Pytel kostí

Pytel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1137/mid_pytel-kosti-HsB-1137.jpg 4 1516 201

Ústřední postavou tohoto románu je spisovatel Mike Noonan. Ztratil tragicky ženu a s ní i nenarozené dítě. O to urputněji se ujme mladé ženy Mattie, která ovdověla a jejíž movitý tchán jí chce připravit o dcerku. Po celou tu dobu je trýzněn nočními můrami a jeho dům se mění v čím dál tím záludnější past. Je na vině Noonanova žena, která mu zatajila, že čeká dítě, či někdo, kdo bydlel v domě kdysi dávno? Odpověď je skryta v umně provázaném ději, jenž spojuje horor s love story a nalézá přirozené řešení v propojeném osudu děvčátek, jejichž jména začínala, či měla začínat písmenem "K".... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský , Ševčík (Plzeň)

Bag of Bones , 1998

callahanh
15.05.2014 4 z 5

Pytel kostí je fajn kniha, dobře a rychle se čte a připomíná mi Kinga ze starých dob. Děj je strhující a napínavý, opět tam cítíme takové to nevyřčené tajemství, které bude hrát velkou roli. Opět tu jsou perfektně vykreslené postavy, hlavně ty záporné (Max Devore) a cítíme soucit s těmi dobrými. Moc se mi ale nelíbila ta duchařina, myslim, že King je silnější v reálných věcech, které se mění v něco hrůzného. Tady ta duchařina mi přišla taková jako deus ex machina, aby se to mohlo vyřešit. Jinak je to ale super kniha, kterou vřele doporučuju a i když je z nějakých devadesátých let, dá vzpomenout na starého dobrého Kinga v době největší formy. 80%

Petrapetronela
14.04.2014 3 z 5

Noooo,co napsat...čekala jsem teda aspoň nějaké to napětí a tím jak jsem pořád čekala a čekala,tak jsem najednou měla knihu dočtenou a nic. Opravdu mě tahle knížka zklamala a to jsem se na ní tááák těšila. Určitě si najde své čtenáře a bude se líbit,je to nenáročná knížka,taková oddechovka.Bohužel musim ubrat nějakou tu hvězdičku,jelikož jsem od Kinga četla mnohem lepší knížky...

pajatp
02.03.2014 3 z 5

Nevim proč, ale nějak se mi nepodařilo se do této knížky začíst...dočetla jsem ji, ale to, co jsem od Kinga četla před touto knížkou , bylo lepší...zápletka je fajn, ale je to celé nějaké zdlouhavé..davam 3 a půl hvězdičky :-)

kikina16
21.01.2014 5 z 5

Má druhá kniha od Kinga,na začátku jsem se vtom trochu motala,ale pak se to krásně rozběhlo,moc pěkná a zajímavá knížka.

Caddy
20.01.2014 5 z 5

Prvních 100 stránek jako úvod do knihy mě moc nebavil, ale pak to začalo mít spád a musel jsem číst a číst, až jsem to dočetl. Knihu doporučuju, je napínavá až do konce.

H.A.R.R.Y.
02.01.2014 3 z 5

Průměrná kniha, která doplácí na zbytečný přehršel zápletek.

Sheemas
24.12.2013 5 z 5

Má první od Kinga. Příběh se rozvijí pomaličku, nabírá na hrůze a končí famózním rozuzlením.

Budicek51
19.12.2013

Chyba, že jsem viděla dříve film. Knížku ne a ne dočíst :-(

hardrock
21.11.2013 4 z 5

Prva tretina knihy bola vyrazne nezazivna (preto len 4 hviezdicky), ked autor zoznamuje citatela s hlavnou postavou, potom sa to vsak rozbehlo a vsetko bolo v poriadku. Ked to tak zhrniem, bola to romanca na kingovsky sposob, cize tam nechybali ani duchovia, ani krv.

Fuksinka
18.11.2013 5 z 5

Fenomenální mrazivá a napínavá duchařina. Má všechno, co u Kinga miluju. Výborně napsaný horor, skvěle vykreslené postavy, humor, trochu romantiky.... Jedna z nejlepších Kingovek a má nejoblíbenější.

Věro
18.11.2013 5 z 5

Moc pěkné čtení, ale škoda, že to má tak smutný konec.

Mikisan
10.11.2013 4 z 5

Asi prvních 100 stran jsem byl z knihy malinko v rozpacích, ale pak se příběh rozjel. Silný zážitek...

edith79
16.10.2013 5 z 5

Od mistra Kinga moje oblíbená.

fellaZ
16.10.2013 5 z 5

Výborná knížka, hned kolem 50. stránky jsem se do ní dostal a nemohl se odtrhnout.

Makoves
15.10.2013 4 z 5

Ze začátku jsem se nějak nemohl chytit, ale nakonec musím uznat, že to je zas mistrovské dílo.

spookee
18.09.2013 4 z 5

Chvílemi zbytečně dlouhá, ale má to grády, má to nádech a má to skvostné rozuzlení!

1972Sixo
18.07.2013 5 z 5

Nech si kto chce čo chce u mňa ma táto kingovka plných 5. Bolo to goticko-strašidelné, romanticko-perverzné, porno-brutálne, lesoprostredio-nadherné a normálne logicky ukončené smutno - Kingovsky. No preto to čítam ...nie? A žiadne magnetky a sovy mi tam neprekážali - bodka

Mako123123
12.07.2013 4 z 5

Súhlasím s užívatelkou Jusa... najmä o tom SPOILERI... prečo to tými magnetkami na ladničke nenapíšu duchovia na rovinu? Ved písmenok tam bolo dost. :D
Inak celkom dobrá kniha, báť som sa síce nebál ale inak to bolo celkom zaujímavé. Občas mi liezli na nervy tie zdľhavé scény ale inak Good. Nebolo to zlé ale ani super. U mna max 4/5 a ako i u predchádzajúcej knihy od neho kt. som čítal (Dallas 63) keby to bolo o 150 strán kratšie dal by som tomu i plné hodnotenie.

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Má první... Osudová... Touhle to vše začalo. Myslím tím mou posedlost panem Kingem. Jinak jedna z nejlepších duchařských knih, kterou jsem kdy četla. Snad poprvé od dětství jsem se bála jít v noci na záchod, aby na mě něco nesáhlo zpod postele.

Jusa
15.06.2013 4 z 5

Téměř až do konce jsem četla knihu s nadšením, opravdu mě moc bavila a jak už zde bylo zmíněno - párkrát jsem se docela bála, což se mi u knížek stane málokdy. Závěr se však autorovi poněkud vymkl z rukou, což jsem u Kinga bohužel nezažila poprvé (podobně např. u To). S příchodem bouře už příliš tlačil na pilu a jakmile začala ožívat voda a stromy, nemohla jsem se ubránit dojmu, že to King pekelně podělal. Nicméně díky velmi napínavému, zábavnému ději a dobré atmosféře jsou čtyři hvězdy na místě.

!!!! SPOILER !!!!
A jednu věc stále nechápu: Proč se záhrobí nemůže vyjadřovat na rovinu a věcně? Proč ty složité hádanky, symboly, slovní hříčky a kusé indicie? Co je tak těžkého na tom, říct: "Hele, Franku, mrtvola je zakopaná ve sklepě."? Jasně, pro čtenáře je mnohem zábavnější lámat si společně s hlavním hrdinou hlavu nad tím, co nám chtěl duch říci, ale není to celé poněkud dementní?:-)