Pýcha a predsudok

Pýcha a predsudok https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487587/bmid_pycha-a-predsudok-qyj-487587.jpg 5 7296 1103

Od veľkého nečakaného úspechu prvého knižného vydania v roku 1813 sa dielo Pýcha a predsudok stalo populárnym po celom svete a očarilo milióny čitateľov. Autorka Jane Austen nazvala román „svojím drahým dieťaťom“ a jeho hrdinku Elizabeth „najrozkošnejším stvorením, aké sa kedy v knihách objavilo“. Ľúbostné peripetie medzi nezávislou slečnou Bennetovou a hrdým pánom Darcym sú skvostnou ukážkou dvorenia a spoločenských pomerov na začiatku 19. storočia. Hrdinovia románu na jeho stránkach roztancujú delikátnu štvorylku plnú flirtovania, pôvabu a dôvtipu, ktorá poteší a pobaví nielen priaznivcov románovej tvorby regentského obdobia v Anglicku. K slovenskému čitateľovi sa kniha dostáva v novom preklade.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Pride and Prejudice , 1813

KarlaP
20.05.2011 5 z 5

Každá žena si musí zamilovat inteligentní austenovské hrdinky. Každá žena si musí zamilovat pana Darcyho. Snad každá věta J.A. má hloubku a u každé takové věty máte pocit, že to je přesně ta, která by se měla stát nějakým citátem. Zamilovala jsem se do období 18.-19. století. Krásná forma jazyka, úcta, sympatičtí gentelmani. Představovala jsem si, jak tančím v jednoduchých šatech (typických pro 18. stol.) na jemnou hudbu. Omluvy přes dopisy. Teď si uvědomuji, jak zde píši trochu nenávazně, ale kniha mě okouzlila natolik, že mě napadá spousta pochvalných vět najednou. Kam zmizel ten svět?

-Lenicka-
16.05.2011 4 z 5

Taky mám ráda tento příběh, všem můžu doporučit! :-)

Peťanka
09.05.2011 5 z 5

Tento příběh mám moc ráda :) A pan Darcy ? Z toho jsem byla vážně úplně unešená..

Kvikvinka
16.04.2011 5 z 5

Film se povedl, ale kniha je kniha...

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

sBety
08.04.2011 4 z 5

Skvělé, svěží a nepřeplácaně romantické, ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že film byl lepší.

Aria85
07.04.2011 5 z 5

Tuhle knizku proste miluju.. Uzasny pribeh, je tam humor, vyborne popsane chovani a vztahy lidi te doby a pak samozrejme laska pana Darcyho k Elizabeth.. od prvni stranky jedinecne.. podle me nejlepsi dilu Austenové

Vojslava
04.04.2011 5 z 5

Mně se to líbilo, výborný konverzační humor...

Danafantom
26.03.2011

Všichni to tu vychvalují, ale mě to vůbec nebavilo číst.

BarushS
25.03.2011 5 z 5

Úžasné, dokonalé, jedinečné a nepřekonatelné!

rusalka1
20.03.2011 5 z 5

vynikajúca kniha a takisto aj film, patrí k mojim najobľúbenejším od Austenovej a vôbec patrí k mojím najobľúbenejším vôbec :)

Slečna L.
20.02.2011 4 z 5

Názory a pro mě téměř odvážnost Austenové na její současnou dobu mě zaujaly stejně jako poutavý příběh knihy! Zamilovala jsem si pana Darcyho hned v první chvíli.

mumin63
01.02.2011 5 z 5

Já sama jsem Austenovou objevila nedávno, ale jsem nadšená - když vezmeme její názory s ohledem na dobu, kdy byly knihy psány ...

Andrejka Myers
11.12.2010 5 z 5

krásná kniha... je velice vtipná... galantnost mužů, elegance dám, prostě nádhera.

petulkaaaaaa
30.11.-0001 5 z 5

Velmi inteligentní, vtipná, zábavná četba, která mi zpříjemnila mnohokrát chvíle a po které sáhnu pokaždé, když se chci zasmát nad hloupostí pana Collinse, pobavit se hláškami matky Bennetové, ale hlavně když chci strávit krásné odpoledne ve společnosti pana Darcyho a Lizzie! Jane Austenová dokázala dát románům určitou kulturu, kterou po ní již jen tak nikdo nenasadil a novodobí autoři mohou jen závidět!

atabana
30.11.-0001

patří mezi mé nejoblíbenější knihy, hlášky matky Benetové nelze nemilovat, autorka měla vynikající pozorovací talent a odvahu, v době kdy dívku z takzvané lepší společnosti čekalo pouze manželství

LilyFair
30.11.-0001 5 z 5

Chvílemi dost dlouhé nudné pasáže.
Líbilo se mi, že skrz tuhle knížku nahlédnete do úplně jiné doby. Jak se tenkrát žilo atd. Tenkrát se dva lidé, skoro ani neznali a už se brali...
Rozhodně nelituji, že jsem knížku četla.

Li@
30.11.-0001 3 z 5

Mě tento román moc neoslovil. Možná to bylo tím, že jsem ho četla v nemocnici rozklepaná před operací :D Možná to jen prostě není můj šálek kávy.

lenikaspi
30.11.-0001 5 z 5

Pýcha a předsudek je prostě dokonalá knížka. Poukazuje na to, jak těžké bylo žít v době, kdy se příběh odehrává a tím ještě víc vyniká Lizzy, která se nebojí vyjádřit svůj názor a dokonce si dovolí odmítnout sňatek s bohatým mužem, který by byl pro ni dokonalou partií. Moc pěkné!

Hadzi Halef Oma
30.11.-0001 5 z 5

Je to velmi hezka knizka, nedavno jsem ji cetla a ted uz mam prectenou od Austen druhou knizku. Doporucuji ji divkam, myslim ze by chlapce nezaujala!!! :-)