Impérium

Impérium https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360522/bmid_imperium-yvV-360522.jpg 5 226 62

Propast času série

< 3. díl

Série Romana Bureše vstupuje do finále. V prvním dílu jsme byli svědky zmatení časoprostoru, ve kterém se hrdinka Toňa snažila především přežít, druhý byl příběhem o upevňování moci. Závěrečný díl je svědkem utváření nové Evropy. O vládu nad kontinentem nyní soupeří dvě největší impéria, která zhroucení časoprostoru zastihlo na vrcholu moci – Británie z roku 1900 a Tonina Římská říše. Na čí stranu se pak přikloní novopečený král Francie Aaronson, ve skutečnosti cílevědomý gangster z budoucnosti? Všichni tito protivníci jsou však ničím proti apokalyptické zkáze, která se do Evropy valí z východu a proti muži, jenž sám sebe nazývá Bohem.... celý text

NymphMaeve
11.06.2019 5 z 5

Závěrečný díl mi vzal dech, naprosto. Úžasné pokračování, příběh byl neustále v běhu, nenechal mě vydechnout a ten konec, ten úplný závěr vlastně utvořil koloběh světa. Poselství o bojích, o naší planetě i životním prostředí, o nutnostech vlády i ústupků, to vše tam je a zanechává silnou stopu. Musím říct, že jsem to nečekala a několikrát během knihy i ukápla slza. V knize najdete úplně vše - lásku, přátelství, boj, dojetí, obětování, překvapení, politiku a mnoho dalšího. Ukončení sice nechalo pár nezodpovězených otázek, ale to důležité a směrodatné řečeno bylo. A to je hlavní. Nenudila jsem se ani minutu, napínavé od začátku do konce, postavy se úžasně vyvíjejí a finální řešení jsem vůbec nečekala. Neskutečně příjemně mne to překvapilo a velmi za to autorovi děkuji. Byl to pro mě nejsilnější a nejlepší díl trilogie.

kikikrat
28.05.2019 5 z 5

Na začátku trochu negativ.. některé časti mi nesedli.. možná je to spíš mnou protože ta politika a válka na mě byla občas moc a já musela dávat pauzu. To ale nemění nic na tom že celá tahle série je skvělá. Úžasný nápad, spoustu historie, sci-fi, konec světa.. a třetí díl dal všemu smysl! Milovala sem Toňu to jaká je - lidská! A milovala jsem i Luciuse a dokonce i krále Francie. Tahle série mi bude hodně chybět a určitě se k ní někdy vrátím.

Hadati
22.03.2019 5 z 5

Již druhé pokračování série Propast času a Bureš ve svém psaní nijak nepolevuje, ba naopak. I nadále vymýšlí nové protivníky císařovny Augusty, kdy ani teď nemá na růžích ustláno. Musí soupeřit s imperiálními snahami britského impéria, i s hrozbou valící se z Asie. A jak je v této sérii běžné, nevíte jistě, co vše se vašim oblíbeným hrdinům stane, a kteří z nich přežijí další chaos po propadu času.

Magnat
18.01.2019 5 z 5

Parádní zakončení celé trilogie. Nové říše a nové výzvy ve kterých bude potřeba opravdu silný kalibr, aby Toňa a přátelé zachránili Římskou říši.

rudolf2639
07.01.2019 5 z 5

Tak o tom že tahle trilogie je světová jednička jsem psal. A je vidět, že ve dvojce se autor nadechl a tady se fakt do toho opřel. Už se neomezuje na oblast itálie, ale celé evropy. Jsem rád, že nezabředl do otevřeného konce s nadějí na 4 díl. Tady je fakt konec. Ale jestli výjde další díl rád si jej j koupím. :-) Píše perfektně čtivě a realisticky. Je vidět, že má přehled a jednotlivá historická období popisuje hodně reálně. Tahle kniha mě bavila stejně dobře jako předchozí dva díly. Nemám pocit, že by román neměl spád. První půlka je pohodové povídání o budování říše, ale pořád vite, že se něco chystá. V druhém díle to autor naznačil nálezem jedné konkrétní věci na sicílii. A při jeho kvalitě psaní je jasné, že tuto figurku na šachovnici svého světa ještě použije. Všeho dočasu. Proto jsem ty tři díly přečetl za tři dny :-) Díky pane Bureš za perfektní zábavu a velmi kvalitní Sci-Fi!

