Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5315 1210

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

18LenkA12
19.10.2023 3 z 5

Kniha popisuje životní období čtyř kamarádů, kteří ve svých životech touží žít naplno a plnit si své sny. Každý z nich udělal pár kotrmelců a někdy neví kudy kam. Pokud člověk hledá oddechovou četbu u které moc nemusí přemýšlet, je tato kniha naprosto ideální volbou.

Jutyska
12.10.2023 5 z 5

Kniha mě bavila, velmi vtipně napsané, místy jsem dostávala úplné záchvaty smíchu. Film byl také povedený, hlavně díky skvělému obsazení, ale kniha u mě vede.

Zemlja
08.10.2023 3 z 5

Bavila mě. Mělo to spád, situace legrační i vzbuzující soucit.

Evkaha
28.09.2023 5 z 5

Jako první jsem viděla film, který byl mimochodem dost dobrý. Bylo tím ovlivněno čtení knihy, protože jsem měla před sebou tváře herců a představivost kopírovala film. Připadalo mi, že u filmového zpracování jsem se víc zasmála, přesto knihu hodnotím 5/5 a určitě se pustím i do dalších autorových knih. Jsem ráda, že se najdou současní autoři, kteří mě nutí dát české tvorbě šanci a jsem většinou mile překvapená. Pan Hartl se dostal ne přední příčky mého žebříčku a doufám že se tam udrží i dalšími knihami ;)

kuky921
17.09.2023 4 z 5

Jednohubka. Velmi svižné tempo děje bez hluchých míst. Moc pěkně se čte.

Radka1911
04.09.2023 5 z 5

Nejprve jsem viděla filmové zpracování, neříkám že se mi nelíbilo, ale knížka je rozhodně daleko lepší.

Lenka4
21.08.2023 5 z 5

Velmi dobře vybalancováno mezi chápavým pohledem na nešťastníky, nad nimiž by se srdéčko ustrnulo a upřímně míněným - dobře jim tak! Čtivé a zábavné.

Dámaskloboukem
04.08.2023 4 z 5

Úplně souhlasím s názory, že toto je harlekýnka pro muže ( jen bez vasnivych polibků), překlopený Sex ve městě, event. odnož seriálu Ulice.
Ano, přesně tak.
Záměrem autora bylo napsat kasovní trhák, a to se mu povedlo na výbornou. Viz poměrně nízké hodnocení / velký počet hodnotících.
Není to nijak hlubokomyslné, občas autor ztláská dohromady všechno, co je v životě jen trosku možné. Nahlas jsem se smála jednou - při popisu reklamy, jak čerstvá zelenina vyhání glutamát sodný ze sáčkové Vitany.
Nicméně kniha je ideální společník na cesty. Má měkký přebal a vhodný formát, takže se v pohodě vleze do kabelky, přestat nebo začít číst můžete v kterémkoli okamžiku a lehce lze navázat nit příběhu. Nevadí, když je kolem řev dopravního prostředku nebo dalších cestujících. Toto nenáročné až hodně simplexní čtení dáte s troškou literární tolerance kdykoli a kdekoli.

Timkim
19.07.2023 4 z 5

Po nadšení manželky, která si knihu pořídila zde na bazaru, jsem zkusil audio. Film jsem doposud nevidel..Popravdě jsem se v tom nějak poznával. Že bych už ve 43 letech měl krizi? No asi jo. V této knize se musí poznat každý chlap a neříkejte že ne. Osobně jsem s asi nejvíc ztotožnil s prvokem....též mám čtyři děti, stále sháním peníze a každému nezištně pomůžu...první 2/3 knihy byly vážně vtipné, až jsem se smál nahlas. Občas dokonale trefeno. Chápu, že ženy třeba neocení, jelikož neví. Poslední třetina mi přišla taková více depresivní a na jednu stranu opět návrat na start před započetím svých výzev. Jako by se nic nezměnilo, i když se toho událo dost. Ale hodnotím kladně, 85%. Ještě že nemám takové kamarády.

