostavil se onen pocit potěšení. Určitě touto knihou se Stephenem nezačítejte, má v repertoáru jiné zázraky.

Človíček78
16.05.2021 5 z 5

Začátek byl trochu pomalejší, ale potom děj pěkně ubíhal. Líbí se mi jakým stylem King píše. Nemusím se dívat ani na film, díky autorovi si umím vše představit.

Šebestová3
08.04.2021 5 z 5

Ach jo...prostě King láska! Hlavně ty starší klasiky. Pytel kostí jsem četla až teď a vyšplhal se v žebříčku ihned mezi moje topovky jako Osvícení, Misery nebo Řbitov zviřátek. Prostě PAN spisovatel!!!!!

6290
29.03.2021 3 z 5

Strašně mě mrzelo, že to té holce nakonec neudělal.

Hanulka25
28.03.2021 3 z 5

První kniha, kterou jsem od pana Kinga četla. Dnes už vím, že to není ta nejlepší, ale vděčím jí za to, že mě k tomuto spisovateli přivedla.

Sitth
25.03.2021 2 z 5

Bohužel. Klasický Stephen King, pomalé rozvláčné tempo do minimálně 2/3 knihy ale tady prostě chyběl vyšperkovaný konec, který by čtenáře odměnil za to, že táhlý začátek překonal.
Popravdě jsem knihu dočetl/doposlouchal jen díky tomu, že byla namluvená. Jinak jsem už ztrácel chuť poslouchat a mnohdy jsem se musel vracet zpět, protože jsem přemýšlel o něčem úplně jiném.
Kingovi přicházím na chuť už nějakých 8 knih, ale tohle mě zas vrátilo do sféry nepochopení....
Dávám 3 hvězdy

renefer
11.02.2021 3 z 5

Já asi Kingovi na chuť nikdy nepřijdu. Dvě třetiny knihy se nic nedělo, pouze jsme prožívali spolu s Mikem duševní krizi po ztrátě milované ženy. Pak se to pomalu začalo rozjíždět, ale to mě zase Mike svou neschopností jakkoliv reagovat, často přiváděl ke vzteku. Byl zalezlý někdo v "zóně soumraku" a život mezitím dál běžel svým vlastním tempem. Teprve konec přinesl nějaké to požadované a očekávané strašidelno.

Usire
26.01.2021 4 z 5

Opět pomalý nájezd na příběh mnohé čtenáře může odradit, ale to je chyba. Pokud tomu dáte šanci, tak kniha je vážně skvělá.

klarkys
10.01.2021 5 z 5

Za mě jedna z TOP knih od Kinga. Zajímavý a čtivý příběh se skvělou zápletkou, bavily mě části, kdy Mike vzpomínal na život s Jo a ještě víc mě bavila Mattie s Kyrou a jejich problémy se starým Devorem.
Jediné, co mi v knize vadilo, (a to mi fakt sprosťárny nevadí), byly Mikeovy oplzlé sexuální fantazie....

Roseblood
06.01.2021 5 z 5

Naprosto úžasná klasická Kingovka, na kterou budu ráda vzpomínat. Úžasně propracované postavy. Postupné odhalování a rozuzlení příběhu, krásně čtivé, nenudila jsem se ani chvilku. Max Devore a Rogette ďábelské zlé duo. Mohu jen doporučit. Milovníci Kinga budou určitě nadšení.

hodnocení: 5/5*

n.ezn.amy
02.01.2021 4 z 5

Po tragické smrti své těhotné manželky ztrácí spisovatel Mike Noonen svou schopnost psát a rozhodne se najít ztracenou inspiraci na svě chatě u jezera, kde se ovšem dějí podivné věcí. U jezera potká tříletou Kyru a její matku a rozhodne se jim pomoci proti jejich tchánovi. Tenhle román bych nazval romantickou duchařinou. Sice nepatří mezi mé nejoblíbenější kniha Stephena Kinga, přesto za mě kvalitní dílo

Petkona
31.12.2020 2 z 5

Jelikož tloušťkou Pytel kostí trošku připomíná TO, tak jsem se těšila a očekávala jsem něco podobně skvělého. Bohužel nebylo. Sice ano, začátek mě hodně bavil i to právnicke prostředí ve kterém se kniha zčásti měla odehrávat. Ale po větším rozvinutí knihy se z toho stala hroozně zdlouhavá duchařina, na kterou nejsem u Kinga zvyklá. Abych to ještě srovnala s TO, tak tam mi veliké množství postav nevadilo. Ale u tohohle, kdy se řeší vztahy a právnické věci, to bylo myslím celkem důležité, tak jsem to množství postav vůbec nedokázala zpracovat. A to ani nemluvím o konci kdy se to neskutečně táhlo a v podstatě se tam objevovaly pořád nějaké nové věci, informace a postavy a nebralo to konce a já jsem z toho byla úplně zmatená. I hlavní postavy mi nebyly sympatické, nenašla jsem si k nim cestu, takže mi bylo skoro jedno jak to dopadne. No, jsem ráda že už to mám přečtené. Docela mě to zklamalo, takže v blízke době se asi do žádného Kinga pouštět nebudu.

Ronnie68
05.08.2020 4 z 5

Kniha se mi četla docela dobře ... nebyl to zas tak špatný příběh ...