Psí poslání

Psí poslání https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170581/psi-poslani-170581.jpg 5 1346 428

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata

Jednoduše: nádherná kniha.
Doporučuji :)

Mikik
06.02.2017 5 z 5

Nádherná kniha u které jsem často brečela. Sama mám se svým psem neskutečné pouto a ať si říká, kdo chce, co chce, tak psi se dokáží chovat "lidštěji" než mnozí ze skutečných lidí. A věřím, že pes vycítí, kdy přijde jeho čas. Neskutečně mě kniha dojala.

Adris
04.02.2017 3 z 5

Já tedy tuto knihu hodnotím jako oddechovku, od které se v pohodě dá odejít k jiným činnostem, ale zároveň je díky své jednoduchosti velmi čtivá, takže není problém ji slupnout jako jednohubku. Párkrát jsem měla slzy v očích, ale jelikož je to vyprávěno z psího pohledu, kterého vědomí umírání plně nechápe, nebylo to tak zdrcující jako umírání člověka, nebo popis z lidského hlediska. Co zkritizuji je konec, nebo tedy poslední život psa, který měl být mnohem delší - příliš urychlený konec.

LadyAlis
04.02.2017 5 z 5

Kniha, která mě opravdu dokázala jak rozesmát tak i rozplakat. Opravdu se mi moc líbilo jak je kniha vyprávěna. Z pohledu hlavního hrdiny a to psa. Bála jsem se, že to bude vypravováno jinak a že mě kniha nebude bavit. Ale byla jsem mile překvapena a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Člověku to dá i jiný pohled na svého čtyřnohého mazlíčka. Rozhodně se mi líbí jak je příběh pojat a hlavně, že hlavní hrdina se rodí v různých lokací a v různých rasách. Za mě rozhodně palec na horu a hlavně doporučuji.

Bambulka1488
02.02.2017

Prave som tuto knihu docitala a osobne mozem povedat ze je to najlepsi kniha aku som kedy citala!!!Clovek po docitani si hodne vela uvedomi a pochopi takze vrele doporucujem!!!!

Markouš
01.02.2017 5 z 5

Nenapadá mě žádný smysluplný komentář, který by vyjádřil, jak moc je tahle knížka dokonalá. Prostě si ji přečtěte a pochopíte, proč je pes nejlepší přítel člověka.

olivesny
31.01.2017 4 z 5

Nádherná knížka, krásně čtivá a hlavně dojemná.
Těším se na film, co se připravuje :).

Honza0407
31.01.2017 5 z 5

Krásná knížka, která pomůže nahlédnout do duše pejska. Zážitky z četby jsou pro mě o to silnější, protože můj pejsek mě doprovázel 12 let svěho života a prožili jsme spolu spoustu krásných zážitků,před týdnem umřel. ....Ale život jde dál..,,Pes není zvíře,ale přítel... "

Dominice
30.01.2017

Knížku psí poslání jsem měla shltnutou asi za 3 dny, neuvěřitelně mě dostala a po hodně dlouhé době jsem u knížky brečela. Je fakt skvělá.

Aurorita
30.01.2017 5 z 5

Tak tato kniha mě skutečně dostala. Pro milovníky psů je toto prostě povinnost a hlavně radost číst. Moc se mi líbil příběh pejska a jeho poslání, přestože jsem tušila, jak kniha skončí, neubránila jsem se slzám.

Anička.pa
29.01.2017 5 z 5

Z knihy jsem nadšená! Určitě doporučuji všem milovníkům pejsků. Kniha je psaná jednoduchým stylem, žádné náročné čtení, z pohledu pejska. Chvílemi jsem se smála někdy zase plakala :-) Od první stránky při pohledu na svého pejska stále přemýšlím, co se jí asi honí v hlavě a jaké je její poslaní :-) Napadá mě zatím jediné, a to chytání tenisáků :-D :-)
Už se těším na filmové zpracování, snad nezklame :-)

Barbra06
29.01.2017 5 z 5

Knihu dokáže ocenit asi jen opravdový pejskař, krásné a dojemné.

Mishak
25.01.2017 5 z 5

Neskutečně nádherná kniha o věrnosti psí duše a o psím poslání - Každý pes chce někomu patřit a žít život plný lásky. :)
Upřímně - přečtěte si to, nebudete litovat!