Okoslav
24.12.2018 5 z 5

„Měli jsme tu nacisty, měli jsme tu islamisty… tak proč ne, kruci, i Sparťany?” ptá se mladá římská císařovna. A já dodávám: proč ne třeba i Brity z konce 19. století, mongolské nájezdníky, zvrácené diktátory a ještě víc robotů?

Impérium je uspokojivé zakončení celé trilogie Propast času. Píšu "uspokojivé" a ne "vynikající". Bohužel. Vinu na tom nese především první půlka knihy, která se táhne v dlouhém představování nových postav a nekonečných popisech diplomatických vyjednávání. A když máte pocit, že to konečně k něčemu směřuje, zjistíte, že celá první půlka byl vlastně jen málo proškrtaný prolog. (Do jisté míry autora chápu - je těžké uvést na scénu nové postavy a opomenout jejich bohatý příběhový background, v zájmu výsledného dojmu by ovšem částečné škrty Impériu určitě prospěly.)

Až v půlce knihy se poprvé objeví hlavní padouch celého dílu a kniha konečně dostává pravý spád. I když se to během uplynulých 250 stran nezdá, čekání se nakonec vyplatí. Příběh, ve kterém se nově objevuje třeba i mladý Winston Churchill nebo (přestože s otazníkem) šestiletý Ježíš Kristus, je ve své druhé půlce zábavný, má spád a zakončuje všechny dějové linie, které minulé dva díly rozehrály.

Pro čtenáře prvních dvou dílů samozřejmě nutnost, bez ohledu na jakékoliv hodnocení :-)

whiolet
23.12.2018 4 z 5

Třetí díl byl bezesporu daleko lepší než díl druhý.
Díky novým postavám a více akce jsem si čtení opravdu užila.
Serena i Viktor zde dostaly méně prostoru a to mě mile překvapilo.
Za mě tedy fajn čtení.

Bašťák
12.12.2018 5 z 5

Co dodat, musím říct, že jsem dlouho nečetl tak kvalitní a napínavou sérii jako Propast času od pana Bureše. Nápad na promíchání historických reálií není originální, ale v tomto příběhu je doveden do naprosté dokonalosti a uveřitelnosti (hlavně přidáním těch časů budoucích). Líbí se mi jak autor přidává některé věci postupně, jak dávkuje informace (třeba o tom kdo je ve skutečnosti ten zlý Bůh :-) - kniha se pak čte jedním dechem. Přesto všechno si nemyslím, že je nutné psát další pokračování stejného příběhu, protože nový svět byl splozen a teď už si žije vlastním životem ve fantazii čtenářů. Vzhledem k tomu, že Číňané těch alternativních světů vytvořili zřejmě větší množství, a že mají prostředky jak do nich proniknout, možná by bylo zábavné vydat se na inspekci do některého z těch dalších, s autorovou fantazií by to byl parádní výlet :-))

groula
08.12.2018 5 z 5

Sem ve 30% knihy a už teď vím, že je ještě lepší než 2 díl.
všechno mě strašně baví. Toňa, Serena Lee, Viktor. vychcany anglani. jednoznačně nejlepší trilogie kterou sem dosud četl

genie
07.12.2018 4 z 5

Slušné zakončení trilogie, na kterou by autor klidně mohl navázat nějakým dalším dílem (vůbec bych neváhala).
Děj byl svižný, spousta akce, postavy a "světy" (nové i ty původní) opět zaujaly a bavily … S výjimkou úchylného "Boha" a jeho "Bezedného análu" (jako fakt?).

hanzmb
07.12.2018 4 z 5

Tento díl už mi nepřipadá tak skvělý jako předchozí díly. Nijak mi nevadí popisy bitev, ty s sebou nese základní nápad prolínání různých kultur. Ale především, jak už zaznělo v několika komentářích, zrychlení posledních cca 80 stránek. Přitom si autor připravil tou krátkou epizodou s objevením Ježíše námět a zápletku na další knihu. Tajně doufám, že se do 1-2 let objeví. V tom případě ale vůbec nemusel tak spěchat s tím závěrem a nechat to víc otevřené.

