První

První
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476261/bmid_prvni-Z0J-476261.png 4 4149 4149

Selekce série

Stane se America princeznou? Když byla America vybrána do Selekce ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

Mikejla1308
16.11.2015 2 z 5

Tak jsem ráda, že jsem tuto trilogii dočetla. Čtení je to lehké a místy Vás to opravdu strhne. Naopak někde si říkáte, co to má sakra znamenat....?? Je to takové celé průhledné a pořádně jakoby nedodělané. Mně se z této trilogie líbila nejvíce tedy asi Elita. První jsem ale prostě přečíst musela, přece si nenechám závěr ujít, i když je vcelku jasné, jak to asi dopadne. Těšila jsem se na nějaký pořádný zvrat, ale nic moc se nekonalo. Je pravda, že posledních tak 8 kapitol jsem zhltla a překvapila mě poslední událost před samostatným závěrem. To byl opravdu docela šok. Ale jinak jsem se opravdu těšila, až skončí. U Elity i Selekce jsem se nemohla rozhodnout kolik hvězd, ale vždy jsem dala tu lepší. Tady to vyrovnávám a dávám 2. Více si podle mně nezaslouží. Knížku bych doporučila asi jen mladým holčičkám, co s ní o princeznovském světě.

Sam99
16.11.2015 5 z 5

Malinko předvídatelný děj, ale skvělý závěrečný díl. Pár věcí mě teda překvapilo, ale nechci spoilerovat. U této série musím pochválit obálky, protože jsou naprosto úžasné. Maxon je velmi sympatická postava, America bych občas dala facku, ale myslím, že tak je to všude. Pár scén bych možná tak moc neprotahovala, ale jinak bych autorce nic nevytkla.
Knihu hodnotím 5*.

Perry
15.11.2015 5 z 5

Skvělý závěr, skvělé série.
Nevím, co více dodat.
♥♥♥

adrianna0305
13.11.2015 2 z 5

Stačilo by přesunout pár opravdu zajímavých kapitol (byly asi 4) do druhého dílu a tadáááá tahle kniha vůbec nemusela být :-) ...jinak poprava Celesty a odklizení královského páru do věčných lovišť bylo překvapivé, autorka smrt nijak nedramatizovala.

CatherineAdela
13.11.2015 5 z 5

PERFEKTNÍ, od Selekce jsem toho čekala mnoho od Elity ještě víc a upřímně, nenapadlo by mě že První bude tak zajímavým způsobem ukončena. Myslela jsem, že se to nijak dál nebude rozvádět, že všichni přežijí a Amerika se vezme s Maxonem. No, rozhodně doporučuji a jsem zvědavá na "pokračování" The Heir...

Bet
13.11.2015 5 z 5

Tak tato série nezklamala knihu jsem zhltla jedním dechem. Kloubouk dolů před autorkou ;-)

warca
13.11.2015 4 z 5

Neuvěřitelně napínavé, opřestože všichni moc dobře vědí, jak kniha skončí. Oceňuji i to, jak autorka vtipně a lehce píše. Jen se mi nelíbil konec, protože se mi zdálo, že to nejdůležitěší najednou proběhlo velice rychle a bylo to skoro až useknuté.

Lenka-knihy
12.11.2015 5 z 5

Další super díl této série. I konec byl pěkný, ale ukončený. Pokud má být pokračování tak jako nevím nevím..

Karolína18
09.11.2015 4 z 5

Určitě povedené zakončení celé série. Dělo se tu nejvíce věcí, ať už v dějové linii nebo v citech hlavních hrdinů.
Je mi strašně líto Američina otce, protože toho jsem si vážně oblíbila. Taky nesmím zapomínat na Celestu, z ní se vyklubala celkem příjemná dívka. Celou knihu mě ale nevýslovně štvala Kriss, možná se někomu mohla zdát milá, ale já jí na to neskočila!
Co se týče Maxona, tak z toho jsem místy odkapávala. Bože, ten byl ale sladký.
Mer jsem téměř po celou dobu tohoto dílu dokázala pochopit a vážně se mi líbilo, jak se dokázala poprat s každou výzvou, kterou pro ni Selekce představovala nebo pro ni král připravil.
Co mě však zklamalo, byl konec. Čekala bych nějaké bombovější shrnutí a snad podrobnější příslib, co se chystají dělat dál. Také jsem očekávala, že America vysvětlí Maxonovi svůj podivný utajovaný vztah s Aspenem.
Zřejmě si knihu v budoucnu ještě přečtu a samozřejmě ji budu všem doporučovat.

