Psí poslání

Psí poslání https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170581/psi-poslani-170581.jpg 5 1346 1346

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Purpose , 2010

terezz28
28.01.2018 4 z 5

Krásná a emotivní knížka. Povinná četba pro každého pejskaře. Nestává se moc často, že bych u knihy brečela jak malé dítě, ale tady se to překvapivě stalo.Knihu jsem přečetla jedním dechem a na film jsem se podívala okamžitě po přečtení a jediné co bych mu vytkla jsou velké nesrovnalosti v porovnání s knížkou, ale jinak se mi také moc líbil. Určitě se chystám i na druhý díl v této sérii.

evik0710
19.01.2018 5 z 5

Krásná knížka, naprosto mne pohltila. Zábavné a zároveň i smutné, i na slzy došlo. Určitě si přečtu i pokračování. Doporučuji všem milovníkům zvířat, především pejskařům. Film jsem zatím neviděla, takže nemohu srovnávat, ale kniha byla úžasná.

Martinaa24
11.01.2018 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem četla. V některých částech jsem dokonce i brečela dojetím. Příběh je velmi emotivní a pokud máte doma pejska - určitě doporučuji si tuto knížku přečíst. Pak se na svého mazlíčka budete koukat jinak

sola_lupa
05.01.2018 5 z 5

Film si schovávám až nyní po knize, tedy nesrovnávám. Co mohu říct je, že si nedokážu představit, co je v dalším díle, protože v tomto je všechno. Úplně všechno. Od zachránění psů lidmi a jejich životu v socializační smečce, přes množitele, psí útěky, úžasný psí život s ještě úžasnějším páníčkem, týrání psa, pes ve službách záchranných složek... A přitom je to jen jeden pes. Pes buddhista, abych byla přesná. Je to neskutečně dokonalé. Jako člověk, co nemá rád povídky oceňuji, že tohle všechno je napsáno jako jeden příběh, který navazuje na další, ale zároveň je to stále ten první.
U této knížky budete plakat, smát se... A na konci budete chtít psa. Pokud ho už máte, tak budete chtít dalšího. Zároveň je kniha napsaná tak úžasně, že svého ušatého psího mazla budete chápat ještě lépe než teď. Vážně této knize není z mého pohledu co vytknout, je dokonalá.

Danago
05.01.2018 5 z 5

Viděla jsem film, vůbec nebyl špatný. Ale knížka je úplně skvělá. Málokdy se mi stává že bych měla u knížky slzy v očích. U této knížky jsem přes slzy dojetí neviděla na písmenka. Je to krásný příběh napsaný s pohledu psa. Když jsem po dočtení knížky sledovala našeho pejska Sisinku, začala jsem vnímat její chování úplně jinak než dřív.
Moc krásná knížka všem milovníkům pejsků moc doporučuji.

JmenujiSeZuzla
04.01.2018 3 z 5

K četbě mě přivedl stejnojmenný film, který byl v roce 2017 poprvé na plátnech. Film se mi líbil, pobrečela jsem si a o to lépe se mi četla kniha. Postavy jsem znala, dokázala si je lépe představit a příběh to stejné. Knihu jsem měla i díky tomuto rychle přečtenou a vlastně to byla pro mě taková pohodovka. Řeknu to na rovinu. Já nikdy pejska neměla, tedy se ani pejskařem nemůžu nazývat. Pejsky mám, ale moc ráda a kdybych mohla, tak bych si určitě nějakého domů pořídila. Naprosto mě fascinovala, to myšlení psa, které autor vylíčil. Ten způsob psaní mě naprosto uchvátil. Kniha by asi ještě šla rozepsat, třeba více do hloubky, ale už by to asi bylo zbytečně zdlouhavé. Při čtení knihy mi několik lidí řeklo, že brečelo a že asi budu taky. Tento fakt mě trochu zarazil. Po dočtení jsem v sobě měla něco, co mě nutilo být smutná a zvlhčovat mi oči a to se stalo, ale přímo jsem nebrečela. Asi to je tím, že jsem znala konec příběhu a nějak jsem nebyla napjatá, co bude dál. Na konci jsem, ale zaznamenala v sobě takový divný pocit, co mě nutil smutnit dalších pár dnů. Nyní mám rozečtenou i druhou knihu a už se neskutečně těším.

