Proud času

Proud času https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32300/proud-casu-32300.jpg 4 308 56

„Cestování časem není možné, to ví přece každý,“ vysvětluje v knize Michaela Crichtona Proud času viceprezident výzkumné společnosti ITC. Jenže – ono to není tak docela cestování časem, jako spíš… Výsledkem zkrátka je, že dva vysokoškolští učitelé a dva postgraduální studenti historie se ocitnou ve čtrnáctém století, v době pokroku a válek, zbožnosti a krveprolévání. Jejich akademické znalosti jsou vystaveny těžké zkoušce a oni musejí použít všechny duševní a fyzické schopnosti, veškerou svou obratnost, odvahu a sílu vůle, aby dokázali přežít a vrátit se do současnosti. Pokud je ta současnost bude vůbec ochotna přijmout zpátky…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Timeline , 1999

JosefKomensky
10.12.2018 4 z 5

Vyborne napsana kniha - zpocatku trochu kostrbaty zacatek ale pozdeji se zacne dej uzasnym stylem rozjizdet. Autor is dal straslivou praci s nastudovanim co nejautentictejsiho popisu drivejsich realii. Hloubavejsiho ctenari muze navic velice potesit vycerpavajici soupis pramenu, takze dalsi desitky historickych knih zabivajicich se tematikou ranneho stredoveku, ci naopak problemu nuklearni fyziky a cervych der. Jednim slovem vyborne !!!!

Igor1311
21.11.2018 5 z 5

úplne perfektné dielo, pri ktorom ani neviem ako a bol som na konci. Myšlienka pokrokovej techniky a návratu do stredoveku a storočnej vojny absolutne perfektná, detailné opisy techniky (ako to u crichtona býva), velmi slušne opísaný život a prostredie stredoveku, jednoducho crichton to vie.

de_baques
04.09.2018 4 z 5

Začátek ve stylu obvyklého vědeckotechnického Crichtona byl vynikající, druhá polovina odehrávající se ve 14. století už autorovi zdaleka tolik nesedla, dobrodružné rytířské romány holt nejsou jeho parketa.

DeKo1996
26.07.2018 3 z 5

Nevím jak mám tuto knihu hodnotit. Prvními 150 stranami jsem se těžko prokousávala. Nezaujalo mě to a musela jsem se do čtení nutit. Potom se děj rozjel a už mě to i bavilo.. A očekávala jsem, jak to nakonec celé dopadne.

a.r.nick
29.06.2018 1 z 5

Těšil jsem se na sci-fi, ale vzhledem k odcestování do minulosti to začalo vypadat na historický román, navíc z období středověku, takže za mě bohužel nedočteno...

baacinka
10.03.2018 3 z 5

Skvělý nápad a výborné postavy. Ale na druhou stranu už po přečtení třetí Crichtonovi knihy zjistíte, že děj je předvidatelný a vystavěný podle podobného schématu. Jakmile padne tajemno, které vládne na prvních stránkách, akce přestane být tak strhující. Ale je to dobrá kniha, svižně napsaná. A někdy je dobře, že není zdaleka tak temná a varující jako jiná autorova díla.

MorriconeTheGod
10.01.2018 4 z 5

Začátek mě pohltil a nepustil. Crichton je klasicky velmi detailní a to se mi v tomto případě líbilo. Slábnout to začalo někde za polovinou. Paradoxně ta část, na kterou jsem se těšil (ta v minulosti) byla ta slabší. To bylo pořád uvěznili nás, utekli jsme, uvěznili nás, utekli jsme... a iritující začala být i jakási nesmrtelnost a až podezřelé štěstí aktérů, škoda.

astroweb
03.11.2017 5 z 5

Paráda, všechny hvězdičky. Cestování časem spojené s perfektní znalostí prostředí středověké Francie. Moc jsem si užil. Kdysi jsem viděl film, ale s knižní předlohou se to nedá srovnat.

kapr
25.08.2017 4 z 5

Osvědčený, a pravděpodobně i oblíbený autor. Konečně jsem po dlouhé době náhodou narazil na mé oblíbené téma, na časový příběh. Knížku jako celek jsem si velice užíval. Přesto se ale nestane jednou z mých nejoblíbenějších knih. Kdysi jsem už četl na toto téma knihy přinejmenším přívětivější. Přesto mohu jedině doporučit. Zatím dávám 4,499 - tedy za 4. Pokud nenajdu od autora nic co by mi bylo bližšího, tak to změním na 5 hvězdiček.
Kdesi na DK jsem kdysi narazil nejméně na jeden seznam příběhů na téma cestování v čase. To by byly ty podobné knihy. Mnohé jsem kdysi četl. Dnes si již nepamatuji autory, a názvy knih už vůbec ne. Tak alespoň takto.
Ještě jsem si na závěr přečetl komentáře ostatních čtenářů. Myslím, že se s nimi shodnu na tom, že z příběhu mohl autor dostat daleko více. Přesto, hodnotím, jak hodnotím.

