Puls

Civilizace sklouzla po krvavé stopě do dalšího období temna, což možná někoho nepřekvapí, ale stalo se to takovou rychlostí, jakou nepředvídali ani největší škarohlídi mezi futurology. Bylo 1. října, Bůh dlel na nebesích, burza prosperovala a většina letadel létala načas. Za čtrnáct dní však nebe opět patřilo ptákům a burza se stala vzpomínkou. Příčinou zkázy je jakýsi jev, kterému se začne říkat Puls, a ten se šíří mobilním telefonem. Několik zoufalců, kteří přežili, se najednou ocitne v černočerném civilizačním temnu, plném násilí a chaosu. Kdekdo má mobil. A kdo ho nemá? Strhující román Stephena Kinga nejenže pokládá zásadní otázku: „A teď už mě slyšíte?" Rovněž na ni brutálně odpovídá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415610/big_puls-6Vs-415610.jpg 3.81014
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Cell, 2006

Kniha Puls

Timkim

Měl jsem možnost porovnat audioknihu s filmem. Film je děsná slátanina. Někdo namítne, že kniha též, ale má hlavu a patu. Začátek je velice bravurní a počátek cesty též, uprostřed taky ještě snesitelné, ale jakmile začali létat....no, je to prostě King. Na to, že jsem knihu četl již před více než 3 lety si vybavuji scénu na stadionu....na některé knihy zapomenete, já na tuhle teda ne.

slawa.cap

Poslouchal jsem jako audioknihu.
Jako obvykle u Kinga parádní příběh a psychologie postav. Tentokrát trochu v zombie hávu, i když po pár dnech už to vlastně zombie nejsou a o proti všem ostatním příběhům se bojí tmy :)
Ději nemám co vytknout, na rozdíl od ostatních, to putování mně dost bavilo. Bohužel jako často, u autora, se ukazuje, že King umí perfektně rozehrát příběh, vymyslet svět a nějaká pravidla, ale bohužel koncovky mu moc nejdou. Důvody nevysvětlí a koncovku uspěchá. I když tady se mu úplný závěr povedl a zároveň si nechal otevřená vrátka.
Stejně tak nechápu ke se bralo další a další jídlo a že naše parta měla vlastně neuvěřitelné štěstí. Čekal jsem že normálové mezi sebou budou často bojovat, jak je zvykem v ostatních postapo.
Mimochodem byl tom gay? Ze všech náznaků mi to tak přišlo.
A byl bych moc zvědavý co by King vymyslel kdyby příběh tvořil dnes v době závislosti na smartphonech. Ale vlastně to ze sebe dělají lidé zombie sami od sebe, nepotřebují k tomu ani žádný puls.
Tato Kingova vize konce světa se mi opravdu líbila, i když má na sobě poměrně dost much.

Michalkotea

Mňa to nudilo nemať to v čtenářske výzve tak to zabalím po 30 stranách. Myšlienka bola fajn,ale viac si to viem predstaviť ako poviedku a zbytočne by sa to toľko neopakovalo.
Sklamanie

CaptNemo

Slabší autorovo dílko, kterému by spíše než formát románu slušela povídka. Opakující se situace, pomalejší tempo a únava hlavních postav se během četby přenese na čtenáře. A konec, který King zvolil, mi u příběhu tohoto typu přijde celkem srabárna...

Ivushaak

Kniha jako taková nebyla špatná, ale na Kinga docela slabota, nějak jsem se do ní nebyla schopná pořádně začíst.

Martial

No tak, jestli už opravdu není na čase vrátit se zpátky na stromy.... :-)

Meda77
06.11.2021

Těžký průměr na Kinga, lehce zapomenutelné.

Rolada88
07.10.2021