Impérium

Impérium https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360522/bmid_imperium-yvV-360522.jpg 5 226 62

Propast času série

< 3. díl

Série Romana Bureše vstupuje do finále. V prvním dílu jsme byli svědky zmatení časoprostoru, ve kterém se hrdinka Toňa snažila především přežít, druhý byl příběhem o upevňování moci. Závěrečný díl je svědkem utváření nové Evropy. O vládu nad kontinentem nyní soupeří dvě největší impéria, která zhroucení časoprostoru zastihlo na vrcholu moci – Británie z roku 1900 a Tonina Římská říše. Na čí stranu se pak přikloní novopečený král Francie Aaronson, ve skutečnosti cílevědomý gangster z budoucnosti? Všichni tito protivníci jsou však ničím proti apokalyptické zkáze, která se do Evropy valí z východu a proti muži, jenž sám sebe nazývá Bohem.... celý text

analizátor
17.08.2018 5 z 5

Knihu jsem si šetřil na dovolenou jako luxusní whisky. Za mě vůbec nejlepší česká sci-fi sérka, čtěte a bavte se, protože se bojím, že něco takové tu jen tak zase nebude.

kocour_mikeš
14.08.2018 5 z 5

Důstojné zakončení trilogie, dávám 85%.

Tamten
14.08.2018 5 z 5

Vynikající závěr série. Sice rozjezd je trochu pozvolnější (stejně jako u předchozích knih), ale pak to začne šlapat a nabírat na tempu a v druhé půlce už knihu nelze odložit.

Nikei
06.08.2018 4 z 5

Celá série se mi líbila, má originální námět. Konec byl však, dle mého názoru, zbytečně uspěchaný, hlavně co se Neffiho týče. Toho jsem si oblíbila i přes to, že to nebyl příliš velký klaďas, takže mě jeho konec dost zklamal.

mikes123
02.08.2018 5 z 5

Příjemná oddechová sci-fi. Důstojné zakončení trilogie. Některá místa, resp. dějové linie trochu zdlouhavé, jinde nečekaná zkratka, ale celkově super. Věřím že se od autora můžeme těšit na další podobné knihy.

evilunicorn
25.07.2018 4 z 5

Za mě asi nejslabší díl trilogie a to především ze dvou důvodů.Za prvé,několik kapitol o přemisťování armád mě zrovna nenadchlo i když samozřejmě chápu,že bitva dvou velkých armád se bez takových popisů asi neobejde.A za druhé,a to především, zklamání ze smrti dvou, řekl bych,dost důležitých postav.. Nicméně i tak si kniha udržuje svůj neobvykle vysoký standard ve všech směrech a z mého pohledu,je ve sci-fi to,co je ve fantasy Pán prstenů.. Fanoušci prominou :)

vavunik
29.06.2018 5 z 5

Perfektni kniha, stejne jako obe predchozi. Cela trilogie se mi moc libila, zacala jsem diky ni cist ceske autory fantastiky.

roso.mak
12.06.2018 4 z 5

Nebyla to špatná kniha, jen mě sváděla trochu k přeskakování popisu bitev. Jsem holt spíš člověk, co je příliš netrpělivý na výsledek, než aby si užil sáhodlouhé popisy bojů.

Myslela jsem, že jim Viktor více zatopí, ale nakonec s ním zatočili elegantně. A hlavní hrdinka přestala být tak útlocitná a konečně se nebojí vládnout pevnou rukou. Toho Ježíše si nakonec mohli odpustit, ale proč ne.

hurwajz
11.06.2018 5 z 5

Skvělé zakončení série. Myslel jsem,že jim ještě Viktor více přitopí.....

ferda
04.06.2018 4 z 5

Za mě nejlepší díl.

burianek
03.06.2018 5 z 5

Ani třetí díl trilogie Propast času mě nezklamal. Nemůžu si pomoci, ale styl psaní, vyjadřování a uvažování mě naprosto vyhovuje. Postavy se chovají logicky, ne hloupě a to se mi líbí. Žádné zbytečné a nudné odbíhání od tématu. Celou dobu se při čtení bojím o osud hlavní hrdinky a ještě se k hodnocení vrátím, protože mi zbývá tak 1 slabá čvrtina.