Viki22
08.11.2015 5 z 5

Móóóóóóóóóć se mi líbila jen mně zaskočil ten konec ale jonak SUPER doporučuji!!!!!

stetty
07.11.2015 5 z 5

Nádherná knížka má nejoblíbenější...., ale je škoda že to končí otázkou na kterou se pořád ptám:A CO POTOM......??
Přála by jsem si aby byl i film na všechny díly.

Nina07
07.11.2015 5 z 5

Opravdu nadherne zakonceni :) jedna z nejlepsich knizek ktere jsem cetla,byla to takova "drsnejsi"pohadka prectena jednim dechem :) uz se tesim na pokracovani

Veronika.C
05.11.2015 5 z 5

Skvělý díl, stejně jako oba předešlé .... moje oblíbená série :)

Rubika
03.11.2015 5 z 5

Až na příležitostní akce (pár roztrží, Američina nerozhodnost a retardovanost jdoucí na nervy) byla kniha naprosto skvělá.
Touto knihou jsem narozdíl od Elity (ne, ta America byla nesnesitelná, až se mi zdála trapná..) nechtěla mrsknout o zem a pošlapat ji. (což bych knize nikdy neudělala, ale sama kniha mě k tomu nutila) Četla se hezky a měla jsem ji přečtenou za pár hodin a konečně jsem i já měla trochu jasno v citech Ameriky a nemusela se rozčilovat.
Za mě určitě pět hvězd a těším se na jaro a nový díl. :)

AnykaLovesBooks
03.11.2015 5 z 5

Super stejně jako předchozí dva díly.Amerika je hrozná, ale nemám ráda ani Maxona, ani Aspena.Nejradši mám May, Gregoriu a Italskou princeznu.
Škoda, že má tak málo stran.Přečteno za tři hodiny.

drbohlav
02.11.2015 5 z 5

tak. Byla jsem vděčná, že jsem tuhle sérii začala číst až po vydání posledního dílu, protože bych asi trpěla. Kniha je... DIVNÁ:)))) Zápletka de facto nulová, stavba světa chabá (ale to u těch YA prostě bývá, přestože plno lidí vypráví, jak je to vystavěné - není a nebude, je to YA a tam se na takové věci kašle:)))) Napětí? Jacísi rebelové tam běhali zprava doleva a tak nějak tam byli totálně nepodstatní:))) Suma sumárum blbost, přesto jsem se od toho nedokázala trhnou a na konec... ha, uronila jsem slzu:))) Tyhle románky visí na vykreslení postav a ty byly z mého hlediska perfektní. Ano, měly své chyby, ale právě to jim dodávalo tu správnou dávku lidskosti, aby je tak člověk mohl vnímat a víc se s nimi sžít. Nedokázala jsme se rozhodnout, jestli Aspen nebo Maxon. Ať by to byl ten či ten, litovala bych toho druhého.
Pozor spoiler!!!
Bylo mi líto, že díky špatným rozhodnutím byla obětována ta čistá první dětská láska, ale asi to skončilo tak, jak mělo.
Rozhodně knihu doporučuji, přestože je velmi jednoduchá, ale neskutečně čtivá a já vím, že si jí po čase zase znovu ráda přečtu, protože už dlouho jsme se takhle do něčeho nezažrala.

Ronninka
01.11.2015 5 z 5

Můžu říct, že z celé této serie jsem byla nesmírně nadšená. Tento díl jsem přečetla za asi 10 hodin, nemohla jsem zkrátka přestat a i když byl konec celkem očekávaný, pořád to bylo krásné. Tuhle serii by si měl prostě každý přečist.

maruska6305
01.11.2015

Asi se budu opakovat, ale byla to skvělá trilogie, přečetla jsem ji jedním dechem, což už se mi dlouho nestalo... Nejlepší byl pro mě konec plný nečekaných zvratů. Při čtení téhle série jsem se pobavila, měla jsem strach a občas i ukápla slzička. Určitě všem doporučuji! :-)
A můžu se zeptat, jestli je v plánu knihy zfilmovat?? Nikde jsem to nedohledala :-(

kristakiki
01.11.2015

knížky mě moc nebavily ale jak jsem dostala do rukou selekci tak jsem se do ní zamilovala s elitou to samí první mi ještě nepřišla a jsem s toho na nervy strašně se těším :))))))))))))) :DDDDDDDDDDDDD

m.sosinka.m
31.10.2015 5 z 5

Prostě krásná pohádka. Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst. Nemusíte u toho moc přemýšlet. Ale to přesně někdy u knihy oceňuji. Prostě vypnout a užívat si.