Mandalka74
23.01.2017 5 z 5

Příběh je krásný, i smutný. Kniha by měla patřit do knihovničky každého pejskaře. Každý se v knize může najít, může najít své poslání.

Jane417
21.01.2017 5 z 5

Nádherný příběh! Na vyjádření toho, jak moc se mi líbil, mi hvězdičky nestačí... ani sto hvězdiček!
Miluji pejsky, kočičky a i ostatní zvířata, a proto jsem z této knihy tak nadšená. Pokud takoví milovníci zvířat nejste, ani nečtěte, protože to nepochopíte!
Knihu jsem přečetla za pár hodin! Je to jediná knížka, u které mi tekly slzy a zároveň jsem se usmívala. Představila jsem si poslání všech pejsků, co jsem měla a mám já a naše rodina, jak se asi cíťil můj poslední pejsek, když jsem se odstěhovala z domova nebo když jsem mu dala očuchat moje miminko... Jsou zde moc hezky popsané vztahy psů a koček... nemají se rádi, ale přesto jsou kamarádi... doma máme pejska i kočičky a to víc mě to pobavilo...
Osobně mám psy raději než lidi a tento příběh mi jen potvrdil, že to cítím správně!
Na konci mi tekly slzy proudem... byl dojemný a plný lásky, jako celý příběh!

martina2704
20.01.2017 5 z 5

Nádherná knížka. Chvílemi jsem se smála, chvílemi brečela a celou dobu vzpomínala na svého, bohužel už zesnulého, pejska. Je to krásný příběh o přátelství pejska a člověka a myslím, že každý do kdo měl někdy psa, se z Ethanem a Baileym plně ztotožní a v jejich zážitcích pozná i své. Myslím, že z téhle knížky budu dojatá a nadšená zároveň ještě hodně dlouho.

pajaroh
20.01.2017 3 z 5

Příjemná, kouzelně naivní oddychovka, na kterou nesmíte pohlížet jako zarytý odborník na psy. Pak si ji užijete. Nedoporučuji dávat číst dětem, nebo vám při nejbližší příležitosti dovedou domů toulavého bernardýna :-)

PS: jedná se o fikci, nikoliv literaturu faktu a je rozumné k této knize tak přistupovat. Při čtení některých komentářů mě až mrazí...

alnahu
18.01.2017 5 z 5

Tak toto byla opravdu moc krásná kniha .Kniha je vyprávěna samotným psem ,v prvním životě se narodí jako tulák a pak se ho ujme chlapec Ethan, kterého Bailey nadevše miluje, když se narodí znovu pomáhá lidem coby Ellie-záchranářský pes. Kdyby nežil u potoka nikdy by se neseznámil s Ethanem ,s nímž poznal lásku a přátelství a tím splnil své psí poslání. Ethan ho naučil se potápět i jak má zachránit tonoucího a díky tomu dokázal zachránit malého chlapce z kanálu coby Ellie. Díky zkušenostem s Ethanem by z něj nebyl tak skvělý záchranářský pes . Knihu doporučuji k přečtení i větším dětem o opravdovém přátelství člověka a psa. Moc se těším na filmové zpracování, které by mělo být v kinech 2.února 2017.

kol8tka
25.10.2016 5 z 5

Moc hezky napsané vyprávění o psím životě právě z pohledu samotné psa. Děj v některých částech příběhu běží možná až zbytečně moc rychle, ale i tak se mi čtení velmi líbilo a občas i nějaká ta slza ukápla. Knížka je vhodná, jak pro děti, tak i pro dospělé, kteří milují psy. :)

rarášek
24.10.2016 5 z 5

Kniha mě vážně dojala. Líbí se mi myšlenka toho, že naši miláčkové jsou tu stále s námi, i když někde jinde. Mám moc ráda psy, jenom mi trochu vadilo to navážení se do koček, protože našeho Macíka bych ta nic na světě nevyměnila. Ale je jasné, že psi a kočky se nikdy nijak zvlášť nesnesli. ;) Jinak jsem z Baileyho a jeho věrnosti Ethanovi až do konce moc dojatá a dávám plný počet. :)