První

První https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476261/bmid_prvni-Z0J-476261.png 4 4133 4133

Selekce série

Stane se America princeznou? Když byla America vybrána do Selekce ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

Tenssi
07.10.2015 3 z 5

Kniha byla krásná, příjemně se četla, byla nenáročná a prince Maxona prostě zbožňuji! Na celé této knižní sérii se mi líbí nápad. Krásné šaty, dokonalý princ a krásný bývalý přítel. Sen každé dívky! Co mě však zklamalo, bylo zakončení celé série. Nevím, prostě jsem čekala více. Čekala jsem, že tam bude více akce, více se bude řešit politická stránka příběhu. Nakonec se z dobrého nápadu stala obyčejná oddychovka se skvělou reklamou a dokonalým obalem. Kniha se hodí pro chvíle, kdy prostě chcete na chvíli vypnout, uvolnit se a nechat se okouzlit krásou princeznovských šatů a samozdřejmně úchvatným princem Maxonem!

miguelka13
07.10.2015 5 z 5

Krásné, moc se mi to líbilo,ale konec byl nečekaný :)

Eleanor-ka
06.10.2015 5 z 5

Opravdu fantastická série!! Úplně jsem se do ní zamilovala!! :3
Takový konec! :O Opravdu byl tenhle díl nejlepší, plný zvratů, milých i nemilých překvapení a tak podobně. Přečetla jsem ji jedním dechem a mám v plánu si jí číst dál a dál. Neskutečně mě potěšilo, jak se nám "vybarvila" Celesta, i jak to dopadlo s Aspenem a Lucy, ale hlavně ty pasáže s Maxonem byly třešničkou na dortu.;) Vychutnala jsem si tuhle knihu prostě a je škoda, že těch hvězdiček nemůžu dát víc.:D

NatyDee
05.10.2015 4 z 5

Přečteno za jeden den. Z celé trilogie se mi asi líbila nejvíc, bylo tam trochu víc děje a America a Maxon se zapojili i do "politiky". Jediné, co mě asi dost šokovalo byl ten konec, kdy přijdou rebelové - Celesta si to nezasloužila (kdo už četli tak vědí). Jinak můžu doporučit, rozhodně stojí za přečtení.

tigrislinda
04.10.2015 5 z 5

Perfektní kniha. Všechny díly jsem přečetla jedním dechem. Moc se mi líbily. !!!!

Silencia
03.10.2015 5 z 5

Je to tak trochu pohádka. Teda ne trochu, ale hodně, nehledě na počet mrtvých, kteří to alespoň trochu zmírňují. Jinak pohádka od začátku do konce. Víceméně předvídatelné, přesto mě to často dokázalo překvapit.
Svět, země a jejich životní pravidla jsou promyšleny velice dobře a zajímavě, ačkoli jim není dán až takový prostor, jaký by mohli mít. Ale nevadí, tato kniha je naštěstí zaměřena na něco jiného než jsou ostatní moderní dystopie (HG nebo Div). Je také ale o to méně skutečná. Neznamená to však, že je méně čtivá. Od prvního dílu jsem se nemohla odtrhnout až tak, že jsem zbytek trilogie musela dočíst v originále, jelikož jsem nevydržela čekat, než se mi do ruky dostane český výtisk. Naštěstí angličtina zde byla jednoduchá, tak mám dokonce i dobrý pocit, že jsem udělala něco pro své jazykové znalosti. :-)
Moc pěkná trilogie, doporučuji všem jako odpočinkovou četbu do světa princezen, luxusu a happy-endů. První díl mě unesl, druhý byl maličko horší a třetí nejprve akčně zajímavý a pak trochu předvídatelný. 4,5* :) Navíc mají knihy neskutečně krásné obálky :D

Jenny3
02.10.2015 5 z 5

Kniha naprosto slpnila má očekávání. Jenom jsem nečekala takovou smršť na závěr, kde nezůstal kámen na kameni!!! Nicméně jsme se dočkaly ocekavaneho konce. :) Úžasné čtení, krásné napsané.