kaffa
03.06.2018 5 z 5

musím dát plný počet (protože děj mě vždy vtáhnul), i když mě celou dobu trilogie pronásleduje takový pocit.... nevíry? dost mi chyběl nějaký přerod hlavní hrdinky v onu najednou tak sebevědomou a cílevědomou ženu.... pravděpodobně to způsobily ty události předchozího dílu (což je pochopitelné), ale i tak bych čekala aspoň pár vnitřních monologů, které by to logicky nějak podpořily, nastínily... takto ta změna pro mě byla k neuvěření, stejně jako některá zkratkovitá chování postav hlavně ve druhém dílu trilogie, který byl rozhodně nejslabší....
pro mě velmi rozporuplná trilogie.... tím, jak mě bavilo to číst (+ taky super námět, který by mohli využít další autoři a stvořit tak novou SF/F sérii, protože prostoru k pokračování a rozvíjení děje je tu dost), ale zároveň tím, že sem tak nějak nevěřila v ty postavy, v ten děj, v ty "náhody" a setkání.... nedokážu to lépe vyjádřit, co mi na tom tak vadilo.... možná prvoplánovitost?

Brace
23.04.2018 5 z 5

Na začátek se musím (nemusím, ale chci) omluvit Romanovi Burešovi: v komentáři k druhému dílu Císařovna, který mě oproti originální prvotině už moc nenadchnul, jsem napsal něco v duchu, že nevěřím, že autor přijde v závěrečné třetí části s něčím, co by trilogii ještě osvěžilo. No chyba lávky, velice rád si sypu popel na hlavu. Kniha Impérium je prostě bomba. Neříkám, že všech cca 560 stran bylo dokonalých, ale jako celek působí příběh hodně dobře. Jsem tomu jedině rád, protože většinou mají trilogie přesně opačný výsledek, třetí kniha už bývá většinou bída. Zde tomu tak není. Roman se už vypsal v pravého profesionála a trilogie Propast času je určitě něco, co česká sci-fi literatura potřebovala jako sůl.

astroweb
07.04.2018 5 z 5

Výjimečná dílo, výjimečné trilogie vyjímečného autora.

Tazz1
25.03.2018 5 z 5

Vypadá to, že si autor vzal k srdci, to co jsme mu někteří vyčítali u předchozích dílů. Tedy nesympatická hlavní hrdinka se socialistickým a útlocitným myšlením. Hrdinka dospěla a v knize začalo být více propracovaného děje jak zbytečných sexuálních nesmyslů. Na třetím díle se mi moc líbilo i těch několik souběžných dějových linek. Za mě nejlepší díl celé série.

acul.p
22.03.2018 5 z 5

Perfektní závěr skvělé trilogie, až je mi líto, že už to končí...

zdenda75
20.03.2018 5 z 5

Bureš se s každým dílem vypisoval k lepšímu výkonu a Impérium je velkolepé zakončení trilogie. Nejlepší je opět hlavní hrdinka jejíž transformace z vysokoškolačky odkojené naším stoletím v nesmiřitelnou vládkyni je dokonána.
Pro Cori : nemyslím, že je nezbytné tolik spoilerovat ;)

cori
18.03.2018 3 z 5

Závěr trilogie už pro mě neměl takový wow efekt jako předchozí díly.
Možný SPOILER: Autor mě trochu zklamal tím, že největšího současného zlouna s atomovkou pod zadkem (zdravím do KLDR) nechal řádit i ve svém románu. Toňa se z citlivky stala obávanou císařovnou, která neváhá popravovat své nepřátelé a v zájmu vyššího dobra i odpálit atomovku. Konec končí dá se říct happyendem. Představuji si, že nakonec Toňa odejde na penzi a demokraticky zvoleným prezidentem Římské republiky se stane Ježíš Nazaretský.

Nomia
12.03.2018 5 z 5

Perfektní závěr skvělé trilogie. S klidným srdcem už mohu říci, že se celá série neskutečně povedla. Impérium už je jen onou pomyslnou třešničkou na dortu, která úctyhodně završuje celou sérii. K mé obrovské úlevě musím konstatovat, že se autorovi podařilo udržet laťku vysoko a poslední díl nebyl zmršen nějakým hloupým koncem, ba naopak.

Propast času je skvělá originální série, která je hlavně neskutečně čtivá. Upřímně doufám, že se v brzké době dočkám další podobné výborné série a jsem ráda, že i u nás v Čechách vznikají takto vydařené sci-fi/fantasy.

martina1199
09.03.2018 5 z 5

Bože, na konci jsem si fakt oddechla :-) Ale jen proto, že jsem byla celou četbu napnutá, skoro bez dechu a stránky hltala šíleným tempem. Téměř až do konce jsem čekala, že Tonin nový svět převálcuje ta zrůda ve Ferrari. Nebo skončí s Neffim.

Tahle série je opravdu super a já se těším na další knihy z pera p. Bureše :-)