Půlnoční knihovna

Půlnoční knihovna https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484552/bmid_pulnocni-knihovna-ZfS-484552.jpg 4 3310 795

Mezi životem a smrtí stojí knihovna. Když se Nora Seedová ocitne v půlnoční knihovně, má možnost všechno napravit. Dosud byl její život jen přehlídkou zoufalství a výčitek. Připadá jí, že všechny včetně sebe zklamala. To se ale může co nevidět změnit. Knihy v půlnoční knihovně umožní Noře zažít, co by se stalo, kdyby mohla změnit svá dřívější rozhodnutí. S pomocí staré známé může Nora odčinit vše, čeho lituje, a zjistit přitom, který život je pro ni ten pravý. Ale vše není tak, jak si to představovala, a brzy ji její rozhodnutí uvrhnou i s celou knihovnou do velkého nebezpečí. Než jí vyprší čas, musí najít odpověď na odvěkou otázku: jaký je nejlepší způsob života?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fobos

The Midnight Library , 2020

martunka
18.01.2023 3 z 5

Zajímavá kniha...
Taky občas přemýšlím, jaké by to bylo, žít jiný život...

ElikaS
18.01.2023 4 z 5

Knížka mě velmi zaujala svým názvem, anotací i obálkou. I když jsem původně čekala úplně jiný příběh, knížka se mi i tak líbila. Příběh je poměrně depresivní, ale má vyznít optimisticky a motivačně, to se myslím povedlo. Knížka rozhodně přináší mnoho námětů k zamyšlení. Cestování mezi jednotlivými životy mě bavilo a byla jsem vždy zvědavá, kam se podíváme tentokrát.
Jediné co bych knížce vytkla je, že je opravdu hodně předvídatelná a chybí jí nějaký wow efekt.

prochajda
18.01.2023 4 z 5

Zvláštní kniha, zpočátku hodně depresivní. Takové sci-fi, raději čtu realitu, ale tuto knihu neodsuzuji. "Mezi životem a smrtí stojí knihovna. S každou knihou máš možnost vyzkoušet si život, který jsi mohla vést. Každý život se skládá z milionů rozhodnutí a každé rozhodnutí změní výsledek života."

AndreaOn
18.01.2023 3 z 5

Myšlenka sice zajímavá, příběh je jakoby motivační, ale bohužel mě moc neoslovilo.

ZoeChaya
17.01.2023 3 z 5

Velmi předvídatelné, trochu mi to připomínalo Soffiin svět, vícero knih s námětem knihovny jako prostoru mezi životem a smrtí. Stylistika nijak skvělá. Život s depresí není jednoduchý, v naší společnosti v některých kruzích je téma návštěvy psychiatra stále tabu. Kvůli malé osvětě proto tři hvězdičky. Jinak mi kniha nic nedala ani nic nevzala.

haannyys
17.01.2023 2 z 5

Nesdílím všeobecné nadšení, ale chápu, proč vzniká. Ona myšlenka jako taková není špatná. Ale zklamání je, že příliš brzy je jasné, jak to skončí. Doufala jsem, že se pletu, že to bude ještě něčím zajímavé. Spíš ne. Styl psaní je jednoduchý a předvídatelný, záměrně líbivý. Díky za myšlenku, ocením ji dvěma hvězdami.

gabriela3565
17.01.2023 3 z 5

Bavilo mě to, to ano, ale na to, že jde o takový bestseller, mi knížka přijde dost přeceňovaná. Já osobně jsem příliš nechápala jednání hlavní hrdinky, občas mi nebylo jasné, co tedy vlastně chce a proč tak často ze svých různých verzí životů přeskakuje.

Vierush88
16.01.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, hezky se čte. Ze začátku jsem ale měla pocit, jakoby to byla práce gymnazisty v hodině literatury, takový jednodušší a možná krkolomný styl psaní. Buď se to po 1/3 knihy zlepšilo, nebo jsem si zvykla. Námět originální, ale výsledek je jasný delší dobu.

Lenka541
15.01.2023 5 z 5

Hodně zajímavý příběh. Kdo ví, jestli se člověku, který se rozhodne žít po pokusu o sebevraždu, otevře taky nějaká taková knihovna a přehrávají se mu různé životy, které by mohl prožít a pro který mu stojí za to ho žít. Knížku doporučuji.