Judi007
13.03.2017 4 z 5

Skvělá kniha! Je pravda, že v mnoha případech jsem se nudila, spíše než to, co se dělo s Markem, Kate a Chrisem, mě zajímalo to co se děje v ITS. Občas jsem jsem si pokládala otázku, jestli si nevemu jinou knihu, ale nakonec mě kniha přeci jen zaujala, doporučuji pro ty, co milují historii jako já a pro ty, kteří vyhledávají akci a dobrodružství.

Vanekyj
03.02.2017 3 z 5

Právě jsem dočetl a musím říct, že druhou polovinu knížky už spíše z povinnosti. Začátek se vleče a když přišlo na akci, tak mě to nějak nechytlo. Asi nejlabší Crichtnův kus, co jsem měl tu čest.

cantona
10.12.2016 3 z 5

Musím tady napsat, že má Crichton opravdu dobré nápady a právem si zaslouží titulování král techno thrilleru. Ale na druhou stranu mě začínají jeho příběhy nudit. Styl psaní nezáživný a akce dá se napsat skoro žádná! U této knihy jsem opravdu několikrát málem usnul. Prostě tomu něco chybí! Konec byl celkem napínavý, ale rozhodně ne strhující! Takže si dávám od Crichtona chvíli pauzu.

Insignitka
09.09.2016 4 z 5

Taková klasická Crichtona variace

parxel
02.09.2016 2 z 5

Knihu jsem se rozhodl číst poté co jsem shlédl film. I ten bych označil za béčkový a kniha mi bohužel přišla ještě o trochu horší. Osobně mám tématiku cestování v čase velmi rád a zde se mi navíc ještě líbilo, jakým způsobem se hlavní děj odehrávající se ve středověku prolíná se současností.

Celkově bych knihu doporučil pouze pro odpočinkové čtení a nebo pokud jste viděli film a chcete si ho porovnat s knižní předlohou. V druhém případě se však podle mého názoru mnoha překvapení nedočkáte. Film se totiž od své předlohy v mnoha situacích odklání, avšak celkové vyznění a zakončení zůstává víceméně stejné.

Liduka
18.04.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila. Mám moc ráda téma cestování v čase, ale něco tomu chybělo. Film byl zpracován daleko lépe, než samotná předloha, možná proto, že se od ní docela lišil.

soukroma
10.03.2016 3 z 5

Do poloviny se mi kniha velmi líbila, ale zbytek odehrávající se ve středověké Francii mě překvapivě vůbec nebavil. Přes akčnost tomu nějak chyběla šťáva a hlavně věrohodnost, a to jak samotného děje, tak hlavních hrdinů ("starých" i mladých). Asi by se to lépe hodilo jako scénář k filmu, jako literární dílo jsem to moc neocenila.

Flexi
09.01.2016 3 z 5

knihu jsem četla už docela dávno, cca před 5 roky, ale pamatuji si ji docela dost, asi proto, že mám ráda středověk, dodnes si ale také pamatuji na pocit, že čtu unylou americkou slaďárnu a že to teda dočtu, když už jsem jednou začala

LadyLane
22.11.2015 3 z 5

V tejto knihe sa kĺbia viaceré, pre mňa zaujímavé témy- história, archeológia, fyzika a zdá sa mi, že jej potenciál nie je naplno využitý. Obsah som nevnímala ako dobrodružstvo, ale skôr problém na probléme, občas až umelo naťahovaný počet strán a toľko na-poslednú-chvíľu záchran som snáď nečítala ešte nikde.

Ronnie68
19.08.2015 5 z 5

Páni, kniha se mi opravdu líbila,... myslím si, že to byla jedna z těch opravdu povedených knih. Ale nesmíte se nejdříve podívat na film, prostě se jen nechat unášet fantazií do 14.století ...

dexeded
06.08.2015 1 z 5

Nezaujala mě. Nedočetla jsem ji.