Ladys
25.11.2018 4 z 5

Tak mám Propast času za sebou. A byla to super záležitost.
Poslednímu dílu se dá vytknout snad jen to, že byl krátký. Na takové množství zajímavých postav by se hodil minimálně ještě jeden díl. Vlastně se autorovi vůbec podařilo vystavět svět, na který by se dalo dívat z různých úhlů pohledu a rozšířit tak trilogii na solidní ságu.
No, jsem zvědav, s čím se pan Bureš vytáhne v budoucnosti.

Dandy1
28.10.2018 4 z 5

Pane Bureš, potřebuji další dil. S méně boji a více o vývoji jednotlivých postav. :-)

Silencia
24.10.2018 4 z 5

Poslední díl už mě tolik nebavil. Musím přiznat, že nejsem zastáncem válečných příběhů, což tato kniha je. K tomuto příběhu to ale patřilo, s tím se nedá nic dělat. Nicméně bála jsem se, jak to dopadne, což jsem naštěstí nemusela. Je to prostě úžasné.

Andi
17.10.2018 3 z 5

Eeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Hmmmmm ..... upozornění - kniha obsahuje pedofilii, znásilnění, ukřižování, rozdrcená těla apod. aktualizace - Kdybych věděla, že to bude tak nechutné, nikdy v životě bych to nečetla.
Kniha se mi zdála dost honem/rychle/okamžitě to musím nějak zakončit. Posledních několik desítek stran je "urychlených". Podle mě. To, co ještě nebylo vyřešeno, a vlastně i jak to dopadlo, a dále poslední kapitola (epilog) - z toho by se mohla napsat klidně i další kniha. Tím pomalejším tempem, kterým se předchozí díly trilogie po celou dobu ubíraly. Nejsem spokojená s koncem, ale říkala jsem si, jestli bych byla, kdyby to dopadlo jinak. Asi taky ne :D.

panPatejl
16.10.2018 5 z 5

Stejně strhující jako předchozí díly. Tomu říkám závěr trilogie! Docela mě mrzí, že to tu končí. Moc rád bych si ještě nějakou knížku z tohoto světa přečetl. Bureš prostě umí psát a neotřelé nápady z něj jen srší. Za mě bezkonkurenčně nejlepší sci-fi autor!
Příběh je promyšlený, postavy uvažují racionálně, a vůbec všechno dává dokonalý smysl. Líbí se mi, že jsem snad za celou dobu nenarazil na žádnou nesrovnalost, co bych musel přehlížet. Prostě skvělé po všech stránkách!
Těším se na další kousky! Doufám, že Roman sci-fi žánr neopustí!

DericCaster
29.08.2018 5 z 5

(SPOILER) Po přečtení Propasti času a Císařovny jsem tuto prostě musel mít... Třetí knížka ze série a opět povedené dílo. Neřekl bych, že jedna je hoší a druhá lepší, mě se líbily všechny tři. Trochu mě mrzí, jak dopadl Viktor. Pořád jsem tak nějak čekal, že se nakonec nějak spřátelí... No jo, ale i tak prostě skvělé čtení a jen škoda končí. No doufám, že autor už přemýšlí nad něčím dalším ;)

flashi
23.08.2018 5 z 5

Od 3. dílu série jsem spíše čekal nucené pokračování pro zakončení děje. Ale - Wow - autor dostal knihu úplně na jiný level. Od skvělé propracovanosti dějových linií, které ideálně do sebe zapadají, až po vykreslení brutality a úchylnosti některých postav.
Za mě nejlepší kniha série.

Kozel65
20.08.2018 1 z 5

Četla jsem a četla a doufala.... Místy přeskakovala popisy bitev a přeskupování bojových sil. Bohužel ne, nešlo to... Nejsem cílová skupina. Příběh je totální slátanina, navíc krvavá a místy i nudná. Jedna hvězda za nápad promíchání časových rovin.

Affares
17.08.2018 5 z 5

Poslední díl a bezesporu ten nejlepší. Všechno, co se doposud událo, směřuje k jednomu cíli, a tím je rozdělení světa. Vstup Británie a její imperiální agerese, spolu se skvěle vykreslenou Paříží a snahou o změnu Viktora, to vše do sebe zapadá. A ona horda ze západu to celé dokresluje. Nebudu více komentovat protože není proč, tuhle knihu si dávám to povinné četby!

Autorovi se podařilo vytvořit svět, který může nabídnout celou řadu dalších příběhů a knih. Moc rád bych si přečetl knihu o Neffim, a co předcházelo jeho příchodu, stejně tak o světě Sereny. Námětů se dá vymyslet celá řada.