První

První https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476261/bmid_prvni-Z0J-476261.png 4 4128 742

Selekce série

Stane se America princeznou? Když byla America vybrána do Selekce ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

Yaney
28.12.2014

Celá série se mi rozhodně líbila a už při dočítání prvního dílu jsem se začala shánět po anglickém originálu dalších , jelikož se mi opravdu nechtělo čekat. Už se těším na český překlad a myslím že si tahle trilogie najde místo i v mé knihovně. Je to klasická oddechovka, nic hlubokého, ale to se snad od takové knížky neočekává. Ano, možná byla America trochu moc nerozhodná, ale ruku na srdce, která ženská ví co chce. Konec byl trošku adrenalinový, ale nakonec všechno dopadlo tak jak mělo, takže za mě spokojenost!

todilka
22.10.2014 5 z 5

No tak ani třetí kniha série mě rozhodně nezklamala...
Amerika mě sem tam trošku vytáčela, až nečekaně akční děj mě nadchl, ztráty jsem téměř oplakala a potěšil mě i víceméně očekávaný závěr...
Chystám se i na další díl "The Heir", který by měl spatřit světlo světa v květnu 2015 (v mezidobí vychází i další dvě novely, aneb pohled na děj selekce z pohledu dalších klíčových účastníků "The Queen" a "The Favorite", na ty se také určitě chystám..
Doufám, že čtvrtý díl nebude jen nastavovaná kaše, která sérii pohřbí, protože konec už vlastně známe.
Je to parádní oddechová četba, doporučuju všem čtenářkám (ano, záměrně ženský rod) dystopií, ale i milovnicím romantických příběhů...vztah mezi Amerikou a Maxonem i Amerikou a Aspenem se nádherně vyvíjí a autorka odvedla opravdu dobrou práci.