Mon.CouCou
17.06.2023 5 z 5

Patrika Hartla miluju. Vždycky jsem si říkala, že by se měl živit smíchem, protože umí rozdávat úžasnou náladu.
Jenže on je nesmírně talentovaný spisovatel a já vybrala dílo, které jsem sledovala defacto online i při vznikání filmu. Vždycky, když čtu knihu, která je zfilmovaná, tak jsem tak trochu zklamaná (knihy jsou většinou lepší). Jenže do filmu zvolili i herce, kterých si nesmírně vážím a obdivuji.
A tak vznikly dva rozdílné světy-ty z televizní obrazovky a v knize.
Prvok, Šampón, Tečka a Karel je příběh o věčném přátelství a čase, který nelze zastavit. O hecu, který přivádí tyto kamarády do trapných, humorných i bláznivých momentů, které je najednou "omladí".
Kniha je prostě ze života, jaký je. Příjemné, oddechové čtení k pobavení :-)

Knihu Patrik sice vydal už v roce 2012, ale po osmi letech se dočkala refresh a této nádherné filmové obálky. Přiznám se, že se mi líbí víc, i když postavy už mají přesnou tvář. Od tohoto autora jsem ještě četla Malého pražského erotikona, kterého též doporučuji a jsem zvědavá na další tvorbu.

hanap
02.06.2023 5 z 5

Číst knihy pana Hartla je vždy zážitek, kniha "Prvok, šampon, tečka a Karel" je velký čtenářský zážitek.

helusa2
02.06.2023 5 z 5

Tak tedy upřímně - klobouk dolů! Já blbec měla Hartla jen za druhořadého spisovatele, co píše trendy brak.. Omlouvám se..
Díky kolegyni, které si vážím a která mi ho nadšeně doporučila, jsem si vybrala knížku, co má na obálce ty 4 fešáky (pány Švehlíka a Čermáka fakt můžu). A tedy koukám!
Fakt se mi to líbilo moc! Vtipné, napínavé, přitom vlastně milé a s relativně dobrým koncem, čehož jsem se bála, že to dopadne jinak.. Ale autor byl milostivý ;-) V závěrečných kapitolách jsem se i několikrát dojala (což u mě ale fakt není problém;-)

Martinalib
15.05.2023 5 z 5

Kniha se četla sama... film jsem nekoukala,ať si nezkazím dojem z knihy... doporučuji... skvělé na odpočinek

Čičolina
04.05.2023 3 z 5

Kniha hrubší než film, asi ještě více nadsázky,zato méně patosu a ten mi nechyběl. Paradoxně jsem knížku přinesla z knihovny pár dní před tv vysíláním,dala jsem si trochu odstup a jsem spokojená s obojím, ostatně taky pořád nemusím něco řešit, ne?

Hebrey
01.05.2023 1 z 5

Tak nevím, ale kdyby nebylo toho trochu křečovitě doplněného tragického konce, měla jsem z knihy dojem, že je to vlastně takový druh "červené knihovny" pro pány. Asi tak jako harlekýnky podsouvají ženám ideální romantické příběhy, jaké dozajista oblaží jejich mysl, tohle je vlastně stejně laciná storry šitá na míru mužskému způsobu myšlení.
Další, co mi vadilo, bylo trochu nepovedené kombinování spisovné a nespisovné až vulgární češtiny a to nejen v přímé řeči, ale i v samotném vyprávění, ba dokonce v rámci jednotlivých vět.
Jednu hvězdičku dávám za to, že přeci jen díky zápletkám a určité dějové linii se knížka dala dočíst.

lucie7492
26.04.2023 5 z 5

Nejdříve jsem četla knihu a moc se mi líbila, byla jsem doslova nadšená. Na konci mě i dojala. Kdo má rád příběhy ze života, rád se zasměje i pobrečí, doporučuji přečíst. Hartlem prokládám složitější příběhy z koncentračních táborů, abych si oddechla a přišla na jiné myšlenky. Film byl také perfektně natočený, ráda kouknu zas a znova. Stejně jako jednou zase knihu ;)

tess.de.veles
25.04.2023 1 z 5

Tak vam nevim....Knizka se mi moc nelibila....Prvni jsem videla film, a tak jsem po knize sahla....abych srovnala co je lepsi, a za me tedy velmi jednoznacne vede film....a to asi hlavne diky hvezdnemu muzskemu obsazeni....Pan Hartl je proste "svuj"....to se mu musi nechat... a mozna, ze jsem zenska a ne chlap, tak jsem teto knize neprisla na chut....

maminaOlina
24.04.2023 5 z 5

mě se to líbílo, mám tři syny a tak vím z praxe jak jsou někdy tzv. trhlý, takže za mně dobré, úsměvné, pohodové

SimonaA.
12.04.2023 1 z 5

Další ze spisovatelových knih, kterou jsem nedočetla. To se nedalo. Tento žánr mi prostě není souzený. Přenechám jiným.

kolacky
02.04.2023 4 z 5

Mně se to četlo dobře. Ty situace se klidně mohly přihodit, vtipné, trapné i ty ne tak veselé. Hodně se mi líbila Prvokova linka s jeho harpyjemi, Otíkem a zpěvem. A Tečka, protože jsem pořád viděla Hynka Čermáka, kterého mám moc ráda.