Císařovna

Císařovna https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310156/mid_propast-casu-2-cisarovna-QkW-310156.jpg 4 291 80

Propast času série

Na konci prvního dílu jsme hrdinku Antonii opustili ve chvíli vítězství – se svými římskými legiemi se díky pomoci futuristického vojenského robota ubránila nacistům a založila Nový Řím. Vládnutí už ale tak jednoduché není. Kdo to kdy viděl, aby Římu vládla žena! Na problémy naráží i její spojenec generál Laudon, který spravuje Toskánsko, kde se uchovalo 18. století. K narůstajícím vnitřním rozporům přibude i další nepřítel vnější – sicilský chalífa Jusuf, militantní islamista konce 21. století se svou ideologií i supermoderní výzbrojí. Kartami zamíchá také nevyzpytatelný Viktor – plod vojenského experimentu z daleké budoucnosti. Jenže proti největšímu nepříteli se Antonie nakonec zdá málem bezmocná… a tentokrát jí nepomůže ani Serena a její neporazitelný robot.... celý text

DuncanIdaho
01.11.2019 5 z 5

Zajímavé pokračování Propasti času. Kdyby k takové katastrofě došlo, dovedu si představit, že by dějiny mohly probíhat tak, jak je zde popsáno. Je to čtivá a napínavá kniha, jen závěr se mi zdál trochu nelogický a dost ovlivněný náhodami. Mělo to asi dodat na napínavosti. Děj by byl však napínavý i bez těch náhod.

Arev122
12.09.2019 4 z 5

První díl se mi líbil více, v tomto díle je méně humoru a o hodně více bojů a bitev. Ale je to napínavé a mnohdy realisticke sci-fi, co stojí za přečtení

Darth_Falcon
27.06.2019 5 z 5

Toto pokračování série je stejně kvalitní jako první díl. Kniha přečtena bleskurychle a stále je to velmi čtivé. Za mě doporučuji a už se těším, až si přečtu Impérium ;)

rudolf2639
07.01.2019 5 z 5

Pokračování stejně dobré jako jednička. Tuhle sérii musí te mít doma. Už kvuli Viktorovi...

Okoslav
24.12.2018 5 z 5

Objevování světa je za námi, přichází čas upevňování moci.

Zatímco v prvním díle se postavy (a čtenář) se světem rozvráceným poruchou v časoprostoru vyděšeně a zmateně seznamují, ve druhém díle už mají první krůčky za sebou. A tak přichází čas na pořádný interdějinný koktejl a znovuvybudování mocné římské říše: tentokrát za pomoci samopalů, penicilinu, moderního hasičského sboru, Beethovenovy hudby a taky nepřemožitelného pětimetrového robota.

Druhý díl plyne v poklidnějším tempu než jednička (přestože finále je opět monstrózní) a zdánlivě mění žánr - mnohem více připomíná klasický historický román, ovšem doplněný ingrediencemi napříč dějinnými epochami. Vývojem (k dobrému) prošly i hlavní postavy - ty, které v jedničce připomínaly spíš produkty on-line generátoru fantasy postav, ve dvojce konečně získávají osobitost a vlastní charakter. Třetí díl bude velký :-)

groula
08.12.2018 5 z 5

první díl mě bavil trochu víc. místa a sem se musel do čtení nutit. nicméně ten závěr opět vyšvihl knihu na 5 hvězd.
posledním několika desítkám stran sem obětoval noční spánek.
Hned jdu na poslední díl. jestli bude minimálně podobnej bude to nejlepší trilogie jakou sem zatím četl...

Marejka
03.12.2018 5 z 5

Pokračování, které bylo stejně poutavé jako první díl Propast času. Rozhodně doporučuji všem příznivcům sci-fi.

Bašťák
21.11.2018 5 z 5

Páni, tak i Císařovna u mě za jedničku. Přestože už druhý díl nemůže těžit z toho, na čem je postaven díl první - z překvapení hlavních postav z propadu časoprostoru, tak díky novým nápadům (Viktor, islámští fundamentalisté) je kniha velmi zábavná a čte se výborně. Líbí se mi také, že autor přiliš nešetří "kladné hrdinky" a nemají to vůbec jednoduché. S tím souvisí tato citace z knihy, která mě velmi pobavila: "Tonin úsměv potemněl: "Kdybych se já setkala s autorem tohoto příběhu, nechala bych ho ukřižovat." :-) :-) Souhlasím. Super, jdu na třetí díl.

Hadati
20.11.2018 5 z 5

V časově promíchaném světě se vůči Antonii, která vede Nový Řím, sbíhají noví protivníci. Přestože těchto nepřátel je několik, každý z nich představuje trochu odlišnou hrozbu. Dokonce se tu objevují protivníci, kteří jsou nebezpeční i Sereninu modernímu bojovému robotovi. Do hry se také zapojí vysoká politika a intriky, ve kterých je Antonie zoufale nezkušená, a její humanistické ideály, kterých se zuřivě drží, jí život ještě více komplikují. Druhý díl Propasti času se směle vyrovnává s prvním dílem. Fakticky má jedinou slabinu, slabinu většiny sérií, že ztrácí na originalitě nápadu. Na druhou stranu má Roman Bureš dostatek fantazie, aby do děje zapojil nové historické časy z budoucnosti, takže i kousek té originality tu přeci jen nechybí. Doufám ale, že třetí díl přinese i nějaké historické období z minulosti. Třeba takové mongolské výboje by nemusely být špatné.

hanzmb
16.11.2018 5 z 5

Tento díl již není tak akční, ale vůbec to nevadí, naopak. Přibylo několik nových nápadů, které nabízí spoustu možnosti pro 3.díl. Už se těším na finále.

whiolet
30.09.2018 3 z 5

Druhý díl mi přišel nudnější a utahanější.
Autor se mohl více zabývat Severusem Septimem a naopak méně Viktorem a možná by příběh byl více zajímavý. No nic..... uvidíme co přinese třetí díl.