gladya
04.01.2018 4 z 5

Nedoporučuji nikomu, kdo je citlivka, brečela jsem v metru. Je to dojemné, lidské (nebo psí?) , pohlazení po duši.

inkatenysek
31.12.2017 5 z 5

Knihu doporučuju určitě všem pejskařům a milovníkům zvířat. Četla jsem ji již podruhé. Poprvé hned po vydání, v době, kdy byl můj pejsek nemocný a museli jsme ho nechat uspat, podruhé nyní pro osvěžení paměti kvůli sepsání recenze. Kniha je čtivá, přečetla jsem ji asi během tří dnů. A i když jsem ji četla již podruhé, s větším časovým odstupem, tak jsem si v ní našla zase něco nového. V případě, že si budete chtít Psí poslání přečíst, tak u sebe určitě mějte krabici papírových kapesníčků. Budete je potřebovat. Jak u knížek obyčejně nebrečím, tak u Psího poslání jsem brečela jako želva, protože ani Tobymu ani lidem kolem něho nebylo vždy jen do zpěvu.

Katy25
29.12.2017 5 z 5

Protože miluju psy, tak jsem si tu knížku chtěla přečíst... Je krásně zpracovaná a dobře se čte. Kniha má také filmové zpracování, byla jsem zvědavá a mrkla se a musím říct, že mě to dojalo. Je to kniha stvořená rovnou pro pejskaře, určitě doporučuji.

devildeny
29.12.2017 5 z 5

Originální, zábavné, dojemné a jako stvořené pro pejskaře. Tentokrát se povedlo i filmové zpracování, ale kniha je jako vždy lepší.

čef
28.12.2017 5 z 5

Hodně dojemná kniha psaná pejskařem pro nás pejskaře. Každého z nás musí dostat psí osudy někdy lepší někdy horší, vždy však se snahou našich miláčků být nějak na tomto světě prospěšní a milovaní. No, připravte si kapesníčky a čtěte.

Nikol1010
27.12.2017 5 z 5

Velmi dojemná kniha, pro milovníky psů jako dělaná, vzala mě za srdce.

tomaserd
27.12.2017 5 z 5

Knížka která vás zahřeje u srdce a pohladí po duši, pokud jste milovníci pejsků tak se vám bude líbit ale já věřím že i těm kterým je smutno tak pomůže. Doporučuji :)

hrabalikoval
17.12.2017 5 z 5

Jelikož mám doma dva čtyřnohé miláčky, tak mě knížka velmi bavila. Vcítila jsem se do děje a s napětí otáčela stránky a čekala co se dál stane. Přečtení knížky jsem oddalovala kůli recenzím že je to moc smutné. Odolala jsem a přečetla jsem. Knížka má nádherný dojímavý příběh u kterého může ukápnout slzička. Domnívám se že tato knížka je převážně pro lidi kteří už doma mají nějakého pejska a tak se do toho příběhu vcítil víc jak lidé kteří doma pejska nemají. I tak je to čtivá a zábavná/napínavá a dojemná knížka.

keselylenka
08.12.2017 2 z 5

Kniha mě bohužel zklamala. Sice zajímavý příběh, ale nevtáhla mě do děje.

katerina5544
07.12.2017 5 z 5

Nadherna,dojemna kniha. Budete se smat i brecet.

Mabie
06.12.2017 5 z 5

Kniha je napsaná z pohledu psa natolik laskavou formou, že nutně každého pohladí po duši. Moc se mi líbila a určitě se podívám po druhém dílu.

Lucy1905
01.12.2017 4 z 5

Úžasná kniha, která ve mně vyvolala radost ze štěstí, které pes může přinést člověku, ale také smutek z psího utrpení, jenž někteří psi prožívali. Doporučuji všem pejskařům, kteří milují svého psa a také těm, kterým psi prostě nejsou lhostejní. Díky své poutavosti je to má nejrychleji přečtená kniha.

kuwu
30.11.2017 5 z 5

Krásný příběh, doporučuju ;)

katerina.l.
22.11.2017 5 z 5

Krásná kniha! Věřím, že chytne za srdce každého milovníka psů..