Půlnoc je osamělé místo

Půlnoc je osamělé místo https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8312/pulnoc-je-osamele-misto-8312.jpg 4 417 75

Osamělý domek na divokém pobřeží Essexu se stal dočasným azylem mladé londýnské spisovatelky Kate, která tu chce nalézt ztracenou duševní rovnováhu po rozchodu s milencem. Náhodný objev antického hrobu v přímořských dunách však vyvolá duchy pohřbených a síla jejich dávných vášní začne znovu působit. Ohrožená Kate i její místní přátelé čelí nebezpečí společnými silami. Zdá se, že řešením věčného tématu milostného trojúhelníku je i po staletích nezištná láska.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Brána

Midnight is a lonely place , 1994

Janeee
28.07.2016 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Čekala jsem sice větší terno, na mě až moc duchařiny, ale napsáno velmi čtivě. Chvílemi jsem zatajovala dech. :-) Brzy se podívám po nějaké další knize od B.E. ;-)

jane4352
20.07.2016 3 z 5

Taková čtivá milá duchařina, nic převratného, neurazí, nenadchne, konec takový nijaký, čekala jsem trochu lepší rozuzlení. Jedna z knih, které člověk přečte a nikterak mu neuvízne v paměti. Oproti Žila jsem již před staletími neskutečný sešup do nižších sfér, nicméně i přesto na autorku nezanevřu a dám jí ještě šanci :-)

Popik
16.06.2016 3 z 5

Po přečtení první knihy od autorky Dům ozvěn která byla úžasná, trošku zklamání. Je pravda, že Erskinová i v této knize dokázala velice dobře vyvolat napětí, tajemno a strach, ale kniha se mi hrozně vlekla. Měl jsem pocit že tam jen každá fůrt někam chodí, pije whisku a kouše se do rtu. Byt poloviční tak jde hodnocení nahoru. Rozhodně jsem na paní Erskinovou nezanevřel.

orinka3
04.04.2016 2 z 5

Pro mě dosud neznámý titul od Erskinové. Ale přiznám se, že po pár kapitolách jsem čtení nechala. Je to totiž pořád stejné. Ona vaří z jedné vody, jen mění postavy. Stále ta mystika, minulost, která se připomíná a straší nám hrdinky...už opravdu ne. Existuje vůbec nějaký její román, který by nebyl "na jedno brdo?" Nemluvím o psaní, psát ona dovede, to zas jo, proto hodnotím hvězdičkami.

lharka13
08.03.2016 4 z 5

Tuhle knížku jsem četla od autorky jako první a zřejmě i proto jsem byla příběhem uchvácená, děj se sice na můj vkus rozebíhal pomalu, ale pak jsem napětí skoro nedýchala a nedokázala jsem knížku odložit, dokud jsem nedočetla. Jak je autorčiným zvykem střídají se tu dvě roviny, minulost a přítomnost, oba děje se nakonec v napínavém závěru prolnou.

MAXA71
17.02.2016 5 z 5

Aj pri čítaní tejto knihy ma sem tam zamrazilo. Hnusila sa mi predstava toho piesku a larvy. Ale odhliadnuc od toho je to dobrý dej.

debe
10.10.2015 2 z 5

Moje první zkušenost s autorkou a pocit z příběhu je tak nějak nemastný neslaný. Děj měl sice začátek, pak setkání s tajemnem, ale tedy se to tak nějak zaseklo, motalo dokola a konec vůbec nevyzněl... teda stačilo, aby přišla "velká voda" a všechno bylo zas oukej? Hm...

jakafe
01.10.2015 5 z 5

Od Barbary Erskine je to můj nejoblíbenější román, dokonce jedna z nejoblíbenějších knih obecně. Příběh - klasicky ve dvou časových úrovních, jedna ze starého Říma, druhá současná doba - je mistrně napsaný. Kdysi dávno jsem si knihu ze zvědavosti půjčila v knihovně a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Od té doby patří tato autorka mezi mé velmi oblíbené spisovatelky a hltám její díla. Možná je to subjektivní pocit, ale přijde mi od ní jako ta nejhororovější, celkem se divím, že zde je zařazena v žánru historického románu. Při čtení dlouho do noci jsem potřebovala na toaletu, všichni spali a živě si pamatuji, jak neskutečně jsem se bála všeho, o čem se v knize píše - hmatatelné zlo, hlína a červi na podlaze, práskající dveře... Asi kvůli tomuto prožitku je v mých očích Půlnoc tak vyvýšená a jedinečná.

bobkovylist
03.09.2015 3 z 5

Knihu jsem přečetla celou, ač jsem od toho čekala daleko víc. Stále se tam opakovaly věty dokolečka dokola typu ,,pojďme si dát něco horkého k pití, takhle osaměle jsem se ještě nikdy necítila ... aj.