NymphMaeve
30.09.2018 4 z 5

Druhý díl je krásný, nejsou tam úvodní seznámení s tématem, jen prohloubení děje. Musím říct, že se mi moc líbil, někdy mi to přišlo malinko rozvláčné, ale i tak mě to neomrzelo. Přibylo mnoho nových faktorů a postav, Toňa se stane vládkyní Říma a vše má svůj smysl - krásně to do sebe zapadá a i téměř neřešitelný problém v podobě Viktora se nakonec daří vyřešit. Super a už se moc těším na třetí závěrečný díl.

Andi
27.09.2018 4 z 5

O něco lepší než díl předchozí. Tedy - vypadá to, že pan autor s každým dalším dílem zvedá laťku. První díl je jen jakási ochutnávka na to co příjde potom. A vy jste zvědaví jak to bude dál. Tak se začtete, a začtete se pořádně, pač je to velmi čtivé a čtení odsejpá. No a najednou konec! :D ... 400 stran nebo kolik ani nemrknete.
Jsem ráda, že jsme byli ušetřeni té romantické linky z jedničky. Tenhle díl je akčnější, propracovaní záporáci. (fuj hnus, někteří lidé a ty jejich neřesti, psychopati ... ) - v dalším díle je té nechutnosti ale už trošku moc -

Affares
17.08.2018 5 z 5

Druhý díl je parádní. Celý svět se začíná ztotožňovat s tím, že se něco stalo a každý se z toho snaží vytěžit co nejvíce. Antonie zápasí s tím, aby ji uznávali, začíná se pletichařit, politikařit a obecně bojovat o moc. Navíc pochopila, že moc se musí držet pevně a podle toho také jedná. A to mi sakra líbí. Tím, že příběh není lineární ve smyslu boj, boj, boj = vítězství, ale pořád se komplikuje a vyvstávají nové překážky a informace, chcete pořád číst dál a dál. Alespoň u mne to tak bylo. Přibývají hlavní postavy a u těch stávajících se rozvíjí jejich postoje a motivy. A jako vždy, ke konci vše vrcholí dokonalou zápletkou :)

flashi
07.08.2018 5 z 5

Parádní pokračování série. Jediné co bych trochu vytkl je zdlouhavé politikaření v první čtvrtině knihy, ale nakonec to bylo pro dobro věci a pak už se celý děj stupňoval a odvíjel. Opět výborný záporák (úplně jiný než v prvním díle). A jde se číst Impérium :)

Marplet
03.08.2018 4 z 5

Bylo to napínavé čtení. Knihu nešlo odložit, ačkoliv tyhle apokalyptické příběhy mě moc nebaví. Ale smíchání různých dob mě zaujalo už v prvním díle. I když na můj vkus je tam dost násilí. Fakt je, že ve většině historických období to tak asi bylo.

evilunicorn
14.07.2018 5 z 5

Roman Bureš to dokázal! Navázat na první díl,a neztratit nic z toho co jej činilo tak vyjímečným byla opravdu výzva.Ubylo sice střetů mezi "časovými obdobími" a děj se soustřeďuje na Nový Řím ale v žádném případě děj neztrácí intenzitu a spád.Bravo,těším se na poslední díl trilogie!

NightGepard
10.05.2018 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu, kde nám přibylo zase několik záporáků. Zajímavé zpracování myšlenky střetu různých civilizací z odlišných časových období a z toho vyplývajících společenských následků. A teď malý spoiler. Trošku už bylo na mě moc ukřižování jedné z hlavních postav, protože tady nejsou vykreslovány postavy jako u Kotlety nesmrtelní upíři, kteří pomalu umírají co dvacet stránek a znovu stávají a jdou dál. Tady člověk tu popisovanou bolest atd. více prožívá. Jinak v tomto díle se umírá už po tisících. Pan autor se toho nebojí :-D

Yokolobuna
19.04.2018 5 z 5

Tak opět za plný počet. Bureš mne svým koktejlem různých epoch a historických osobností neskutečně baví. Možná není vhodné psát, že jde o to nejlepší, co jsem poslední dobou četl, ale nejzábavnějsí rozhodně. I když mi zejména z počátku přišlo pokračování malinko slabší, než první díl, nakonec ho takřka dohnalo. Opět skvělý záporáci s rozdílnými motivacemi, technologiemi a úchylkami (jen se zde objevují i lehká klišé jako treba pedofilní kněží). No a Toňa je trochu naivní husička, ale to vám nebude bránit užít si tuhle pecku. Propast času by si zasloužila Hollywoodskou péči!

ferda
08.04.2018 4 z 5

Za mě určitě lepší než díl první.

roboti cestování časem Římané bitvy české sci-fi

Roman Bureš
česká, 1975