_Michelle_
15.01.2023 5 z 5

Zajímavá kniha o cestách, kterými se může život ubírat. Co zbůsobí volba konkrétní cesty, a jak to ovlivní okolí hlavní hrdinky? Plus pár důležitých námětů k zamyšlení. Takový je obsah Půlnoční knihovny. Pět hvězd dávám hlavně proto, že jsem ještě nic podobného nečetla. Závěr jsem na své poměry celkem brzy vytušila, ale nevadilo mi to. Knihu doporučuji, i když je jasné, že nebude pro každého.

adnov
12.01.2023 3 z 5

Za mne také zklamání.
nejen že něco nelogické ale ( Spoilery!!! ) Nora se dostane do životů kde má co chtěla, jiní by ji záviděli a ona z nich zmizí dřív než se stihne rozkoukat. To.mi vadilo, že ji vždy něco vadilo. Je snad jasné že nikdy není nic dokonalé a chápu že i když se to druhým může zdát ok, tak ji ne, ale prostě to většinou vzdala tak hrozně brzy. Na druhou stranu mě to bavilo číst a určitě se našlo několik dobrých myšlenek

Beky
10.01.2023 4 z 5

Hodně čtivá kniha. Příjemná změna v žánru, vskutku zajímavý námět a líbilo se mi i zpracování a uchopení tématu.
Na jednu stranu závidím, že mohla Nora vyzkoušet několik různých verzí svých rozličných životů, kousek prožít a uvědomit si jestli to je to, co by opravdu chtěla, či nikoliv.
Na stranu druhou zase nevím, jestli takový přepych taky není víc ke škodě než k užitku, když člověk ví, že si může vybírat a zkoušet a třeba ani nemusí dojít k žádnému uvědomění a prozření, co je vlastně smyslem jeho života.
Určitě příběh s hlubokou myšlenkou a jentak nezapomenu na tuto knihu a její "vnitřní poselství" a myslím, že se k ní určitě ještě v životě někdy vrátím. :)

11zuzik
10.01.2023 5 z 5

Kolikrát člověk přemýšlí, co by se stalo, kdyby se v životě rozhodl jinak. Za mě skvělý námět, kniha se četla sama.

Fiddis
10.01.2023 4 z 5

Ta myšlenka... Ta se mi moc líbila, za mě originální. Příběh nebo snad příběhy (?) jako takové, já nevím, jak kdyby mi tam trochu něco chybělo nebo vadilo. Možná to Nořino vyjadřování bylo někdy asi divně přeložené. Každopádně pro mě zase ta z knih, která po přečtení mění trochu můj pohled na život (v tom dobrém) :-)

EliskaD
10.01.2023 5 z 5

Na knize je jasné už od začátku kam směřuje. Přesto ta cesta byla úžasným čtenářským zážitkem. Užila jsem si ji.

emilieselden
10.01.2023 4 z 5

Kniha má rozhodně zajímavou myšlenku a mě se líbilo i zpracování. Nebyla příliš rozvláčná, filozofická ani opakující se. Je přístupná každému a nese krásné poselství. 4,5*

groskopa
09.01.2023 3 z 5

Pokud tuto knížku čtete v určitém období svého života, věřím, že může mít i terapeutické účinky

Petra00
09.01.2023 4 z 5

Knížka měla opravdu zajímavý a originální námět, který jsem ještě nikde neviděla. To mě hodně zaujalo.
Celý koncept Půlnoční knihovny se mi moc líbil. Knížka se četla rychle a dobře. Zároveň příběh měl i co předat a našla jsem si v něm "něco navíc", co mě donutilo se zamyslet nad svým životem.
Místy to bylo dokonce dojemné, což pro mě je u knížek poměrně vzácnost.
Takže určitě bych doporučila, obzvlášť pokud chce člověk něco originálního s přesahem.

Marleen
09.01.2023 3 z 5

Kniha měla zajímavý nápad a sama jsem pak začala přemýšlet jestli by se mi líbilo ocitnout se v takové knihovně.
Docela jsem mi líbila ale asi bych ji znova nečetla.
3/5 hvězdiček

monulam
09.01.2023 4 z 5

kniha byla zajímavá svým tématem, některé části už byly trochu zdlouhavé, ale celkově se mi líbila