Klára90
30.06.2015 2 z 5

Od paní Erskinové jsem už pár knih četla a vždy se mi líbily, ale abych pravdu řekla, tato knížka mě nezaujala a pořád jsem se ji snažila číst a čekala jsem, kdy mě chytí, ale bohužel jsem ji něco za polovinou odložila a už se k ní nevrátila. Děj mi přišel pořád na jedno brdo, pořádně se tam nic nedělo a přišlo mi, že tam jsou kolikrát zbytečné dialogy. Možná, kdybych vydržela, tak by mě konec knížky uchvátil, ale já už pár kapitol ani pořádně nevnímala, jak mě to nudilo, takže za mě nepovedená knížka. Každopádně na Erskinovou nezanevřu, jak už jsem psala na začátku, knihy už jsem od ní četla a líbily se mi, takže se budu těšit na další kousek od této spisovatelky.

minde
30.05.2015 4 z 5

Hned od začátku mě kniha chytla, hned jsem se do ní začetla, moc mě bavila, proto dávám 4*, ale od půlky už jsem čekala, kdy už bude konec, jak to nakonec dopadne...a ono se to točilo pořád dokola...no a ten konec taky trochu zvláštní...proto dávám o jednu hvězdičku méně. Ale jinak dobrá oddychovka, skvělý čtenářský zážitek :-)

Ulriška
03.05.2015 5 z 5

Já se tedy přidávám na stranu těch nadšených. Pro mě jednoznačně nejlepší autorčina knížka. Napětí, tajemno a vzrušující počtení.

Alzbetta
14.03.2015 3 z 5

Mě zase knížka tak napínavá nepřišla. Snad jen ze začátku.Později mě spíš nudilo, když pořád někdo,někam chodil,lesem, v noci po tmě . Opakovali se scény -písek,červi,bouchání.... A nakonec to vypadalo jek nějaké ,,miniměstečko" než samota :))
Nebylo to nejhorší,ale Erskinonová má lepší knížky

Milik
26.01.2015 5 z 5

Byla to má první kniha od této spisovatelky a jsem nadšená.

Cella
11.01.2015 3 z 5

Zde na databázi jsem se dočetla mnoha výstižných komentářů, že v té knize pořád jen někdo někam chodí, a to nejlépe v noci, pak tam omdlí, pak si v noci zas vyrazí jeho příbuzný nebo soused, aby tam toho prvního našel a sám se přitom poranil. A do toho druid, jeho milenka a Říman. A červy v umyvadle. Úkryt před světlem byl tedy o třídu výš, ale Půlnoc je osamělé místo taky není žádný brak, ačkoliv to má přiblblý název. Paní Erskinnovou si představuji jako starší dámu odněkud z těch tajemných krajin, s šedými vlasy po pás a v dlouhých, černých šatech. Pokud se za letního soumraku dokážete dívat do korun stromu a vnímat tu atmosféru (bez patosu a ezoteriky, prosím), tak si tu knihu přelouskejte.

girli
30.09.2014 5 z 5

Čtivá kniha, napínavá, vzrušující, jen mě kapku zklamal ten konec. Zdál se mi takovej...uspěchanej...něco jako to be continued...

lisc
09.09.2014 5 z 5

pro mne nejlepší knížka od Erskinové, nemohla jsem se odtrhnout, napětím a občas i strachy jsem ani nedýchala - prostě úžasný horor, a to prosím tento žánr opravdu běžně nevyhledávám

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Pro mě klasická Erskinová - dokud nedočteš, nejíš, nespíš, nedýcháš. :)

danipos
19.05.2014 4 z 5

Tuto autorku jsem dosud vůbec neznala, tento román jsem si úplně náhodou půjčila v knihovně. A jaké bylo moje překvapení, když jsem po prvotní nedůvěře zjistila, že autorka opravdu psát umí. Příběh byl zajímavý, prolínala se současnost s historií, knížka měla spát, přečetla jsem v podstatě během víkendu. A teď se chystám na další knihy této autorky:))

moonchild
27.02.2014 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu dostala.Od knihy jsem se nemohla odtrhnout.Chtěla jsem co nejdříve zjistit jak to dopadne.