POZOR: Pokračování - The Heir - vychází v březnu příštího roku i v češtině. :)

elizabeth110
01.10.2015

řekla bych že ze všech tří byla nejnapínavější.Ten děj byl naprosto suprový. Na konci jsem si myslela že to skončí úplně jinak naštěstí mě uklidnil epilog. trofnu si říci že nejlepší knížka co jsem kdy četla

Ebony
30.09.2015 5 z 5

Úžasná, oddechová, čtivá série s překrásným dějem a obálkou. PROSTĚ VÝJIMEČNÁ SÉRIE ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

EllenQa
29.09.2015 5 z 5

Přečetla jsem ji ani ne za čtyři hodiny a musím říct, že je to velmi povedený díl a skvělé zakončení celé série...Sice mi tam občas vadí ty její myšlenkové pochody (někdy podle mě dělá blbosti), ale jinak je knížka opravdu dobrá. Taky nechápu Maxonovo rozhodnutí na konci, připadá mi to trošku přitažené za vlasy, ale dopadlo to dobře a já tuhle knížku řadím do mých oblíbených na čestné místo v mojí poličce :D

stepka3765
29.09.2015 5 z 5

Nejočekávanější kniha podzimu! :D Doslova jsem knížkou prolítla! Dávám 15/10 :D

seredomi
29.09.2015 4 z 5

Přečteno jedním dechem, na jeden zátah... Těším se na další, protože ač je to jen klasický román pro nactilete, mě ten příběh zkrátka moc těší a baví!

Percabethka
28.09.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když mi přišlo, že se America v několika částech chová vyloženě stupidně. Naštěstí jich je málo. :) Knížka má stejně jako předchozí díly úžasnou obálku :)

hrosulik
28.09.2015 5 z 5

Krásný třetí díl. Vůbec bych se nezlobila, kdyby byl další ................

Thackery14
27.09.2015 2 z 5

Z knihy mám celkem smíšené pocity. America se projevila jako naprostá Mary Sue (rádoby chytrá, ale přesto překrásná chudá zrzka hrající na housle) a konec mě dóóóóst zklamal. Přesto jsem si ale oblíbila Maxona, i když jeho rozhodnutí kapku nechápu. Plusem bylo to, že autorka píše čtivě a v knize mě čekalo plno odpovědí na nezodpovězené otázky a spoustu nečekaných zvratů - přesto se ale hlavní hrdinka chovala jako naprostá blbka. Po váhání mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičky uděluji pouze tři.

(K)Belík
27.09.2015 5 z 5

Nikdy jsem nečetla lepší triologii. Do této knihy jsem se doslova zamilovala. Doufám, že brzy vyjde další knížka od této autorky. :)
Rozhodně tuto knihu doporučuji. ;)

jesterka.as
26.09.2015 5 z 5

Tři knihy doslova slupnuty za tři dny... z mé strany naprosté nadšení, knihy mě tak vtáhly, že jsem se od nich nemohla odtrhnout a musela i koupit okamžitě eknihu, protože jsem prostě nemohla vydržet do příštího týdne až koupím tištěnou verzi 3. dílu... Kniha - vlastně všechny tři - měly své zvraty i chvíle které byly jasné, ale do poslední chvíle jsem se opravdu obávala, že to nedopadne tak jak jsem od začátku předpokládala a jsem nadšená, že to byl přece jen ten "doják", pro který jsem po těchto knihách sáhla (i když s několika špatnými konci) - no dobře, trochu mě dokopala kamarádka, ale rozhodně nelituju, jen co budu mít víc času, jdu do nich znova - zhltla jsem je tak, že jsem si je ani náležitě neužila, tak to musím brzo napravit....

Terezk-a
26.09.2015 5 z 5

Přesto že nejsem na romány, sérii Selekce jsem si zamilovala!
Krásný poslední díl.
Nezklamal, překvapil...

prajzulka
26.09.2015 5 z 5

Úžasné a krásné ukončení série
samozřejmě očekávaný konec přišel, ale bylo tam pár nečekaných zvratů :)
rozhodně nejlepší díl

Petísek
26.09.2015 4 z 5

Mám moc ráda tuhle sérii,protože si u ní příjemně odpočinu(až na ty části kde mám chuť hrdinku zabít 3:) )Třetí díl se mi moc líbil ale pořád tomu trochu něco chybí.Autorka popisuje hodně popisuje pocity hlavní hrdinky, což mě občas dohánělo k šílenství.Občas mi připadá že jsou v některých částech až moc velké náhody, ale jinak kniha byla čtivá a podle mě lepší než předchozí díl.